Autor Wątek: Rzut oka na WP7.5  (Przeczytany 2031 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Podziękowań: 140
  • Samsung Note 4
Rzut oka na WP7.5
« dnia: Niedziela, 18 Listopad 2012, 16:32 »
Gdy nadchodziła zmiana warty systemów MS, na podstawie tylko artykułów i przecieków, uciekłem z Windows Mobile 6.5 do Androida.
Dostałem na ten weekend do zabawy urządzenie Nokia Lumia 610 z Windows Phone 7.5. Z ciekawością do niego zasiadłem...

...kilka godzin później, drapiąc się w głowę, odłożyłem go z pewnym zażenowaniem. Zapewne fani tego systemu się nie zgodzą ze mną, ale... ten system jest koszmarny. Tak po prostu. Widać wyraźnie, że po tylu latach developerki dobrego, porządnego systemu mobilnego, nagle się zapatrzyli na swojego odwiecznego wroga - i ściągnęli od niego ogólne podejście. Stwierdzam, że WP7.5 to jakieś kompletne nieporozumienie, poziom funkcjonalności jest tu na poziomie iOS 1-2. Po prostu NIC nie można, nic się nie da - ew. się da, ale po odpaleniu trybu dev, albo innych trickach. Jedyne, co mi się udało ustawić w tym urządzeniu (dla znajomego), to ustawić nawigację i pobrać mapy - ale to zasługa Nokii, nie systemu (Nokia Drive).

O pierdołach w stylu wygląd głównego ekranu, nawet nie będę wspominał, bo dla całokształtu to już tylko szczegół - choć ładnie podkreślający, co user może znaleźć w środku.

Szkoda, Microsofcie. Cholerna szkoda, że tą drogą poszedłeś. Nie wiem nic na temat tego, jak ósemka na palmtopach się spisuje, ale mam niejasne wrażenie, że będzie podobnie - obym się mylił. Dlaczego? Bo potrzebuję silnej konkurencji dla Androida. Bez niej, system przestanie się rozwijać.

Offline Budniu

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 226
  • Nokia Lumia 820│Motorola Xoom 2 ME
Odp: Rzut oka na WP7.5
« Odpowiedź #1 dnia: Niedziela, 18 Listopad 2012, 17:13 »
A ja Ci tylko przyklasnę :D Używam tego systemu od ok 2 lat i cały czas czekam, że kolejna edycja coś poprawi, ale lipa jest i nie ma co się oszukiwać. Nigdy zagorzale nie broniłem tego systemu - ma swoje wady, których niestety jest więcej niż zalet. Ja chyba dojrzewam do zmiany, tzn. poczekam na Windows Phone 8 na jakimś urządzeniu (najprawdopodobniej będzie to Lumia 820) i jeżeli będzie tak jak jest teraz to chyba zrezygnuję z niego. Jeden szczegół tylko, nie za bardzo wiem na co się przesiąść bo Androida zwyczajnie nie lubię, a iPhone też jakoś mnie nie przekonuje. Cóż zobaczę, ale zgadzam się z utak3rem - M$ spierniczył i najgorsze, że brną w to jeszcze dalej.

Offline mobi

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 351
  • HTC Wizard/HTC HD2/HTC Kaiser/SGS3/HTC ONE E8
« Odpowiedź #2 dnia: Niedziela, 18 Listopad 2012, 18:46 »
Bo potrzebuję silnej konkurencji dla Androida. Bez niej, system przestanie się rozwijać.
Zgadza się, każdy podmiot na rynku potrzebuje konkurencji do własnego rozwoju, jej brak mogliśmy zaobserwować na przykładzie WM, mam na myśli realną konkurencję, a nie taką, która ma 1% rynku. Co do Androida, on ma na szczęście z kim się mierzyć na razie, ma też co poprawiać, jeszcze ze 2 wersje, tak do 6.x maja co robić.
Głównie mam na myśli zarządzanie pamięcią oraz ogarnięcie aplikacji w markecie (sam market również)

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Samsung Note 4
« Odpowiedź #3 dnia: Niedziela, 18 Listopad 2012, 19:07 »
Jeden szczegół tylko, nie za bardzo wiem na co się przesiąść bo Androida zwyczajnie nie lubię, a iPhone też jakoś mnie nie przekonuje.

iPhone to niestety ten sam kierunek - może i lepsze wykonanie, ale ogólne założenia są takie same - ergo nigdy nie będzie systemem dobrym.

Android - rzeczywiście, jak na razie jeszcze trochę do zrobienia jest, zwłaszcza, jak zauważył mobi, w dziedzinie zarządzania pamięcią. Pozytywne jest to, że z wersji na wersję widać zmiany idące w dobrym kierunku :)  Już nawet między 4.0 a 4.1 widać poprawę.

Co do przesiadki, to jest dramat: iOS i WP odpadają ze względów omówionych wyżej, BB to jakaś pomyłka (niby "do pracy", ale jak człowiek rzeczywiście spróbuje toto wykorzystać do pracy, to się okazuje, że znowu nic się nie da na tym zrobić, bo producent przyjął jakieś idiotyczne założenia)... NA CO?? Jest dramat, bo z "normalnych" systemów dziś mamy TYLKO Androida, który z kolei wciąż jeszcze cierpi na choroby wieku dziecięcego i jeszcze chwilę zajmie, zanim stanie się sprawny bez zastrzeżeń.

Offline Dinth

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 14
« Odpowiedź #4 dnia: Poniedziałek, 19 Listopad 2012, 12:14 »
Panowie, trzeba sobie zdac sprawe ze telefonow takich jak pierwsze HTC, czy nawet HTC HD2 - czyli telefonow dla power-userow, grzebaczy, itp juz nie bedzie, wzglednie beda pojawiac sie coraz rzadziej. To jest po prostu nie oplacalne finansowo. Trend jest prosty - telefon ma ulatwiac robienie podstawowych rzeczy w jak najbardziej intuicyjny sposob, wzglednie bardziej zaawansowanych rzeczy rowniez w jak najbardziej intuicyjny sposob przy uzyciu aplikacji zewnetrznych. Trzeba sobie zdac sprawe, ze ludzie tacy jak my - majacy mniejsze lub wieksze pojecie o dzialaniu systemu, chcacy te dzialanie poprawiac, czy ogolnie spedzac czas na wprowadzaniu jakichkolwiek zmian w urzadzeniu jest moze 0,01% rynku. Jezeli ktokolwiek stworzy telefon dla takich jak my, to albo przez przypadek, ablo bedzie on na tyle drogi, ze malo kogo z nas bedzie na niego stac.
Moj sprzet: Compaq iPAQ 3660 > Compaq iPAQ 3850 >HP iPAQ h4150 > Nokia N95-2 > HTC HD2 > iPhone 3GS 32GB + new Ipad 32GB > Nokia Lumia 920
Sprzet mojej drugiej polowki: Nokia N73 > HTC Incredible S > Nokia Lumia 800

Offline yo

• Swojak
  • Podziękowań: 3
« Odpowiedź #5 dnia: Poniedziałek, 19 Listopad 2012, 13:45 »
a jaki pda był stworzony dla grzebaczy?
Przecież nie hd2. To, że stał się Mekką dla poweruserów to w zasadzie raczej przypadek i zbieg okoliczności polegający na bardzo mocnych podzespołach (w chwili premiery), decyzji o usmierceniu WM i powstaniu Androida oraz WP 7, które dzięki podzespołom jest w stanie sensownie pociągnąć.

Problem nie w urządzeniach, a w coraz większej zamkniętości systemów i obiektywnie coraz mniejszej potrzebie ich łamania wobec postępującej optymalizacji OS`ów.

Offline mobi

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 351
  • HTC Wizard/HTC HD2/HTC Kaiser/SGS3/HTC ONE E8
« Odpowiedź #6 dnia: Poniedziałek, 19 Listopad 2012, 17:21 »
HD2 stal sie tym, czym jest głównie za sprawą człowieka, który zhackowal bootloader.
Myślicie, że nikt nie myślał żeby inne systemy przenieść na inny sprzęt? Co stoi na przeszkodzie, żeby choćby taki SGS3 miał W8 lub OS? Brak bootloadera, brak źródeł, brak otwartości systemów.
Każdy pilnuje swojego biznesu.

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Samsung Note 4
« Odpowiedź #7 dnia: Poniedziałek, 19 Listopad 2012, 21:22 »
"Grzebaczy"? Przesłanie zdjęcia przez Bluetooth, czy przez kabel, bez użycia Zune, to domena power-userów?... Sorry, nie tędy droga.

Offline skrobel

• Global Moderator
  • Core
  • Podziękowań: 43
« Odpowiedź #8 dnia: Wtorek, 20 Listopad 2012, 10:50 »
Owszem. Właśnie po M$, który jako jedyny z mobilnych graczy domyślnie umożliwiał choćby podłączenie urządzenia w trybie Mass Storage, tego się nie spodziewałem.

Jasne, mam iPhone i go trzymam, ale muszę szczerze przyznać, że robię to tylko dlatego, że NIE CIERPIĘ przyzwyczajać się do nowego systemu czy telefonu....
Sprzęt:
HTC One

Ulubiony: HTC Touch Pro2
ROM: Jackos ROM PLK