Autor Wątek: Windows 8 na tablecie  (Przeczytany 3176 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Budniu

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 226
  • Nokia Lumia 820│Motorola Xoom 2 ME
Windows 8 na tablecie
« dnia: Niedziela, 11 Wrzesień 2011, 14:11 »

Offline mobi

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 351
  • HTC Wizard/HTC HD2/HTC Kaiser/SGS3/HTC ONE E8
Odp: Windows 8 na tablecie
« Odpowiedź #1 dnia: Niedziela, 11 Wrzesień 2011, 15:28 »
Filmy, zdjęcia, internet, facebook, pięknie ładnie ale jak będą działały programy o "przestarzałym" zastosowaniu nie pochodzące od MS.

Offline Sainti

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 101
  • Lumia 920
« Odpowiedź #2 dnia: Niedziela, 11 Wrzesień 2011, 16:03 »
Nie tylko na tablecie, ale i na zwykłych komputerach. System będzie ten sam dla obu typów urządzeń, bo według Microsoftu tablet to też PC.

To co widać na filmiku, to jakby nakładka w stylu Metro na zwykły Windows. Będzie można uruchomić obecne aplikacje i normalnie będzie dostępny tryb "okienkowy". Widać to w 3 minucie filmu. Problemem będą jedynie aplikacje na architekturę ARM, ponieważ będą musiały zostać ponownie skompilowane.

Pojawiła się też plotka, że Windows 8 będzie wspierał aplikacje dla Windows Phone 7. Będzie bowiem korzystał z frameworka o kodowej nazwie Jupiter. W mitologii to ojciec Apollo, który z kolei służy jako kodowa nazwa dużej aktualizacji WP7, prawdopodobnie do Windows Phone 8. Jestem bardzo ciekaw jak to rozwiążą biorąc pod uwagę różnicę w ekranie i sterowaniu.

We wtorek zaczyna się konferencja Microsoft BUILD i pojawi się pewnie sporo nowych informacji, a może nawet jakieś urządzenia z Windows 8.
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 11 Wrzesień 2011, 16:05 wysłana przez Sainti »

Offline Budniu

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 226
  • Nokia Lumia 820│Motorola Xoom 2 ME
« Odpowiedź #3 dnia: Niedziela, 11 Wrzesień 2011, 21:02 »

Offline Sainti

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 101
  • Lumia 920
« Odpowiedź #4 dnia: Wtorek, 13 Wrzesień 2011, 23:16 »
Dzisiaj rozpoczęła się konferencja BUILD i już na samym początku długi keynote o Windows 8. Całość trwała prawie 2,5 godziny. Udało mi się obejrzeć tylko końcówkę. Teraz czytam sobie relacje i poniżej wypunktowałem kilka ciekawszych rzeczy.

- "I promise you, the minute you use a touch device with Windows 8, the moment you go back to your laptop or desktop, you'll have fingerprints all over your screen." :)
- Ósemka to rozwinięcie siódemki. Wszystko co działa na Windows 7 będzie działać na Windows 8.
- Wszystko będzie działać tak samo dobrze zarówno na x86 jak i na ARM.
- Windows 8 ma zużywać mniej zasobów niż 7. Na netbooku Win 7 zużywał 404MB RAM i miał 32 procesów. Na tej samej maszynie Win 8 używa 281 MB pamięci i ma 29 procesów.
- Start screen z kafelkami ma być nie tylko launcherem. Zastępuje  Posiada Semantic Zoom (gest pinch to zoom) w którym kafelki stają się pogrupowanymi ikonami.
- Dwie wersje panelu sterowania. Jedna w Metro, druga standardowa.
- Charm panel - fajne miejsce z ustawieniami, wyszukiwarką, czy interakcją z aplikacjami i urządzeniami.
- Aplikacje w stylu Metro będzie można stworzyć za pomocą C/C++, C#, VB, ale i HTML/CSS, JavaScriptu i XAML. Nowe WinRT API natywnie wbudowane w Windows. Programy w Metro napisane w JavaScript, C# i XAML będą działać na architekturze ARM bez dodatkowych zabiegów.
- Będzie sklep z aplikacjami. Deweloperzy nie będą musieli w nim sprzedawać - może to być reklama z linkiem do ich strony.
- Rozdano 5 tysięcy tabletów Samsunga z Core i5, 4GB RAM, 64GB SSD i ekranem Super PLS 11,6 cali (rozdzielczość 1366x768).
- Bardziej zaawansowany Task manager. Dostępna np. historia użycia zasobów przez aplikacje.
- Można montować VHD i ISO z dysku. Jest manager maszyn wirtualnych Hyper-V.
- Przy kilku monitorach pasek zadań jest na wszystkich z nich. Można też robić kombinacje z Metro.
- Za kilka godzin (14.09.2011, 03:00 GMT) ma być dostępna wersja Developer Preview na http://dev.windows.com/. Nie trzeba będzie jej aktywować, ale nie ma dla niej supportu. Będzie za to dostawała aktualizacje, aby przetestować ich dystrybucje.

Offline mysticc

• Wizytator
  • Podziękowań: 0
« Odpowiedź #5 dnia: Poniedziałek, 19 Październik 2015, 23:03 »
Ja mam i u mnie się windows 8 na tablecie sprawdza.