Autor Wątek: Dyrdymałki o fotografowaniu - lustrzanki, kompakty, małpki  (Przeczytany 6477 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sainti

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 101
  • Lumia 920
Odp: Dyrdymałki o fotografowaniu - lustrzanki, kompakty, małpki
« Odpowiedź #60 dnia: Piątek, 05 Czerwiec 2009, 12:50 »
A jak to jest z hybrydami? Widziałem gdzieś aparat z wymienną optyką, ale bez lusta. Wizier był (tak jak w kompaktach) elektroniczny. Nie pamiętam co to za model był, ale samo rozwiązanie wydało mi się ciekawe.

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Podziękowań: 140
  • Samsung Note 4
« Odpowiedź #61 dnia: Piątek, 05 Czerwiec 2009, 13:14 »
Jest kilka takich, choć nie za dużo...
Wymienna optyka to jeden krok, ale wciąż pozostaje jeszcze druga kwestia - rozmiar matrycy. Są niektóre kompakty z całkiem dużą :)

lupus

• Gość
« Odpowiedź #62 dnia: Piątek, 05 Czerwiec 2009, 13:33 »
tak, tylko żadna hybryda nie będzie miałe tak dużego stosunku jak lustro bo przestało by to być opłacalne (produkcja). Wogule sam pomysł hybrydy z wymienną optyką nie jest zbyt ciekawy biorąc pod uwagę bodajże Nokona-lustro z możliwością nagrywania filmów (nie pamiętam cyferek), no i ceny raz samego aparatu i obiektywów do niego. Jednak kolosy tej materii zdominowali rynek strasznie i ceny spadły prakrycznie na dno-Nikon D60 z kit-em za 1600 w Saturnie  :o przy tej cenie USD to prawie za darmo

Offline Dinth

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 14
« Odpowiedź #63 dnia: Środa, 06 Czerwiec 2012, 07:32 »
Watek wart odswiezenia :) Wlasnie nabylem swoja pierwsza lustrzanke Nikona D90 z kitowym obiektywem 18-105mm VR. Zastanawialem sie jeszcze nad D200 i D7000. D200 jest podobna parametrami do D90, jednak bardziej profesjonalna i starsza lustrzanka. Jej niewatpliwym plusem jest pancerna obudowa z profesjonalnym uszczelnieniem, zreszta prawie w calosci jest to kopia profesjonalnej D2H. Jest jednak juz dosc stara, elektronika poszla do przodu i wlasnie w elektronice widac braki w stosunku do nowszych lustrzanek - a to ISO bardziej ziarniste, a to autofocus (mimo ze rowniez 11 punktow) gorszy. Smakowity kasek, ale stwierdzilem ze skoro jedyna opcja jest opcja kupna uzywanej, i tylko o grosze taniej niz uzywany D90 to nie ma sensu. Zeby bylo tam chociaz z 100 funtow roznicy, ale niestety...
D7000 za to jest lustrzanka marzen. Wprawdzie ciagle nie jest to profesjonalny model, ale mimo to ma nie tylko wszystko co potrzebuje, ale prawdopodobnie wszystko co kiedykolwiek moge potrzebowac w przyszlosci. Niestety doszedlem rowniez do wniosku, ze pierwsza lustrzanke i tak rozbije albo zasypie piaskiem predzej czy pozniej i wydawania 2krotnosci ceny D90 nie ma sensu. Ciekawostka o D7000 jest rowniez czestotliwosc wystepowania wad fabrycznych - sporo osob na to narzeka na polskich forach dyskusyjnych. Wprawdzie dyskusje sprawiaja wrazenie, ze ta czestotliwosc nie jest tak ogromna, jak szum wokol niej, jednak w polaczeniu z niezyciowoscia polskiego przedstawicielstwa Nikona moze to troche odstraszac.

Swoja droga zauwazylem jeszcze jedna ciekawa rzecz. Wchodzi gosc na polskie forum dyskusyjne o aparatach, pyta jaka lustrzanke kupic jako pierwszy aparat amatorski i dostaje tuzin odpowiedzi ze ponizej Canona 5DMk3 lub Leici M9 schodzic sie nie oplaca i sa ta aparaty w sam raz dla poczatkujacego amatora. Takie odpowiedzi znajdywalem bardziej jako regule niz wyjatki. Ja wszystko rozumiem, ale czy naprawde tak zamoznie sie w Polsce zrobilo ze ktos chce sobie amatorsko pocykac fotki, to idzie do sklepu i wydaje 4000 funtow na samo body ?
« Ostatnia zmiana: Środa, 06 Czerwiec 2012, 07:34 wysłana przez Dinth »
Moj sprzet: Compaq iPAQ 3660 > Compaq iPAQ 3850 >HP iPAQ h4150 > Nokia N95-2 > HTC HD2 > iPhone 3GS 32GB + new Ipad 32GB > Nokia Lumia 920
Sprzet mojej drugiej polowki: Nokia N73 > HTC Incredible S > Nokia Lumia 800

Offline mobi

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 351
  • HTC Wizard/HTC HD2/HTC Kaiser/SGS3/HTC ONE E8
« Odpowiedź #64 dnia: Środa, 06 Czerwiec 2012, 09:45 »
W szafie leży Nikon F90, piękna rzecz, ciężar, odgłos, jakość, a zdjęcia robię z HD2...

Offline Dinth

• GZU
  • Core
« Odpowiedź #65 dnia: Środa, 06 Czerwiec 2012, 10:01 »
Zdjecia z HD2 kompletnie mnie nie satysfakcjonuja. OK w sklepie zrobic fotke okladki fajnej ksiazki zamiast zapisywac tytul to jeszcze, od biedy wystawiajac jakiegos ciucha na ebay mozna mu zrobic fotke (przy dobrym oswietleniu!) ale cos wiecej ?
Moj sprzet: Compaq iPAQ 3660 > Compaq iPAQ 3850 >HP iPAQ h4150 > Nokia N95-2 > HTC HD2 > iPhone 3GS 32GB + new Ipad 32GB > Nokia Lumia 920

Offline skrobel

• Global Moderator
  • Core
  • Podziękowań: 43
« Odpowiedź #66 dnia: Środa, 06 Czerwiec 2012, 10:21 »
Ja mam od wielu lat D70s. Również z kilkoma szkiełkami.
Jest strasznie fajny, ale zgadzam się z Tobą, że elektronika poszła znacznie do przodu od tamtej pory. Zupełnie nie potrzebuję większej matrycy, tylko przydałoby się żeby mniej szumiała. To właściwie jedyny problem jaki mam z D70s. Inny jest taki, że marnie współpracuje z nowszymi lampami (np. SB800).
18-105 to bardzo fajne, uniwersalne szkiełko, ale mimo wszystko jako "spacerownik" wolałbym kupić Tamrona 18-200 z tej ostatniej serii. Naprawdę rewelacyjne szkła jak na tak dużą ogniskową.
Na codzień wystarczy mi 24-120 VR:
http://www.nikon.pl/pl_PL/product/nikkor-lenses/auto-focus-lenses/fx/zoom/24-120mm-f-3-5-5-6g-ed-if-af-s-vr-zoom-nikkor

A co do kupowania lustrzanek, to oczywiście "amatorzy-profesjonaliści" w ogromnej większości polecają Canona (nawet nie wiem dlaczego) za jakieś spore pieniądze (też nie wiem dlaczego). O ile mi wiadomo u nas nie jest (jeszcze) tak bogato, żeby amator kupował 5D czy żeby w autobusie co trzeci człowiek tapał na iPadzie, ale mimo wszystko tak wyglądają fora internetowe.

Z systemu nikona jestem bardzo zadowolony i nie będę zmieniał. Fakt, może dorosnę w końcu do zmiany puszki ale szczerze mówiąc jeszcze się nie zastanawiałem co by to mogło być. Przeżyłem fascynację D200 potem D300, a ostatnio D7000 ale nie wiem czy będę miał motywację, żeby wydać aż tyle pieniędzy...

A, jeszcze o robieniu fotek telefonem...
Jedyną zaletą telefonu jest to, że zawsze jest pod ręką. Ale nawet mój Panasonic TZ7, którego kupiłem jako "głupawkę" do kieszeni robi ładniejsze zdjęcia niż TP2 (nie miałem HD2) czy iPhone 4. Poza tym ma optyczny zoom. Więc jak idę z dziećmi na plac zabaw czy na rower, biorę TZ7. Jak gdzieś "w przyrodę" to nikona...
« Ostatnia zmiana: Środa, 06 Czerwiec 2012, 10:24 wysłana przez skrobel »
Sprzęt:
HTC One

Ulubiony: HTC Touch Pro2
ROM: Jackos ROM PLK

Offline Dinth

• GZU
  • Core
« Odpowiedź #67 dnia: Środa, 06 Czerwiec 2012, 14:06 »
Trochę jednak żałuje ze nie zainteresowalem się pentaxami trochę zanim kupiłem nikona. Ponoć dobrze współpracują z m42 a w tym systemie widzę ze można nabyć naprawdę wyśmienite profesjonalne szkielka za dosłownie grosze
Co do małych aParatow to słyszałem ze Fuji X100 jest wysmienity
« Ostatnia zmiana: Środa, 06 Czerwiec 2012, 14:09 wysłana przez Dinth »

Offline mobi

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 351
  • HTC Wizard/HTC HD2/HTC Kaiser/SGS3/HTC ONE E8
« Odpowiedź #68 dnia: Środa, 06 Czerwiec 2012, 16:33 »
Małe sprostowanie do tego co wcześniej napisałem.
Byłem zakochany w Nikonach, F90, to było marzenie, które się spełniło, był ze mną wszędzie, do dziś pamiętam ile waży, razem z dodatkowym sprzetem, ale kupiłem Panasonica cyfrowego, bo lżejszy, a teraz to już tylko robię zdjęcia z HD2, z wiekiem schodzi się na psy ;)

Offline skrobel

• Global Moderator
  • Core
  • Podziękowań: 43
« Odpowiedź #69 dnia: Środa, 06 Czerwiec 2012, 16:47 »
Ja też na "starość" mam coraz mniejszą ochotę dźwigać lustro, ale jak sobie przeglądam zdjęcia zrobione Panasonicem i iPhonem (który przecież swego czasu uchodził za wzór jakości zdjęć pomiędzy smartfonami), a potem zgrywam część zrobioną Nikosiem, to za każdym razem doznaję uczucia, że jednak warto dźwigać...
Sprzęt:
HTC One

Ulubiony: HTC Touch Pro2
ROM: Jackos ROM PLK