Autor Wątek: Dyrdymałki o fotografowaniu - lustrzanki, kompakty, małpki  (Przeczytany 6466 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lupus

• Gość
Dyrdymałki o fotografowaniu - lustrzanki, kompakty, małpki
« Odpowiedź #30 dnia: Czwartek, 04 Czerwiec 2009, 23:13 »
eh ..... nie mowie ze sie nie da <Sciana> "Dosłownie, polowanie na pioruny moim pierwszym aparatem cyfrowym HP407. Maksymalny czas w tym "sprzęcie" to 2 sekundy. Na około 50 strzałów w końcu się udało." o to mi chodzi

popatrz na jakość a zrozumiesz co to znaczy fotografia. Poza tym HP407 to nie lustrzanka, które zazwyczaj standardowo są wyposażone w opcje "Priorytet głębi ostrości A-DEP"

http://www.dfv.pl/poradniki_jak_dziala.html?id=121

Grimi bo tak to jest jak ktoś próbuje "czarować rzeczywistość". A ta jest taka, że ŻĄDEN fotograf (pół/profesjonalista) nie używa hybryd a tym jest Casio

W moim kompaktowym Kodaku, który wszyscy przezywają małpką (pomimo full manuala, którego nikt nie chce zauważyć, oraz obiektywu z mocowaniami do osprzętu - Kodak to Kodak i żaden Nikonowiec czy Canonowiec zdania nie zmieni ;) ) też można bezproblemowo złapać błyskawicę :)

nie do końca się zgodzę-lustro to poziom wyżej jeśli chodzi o jakość
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 04 Czerwiec 2009, 23:17 wysłana przez Lupus »

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Podziękowań: 140
  • Samsung Note 4
« Odpowiedź #31 dnia: Czwartek, 04 Czerwiec 2009, 23:17 »
Z głębią ostrości to jest taki problem, że zależy pośrednio od wielkości matrycy... niestety :/ 98% kompaktów i wszystkie telefony mają głębię ostrości "nieskończoność", poza trybami makro rzecz jasna. Szkoda - potężne narzędzie w fotografii odpada.

lupus

• Gość
« Odpowiedź #32 dnia: Czwartek, 04 Czerwiec 2009, 23:20 »
tak i dlatego każde lustro już na starcie ma przewge i nic, nawet największa szybkość tego nie zmieni  :D a zaprzeczanie temy to mówienie,że maluch jest lepszy od mesia :)

najlepszy przykład-ER KA

Offline Krejzi

• Senior
  • Podziękowań: 9
  • HTC HD2 bestja :D
« Odpowiedź #33 dnia: Czwartek, 04 Czerwiec 2009, 23:26 »
... kto mowi ze jestem profesjonalym fotografem czy nawe pół ? nie zarabiam na tym nie potrzebuje mega super jakosci zdjec ...tak wiem ... po co kupowac poloneza skoro mozna kupic sobie mercedesa mclarena... po pierwsze zeby miec lustrzanke zeby wykorzystac jej potencial trzeba umiec robic zdjecia ... i miec troche pieniedzy na obiektywy ... jesli chcesz udowodnic mi wyzszosc lustrzanek na tym casio to nie widze sensu i zwiazku ... jesli chcesz porownywac to najszybsza lustrzanka robi 10 klatek na sekunde ... casio robi 60 fps robiac ulotna secene masz wiecej zdjec do wyboru zeby wybrac to ktoro nam najbardziej odpowiada ... pozatym mi sie zawsze marzyla High Speed kamera niestety koszty sa niebotyczne... nie rozumiem nadal po co chcesz mi udowadniac ze lustrzanki sa lepsze ... pewnie ze sa ... ale co z tego ? ten casio ma duzo innych dobrych parametrów ktore sprawiaja ze nie jest to tylko i wylacznie szybki aparat nie mniej jednak jest to komapt i nie widze sensu porownywac go do lustrzanek ...

przy okazji glebia ostrosci w tym casio naprawde fajnie sie prezentuje w makro zdjeciach
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 04 Czerwiec 2009, 23:31 wysłana przez Krejzi »
Moja muzyka --> www.krejzi.muzzo.pl

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Samsung Note 4
« Odpowiedź #34 dnia: Czwartek, 04 Czerwiec 2009, 23:29 »
Tu nie chodzi o jakość zdjęć, tylko o ich treść... po prostu kompaktem nie zrobi się takiego zdjęcia, jak lustrem - niestety.
Oczywiście, że wymagają w cholerę kasy do władowania... nikt nie zaprzecza.

Offline Krejzi

• Senior
« Odpowiedź #35 dnia: Czwartek, 04 Czerwiec 2009, 23:34 »
nie trzeba mi tlumaczyc lustrzankami sie bawilem ... tylko kompakt to kompakt i tak sie go traktuje .. mowiac ze i tak lustrzanka lepsza .. po co ? nie lubie tego ... lustrzanka nie kazdy potrafi nie kazdy moze ... kompakty sa dla "zwyklych" ludzi ... i tu liczy sie jak latwo mozna zrobic fajne zdjecie .. a pomijam juz fakt ze jak sie robi zdjecia lustrzanka .. to raczej w rawach i potem te rawy obrabia sie na kompie ... tylko ktoremu amatorowi by sie chcialo ? taa za tą cene moglem sobie kupic lustrzanke jakas alfe 350 ale nie wykorzystalbym tego jak nalezy ... a tak mam rewelacyjna zabawe :P i naprawde niepowtarzalne zdjecia ot tak ...
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 04 Czerwiec 2009, 23:37 wysłana przez Krejzi »

Offline Olsterion

• Swojak
  • Podziękowań: 3
  • Jiayu G3T
« Odpowiedź #36 dnia: Czwartek, 04 Czerwiec 2009, 23:35 »
Tak się wtrącę...
Tu nie chodzi o jakość zdjęć, tylko o ich treść... po prostu kompaktem nie zrobi się takiego zdjęcia, jak lustrem - niestety.
Tak samo można powiedzieć, że żadnym lustrem nie zrobisz takiego filmiku slow-motion jak tym kompaktem Casio... Albo żadnej lustrzanki nie włożysz do kieszeni tak jak jakiejś małpki.
Wdg. mnie błędne jest stwierdzenie, że lustro jest lepsze od kompaktu, bo zwyczajnie są to dwa różne urządzenia, przeznaczone do różnych celów. To tak, jakby powiedzieć, że kredki są lepsze od pędzla (lub na odwrót).

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Samsung Note 4
« Odpowiedź #37 dnia: Czwartek, 04 Czerwiec 2009, 23:37 »
To tak, jakby powiedzieć, że kredki są lepsze od pędzla (lub na odwrót).

...i na tym zakończmy :)  rozumiemy się.

Offline Krejzi

• Senior
« Odpowiedź #38 dnia: Czwartek, 04 Czerwiec 2009, 23:38 »
dokladnie :)

Offline marcin7904

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 36
  • HTC Wildfire, HTC ELF, HTC WIZARD
« Odpowiedź #39 dnia: Czwartek, 04 Czerwiec 2009, 23:40 »
no to tu macie fotki zrobione moim Panasonic'kiem LZ7

może to nie jest rewelacja ale jak dla mnie to wystarczy

Offline Olsterion

• Swojak
  • Jiayu G3T
« Odpowiedź #40 dnia: Czwartek, 04 Czerwiec 2009, 23:41 »
Krejzi propozycja: nakręć w slow-motion i w makro proces ukąszenia komara. Chciałbym to zobaczyć.

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Samsung Note 4
« Odpowiedź #41 dnia: Czwartek, 04 Czerwiec 2009, 23:43 »
slow-motion jest też w telefonie(!) LG - 60kl/s. Wychodzi fajnie toto, bawiłem się :)

Offline Olsterion

• Swojak
  • Jiayu G3T
« Odpowiedź #42 dnia: Czwartek, 04 Czerwiec 2009, 23:44 »
utak3r w Omni jest nawet 120kl

Offline Fnc

• Swojak
  • Podziękowań: 12
  • Wiz [WM6 NxS]
« Odpowiedź #43 dnia: Czwartek, 04 Czerwiec 2009, 23:45 »
Krejzi propozycja: nakręć w slow-motion i w makro proces ukąszenia komara. Chciałbym to zobaczyć.

Przyłączam się do prośby :)

Offline Krejzi

• Senior
« Odpowiedź #44 dnia: Czwartek, 04 Czerwiec 2009, 23:46 »
hehe musze dorwac jakiegos komara do mnie na 10 pietro jakos nie dolatuja ;) slyszalem o tym LG ale nie mialem okazji widziec ... jak znajde wiecej czasu powrzucam swoje dokonania tym aparatem mam nakrecone zapalanie i gaszenie żarówki w 1200 fps ;)