Autor Wątek: Lepsze wrogiem dobrego  (Przeczytany 3623 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mobi

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 351
  • HTC Wizard/HTC HD2/HTC Kaiser/SGS3/HTC ONE E8
Lepsze wrogiem dobrego
« dnia: Poniedziałek, 11 Kwiecień 2011, 15:15 »
Postanowiłem wymienić w swoim tablecie wersję Androida z 2.2 na 2.3.1. Sposób tej wymiany pozostawia trochę do życzenia, ale do trudnych nie należał.
Po wykonaniu wszystkich czynności wystartował pierniczek, wszystko pięknie ładnie, system znany mi z Leona sic! ale pod tabletem okazało się, że aplikacje które były widoczne w markecie dla 2.2 i 2.3 pod leonem tu z jakiś przyczyn są niewidoczne.
Ok, można by to przełknąć, gdyby to nie były dość popularne aplikacje takie jak: Opera (Mini jest), ES File Explore, GO Launcher Ex i parę jeszcze mniej kluczowych.
Dlaczego nagle te aplikacje są niewidoczne? a np. tematy dla Go Launchera są wszystkie?

O braku sterowników dla USB, nie ma co wspominać, bo to nie oficjalny ROM, ale o co biega z tym ROOTem, dlaczego jest zablokowany? przecież "zwykły" użytkownik i tak go nie będzie używał do psucia, bo jest to zbyt skomplikowana czynność. Użytkownik o stopień wyżej potrzebuje roota do dość podstawowych czynności jak backup, edycja jakiś plików, nie wspomnę, że synchronizacja zegara wymaga praw roota!!!

Może ktoś w prostych, harcerskich słowach wyjaśnić dlaczego root jest niedostępny od razu oraz dlaczego aplikacje raz są a raz nie?

//pozwoliłem sobie poprawić literówkę w tytule
spd

« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 11 Kwiecień 2011, 22:43 wysłana przez Speeder »

Offline globalbus

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 77
  • N900 + Zest
Odp: Lepsze wgrogiem dobrego
« Odpowiedź #1 dnia: Poniedziałek, 11 Kwiecień 2011, 16:48 »
dlaczego aplikacje raz są a raz nie?
Też spotkałem się z tym problemem, to od wystawiającego aplikacje zależy czy jest ona dostępna na dane urządzenie czy nie (szowinizm, nie?)
dlaczego root jest niedostępny od razu
Głupio skonstruowane zasady bezpieczeństwa, to już google musiałbyś pytać czemu tak a nie inaczej.

Offline Budniu

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 226
  • Nokia Lumia 820│Motorola Xoom 2 ME
« Odpowiedź #2 dnia: Poniedziałek, 11 Kwiecień 2011, 17:05 »
dlaczego root jest niedostępny od razu
Sądzę, że chodzi o dostęp do plików sytemowych, których usuniecie lub modyfikacja dla niektórych może skończyć się wizytą w serwisie (brak umiejętności wgrania systemu), skutkiem czego serwisy byłyby zawalone tego typu przpadkami.

Offline mobi

• Administrator
  • Core
« Odpowiedź #3 dnia: Poniedziałek, 11 Kwiecień 2011, 18:05 »
Też spotkałem się z tym problemem, to od wystawiającego aplikacje zależy czy jest ona dostępna na dane urządzenie czy nie (szowinizm, nie?)
Ok, domyślam się, ale czemu widzę Operę Mini a normalnej już nie, dlaczego jest ES Bookmark Manager, ES Task Manager i coś tam jeszcze a nie ma ES File Managera?
Dlaczego było pod 2.2 a pod 2.3 już nie ma? urządzenie przecież cały czas to samo.

Budniu, żeby dostać się do wrażliwych plików, potrzebna jest choć minimalna wiedza oraz odpowiednie oprogramowanie.
Na zrootowanym urządzeniu usunięcie newralgicznego pliku nie należy do łatwych czynności.
Jakieś 99% użytkowników nawet nie wie, że jest jakiś root.

Z MS się śmiano, że system taki-owaki, ukrywał rozszerzenia, pliki systemowe, admina itd, a tu okazuje się, że inne systemy nie są lepsze.

Trzeba się z tym pogodzić i tyle :)

Offline globalbus

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 77
  • N900 + Zest
« Odpowiedź #4 dnia: Poniedziałek, 11 Kwiecień 2011, 18:25 »
Ok, domyślam się, ale czemu widzę Operę Mini a normalnej już nie, dlaczego jest ES Bookmark Manager, ES Task Manager i coś tam jeszcze a nie ma ES File Managera?
Najlepiej zapytać się autora, pewnie nie przetestował jeszcze wszystkiego na nowszej wersji systemu.

Offline mobi

• Administrator
  • Core
« Odpowiedź #5 dnia: Poniedziałek, 11 Kwiecień 2011, 18:29 »
Ale pod Leonem na 2.3 te same aplikacje już są, więc to nie kwestia systemu, tylko jakiś głupich googlowych ograniczeń/ustawień czy cholera wie czego.
Jest to na pewno irytujące, sam mogę to wszystko obejść, bo wszystkie instalki mam na karcie, ale jak sobie pomyślę o zwykłych użytkownikach wydających kaskę, a później borykających się z mało zrozumiałą polityką, to nożyk się otwiera.
Kolejny system, kolejne niezrozumiałe podejście.

Offline may

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 109
  • HTC One, Samsung GT P7500
« Odpowiedź #6 dnia: Poniedziałek, 11 Kwiecień 2011, 18:39 »
Spróbuj w Ustawienia/Aplikacje/Zarządzaj poszukać Marketu, wejdź, Wymuś zatrzymanie, Wyczyść dane.
Zrestartuj Sprzęt i sprawdź czy Market widzi co powinien. Czasem trzeba powtórzyć kilka razy.
Mam nadzieję, że w miodku jest tak jak opisałem, nie używałem jeszcze więc pisałem ścieżkę z 2.2

Offline mobi

• Administrator
  • Core
« Odpowiedź #7 dnia: Poniedziałek, 11 Kwiecień 2011, 19:26 »
To co opisałeś, musiałem zrobić na samym początku, bo market w ogóle nie startował.
Dla zupełności tego opisu, trzeba dodać zatrzymanie jeszcze Google Services Framework i też wyczyszczenie danych.
A można jeszcze dalej pójść i w build.prop odnaleźć ro.build.fingerprint i spróbować zmienić wpis identyfikacyjny
tylko trzeba mieć prawa roota
ale to dalej jest niezrozumiałe dla większości użytkowników.

Offline AMIGAnTOMEK

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 42
  • HTC HD2,Nokia Lumia 820
« Odpowiedź #8 dnia: Poniedziałek, 11 Kwiecień 2011, 20:02 »
hmmm a Android mial byc lepszy :D

Offline mobi

• Administrator
  • Core
« Odpowiedź #9 dnia: Poniedziałek, 11 Kwiecień 2011, 20:56 »
I jest, zbiera o nas więcej danych, są one bardziej szczegółowe, łatwiej jest nas zidentyfikować.

Na poziomie używania, spełnia potrzeby większości użytkowników, rozmawiałem z takimi przeciętnymi użytkownikami, to są zadowoleni, ale nic nie kumają.

Offline AMIGAnTOMEK

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 42
  • HTC HD2,Nokia Lumia 820
« Odpowiedź #10 dnia: Poniedziałek, 11 Kwiecień 2011, 22:12 »
rozmawiałem z takimi przeciętnymi użytkownikami, to są zadowoleni, ale nic nie kumają.
Może właśnie dlatego :d

Offline mobi

• Administrator
  • Core
« Odpowiedź #11 dnia: Poniedziałek, 11 Kwiecień 2011, 22:41 »
I o to chodzi, im ktoś mniej doinformowany tym lepiej, mniej wiesz, mniej żądasz. Idealny odbiorca.