Autor Wątek: HTC One czy Samsung Galaxy S4?  (Przeczytany 1726 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karpiel

• Świeżak ;)
  • *
  • Podziękowań: 0
HTC One czy Samsung Galaxy S4?
« dnia: Piątek, 14 Luty 2014, 09:44 »
Jak myślicie, który z nich jest lepszym telefonem i sprawdzi się w codziennym użytkowaniu? Robiłem już sobie porównanie htc one vs galaxy s4 - wynika z niego, że są to podobne telefony: zarówno pod względem ceny, wyglądu jak i parametrów technicznych. Różnią się znacznie pod względem wielkości rozdzielczości aparatów cyfrowych: HTC One 4 Mpx vs 13 Mpx S4 - jak myślicie, który wybrać?

Offline may

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 109
  • HTC One, Samsung GT P7500
Odp: HTC One czy Samsung Galaxy S4?
« Odpowiedź #1 dnia: Piątek, 14 Luty 2014, 12:57 »
Miałem podobny dylemat S3->HTC One X (chyba).
Wybrałem wtedy, jak się okazało na swoje nieszczęście S3.
Wybrałem tak dlatego, że HTC wtedy wprowadziło zamkniętą baterię, a w S3 mogłem ją sobie wymienić i chyba tylko to zaważyło - nie chciałem mieć "ishit'a" bez możliwości wymiany baterii.
A było zostać przy ulubionej marce.
Samsung to (przynajmniej do modelu S4) plastikowe badziewie. Po roku użytkowania obudowa wygląda tragicznie, a dbam o telefony jak chyba niewielu. Wieczne problemy z BT<->zestawy głośnomówiące/słuchawki.
Zdarzył mi się też niestety nieszczęśliwy wypadek i telefon upadł z wysokości ~30cm - pękła szybka ekranu.

Obecnie wróciłem do HTC, mam HTC One i znowu jestem szczęśliwy.
Prędkość powala, aparat gadgeciarski (mimo braku tryliarda piksli), obudowa w końcu z klasą. Przeszkadzają mi tylko dość ostre krawędzie.

Offline mobi

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 351
  • HTC Wizard/HTC HD2/HTC Kaiser/SGS3/HTC ONE E8
« Odpowiedź #2 dnia: Piątek, 14 Luty 2014, 14:19 »
Ja ze swojego S3 jestem zadowolony, padła mi jedna karta ale to nie wina Smasunga. Ekran bez foli, ale bez rys, obudowa pierwszy raz zamknięta w silikonie, normalna jest dla mnie za śliska.

Offline skrobel

• Global Moderator
  • Core
  • Podziękowań: 43
« Odpowiedź #3 dnia: Poniedziałek, 17 Luty 2014, 22:50 »
Trochę z opóźnieniem, ale dopiero z urlopu wróciłem.
Ja One nie kupiłbym ponownie. Może to kwestia mojego egzemplarza (Orange) i ROMu (made by Orange), ale mnie strasznie wnerwia. Obudowa jest za długa na moje ręce i właściwie nie da się odblokować jedną ręką (w S3 bez problemu dzięki przyciskowi na bocznej a nie górnej krawędzi, poza tym jest jeszcze przycisk sprzętowy z przodu), w dodatku przycisk power jest praktycznie sfazowany z obudową i nie da się go wyczuć palcem. System rzeczywiście działa bardzo szybko, ale już ogromna większość gier się przycina (pomimo tryliarda rdzeni i GHz pffff) a w dodatku generalnie dźwięk ma bardzo dużą latencję (chyba tak się to nazywa), tzn. zarówno w systemie jak i grach czy filmach jest po prostu o dobre 0,5 sek po obrazie.
Zgadzam się też co do ostrych krawędzi i debilnemu zaokrągleniu tylnej ścianki telefonu - przez to kiedy tel leży na stole, to wibracje są tak bezsensownie głośne i terkoczące, że umarłego budzą. W dodatku nie posmyrasz sobie palcem po leżącym telefonie bo się kiwa na tych zaokrąglonych pleckach.
Aparat... cóż - dla mnie to tylko chwyt marketingowy. Są mega duże zniekształcenia obrazu jak tylko główny obiekt jest poza środkiem kadru. Poza tym nie radzi sobie ani w silnym słońcu ani w słabym oświetleniu. Tutaj stary iPhone 4 nadal wygrywa jakością i chociaż nie kupowałem telefonu dla aparatu to jednak też byłem zawiedziony.

Zaznaczam, że nie kombinowałem jeszcze z ROMami, a wkurza mnie bloatware od Orange. Próbuję na razie odchudzić to co mam w obawie przed utratą gwarancji. Gry być może przycinają się również przez nędzne zarządzanie pamięcią (próbowałem coś na to poradzić, ale bez rezultatu - nie mam żadnych ciężkich rezydentów uruchomionych). A co do przesuniętego dźwięku to znalazłem kilka wątków na xda i innych forach, ale żadne konkretne rozwiązanie nie zostało podane. Ale trochę ludzi się na to skarży...

Zgadzam się natomiast, że jest pancerny. Przez nietypowy kształt i wielkość upuściłem go już chyba ze 3 razy i poza obtłuczonymi narożnikami brak śladów.
Sprzęt:
HTC One

Ulubiony: HTC Touch Pro2
ROM: Jackos ROM PLK

Offline may

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 109
  • HTC One, Samsung GT P7500
« Odpowiedź #4 dnia: Wtorek, 18 Luty 2014, 00:16 »
Wiele tracisz używając badziewia od orange.
Z kernelem Elemental odblokujesz/zablokujesz One np. tapnięciem w logo HTC (jest jeszcze kilka innych sposobów). Przestałem używać przycisk Power.
Rom możesz sporo odchudzić/użyć CM. Myślę, że spokojnie wydusisz z One to, czego potrzebujesz. Musisz tylko odrzucić obawy.
Ja nie gram, nie licząc Bajeweled2 i Carmagedona. Te dwie pozycje działają jak trzeba. Co do reszty się nie wypowiem.
W życiu nie położyłbym telefonu bezpośrednio na twardej powierzchni :) więc problemy z "kołyską " i wibrą mnie nie dotyczą.
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 18 Luty 2014, 00:19 wysłana przez may »

Offline skrobel

• Global Moderator
  • Core
  • Podziękowań: 43
« Odpowiedź #5 dnia: Wtorek, 18 Luty 2014, 09:28 »
Tak przypuszczam, że przynajmniej część moich problemów wynika z softu.
I tak miałem prosić tu o pomoc bo dla mnie te wszystkie kernele, CMy, rooty i inne takie są wciąż trochę niejasne i mimo, że bawiłem się ROMami pod WinMo to tutaj jeszcze nie próbowałem.
Sprzęt:
HTC One

Ulubiony: HTC Touch Pro2
ROM: Jackos ROM PLK