Autor Wątek: jak zrobić temat na spv m 650  (Przeczytany 3148 razy)

Offline predator34

• Klubowicz
  • **
  • Podziękowań: 0
jak zrobić temat na spv m 650
« dnia: Czwartek, 11 Październik 2007, 16:45 »
czy może ktoś mi wytłumaczyć jak zrobić temat na spv m 650 krok po kroku ? Jeżeli to nie problem dziękuję.

Offline mobi

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 351
  • Wizard/HD2/Kaiser/SGS3/HTC E8/HTC 10/Xiaomi MiA1
Odp: jak zrobić temat na spv m 650
« Odpowiedź #1 dnia: Czwartek, 11 Październik 2007, 17:07 »
nie wiem jak na m650, ale uzyc mozna tego
http://mobione.pl/forum/index.php/topic,699.0.html
krok po kroku nie ma, ale z mila checia powitamy taki tutorial

forum.mobione.pl - Android - Windows mobile - modyfikacje

« Odpowiedź #1 dnia: Czwartek, 11 Październik 2007, 17:07 »

Offline Sainti

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 101
  • Lumia 920
« Odpowiedź #2 dnia: Czwartek, 11 Październik 2007, 20:19 »
To ja spróbuje napisać jak to jest krok po kroku  ;D.  Narazie tak na szybko, dopiero w weekend mogę się bawić ze screenami. Żeby było jaśniej, to do tego czasu przyciski, to te duże na górze, a zakładki po lewej od podglądu :D.

1. Ściagamy ThemeGenCE (ja opieram się na wersji angielskiej), rozpakowujemy i uruchamiamy program.
2. W oknie programu widzimy pusty theme. Jeżeli chcemy tylko zmodyfikować istniejący, otwieramy go pierwszym (z PC) lub drugim (z pocketa) przyciskiem.
3. Pierwsze, co należy zrobić, to dostosować format themsa do ekranu. Robimy to w zakładce Options. P+L oznacza różne obrazki dla różnych orientacji ekranu. Jeśli ktoś chce sobie zrobić themsa pod ekran bez softkeyów, to niech tapetę ustawi na 240x294 dla Portrait i 320x204 dla Landspace, lub 320x294, jeśli ma byćjedna dla obu orientacji.
4. Następnie zmnieniamy obrazki tapet klikając na przycisk z MonaLisą (jest też w drugiej zakładce). Ładujemy obrazki (dobrze sobie wcześniej je przygotować pod kątem rozmiaru) i zapisujemy jako tapeta dla Today, poźniej po prawej w części Image To Build zmieniamy na Start i powtarzamy punkt. Kiedy już skończyliśmy wyłączamy okienko ostatnim przyciskiem.
5. Następnie przechodzimy do trzeciej zakładki i zmieniamy poszczególne kolorki. Jeżeli mamy WM5/6 to nie musimy się zajmować paskiami.
6. Jeżeli mamy WM5/6 przechodzimy do kolejnej zakładki i w BasuHue, DPI ustawiamy sobie kolor pasków i jednocześnie "odcień interfejsu", zaznaczamy Create Base Hue i zatwierdzamy. Jeżeli chcemy wybrać tylko część kolorów, to klikamy na Keys+. Tutaj możemy ustawić blackbarsy zmieniając Color_SoftkeyFlatCenter i Color_TitleFlatCenter.
7. Nasz theme jest już prawie gotowy. Pozostaje tylko zapisanie go. Na dole w New Theme Name podajemy nazwę themsa. W Internal Theme Name nie musimy nic podawać. Jeżeli korzystaliśmy z gotowego themsa znajduje się tam jego nazwa. Jeżeli chcemy zmienić lokalozację zapisu themsa klikamy na przycisk z napisam Changer (na prawo od MonaLisy). Jeżeli chcemy zapisać i później odczytać używany schemat kolorówużywamy przycisku 7 i 8. Theme zapisujemy na  PC (czwarty przycisk) lub już na palmtopie (trzeci przycisk).
8. Zmieniamy theme na palmtopie i sprawdzamy, czy wszystko jest tak, jak być powinno. Możliwe błędy, to niedostosowanie formatu themsa, brak zaznaczenie Create Base Hue, czy takie same kolory elementów blisko siebie utrudniające czytelność.

Mam nadzieję, że napisałem to w miarę zrozumiale. Przepraszam za literówki i błędy ::). Poprawie je i dodam screeny w weekend, jak będę miał więcej czasu.

Edit:
Próbuje coś zrobić z tymi screenami, ale nie mam czasu na opisywanie każdej opcji, a czysty program każdy sobie może zobaczyć, jak go uruchomi. Zrobiłem więc takie małe wytłumaczenie głównych funkcji programu. Totalna amatorszczyzna robiona w paincie, ale nie mam czasu, umiejętności i ochoty bawić się w "dużych" programach.
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 21 Październik 2007, 17:07 wysłana przez Saint »

forum.mobione.pl - Android - Windows mobile - modyfikacje

« Odpowiedź #2 dnia: Czwartek, 11 Październik 2007, 20:19 »