Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 4 ... 10
1
Xiaomi Mi A1 / Odp: Xiaomi Mi A1 - root, magisk, xposed, przywrócenie oryginalnego systemu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mobi dnia Wczoraj o 22:10 »
4. Teraz czas na instalację Xposed.
Z poziomu Magisk Managera wyszukujemy Xposed Framework (SDK 25), instalujemy restartujemy telefon.
Pobieramy Xposed Installer
instalujemy i to już. Możemy teraz dodawać moduły zarówno w Xposed jak i z Magisk.
2
Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mi A1 - root, magisk, xposed, przywrócenie oryginalnego systemu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mobi dnia Poniedziałek, 13 Listopad 2017, 20:59 »
Chciałbym opisać alternatywną metodę na uzyskanie roota w Mi A1, poprzednim razem używałem prerootowanego obrazu boot.img, metoda jest prostsza od tej poniżej, ale ma jedną wadę, gdy pojawi się nowa aktualizacja, wgranie OTA jest niemożliwe w prosty sposób.
Dlatego teraz chciałbym opisać jak uzyskać root inną drogą.

Zaczynamy od ważnej regułki:
Na wszelki wypadek robimy backup danych.
Teraz czytamy, że autor tego mini poradnika, czyli ja, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wyrządzone szkody wynikłe z zastosowania się do poniższych porad. Czyli inaczej mówiąc, robimy wszystko na własną odpowiedzialność.

Bez odblokowania bootloadera, dalsze działanie nie ma sensu! i może być niebezpieczne dla urządzenia.

1. Krok pierwszy to odblokowanie bootloadera, które opisałem w tym miejscu.

2. Krok drugi jest alternatywny, przywracamy system do stanu "pudełkowego", czyli wgramy od nowa oryginalny system.
Pobieramy potrzebne pliki:
- program do wgrywania obrazów systemu Mi Flash Tool
- obraz systemu ze strony Xiaomi
Rozpakowujemy na komputerze oba pliki. Uruchamiamy Mi Flash Tool, klikamy na Select i wskazujemy tam rozpakowane pliki z obrazem systemu. Podłączamy telefon do komputera i uruchamiamy telefon w trybie fastboot (power+volume down), klikamy w przycisk Refresh w programie Mi flash Tool. Pojawi się nam identyfikator telefonu, teraz na dole wybieramy save user data, co spowoduje, że nie utracimy swoich danych z telefonu. Klikamy na przycisk flash i czekamy ok 5-7 minut aż cała operacja zostanie ukończona. Telefon sam się zrestartuje i uruchomi się nowy system. Po tej czynności obie partycje A i B będą aktualne.

Również zostanie zablokowany bootloader! Przed podjęciem kolejnych czynności z kroku 3 koniecznie trzeba go odblokować.

3. Wgranie framework Magisk
Pobieramy potrzebne pliki
- Minimal ADB and Fastboot Drivers
- najnowszą wersję Recovery TWRP
- najnowszą wersję zip Magisk (14.4 w dniu pisania tego poradnika)
- najnowszą wersję programu Magisk Manager (5.x)

Pierwsze dwa pliki musimy mieć na komputerze, resztę plików na telefonie.
Resetujemy telefon do trybu fastboot
adb reboot bootloaderTymczasowo uruchamiamy TWRP w celu instalacji framework Magisk
fastboot boot recovery.imgUruchomi się TWRP
Wybieramy Install i tam wskazujemy na plik zip framework Magisk
Po udanej instalacji, uruchamiamy telefon w normalnym trybie
Instalujemy aplikację Magisk Manager
i jeżeli wszystko przebiegło poprawnie, mamy najnowszą wersję systemu z rootem, oraz szeregiem możliwości które daje nam Magisk, oraz możemy podczas nadejścia kolejnej aktualizacji ukryć roota oraz Magisk, co nie powinno stać na przeszkodzie w graniu najnowszej aktualizacji przez OTA.

cdn...

Miłego dnia
mobi
3
Xiaomi Mi A1 / Odp: Xiaomi Mi A1 jak zrootować, A/B systemless System Updates itd
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mobi dnia Poniedziałek, 06 Listopad 2017, 02:40 »
Gdy wyświetla się komunikat:
error: more than one device and emulator

Wpisujemy komendy
adb kill-server
adb devices
4
Xiaomi Mi A1 / Odp: Xiaomi Mi A1 jak zrootować, A/B systemless System Updates itd
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mobi dnia Niedziela, 05 Listopad 2017, 19:52 »
wgranie boot.img
fastboot flash boot boot.img

wgrywanie boot.img do konkretnego slotu
fastboot flash boot_a boot.img
fastboot flash boot_b boot.img

lub na oba naraz
fastboot flash boot --slot all boot.img
samo bootowanie do recovery
fastboot boot recovery.img
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mobi dnia Sobota, 04 Listopad 2017, 18:06 »
Instrukcja jak wgrać Magisk, tak żeby przy następnych aktualizacjach utrzymać root oraz Magisk i poszła aktualizacja OTA:
https://github.com/topjohnwu/Magisk/blob/master/docs/tips.md#ota-installation-tips
6
Xiaomi Mi A1 / Odp: Xiaomi Mi A1 Różne modyfikacje
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mobi dnia Czwartek, 02 Listopad 2017, 00:19 »
7
Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mi A1 Różne modyfikacje
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mobi dnia Środa, 01 Listopad 2017, 01:49 »
Zbiór róznych modyfikacji pomagających zwiększyć lub usprawnić Xiaomi Mi Ai.
W większości wypadków potrzebny jest root!

Modyfikacje w pliku build.prop <- konieczny root!
Modyfikacja dźwięku w nagraniach kamerą
odszukujemy pozycję
ro.qc.sdk.audio.fluencetype=none
zamieniamy na
ro.qc.sdk.audio.fluencetype=fluencepro

Google now poprawka
odszukujemy pozycję
mm.enable.qcom_parser=xxxxxxx
i xxxxxxx zamieniamy na wartość 3183219

Włączenie camera api2
dodajemy na końcu linijkę
persist.camera.HAL3.enabled=1

Włączenie stabilizacji programowej EIS
persist.camera.eis.enable=1

------------------------------------------

8
Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mi A1 Instalacja XPOSED
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mobi dnia Sobota, 28 Październik 2017, 23:43 »
Instalacja XPOSED na Xiaomi Mi A1

Teraz czytamy, że autor tego mini poradnika, czyli ja, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wyrządzone szkody wynikłe z zastosowania się do poniższych porad. Czyli inaczej mówiąc, robimy wszystko na własną odpowiedzialność.

Ważne!
Potrzebujemy mieć zrootowany telefon!

Instrukcja jak to zrobić jest tu.

Pobieramy potrzebne pliki, pliki muszą być na telefonie, oba.
Stąd pobieramy framework xposed w wersji 88.1 lub wyższej.
Z tego wątku pobieramy aplikację apk w wersji 3.1.2 lub wyższej.

Za pomocą programu FlashFire wgrywamy spakowany framework, plusik i reszta jak tu:
Z pozycji Action klikamy w plusik, wybieramy Flash ZIP or OTA, wskazujemy gdzie jest plik zip z frameworkiem.
Otworzy się nowe okno i zaznaczamy pierwsze dwie opcje (Auto-mount, Mount /system read/write, trzecią zostawiamy bez zmian). Potwierdzamy ptaszkiem i flashujemy.
Następnie instalujemy program i sprawdzamy czy wszystko działa, może być potrzebny dodatkowy restart.

9
Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mi A1 jak zrootować, A/B systemless System Updates itd
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mobi dnia Sobota, 28 Październik 2017, 17:41 »
Xiaomi Mi A1 czas na root, nie jest tak łatwo jak w innych urządzeniach, pozornie łatwa czynność utrudniona jest przez nowy sposób przeprowadzania aktualizacji zwany A/B systemless System Updates. I od tego zacznę.

O co chodzi z tymi aktualizacjami? Idea jest prosta i znana na tym forum od bardzo dawna i sięga czasów posiadania dwóch systemów na jednym urządzeniu.
Całośc sprowadza się do dwóch partycji, z których jedna jest aktywna a druga służy do aktualizacji systemu. Prowadzi to do ułatwienia samego procesu aktualizacji systemu przez OTA, nie trzeba teraz czekać na pobranie oraz instalację aktualizacji. Teraz wszystko dzieje się w tle, my używamy telefonu a aktualizacja pobiera się i sama się aktualizuje właśnie na drugiej partycji. Na koniec dostajemy tylko informację, że aktualizacja jest gotowa do używania i należy zrestartować telefon, który uruchomi się teraz z drugiej partycji. Czyli jak mieliśmy system na partycji A, to system zostanie zaktualizowany na partycji B i z tej partycji zostanie uruchomiony telefon, dane są nienaruszone, nie widzimy praktycznie żadnej zmiany. Na drugiej partycji, w naszym przykładzie A jest dalej system w starej wersji.
Dla zwykłego użytkownika takie rozwiązanie jest bardzo korzystne, nie traci czasu na czekanie aż nowa aktualizacja zostanie wgrana. Dla producentów też są korzyści w postaci mniejszej ilości źle zaktualizowanych sprzętów, które z jakiś powodów nie dokończyły poprawnie procesu. W tym przypadku, przy jakimś błędzie, telefon uruchomi się ponownie ze starej partycji A i trzeba będzie powtórzyć proces aktualizacji.

Jako, że jest to mój pierwszy telefon z tego typu rozwiązaniem chwilę zajęło mi zrozumienie tego oraz rozkminienie, jak działa rootowanie, co jest z partycją recovery, jak wgrać TWRP, czy Magic Managera. Jak na razie na Xiaomi Mi A1 sprawdzoną przeze mnie metodą uzyskania praw roota jest opisana ponżej metoda. Jest szybka i nie sprawia większych problemów, poza zrozumieniem samego mechanizmu co i jak się dzieje.
Niestety TWRP, MagiskM nie do końca się jeszcze sprawdzają, są jakieś kłopoty, choć jest już działające TWRP.
Na eksperymenty przyjdzie jeszcze czas, pewnie skuszę się na TWRP, więc nie omieszkam podzielić się swoimi wrażeniami.
Teraz czas na opis rootowania Mi A1.

Poszedłem trochę krężną drogą. Postanowiłem w praktyce sprawdzić jak działają różne polecenia, co robią, czy moje domysły się sprawdzą itd itd
Dlatego pierwsze co zrobiłem, ale można to całkowicie pominąć i przejść od razu do konkretów, ja zacząłem od sprawdzania, która partycja jest aktywna.
W tym miejscu odeślę do mojego poradnika jak odblokować bootloader w Mi A1, po pierwsze bez tego nie da się zrootować urządzenia, po drugie jest tam parę przydatnych komend oraz jest oprogramowanie do ich wpisywania. Jeżeli ktoś chce od razu zrootować swój telefon, odsyłam do punktu drugiego, punkt pierwszy można całkowicie pominąć.

1. Zaczynamy zabawę (można pominąć)
Jeżeli telefon ma zablokowany bootloader, dalsza zabawa nie jest możliwa. Jak odblokować bootloader opisałem w tym miejscu. Tak więc, tam odsyłam po wiedzę jak to zrobić.

Potrzebne jest nam oprogramowanie Minimal ADB and Fastboot Drivers
Postanowiłem sprawdzić jak wygląda sprawa z aktywacją partycji, czy można wymusić uruchomienie telefonu z drugiej partycji. Skoro telefon pierwotnie działał na partycji A, a po aktualizacji startuje z B, to na A powinien być system w starej wersji. Jeśli uda mi się wymusić start systemu z partycji A, to będę musiał system zaktualizować.
Zacząłem od sprawdzenia, czy tak faktycznie jest.
Użyłem do tego komendy:
adb reboot bootloader <- reset do fastboota

fastboot getvar all<- po tym wyświetli się cała potrzebna informacja. (może dorzucę póżźniej screeny)

w każdym razie, ta komenda pokazała, że moje myślenie jest poprawne.
Teraz czas, na uruchomienie telefonu z partycji A
fastboot set_active a <- aktywaujemy wybraną partycję

fastboot reboot <- restart telefonu

i dalej wszystko przebiega zgodnie z planem, telefon uruchomił się z partycji A i trzeba było aktualizować system do najnowszej wersji.
Po tej operacji, miałem na obu partycjach A i B ten sam zaktualizowany system.

I tu zaspokoiłem swoją ciekawość. Wszystko było tak jak tego oczekiwałem. Teraz czas na punkt 2. czyli właściwy root.

2. Xiaomi Mi A1 root
Na tym etapie będziemy potrzebować kilku plików.
Z tej strony pobieramy najnowszy zrootowany obraz systemu
Program FlashFire, który posłuży nam do wgrania superSU
oraz z tej strony pobieramy najnowszą wersję programu superSU, pobieramy plik w formacie zip
- jeżeli mamy już potrzebne pliki, rozpakowujemy zipa (czyli CF-Auto-Root) z pierwszego linku na komputerze PC
- instalujemy FlashFire na telefonie, ale go nie uruchamiamy na razie
- przenosimy do telefonu plik z superSU (ostatni link), ale go nie rozpakowujemy.

Wyłączamy telefon, następnie uruchamiamy telefon w trybie fastboot (trzymamy klawisz zasilania oraz klawisz volume-) lub z komputera stosujemy polecenie
adb reboot bootloaderTeraz tam gdzie rozpakowaliśmy pliki CF-Auto-Root, uruchamiamy polecenie root.bat
Bardzo ważne!!! po potwierdzeniu wszystkich czynności na ekranie, który się otworzy, czekamy aż telefon sam się zresetuje, nie należy tego robić samemu.
Trwa to jakieś 20-30 sekund.
Po uruchomieniu telefonu, uruchamiamy program FlashFire i tam z pozycji Action klikamy w plusik, wybieramy Flash ZIP or OTA, wskazujemy gdzie jest plik zip z superSU.
Otworzy się nowe okno i zaznaczamy pierwsze dwie opcje (Auto-mount, Mount /system read/write, trzecią zostawiamy bez zmian). Potwierdzamy ptaszkiem i flashujemy.
Telefon zresetuje się, zaczną się dziać na ekranie dziwne rzeczy, ponownie się zrestuje, my spokojnie czekamy aż uruchomi się system ostatecznie.
Od tego momentu mamy roota, mamy superSU i możemy wgrać dowolny program, który potrzebuje praw roota.

W razie gdy przyjdzie aktualizacja nowego systemu, ale to już inna opowieść...

Miłego dnia.

10
Xiaomi Mi A1 / Odp: Xiaomi Mi A1 Jak w prosty sposób odblokować bootloader
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mobi dnia Piątek, 27 Październik 2017, 20:20 »
Jak aktywować partycję:
fastboot set_active b lub a na końcu.
Strony: [1] 2 3 4 ... 10