Autor Wątek: Aplikacje dla Windows Phone 8 - wątek informacyjny  (Przeczytany 3022 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Budniu

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 226
  • Nokia Lumia 820│Motorola Xoom 2 ME
Aplikacje dla Windows Phone 8 - wątek informacyjny
« dnia: Niedziela, 03 Luty 2013, 22:06 »
Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami dot. nie budowania nowego działu WP8 zakładam niniejszy wątek, co by odróżnić aplikacje dla tej platformy, które nie koniecznie będą działały na WP 7.X.

Wg opisu w Market Store poniższa aplikacja jest skierowana tylko na WP8.
Właśnie na Twitterze przeczytałem o upublicznieniu przez Microsoft Research aplikacji o nazwie Blink (za darmo). Sama nazwa zasadniczo może Wam nic nie mówić (tak jak mnie), ale po obejrzeniu prezentacji będziecie wiedzieli o co chodzi. W skrócie – aplikacja integruje się z aparatem (choć można ją uruchomić też z listy aplikacji) i pozwala na robienie zdjęć w ruchu zapisując w bardzo szybkim tempie kolejne klatki ujęcia. Finalnie w galerii znajdziemy obraz (a raczej obrazy), na których postacie możemy wprawić w ruch przesuwając palcem po dolnym pasku ekranu, z resztą zobaczcie filmik:
BLINK for Windows Phone 8 Tutorial
Aplikację pobieramy z Windows Store lub skanujemy aparatem poniższy QR kod:

Offline Budniu

• Administrator
  • Core
Odp: Aplikacje dla Windows Phone 8 - wątek informacyjny
« Odpowiedź #1 dnia: Niedziela, 17 Marzec 2013, 21:53 »
W Market place pojawiła się ze trzy dni temu wyczekiwana przeze mnie aplikacja do śledzenia samolotów Flightradar24 :peace:
http://budniu.wordpress.com/2012/04/08/flightradar24/
Ta wersja przestała działać na WP8 tzn nie wyświetlała samolotów lecz same mapy, obecnie pojawiła się płatna, ale za to jak rozbudowana aplikacja pod tą samą nazwą Flightradar24 koszt 10,49 zł IMO - warto (kupiłem, na Androidzie też mam pełną wersję za podobną cenę). Co ja będę się rozpisywał na temat jej możliwości, zapraszam do oglądania (nie patrzcie na nazwę, jest babol, prezentowana aplikacja to ta, o której piszę):
http://youtu.be/4RrLpuE-TQ0

forum.mobione.pl

« Odpowiedź #1 dnia: Niedziela, 17 Marzec 2013, 21:53 »

Offline mobi

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 351
  • HTC Wizard/HTC HD2/HTC Kaiser/SGS3/HTC ONE E8
« Odpowiedź #2 dnia: Niedziela, 17 Marzec 2013, 22:11 »
Lepiej daj namiar, gdzie można scuda kupić, to te samolociki, co płoszą kury, załatwię.
Latają, latają, a kury się nie niosą.

forum.mobione.pl

« Odpowiedź #2 dnia: Niedziela, 17 Marzec 2013, 22:11 »

Offline Budniu

• Administrator
  • Core
« Odpowiedź #3 dnia: Niedziela, 17 Marzec 2013, 22:13 »
Lepiej daj namiar, gdzie można scuda kupić, to te samolociki, co płoszą kury, załatwię.
... żebyś sobie krzywdę zrobił :oT

Offline Budniu

• Administrator
  • Core
« Odpowiedź #4 dnia: Wtorek, 19 Marzec 2013, 22:24 »
Ciekawostka - jeżeli ktoś jest zainteresowany najświeższymi doniesieniami z krajów,  w których chłopiec z bombą na ulicy jest standardem to Al Jazeera wydała aplikację dla Windows Phone 8: http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/al-jazeera/803ef17a-2e01-42a0-b18d-8c02195715e5

Offline Budniu

• Administrator
  • Core
« Odpowiedź #5 dnia: Czwartek, 28 Marzec 2013, 21:18 »
Map to Contact - dodaj adres odczytany z GPS do kontaktu
Jakiś czas temu wpadłem na pomysł, że dobrze by było, aby móc dodać informacje o naszej lokalizacji GPS do dowolnego kontaktu ze spisu i nie wpisywać adresu w stosownych polach ręcznie (IMO powinno to być w systemie, ale nic tam). Napisałem do @Sainti-ego, który głębiej ode mnie siedzi w programowaniu, z prośbą czy nie zrobiłby czegoś takiego. Projekt powstał ok 8 miesięcy temu i leżał ponieważ nie przechodził certyfikacji w market store, a i autor zajęty zawodową pracą nie za bardzo miał czas na to. Jednak w końcu udało się i aplikacja od dzisiaj jest do pobrania z market store zarówno dla platformy WP7.X jak i WP8. Aplikacja jest w dwóch wersjach: pełna za 3,49 zł i darmowa, które różnią się tym, że w darmowej przed dodaniem informacji o lokalizacji, musimy podać wynik prostej operacji matematycznej. Program jest rzecz jasna po polsku więc nie sugerujcie się screenami. Jest jeden problem wynikający z ograniczeń Microsotfu, a polegający na tym, że nie można dodać przez aplikację informacji do istniejącego kontaktu (aplikacje zewnętrzne nie mogą mieć dostępu do danych w urządzeniu i ich edytować), ale można dodać nowy kontakt (w tym wypadku tylko z danymi adresowymi, które w wolnej chwili możemy sobie skopiować do docelowego kontaktu). Jak dla mnie takie rozwiązanie jest do przyjęcia wobec braku takiej funkcji w systemie.

Jak pisałem, aplikację pobieramy z market store, lub skanujemy QR kod:

Offline Globus

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 32
  • HTC Sensation & HD2 & M8
« Odpowiedź #6 dnia: Niedziela, 09 Czerwiec 2013, 20:17 »
Wrzucę Wam tutaj, choć jest napisane, że pod 7.5 też działa
http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/nokia-konkursy/1fa2f9a8-de8d-41c9-b7f1-1e3d28c09025
Sprzęt:HTC M8
ROM:stock

Offline Budniu

• Administrator
  • Core
« Odpowiedź #7 dnia: Środa, 21 Sierpień 2013, 11:37 »
No to co, kto chce spróbować mojej pierwszej aplikacji dla Windows Phone 8 ?
http://budniu.wordpress.com/2013/08/21/moja-pierwsza-aplikacja-dla-windows-phone-8/
To co się dzieje jest baaaaardzo pozytywne. IMHO jak dotąd - bez podstawowej znajomości choćby C+ nie było co zaczynać z tworzeniem aplikacji bo trzeba było się najpierw tego języka poduczyć jeżeli ktoś nie miał z nim do czynienia. Obecnie pod HTML5 to jest serio banalnie proste - jak w kreatorze, robisz swoje "wg obrazków" i klikasz "next" po czym "generate app" i już Twoja apka jest zrobiona i gotowa do instalacji. Widzę teraz, że z M$ jest obecnie tak, iż dają "surowiec" w postaci systemu, resztę pozostawiają producentom sprzętu i operatorom, a sami wpadli na pomysł, że rozwój platformy leży w jej użytkownikach, do których można dotrzeć m. in. przez udostępnienie narzędzi i prostych instrukcji jak budować aplikacje i automatycznie wspierać rozwój całości. Jak dla mnie bardzo trafne podejście do tematu. Z tego może właśnie wynika fakt, że w opinii niektórych osób M$ się wcale nie interesuje swoimi produktami. Opisany przeze mnie przykład jest dowodem na to, że jest wręcz przeciwnie, tylko zmienili sposób kombinowania na bardziej operacyjny i długoterminowy.

Offline Budniu

• Administrator
  • Core
« Odpowiedź #8 dnia: Środa, 21 Sierpień 2013, 12:35 »
W zasadzie to tak sobie pomyślałem, że dla Mobione również mogę już takie coś wykonać :D

forum.mobione.pl

« Odpowiedź #8 dnia: Środa, 21 Sierpień 2013, 12:35 »