Autor Wątek: Wieści z sieci  (Przeczytany 143872 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Podziękowań: 140
  • Samsung Note 4
Odp: Wieści z sieci
« Odpowiedź #45 dnia: Środa, 08 Październik 2008, 00:41 »
Hm, mi odpisał, że nic nie wspomina o nas, bo stosuje się do zasady "don't call my name for no reason"...  :8)

Offline mobi

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 351
  • HTC Wizard/HTC HD2/HTC Kaiser/SGS3/HTC ONE E8
« Odpowiedź #46 dnia: Środa, 08 Październik 2008, 01:03 »
no nie mogę  :D

Offline Grimi

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 75
  • ♠ HTC Mozart ♥ Lark FreeBird 43.1
« Odpowiedź #47 dnia: Czwartek, 09 Październik 2008, 11:03 »
Internetowy podglądacz

Pewien internauta stworzył koncept gry komputerowej, która wykorzystuje niebezpieczną i zdobywającą coraz większą popularność technikę zwaną clickjacking.

Dostępna pod adresem http://guya.net/security/clickjacking/game.html prosta gra polega na klikaniu w pojawiające się obiekty. Aplikacja wykorzystuje w tle lukę Adobe Flash, dzięki której atakujący jest w stanie włączyć kamerę i mikrofon internetowy podłączony do komputera ofiary a następnie nagrać przesyłane przez oba urządzenia informacje.

Luka pozwala również kontrolować, które z odnośników na stronie zostały kliknięte – to z kolei może znacznie ułatwić przeprowadzanie innego rodzaju ataków.

Nieznany bloger zaprezentował koncept wykorzystujący technologię Flash – okazuje się, że podobny atak można przeprowadzić wykorzystując Javę, SilverLight, czy Dynamic Hyper Text Markup Language.

Źródło: hacking
- Zobacz mnie na GoldenLine

Offline peejay

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 34
  • SGS2 JB 4.1.2 Stock
« Odpowiedź #48 dnia: Czwartek, 09 Październik 2008, 21:51 »
napisalbym cos wiecej, ale na razie ciut mnie zatkalo.
choc nielubie nokii, to wrazenie wywarla na mnie zdecydowanie odwrotnie proporcjonalne.

nowy koncept wykorzystania nanotechnologii w telekomunikacji i sprzecie komputerowym. tekst jak tekst, ale polecam filmik na koncu artykulu:
 http://www.pcworld.pl/news/141411.html
home is where the hard disk is | silence! i design you! | [9]™
żona się bawi: SGS2 JB 4.1.2 Stock

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Samsung Note 4
« Odpowiedź #49 dnia: Czwartek, 09 Październik 2008, 22:07 »
 :o   :ww:
ciekawe, czy mają już jakieś fizyczne efekty....

Offline peejay

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 34
  • SGS2 JB 4.1.2 Stock
« Odpowiedź #50 dnia: Czwartek, 09 Październik 2008, 22:15 »
tez chetnie bym potrzymal toto w lapkach..

anyway, pomijam "wyginalnosc" ;) pomijam przezroczystosc, bransoletka mnie nie bawi, dostosowywanie powierzchni 3d to ciekawy bajer, ale tak naprawde uswiadomilem sobie, iz mojemu kaiserowi przydalby sie taki nano-nos ;)
home is where the hard disk is | silence! i design you! | [9]™
żona się bawi: SGS2 JB 4.1.2 Stock

Offline mobi

• Administrator
  • Core
« Odpowiedź #51 dnia: Czwartek, 09 Październik 2008, 22:22 »
nanotechnologia to mocna rzecz i mocno przyszłościowa

Offline Grimi

• GZU
  • Core
« Odpowiedź #52 dnia: Piątek, 10 Październik 2008, 10:18 »
tez chetnie bym potrzymal toto w lapkach...(...)

Masz na myśli tą blondynkę ze zdjęcia?    ;)

Offline ★tomaszkap★

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 29
  • [Avatar-Sawyer]TAB 10.1,SamsungGalaxySII,MSI Wind
« Odpowiedź #53 dnia: Piątek, 10 Październik 2008, 10:24 »
Ale to stary news jest z lutego tego roku  ?-? Już o tym było dawno na Innym forum  :p
« Ostatnia zmiana: Piątek, 10 Październik 2008, 10:26 wysłana przez tomaszkap »
pacnij mnie
Samsung Galaxy SII 16GB i Samsung Galaxy Tab 10.1 16gb -  JellyBeanRom ICS by Toldo

Offline mobi

• Administrator
  • Core
« Odpowiedź #54 dnia: Piątek, 10 Październik 2008, 10:36 »
Ale to stary news jest z lutego tego roku  O co chodzi Już o tym było dawno na Innym forum
tylko nie każdy zagląda na inne forum

Offline ★tomaszkap★

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 29
  • [Avatar-Sawyer]TAB 10.1,SamsungGalaxySII,MSI Wind
« Odpowiedź #55 dnia: Piątek, 10 Październik 2008, 10:39 »
Wiem mobi, nie oto mi chodziło. Tylko dla mnie nie było to żadne odkrycie ten "news" (a nazwa wskazuje,że to ma być nowość). Przepraszam za OT 
pacnij mnie
Samsung Galaxy SII 16GB i Samsung Galaxy Tab 10.1 16gb -  JellyBeanRom ICS by Toldo

Offline Grimi

• GZU
  • Core
« Odpowiedź #56 dnia: Piątek, 10 Październik 2008, 11:05 »
mBank - sfałszuj sobie potwierdzenie przelewu    :o

W każdym banku internetowym mamy możliwość wydrukowania potwierdzenia zrealizowanego przelewu. W erze bankowości elektronicznej, potwierdzenia takie stają się coraz częściej rzetelnym dokumentem poświadczającym wpłatę należności za zakupy, usługi, rachunki itp.

Potwierdzenia takie są zazwyczaj łatwo modyfikowalne dla użytkownika mającego podstawową wiedzę na temat HTML’a, bądź dowolnego programu graficznego.

A co w wypadku, kiedy to sam bank daje nam narzędzie do drukowania fałszywych potwierdzeń realizacji przelewu? Taka sytuacja ma miejsce w BRE Banku, a dokładniej jego detalicznym brandzie - mBank.

Poniżej przedstawiam krótki opis zasady działania mBanku:
W przypadku zlecenia realizacji przelewu, trafia on do kolejki, która zostanie wysłana najbliższą sesją wychodzącą. W tym czasie użytkownik zamiast guzika “Wydruk potwierdzenia” widzi komunikat “** Przelew nie został jeszcze zrealizowany **”. Podobny komunikat widoczny jest w przypadku odwołanego zlecenia przelewu: “** Wydruk potwierdzenia jest niedostępny, gdyż przelew został odrzucony. **”.

Korzystając z oprogramowania do zmiany zawartość pamięci podręcznej przeglądarki, można podmienić ww. tekst na kod odpowiadający wywołaniu drukowania potwierdzenia przelewu:

<button class="button" onclick="window.open('blank.html', 'print_window', 'toolbar=no,location=yes,directories=no,status=no,menubar=no,scrollbars=yes,resizable=yes'); document.forms[0].action = 'account_oper_print_t.aspx'; document.forms[0].target = 'print_window'; document.forms[0].submit();" id="Print">Wydruk potwierdzenia</button>

Po kliknięciu na dodany w ten sposób przycisk, uzyskujemy dokument potwierdzający realizację przelewu. Dokument taki zawiera wszystkie dane, jak w przypadku oryginalnego potwierdzenia w tym unikalny numer referencyjny.

Ww. podatność można wykorzystać w obu przypadkach: potwierdzenia niezrealizowanego jeszcze przelewu jak i potwierdzenia odwołanego już zlecenia.

BRE Bank jest operatorem marki Multibank i być może ww. sytuacja ma zastosowanie też w systemie Multibanku.

mBank został poinformowany o wyżej opisanej sytuacji 8 października 2008r.

Autor: Mariusz Dalewski, aiv-dev.info

Offline mobi

• Administrator
  • Core
« Odpowiedź #57 dnia: Piątek, 10 Październik 2008, 11:08 »
znam prostsze metody, ale instrukcji nie będę dawać, bo i po co?
szkoda że gość krok po kroku nie opisał jak się włamać na cudze konto

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Samsung Note 4
« Odpowiedź #58 dnia: Piątek, 10 Październik 2008, 12:09 »
Dokładnie. O to właśnie chodzi, że dzisiaj słowo "hacker" już dawno straciło swoją wartość, nie ma już prawdziwych, ideowych hackerów.
A co do samego tematu.... wielkie mi halo, przecież dzisiaj elektroniczne potwierdzenia przelewu i tak nie są dokumentem zobowiązującym, pełnią rolę informacyjną bardziej.

Offline Grimi

• GZU
  • Core
« Odpowiedź #59 dnia: Piątek, 10 Październik 2008, 12:17 »
Dokładnie. O to właśnie chodzi, że dzisiaj słowo "hacker" już dawno straciło swoją wartość, (...)

Faktycznie:

• Szykuje się ekstradycja hakera
    Stany Zjednoczone czynią starania o ekstradycję do swojego kraju hakera Chuda Tenenbauma.

Haker, Izraelczyk mieszkający obecnie w Kanadzie, znany jest pod pseudonimem „Analyzer”. To najprawdopodobniej on dowodził światową szajką cyberprzestępców, która skradła miliony dolarów instytucjom finansowym z Rosji, Turcji, Holandii, Szwecji, Niemiec i innych krajów.

Tenenbaum stał się sławny 10 lat temu, gdy udało mu się włamać do komputerów Pentagonu. Kanadyski prokurator, David Gates, nie ujawnił, ile dokładnie udało się szajce ukraść, jednak wiadomo, iż chodzi tu o kwoty rzędu milionów dolarów. Prawnik Tenenbauma, John James, odrzucił oskarżenia, twierdząc, że działalność jego klienta była ściśle związana z jego legalną pracą.

Źródło: www.scmagazineuk.com
  • Zostań współtwórcą społecznej, interaktywnej mapy toalet
    Ruszyła strona internetowa www.toaleta2012.pl, będąca platformą dla pierwszej w Polsce społecznej, interaktywnej mapy toalet. Każdy użytkownik Internetu może uczestniczyć w jej tworzeniu.

Strona internetowa, będąca edytowalną mapą toalet, powstała w ramach kampanii edukacyjnej Toaleta2012, której celem jest zwrócenie uwagii opinii społecznej na standard toalet dostępnych publicznie.

Dodatkowo, użytkownicy, mogą wygrać w konkursie fotograficznym w jednej z dwóch kategorii: Nagroda publiczności lub Najciekawsze zdjęcie. Nagrodę publiczności przyznają internauci, a trzy najciekawsze zdjęcia wybiera jury. Nagrodami w konkursie są iPhone’y oraz iPod’y Touch.

Źródło: chip