Autor Wątek: winxp po padzie krzyczy o logowanie do nieistniejącej domeny - jak obejść?  (Przeczytany 3312 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peejay

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 34
  • SGS2 JB 4.1.2 Stock
tytułem krótkiego wstępu: teściom padł system [prawdopodobnie "ze starości" + dzięki sypiącemu się kompowi, choć nie wykluczam drobnego sabotażu, który miał wymusić zakup laptopa ;)]
windows xp, stawiany przeze mnie ładnych parę lat temu - stąd MNIEJ-WIĘCEJ wiem co włączałem, czego nie. początkowo boot systemu stawał nagle na czarnym ekranie i po parunastu minutach krzyczał coś o uszkodzonym scesrv.dll - plik podmieniłem, boot ruszył dalej. na kompie jest 2 userów, jeden z nich miał hasło. nagle system w obu przypadkach zaczął pytać o loginy, a po wpisaniu właściwego passworda - otrzymuję komunikat, iż logowanie nieudane ponieważ "domena DOMOWY jest niedostępna".
żeby było śmieszniej - "DOMOWY" to nazwa tego kompa, żadnego logowania w domenie itp. nie było skonfigurowanego.
przy pomocy spreparowanej bootowalnej płytki z linuxem zresetowałem hasła - zmieniałem, w końcu wyczyściłem - ale nic nie przyniosło żądanego efektu. nadal krzyczy o braku domeny, zarówno gdy próbuję się zalogować w trybie awaryjnym, jak i normalnie [próbowałem obu userów + ukrytego administratora, który widoczny jest w awaryjnym].

sprawa o tyle ważna, że muszę szybko wyciągnąć parę haseł z poczty i ustawienia dot. sieci - tak by móc skonfigurować nowozakupionego lapka, którego jutro teściowie chcą odebrać.
macie jakiś pomysł co z tym zrobić? czy raczej spisać system na straty? dokumenty i foty zgram bez problemu, ale są rzeczy do których niestety wolałbym się zalogować, a nie dłubać w dziwnych plikach i szukać jakichś hexów ;)
home is where the hard disk is | silence! i design you! | [9]™
żona się bawi: SGS2 JB 4.1.2 Stock

Offline mobi

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 351
  • HTC Wizard/HTC HD2/HTC Kaiser/SGS3/HTC ONE E8
Odp: winxp po padzie krzyczy o logowanie do nieistniejącej domeny - jak obejść?
« Odpowiedź #1 dnia: Czwartek, 19 Sierpień 2010, 21:34 »
Właściwości na Mój komputer a tam Nazwa komputera i pogmerać, jak rozumiem XP Pro?

Offline peejay

• GZU
  • Core
  • SGS2 JB 4.1.2 Stock
« Odpowiedź #2 dnia: Czwartek, 19 Sierpień 2010, 21:37 »
pro.
problem w tym, że nic nie pogmeram - boot zatrzymuje się na ekranie logowania i kiszka. jakbym mógł dostać się do ikonek, nie byłoby kłopotu ;)

Offline globalbus

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 77
  • N900 + Zest
« Odpowiedź #3 dnia: Czwartek, 19 Sierpień 2010, 23:23 »
pewnie uszkodzone ntuser.dat, można wyciągnąć dane przy pomocy innego systemu lub spreparować nowego użytkownika.

Offline peejay

• GZU
  • Core
  • SGS2 JB 4.1.2 Stock
« Odpowiedź #4 dnia: Czwartek, 19 Sierpień 2010, 23:59 »
hmm, brzmi obiecująco. spróbuje tym moim bootowalnym cd stworzyć nowego usera, może to da rade.

Offline Ham3r

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 50
« Odpowiedź #5 dnia: Piątek, 20 Sierpień 2010, 00:03 »
a co z "Tryb awaryjny z wierszem polecenia"? Działa logowanie administratora?
btw. z cmd wpisujesz explorer.exe i masz ikonki (jeżeli się zaloguje).

Offline Studioworks

• Klubowicz
  • **
  • Podziękowań: 0
  • Artemis Wizard
« Odpowiedź #6 dnia: Piątek, 20 Sierpień 2010, 00:53 »
Jeżeli po ustawianiu internetu robiłeś zapis danych do przywrócenia to możesz włączyć kompa i na potęge wciskać z oraz y naprzemian.Powinien się włączyć program do przywracania systemu a potem to standardowo wybierasz datę(punkt) i czekasz.Po przywróceniu masz pocztę(w końcu to internet-nic nie ginie) i ustawienia neta.

Możesz mieć problem z odpaleniem przywracania ale daje gwarancje ze tak sie da. ;)

Offline peejay

• GZU
  • Core
  • SGS2 JB 4.1.2 Stock
« Odpowiedź #7 dnia: Piątek, 20 Sierpień 2010, 20:00 »
dzięki wszystkim za rady!

tryb awaryjny nijak nie ruszał, przywrócić nic się nie dało - gdy za którąś próbą bootowania komp nagle przestał widzieć dyski, nie tracąc czasu zacząłem próbować kopiować co ważniejsze rzeczy, po zabootowaniu z cd "miniPE xp". stara płytka, ale wielokrotnie już zdała egzamin. dokopałem się też do plików outlook expressa, więc i pocztę w większości udało się zgrać. sieć niestety musiałem stawiać od zera, z nowymi ustawieniami, a hasła do skrzynej nagle się teściowej przypomniały. były tak proste, że w życiu bym na nie nie wpadł. jak to mówią - najciemniej pod latarnią.
dysk natomiast wyzionął ducha, zabierając za sobą na szczęście tylko kilkadziesiąt mega starych fot, które odmówiły chęci zmiany lokalizacji. w życiu tak zmasakrowanego dysku nie widziałem, odzyskanie łącznie "tylko" 5gb dokumentów wordowskich, xls, kilku tysięcy fot itp trwało trochę ponad 12 godzin.. :szok:

jak ktoś będzie w podobnych tarapatach - polecam googlać właśnie za "miniPE" oraz "Offline NT Password & Registry Editor". hiren's boot teoretycznie też daje radę, ale miniPE jest zdecydowanie lepszy "dla klikaczy", bo to po prostu livecd z odpowiednio spreparowanym xp i kupą przydatnych podczas awarii narzędzi.

Offline mobi

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 351
  • HTC Wizard/HTC HD2/HTC Kaiser/SGS3/HTC ONE E8
« Odpowiedź #8 dnia: Piątek, 20 Sierpień 2010, 21:50 »
No to miałeś szczęście :)

Offline Studioworks

• Klubowicz
  • **
  • Podziękowań: 0
  • Artemis Wizard
« Odpowiedź #9 dnia: Piątek, 20 Sierpień 2010, 23:49 »
Oj to się naczekałeś 12h w zamian za 5GB :) Ale cieszę się, że Ci się udało