Autor Wątek: Kalendarz z imieninami w naszym kalendarzu WinLiveID  (Przeczytany 2300 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Budniu

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 226
  • Nokia Lumia 820│Motorola Xoom 2 ME
Kalendarz z imieninami w naszym kalendarzu WinLiveID
« dnia: Czwartek, 24 Styczeń 2013, 22:53 »
Od dawna poszukiwałem takiego rozwiązania, które nie wymuszałoby ode mnie instalowania kolejnej aplikacji tylko po to, żeby wyświetlać imieniny. Mamy nasze zdarzenia pobierane z kalendarza WinLiveID, mamy zdarzenia z FB, mamy polskie święta, mamy urodziny, a imienin nie mamy (do teraz). Znalazłem dzisiaj rozwiązanie tego problemu (poniekąd już stare, ale nikt go szerzej nie opisał, więc ja spróbuję to zrobić). Na początek pobieramy plik *.ics z interesującym nas kalendarzem z tej strony. Teraz odpalamy na kompie przez przeglądarkę www nasz kalendarz na koncie WinLiveID. Po lewej stronie mamy coś o nazwie “Kalendarze” i jest tam wykaz kalendarzy, które mamy obecnie dodane do głównego. Pod nimi jest opcja “Dodaj nowy kalendarz” – klikamy. Zostaniemy przeniesieni do strony, na której będziemy mogli wprowadzić takie dane, jak nazwa, opis, kolor tła, znaczek, przypomnienia, itp. Ustawiamy wg własnych potrzeb i zapisujemy zmiany (ja kalendarz nazwałem “Imieniny”). Następnie kiedy jesteśmy w widoku głównej strony kalendarza, u góry znajdujemy opcję “Subskrybuj” – klikamy. U góry zaznaczamy opcję “Importuj z pliku ICS”, a po chwili pojawi nam się pod spodem okno dialogowe do wskazania lokalizacji pliku na komputerze – wskazujemy ten pobrany przez nas przed chwilą. Dalsze ustawienia uruchamiamy wg własnych potrzeb i zapisujemy zmiany. Chwilę trwa ładowanie (w końcu to 365 dni) w tym czasie strony nie wyłączamy ani nie odświeżamy oraz nie przymykamy okna. Po chwili uzyskamy komunikat o pomyślnym zaimportowaniu naszego kalendarza, klikamy ok i przechodzimy do okna głównego – możemy już zamknąć przeglądarkę. Teraz w telefonie otwieramy Ustawienia>Poczta+konta i synchronizujemy nasze konto WinLiveID (w tym celu przytrzymujemy dłużej palcem na tym koncie i z menu kontekstowego wybieramy “Synchronizuj”). Teraz wychodzimy z ustawień i uruchamiamy kalendarz, a w nim ustawienia. Tutaj wyszukujemy na liście naszych kalendarzy ten, który dodaliśmy i “zaptaszkowujemy” go. Od teraz razem z urodzinami i innymi wydarzeniami całodziennymi wyświetlane będą również imieniny.

Sądzę, że to rozwiązanie jest multisystemowe i w analogiczny sposób zadziała na Androidzie tylko rzecz jasna musimy zasubskrybować/zaimportować kalendarz z pliku *.ics za pomocą opcji na stronie google z ustawieniami naszego kalendarza. Dajcie znać czy się udało.

Dobra ogarnąłem działa na Androidzie.  Wchodzimy do naszego kalendarza na google. Po lewej stronie mamy "Moje kalendarze" gdzie po prawej stronie tekstu jest mała strzałeczka - klikamy, po czym wybieramy "Nowy kalendarz". Tworzymy go pod nazwą jaką chcemy (ja dałem "Imieniny"). Następnie po zatwierdzeniu, w głównej stronie kalendarza klikamy taką samą małą strzałeczkę w dół, ale przy tekście "Inne kalendarze" i tu jedną z opcji będzie "Importuj z pliku ics" - klikamy. Wskazujemy przez okno dialogowe nasz pobrany plik, wskazujemy, żeby go zaimportować do kalendarza "Imieniny" i klikamy ok - czekamy, aż się załaduje. Od teraz mamy na naszym Anroidzie imieniny.

Rozwiązanie zaczerpnięte stąd: http://www.windowsmania.pl/poradniki-19/kalendarz-z-polskimi-swietami-imieninami-1680/
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 24 Styczeń 2013, 23:06 wysłana przez Budniu »