Autor Wątek: [palm m505] Wyskakująca karta SD  (Przeczytany 2046 razy)

Offline miloszz

• GZU
  • Swojak
  • Podziękowań: 3
  • BlackBerry 9000 Bold, palmOne Treo 650
[palm m505] Wyskakująca karta SD
« dnia: Piątek, 28 Wrzesień 2007, 18:26 »
Witam,

mam problem z kartą pamięci w moim m505 - karta lubi sobie wyskoczyć. Na początku działo się to bardzo sporadycznie przy naciskaniu różnych części obudowy. I nie był to wielki problem, ale teraz.... Dużym problemem jest w ogole włożenie karty do slotu tak, żeby się trzymała. Przy 95% prób, zaraz po włożeniu wyskakuje.

Czy jest na to jakiś sposób? Z nieinwazyjnych, ale bardzo mało estetycznych przychodzi mi do głowy taśma klejąca (ona naprawi wszystko) i unieruchomienie karty. Jeżeli nic nie wymyślę, to będę chyba musiał moje maleństwo otworzyć i zobaczyć czy pomoże kolejne wszechstronne narzędzie - śrubokręt...

Dziękuję za wszelkie pomysły :)

Online mobi

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 351
  • Wizard/HD2/Kaiser/SGS3/HTC E8/HTC 10/Xiaomi MiA1
Odp: [palm m505] Wyskakująca karta SD
« Odpowiedź #1 dnia: Piątek, 28 Wrzesień 2007, 18:45 »
bez srubokreta chyba tego nie naprawisz

forum.mobione.pl - Android - Windows mobile - modyfikacje

« Odpowiedź #1 dnia: Piątek, 28 Wrzesień 2007, 18:45 »

nothin

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Piątek, 28 Wrzesień 2007, 18:50 »
Z nieinwazyjnych, ale bardzo mało estetycznych przychodzi mi do głowy taśma klejąca (ona naprawi wszystko) i unieruchomienie karty.
zdecydowanie odradzam, bo mozesz stracić kartę.

« Odpowiedź #2 dnia: Piątek, 28 Wrzesień 2007, 18:50 »

melhiore

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Piątek, 28 Wrzesień 2007, 18:54 »
I pewnie nie obejdzie sie bez rozkrecenia... Slot na karty SD jest tam taki sam jak w kazdym PDA z takim standardem karty... Mysle, ze odgial sie zaczep, ktory blokuje karte w slocie. Mysle, ze jego dogiecie poprawi sytuacje...

Offline miloszz

• GZU
  • Swojak
« Odpowiedź #4 dnia: Piątek, 28 Wrzesień 2007, 19:09 »
Hehe, w kilku punktach wyraziłem się niejasno więc:

Z nieinwazyjnych, ale bardzo mało estetycznych przychodzi mi do głowy taśma klejąca (ona naprawi wszystko) i unieruchomienie karty.
Taśmy chciałem użyć do naklejenia od góry (na zewnątrz obudowy), gdy karta jest w slocie - po prostu żeby ją tam trzymało (jak jest w środku to palm ją widzi bez problemów) - to chyba nie powinno zaszkodzić karcie.

bez srubokreta chyba tego nie naprawisz
I pewnie nie obejdzie sie bez rozkrecenia... Slot na karty SD jest tam taki sam jak w kazdym PDA z takim standardem karty... Mysle, ze odgial sie zaczep, ktory blokuje karte w slocie. Mysle, ze jego dogiecie poprawi sytuacje...
Śrubokręta chciałem użyć do popoprawiania wszelkch blaszek trzymających kartę. Już go kiedyś otwierałem (kupiłem z padniętą baterią i wymieniałem), więc mam narzędzia i wprawę ;) Dlatego pisałem o używaniu śrubokręta po otworzeniu palma :)

Dzięki za szybką odpowiedź :)

nothin

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Piątek, 28 Wrzesień 2007, 20:28 »
Hehe, w kilku punktach wyraziłem się niejasno więc:

Taśmy chciałem użyć do naklejenia od góry (na zewnątrz obudowy), gdy karta jest w slocie - po prostu żeby ją tam trzymało (jak jest w środku to palm ją widzi bez problemów) - to chyba nie powinno zaszkodzić karcie.

wiedziałem, że to napiszesz... problem jest właściwie jeden... jeśli przy zapisie ta taśma nagle przestanie chcieć trzymać kartę...nie miałem na mysli, ze przykleisz ją na styki czy coś..

Offline miloszz

• GZU
  • Swojak
« Odpowiedź #6 dnia: Piątek, 28 Wrzesień 2007, 21:42 »
nothin, dlatego starałbym się zrobić coś, żeby nie zafundować karcie nagłego odłączania ;) W sumie sd są hot-swap... Przynajmniej w dużym stopniu ;) Nagłe wyjęcie kończyło się dla mnie zwykle najwyżej resetem systemu...

No cóż, w wolnej chwili raczej znajdę torxa i zabiorę się do roboty na poważnie - palm będzie noszony w plecaku, więc od byle drgań i szarpnięć karta nie może wypadać :)

Offline miloszz

• GZU
  • Swojak
« Odpowiedź #7 dnia: Sobota, 29 Wrzesień 2007, 17:05 »
Slot poprawiony - rozkręciłem palma i podoginałem blaszki. Karta siedzi i nie wyskakuje :jupi: :peace:

« Odpowiedź #7 dnia: Sobota, 29 Wrzesień 2007, 17:05 »