Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 4 ... 10
1
Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mi A1 Jak w prosty sposób odblokować bootloader
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mobi dnia Wczoraj o 03:07 »
Każdy, kto miał wcześniej do czynienia z urządzeniami Xiaomi, wie, że odblokowanie bootloadera, jest łatwe, ale czasowo utrudnione oraz trzeba wykonać kilka czynności.
Założyć konto na stronie mi, wysłać prośbę, czekać na odpowiedź, zainstalować oprogramowanie bla bla bla. W pewnym sensie, z Xiaomi Mi A1 cofamy się do czasów minionych, czyli odblokowujemy tak, jak dawniej bywało ze starszymi modelami.

Na wszelki wypadek robimy backup danych.
Teraz czytamy, że autor tego mini poradnika, czyli ja, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wyrządzone szkody wynikłe z zastosowania się do poniższych porad. Czyli inaczej mówiąc, robimy wszystko na własną odpowiedzialność.

Co potrzebujemy?
Poza zdrowym rozsądkiem, to jeszcze:
Minimal ADB and Fastboot Drivers (choć dziwne, żeby tego oprogramowania nie mieć)
Następne kroki są dla użytkowników fastboota znane, więc nie będę się zbytnio rozpisywał, zamieszczę tylko najpotrzebniejszy opis.
Na początek musimy odblokować Opcje programisty (tapiemy 7 razy na pozycji Build Number, która znajduje się w ustawieniach)
Gdy staliśmy się już programistą, w opcjach tychże zaznaczamy DWIE pozycje:
- USB Debugging
- OEM unlocking

Teraz ta część "trudniejsza", podłączamy (to określenie oznacza w nowomowie, to samo, co podłanczamy, wyjaśnienie dla tych, co mają problem z językiem polskim i używają na co dzień polskawego) telefon do komputera, otwieramy program Minimal ADB and Fastboot i wpisujemy dla sprawdzenia poprawności połączenia
adb devices
i enter, w tym miejscu powinna być informacja o podłączonym urządzeniu (zakładam, że tak jest, bo jak nie jest, to tu się kończy ten tutorial)
na ekranie telefonu powinien ukazać się monit o pozwolenie na nawiązanie połączenia ADB, zaznaczamy, że pozwalamy połączyć się przez ADB.
Teraz restartujemy telefon komendą:
adb reboot bootloader
i enter

Jesteśmy w trybie fastboot, na wszeli wypadek sprawdzamy, czy bootloader mamy zablokowany:
fastboot oem device-info
i enter

Jeżeli tak, to teraz najważniejsze polecenie:
fastboot oem unlock
i enter
danych nie utracimy odblokowując bootloadera, ale doświadczenie uczy, że warto zrobić wcześniej backup (o czym było na samym wstępie)
teraz tylko restartujemy telefon
fastboot reboot
i enter
i bootloader jest odblokowany. (Jeżeli ktoś chce to sprawdzić a był uważny, to komenda na to została wcześniej podana)

I to jest kolejny powód, żeby kupić ten telefon, a to nie wszystko...
cdn...
I pomyśleć, że wielcy tego rynku, tracą tyle energii i hajsu na blokowanie możliwości odblokowania.

Miłej zabawy.

ps.
bootloader można też w tak samo prosty sposób zablokować, wystarczy komenda:
fastboot oem lock
i enter
2
HTC 10 / Odp: HTC 10 root, bootloader, szyfrowanie danych i inne pierdoły
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mobi dnia Sobota, 21 Październik 2017, 13:45 »
Jeżeli pod stockiem lub pod innym zmodyfikowanym systemem chcemy z poziomu TWRP przywrócić backup z danymi a mamy zaszyfrowaną partycję z danymi, po przywróceniu backupu a przed ponownym uruchomieniem systemu, należy usnąć pliki locksettings.* (np. locksettings.db i resztę o tej nazwie) z  tej lokalizacji:
/data/system
Dopiero po usunięciu tych plików system uruchomi się bez komunikatu z prośbą o wprowadzenie hasła do partycji.
3
HTC 10 / Odp: HTC 10 root, bootloader, szyfrowanie danych i inne pierdoły
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mobi dnia Sobota, 21 Październik 2017, 13:39 »
To tak ku przypomnieniu. Jeżeli chcemy pozbyć się zaszyfrowanej partycji z danymi, lub przechodzimy ze stockowego romu na modyfikowany, i nie chcemy widzieć komunikatu, że partycja została zaszyfrowana, należy przed wgraniem nowego systemu wykonać format partycji DATA. Żadne tam wipe czy czyszczenie, musimy sformatować partycję. Jeżeli nie będzie to możliwe, należy zrestartować TWRP i ponownie podjąć próbę formatowania partycji.
4
Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mi A1 - wrażenia ogólnie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mobi dnia Sobota, 21 Październik 2017, 12:59 »
Przymierzam się do kupna tego telefonu, dlatego będę tu gromadził przydatne informacje.
Niestety internet stał się strasznym śmietnikiem i trudno odsiać rzeczy przydatne od bełkotu pseudo znawców.
I tu się pojawia refleksja nad tym forum, że to, jakby nie było dobre miejsce z dobrymi ludźmi, o wiedzy, pasji i dużej dawce konkretnej informacji.
Potwierdza to fakt, że jest dalej odwiedzane przez spore rzesze ludzi a nawet w ostatnim czasie oglądalność tego forum ogromnie wzrosła (co budzi jakby nie było zdziwienie biorąc pod uwagę brak aktualnych informacji).

Co przemawia za tym telefonem?
Cena, można go już kupić w PL za ok 1050 zł, i jest to pierwszy telefon, którego praktycznie nie opłaca się kupować w Chinach.
Wykonanie, jest naprawdę dobrze zrobiony. Dorzucić należy procek Snapdragon 625, co prawda nie jest to mega wydajna bestia, ale do normalnego użytkowania wystarczy (mam Note4x więc mam odniesienie) 4 GB ramu dają radę, do tego brak MIUI, co uważam za duży plus, aktualizacje od googla i wytrzymała bateria, która daje radę na ok 6 godzin SOT.
Są też minusy, jak np. brak QC3.0 i chyba nawet 2.0 (może będzie można to odblokować na jakiś custom ROMach) oraz nowość w postaci A/B systemless System Updates, czyli z punktu widzenia producentów sprzętu, zminimalizowanie oddawania telefonów do naprawy wynikającego z nieprawidłowej aktualizacji przez OTA. Problem musiał być na tyle duży, że wymyślono ten mechanizm. Na razie stwarza on pewne problemy przy modyfikacjach, ale widzę, że problem jest już usuwany choćby z Magic Managera.

Będę starał się tu ogarnąć temat roota, twrp, Magic Managera, bo bez tego nie ma zabawy :)
5
HTC 10 / HTC 10 root, bootloader, szyfrowanie danych i inne pierdoły
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mobi dnia Sobota, 15 Kwiecień 2017, 21:11 »
Od jakiegoś czasu posiadam HTC 10, telefon sam w sobie bardzo dobry. Jedyna wada to bateria, mogłaby być większa, ale QC3 w sumie załatwia sprawę.
Opiszę w tym dziale pewne czynności, które powtarzają się przy modyfikowaniu telefonu a czasami wypadają z głowy.
Opis będzie mi służył jako przypomnienie tak jak było z E8.
6
HTC One E8 / Odp: HTC One E8 - relocked security warning moje boje z bootloaderem
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mobi dnia Piątek, 14 Kwiecień 2017, 22:10 »
Wątek nie raz się mi przydał, nie tylko przy E8 ale i przy obecnym telefonie HTC 10
7
Mobimarket / [Sprzedam] Lenovo/Morotola Moto G 4 Play + dodatki, 600 zł, prawie nowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MalcolmX dnia Piątek, 07 Kwiecień 2017, 13:00 »
cześć,

sprzedam telefon Moto G Play.

gratisy:wysokiej jakości etuid Tudia, szkło hartowane oraz power bank Nokia DC 16

Telefon kupiony jakieś 3 tygodnie temu

cena 600 zł, darmowa wysyłka.

Allegro: http://allegro.pl/lenovo-motorola-moto-g-4-play-2gb-16gb-dodatki-i6771016131.html

pozdrawiam
8
Mobimarket / [Sprzedam] Laptop Dell Xps 14 L421X I7 8Gb 512GB SSD
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MalcolmX dnia Wtorek, 13 Grudzień 2016, 12:56 »
cześć

sprzedam laptopa jak w opisie, cena 1800 zł, mile widziany odbiór osobisty

Więcej szczególów na aukcji Allegro: http://allegro.pl/laptop-dell-latitude-3440-win10-i5-ssd128-4gb-i6626084671.html

pozdrawiam
9
Mobimarket / [Sprzedam] Wentylator Noctua NF-A14 PWM 140MM
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MalcolmX dnia Piątek, 25 Listopad 2016, 15:01 »
cześć,

sprzedam nowiuśkie wentylatory Noctua NF-A14 PWM. Posiadam 3 sztuki.

cena 70 zł z jedną,

więcej info na OLX: https://www.olx.pl/oferta/wentylator-noctua-nf-a14-pwm-140mm-CID99-IDiMcm3.html

pozdrawiam
10
Mobimarket / [Sprzedam] Telefon Sony Xperia M4 Aqua
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MalcolmX dnia Środa, 19 Październik 2016, 10:23 »
cześć,

Na sprzedaż telefon Telefon Sony Xperia M4 Aqua. Telefon sprawny w 100%, używany przez ostanie półtorej roku przez moją koleżankę. Kupiony w Polsce.

599 zł.

wszystkie szczególy w aukcji Allegro: http://allegro.pl/show_item.php?item=6569374457
Strony: [1] 2 3 4 ... 10