Ankieta

Jaki system jest najbardziej przyjazny dla Ciebie?

MacOS
Linux
Windows
AmigaOS/AROS/MorphOS
Żaden
Inny

Autor Wątek: Dyskusje międzysystemowe  (Przeczytany 38424 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wall-E

• Core
  • Podziękowań: 118
  • Nokia Lumia 1520 | Colorovo CityTab Supreme 10.1
Odp: Dyskusje międzysystemowe
« Odpowiedź #255 dnia: Piątek, 03 Sierpień 2012, 17:34 »
Jako ciekawostka z racji oficjalnego ukończenia prac nad Windows 8.

Poniżej film jaki ukazał się na portalu winbeta.org (http://www.winbeta.org/news/first-look-and-video-windows-8-rtm ) prezentujący działanie finalnej wersji W8 (RTM).
Pokazany Windows 8 (wersja: Enterprise N) pochodzi, bo jakże inaczej, z wycieku. Nie mniej, jak zapewnia autor, jest to wersja RTM.

Opinie opiniami, ale popaczeć można.

Film nie zawiera komentarza od autora.

First Look: Windows 8 Enterprise N RTM - Stock Apps + Desktop
« Ostatnia zmiana: Piątek, 03 Sierpień 2012, 17:38 wysłana przez Wall-E »

Offline Budniu

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 226
  • Nokia Lumia 820│Motorola Xoom 2 ME
« Odpowiedź #256 dnia: Piątek, 03 Sierpień 2012, 21:38 »
W dalszym ciągu, jak dla mnie bez dotykowego ekranu lipa.

Offline mobi

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 351
  • HTC Wizard/HTC HD2/HTC Kaiser/SGS3/HTC ONE E8
« Odpowiedź #257 dnia: Piątek, 03 Sierpień 2012, 22:47 »
Gdybym miał podejmować decyzję tylko na podstawie tego filmiku, to bym wszedł :)

Offline Sainti

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 101
  • Lumia 920
« Odpowiedź #258 dnia: Piątek, 03 Sierpień 2012, 22:51 »
Za to ja muszę powiedzieć po dłuższym użytkowaniu, że Windows 8 może się jednak sprawdzać na urządzeniach bez dotykowego ekranu. Wystarczy przyzwyczaić się do kilku rzeczy i poznać pewne użyteczne tricki (np. menu pod prawym klawiszem myszy w lewym dolnym rogu ze skrótami administracyjnymi). Głównym ekranem do pracy ciągle pozostaje klasyczny Desktop. Działa jak siódemka, więc nie ma problemów. Najczęściej używane aplikacje są przypięte do paska lub mają skróty na pulpicie. Menu start w sumie też działa podobnie, tylko inaczej wygląda. Kafelki robią za swego rodzaju widżety. Informują o ilości maili, pogodzie, czy pokazują zdjęcia z newsów. Rzadziej używane aplikacje można sprawnie znaleźć wpisując kilka liter z ich nazwy. Na razie średnio widzi mi się tylko korzystanie z aplikacji "Metro". W wersji pełnoekranowej na dużym ekranie trochę nie mają sensu, ale mogą się sprawdzić przypięte do brzegu pulpitu. W tej kwestii trzeba jeszcze poczekać aż pojawi się ich trochę więcej.

Według mnie ósemka aż taką porażką nie będzie. Tak zwany "learning curve" jest bardziej stromy niż w wielu poprzednich wersjach, ale później nie ma problemów i sporo rzeczy robi się wygodniej. Jeśli kogoś ta wersja nie przekona, to słyszałem, że na następna ma pojawić się znacznie szybciej. Microsoft zamierza bowiem skrócić okres między kolejnymi iteracjami i częściej wypuszczać nowe wersje z mniejszą ilością zmian.

Offline Wall-E

• Core
« Odpowiedź #259 dnia: Piątek, 03 Sierpień 2012, 23:07 »
"Metro"

Tak tylko wtrącę jako ciekawostkę...

Otóż "Metro" to już nie "Metro"... Jak donoszą komputerzane tabloidy, ponoć Microsoft rozstał się z tą nazwą - co jest nieco dziwne biorąc pod uwagę bliską premierę systemu. Ale ja już przestałem się dziwić takim duperelom  :oT

Jedną z (dość wiarygodnych w czasach globalnych "wojen patentowych") prób tłumaczenia tego faktu jest to, że niemiecki koncern Metro AG (właściciel m.in. sklepów MediaMarkt, Saturn i Real) upomniał się u MS o tą właśnie nazwę: Metro.

Nie wiem jaka jest wiarygodność owego niusa, jednak w ostatnich czasach przestałem się już czemukolwiek dziwić.

Offline mobi

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 351
  • HTC Wizard/HTC HD2/HTC Kaiser/SGS3/HTC ONE E8
« Odpowiedź #260 dnia: Piątek, 03 Sierpień 2012, 23:17 »
Nie przeszłoby w sądzie, nie ten obszar zarezerwowanego znaku/nazwy

Offline Wall-E

• Core
« Odpowiedź #261 dnia: Piątek, 03 Sierpień 2012, 23:22 »
Właśnie dlatego użyłem zwrotu "ponoć".
Choć sam przyznaj, że w świetle tego co się obecnie wyprawia z pozwami o... hmmmm... rzeczy różne to fakt taki dziwić raczej nie powinien. :)