Autor Wątek: problem z navibe gb735  (Przeczytany 2195 razy)

Offline bern

• Swojak
  • Podziękowań: 2
  • iZabawka 3G, htc diamond, eee 1201n
problem z navibe gb735
« dnia: Wtorek, 11 Wrzesień 2007, 10:23 »
zaczne od tego ze nigdy nie uzywalem gps bluetooth i byc moze jest jakies rozwiazanie ktore jest proste ale na nie nie wpadlem :)

moj wujek uzywa zestawu asus a716 + wlasnie gps navibe gb735. ostatnio podszas upalow gps zostawal czesto na wierzchu i wujek mowi ze strasznie sie nagrzal raz. od tego czasu zaczely sie problemy z polaczeniem. pocket poprostu gubil gps.. teraz nie widzi juz gps'a zadne urzadzenie (moj wizz i komp napewno).

czy to moze byc kwestia ze od temperatury "odlutowala sie" antena od bt? gps miga caly czas na niebiesko ale sygnal znajduje (zielona lampka przestaje migac po jakis 30sekundach)..

probowalem wyciagac baterie na dluzej, wlaczac wylaczac itd... ale w sumie nie wiem co mozna zrobic z urzadzeniem ktore ma jeden suwak. ma niby miniusb ale chyba tylko do ladowania..

pomocy? :)

Offline BaRiBaL

• GZU
  • Swojak
  • Podziękowań: 0
Odp: problem z navibe gb735
« Odpowiedź #1 dnia: Wtorek, 11 Wrzesień 2007, 11:13 »

probowalem wyciagac baterie na dluzej, wlaczac wylaczac itd... ale w sumie nie wiem co mozna zrobic z urzadzeniem ktore ma jeden suwak. ma niby miniusb ale chyba tylko do ladowania..

pomocy? :)

Nie wiem na jak dlugo wyciagales baterie ale jak kiedys czytalem o problemach z GPS to doradzano, zeby baterie wyciagnac na pol dnia.. nie wiem czy to bzdet czy nie ale nie zaszkodzi sprobowac. Nie zaszkodzi takze sprobowac zmienic baterie - dla nich wysokie temp. nie sa dobre..
iPhone 3G

forum.mobione.pl - Android - Windows mobile - modyfikacje

« Odpowiedź #1 dnia: Wtorek, 11 Wrzesień 2007, 11:13 »

Offline bern

• Swojak
« Odpowiedź #2 dnia: Wtorek, 11 Wrzesień 2007, 14:51 »
wyciagalem na 10h... dzis rano znow wyciagnalem i jutro wloze jeszcze raz. zmienialem baterie (tak sie sklada ze uzywa tej samej co moja modemowa nokia)

nic to nie daje...

« Odpowiedź #2 dnia: Wtorek, 11 Wrzesień 2007, 14:51 »

Offline kwieto

• Moderator
  • Swojak
  • Podziękowań: 4
« Odpowiedź #3 dnia: Wtorek, 11 Wrzesień 2007, 18:33 »
nic to nie daje...

Sprzęt na gwarancji? Jeśli tak, to skorzystaj.
Jeśli nie - rozkręć i sprawdź czy coś w środku nie "lata", albo czy nie ma gdzieś "wycieku" z kondensatora.

IMO położenie GPS na słońcu nie powinno skutkować rozlutowaniem się elementów. Cyna lutownicza ma temperaturę topnienia około 200 st. C (zależnie od rodzaju), wątpię byś osiągnął taką temperaturę "na słońcu".
Już prędzej jakiś kondensator siadł albo co. Z drugiej strony elementy do lutowania powierzchniowego chyba nie zawierają elektrolitu, więc to też raczej odpada?

Offline bern

• Swojak
« Odpowiedź #4 dnia: Wtorek, 11 Wrzesień 2007, 21:47 »
niestety bez gwarancji. rozkrecalem i nic nie lata, wycieku nie zauwazylem.. nie bardzo wiedzialem jak zabarac sie do wyciagniecia zupelnie plyty glownej (jej wyciagniecie wymaga chyba wczesniej odlutowania anteny wlasnie) a teraz nie bardzo mam czas na takie babranie sie.

wiem ze na sloncu ciezko (od)lutowac ale szczerze mowiac nic poza "brakiem" anteny mi nie przyszlo do glowy...

« Odpowiedź #4 dnia: Wtorek, 11 Wrzesień 2007, 21:47 »