Autor Wątek: Jak sprawdzić czy w M3000 został zdjety CID?  (Przeczytany 2357 razy)

Offline markgry

• Świeżak ;)
  • *
  • Podziękowań: 0
Jak sprawdzić czy w M3000 został zdjety CID?
« dnia: Poniedziałek, 20 Sierpień 2007, 10:55 »
Witam! Właśnie kupiłem M3000. Naczytałem się trochę o korzyściach dotyczących zmiany ROM z WM5 na WM6. Sprawdziłem IPL oraz SPL i wiem że posiadam Wizarda G4. Jednak nie jestem przekonany czy został w ni zdjęty CID, choć sprzedawca zapewnił że tak. Jak mogę to sprawdzić? Proszę o pomoc, bo wiecie, że lamer bez niej daleko nie dojdzie :haha: Pozdrawiam!

lupus

• Gość
Odp: Jak sprawdzić czy w M3000 został zdjety CID?
« Odpowiedź #1 dnia: Poniedziałek, 20 Sierpień 2007, 21:28 »
normalnie bym Ci polecił ściągnąć jeszcze raz, mój też miał mieć ściągniętego a nie miał (mam G3) a z tego co wiem tylko płatna stronka (zapytaj mobiego on tak ściągał) w necie. Nie ufałbym sprzedawcy bo to moze się skończyć uwaleniem Wizarda. Ewentualnie zostaje Ci metoda zmiany bez ściągania CIDA

czytaj to   http://mobione.pl/cid.html
i to   http://mobione.pl/forum/index.php/topic,9.0.html
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 20 Sierpień 2007, 21:30 wysłana przez lupus »

forum.mobione.pl - Android - Windows mobile - modyfikacje

« Odpowiedź #1 dnia: Poniedziałek, 20 Sierpień 2007, 21:28 »

Offline markgry

• Świeżak ;)
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Wtorek, 21 Sierpień 2007, 00:10 »
Dzięki bardzo! Chyba muszę to zrobić sam . Dzięki za linki, które mi podałeś  :D
Mam jeszcze jedno pytanko może też mi dasz dobrą odpowiedź.
Co to jest Radio_ROM ? Czy po wgraniu WM6 wizard bedzie od razu gotowy do użycia (telefonowania)? czy trzeba mu jeszcze dograć odpowiedni IPL/SPL czy coś podobnego> Soryza takie pytania ale wiecie lamer na horyzoncie  ;D

« Odpowiedź #2 dnia: Wtorek, 21 Sierpień 2007, 00:10 »

lupus

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Wtorek, 21 Sierpień 2007, 01:00 »
gdybyś miał G3 to bym Ci pomógł na 1000% a tak Ci tylko powiem, ze niektóre ROMY nie mają RADIO ROM, nie które mają. Dlatego przy każdym opisie romu jest dokładnie wypisane co tam się znajduje.

"plik zawiera tylko OS, mozna shelltoolem...jak sądzę..

tu jest opis ogólnie do g4..
http://www.mobione.pl/g4.html" tak napisał nothin
o swoim PARADOXie (właśnie go mam u siebie i jest najlepszy jaki do tej pory miałem) Z tego co się orientuje Sheltolem zmienisz samo OS (system) a reszta (radio ipl/spl) powinno zostać bez zmian. A czy z CIDem można zmienić radio tego juz nie wiem  :(

Offline mobi

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 351
  • Wizard/HD2/Kaiser/SGS3/HTC E8/HTC 10/Xiaomi MiA1
« Odpowiedź #4 dnia: Wtorek, 21 Sierpień 2007, 01:09 »
na g4 nie mozna tylko zmienic IPL/SPL, radio i splashe można wgrywac normalnie przez RUU.
OS zmieniasz shelltoolem jak nie masz zdjetego CIDa.
poczytaj w/w linki a nie będziesz musial pisac o sobie per n00b

melhiore

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Wtorek, 21 Sierpień 2007, 08:15 »
Apropos sprawdzania obecnosci CID.

Zamiescielm watek w PPC PE na prosbe mobiego. Powinno Was to zainteresowac... :)

http://mobione.pl/forum/index.php/topic,685.0.html

Offline markgry

• Świeżak ;)
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Wtorek, 21 Sierpień 2007, 10:17 »
Dzięki za tyle rad i podpowiedzi , ale niech mi jeszcze ktoś wyjaśni co to jest radio. Wiele już poczytałem ale nie natrafiłem na wyjaśnienie tego elementu. IPL/SPL, splashe już wiem a co zawiera radio?

Offline mobi

• Administrator
  • Core
« Odpowiedź #7 dnia: Wtorek, 21 Sierpień 2007, 10:28 »
widze, ze nie lubisz czytac.
jak sama nazwa wskazuje, nie jest to modul do odbioru radia maryja, tym bardziej zetki.
Jest to modul GSM do nawiazywania polaczen teleinformatycznych. Można go wgrywac samodzielnie, bez względu na posiadany chipset.

Offline markgry

• Świeżak ;)
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Wtorek, 21 Sierpień 2007, 10:44 »
Dzięki Mobi jesteś niezastąpiony. Potrzebowałem takiego potwierdzenia. Lubię czytać tylko chcę wgrać ROM  poraz piewszy i ciągle świeci mi czerwone światło bo nie wszystkiego jestem pewien wieć zadaje czasami śmiesznie dziwne pytania.
Mam jeszcze jedno czy na WM5 Idea/Orange PL moge od razu wgrać np. Pathfinder v2.2 6MB PagePool, no i czy będę musiał dorzucić osobno Radia, Splashy, IPL/SPL
prze RUU aby można było od razu dzwonić. Niedziw się więc Mobi że tak pytam bo Ty kiedyś też zaczynałeś zanim stałeś się weteranem. Ale dzieki takim jak Ty możemy się (my nowi) czegoś nauczyć  ;D Pozdrawiam

Offline mobi

• Administrator
  • Core
« Odpowiedź #9 dnia: Wtorek, 21 Sierpień 2007, 12:08 »
ja pisze, ze na g4 ipl/spl nie można wgrac, a ty zadajesz takie pytanie. Pisze Ci zebys sie zapoznal z tym co zostalo napisane, ja czytalem, duzo czytalem nim cokolwiek zrobilem, dlatego Tobie pisze zebys tez czytal. Po to dziele sie ta wiedza, żeby inni nie musieli sie pytac, wystarczy przeczytac. Odpowiem na kazde pytanie, ale musze mieć przekonanie ze pytajacy zapoznal sie z podstawowymi informacjami, inaczej to nie ma sensu. Ty będziesz ciagle robil bledy w pytaniach a ja będę je prostowal. Kolejnosc jest odwrotna, najpierw czytasz, nawet 2 razy jak czegos nie rozumiesz, a dopiero po tym zadajesz pytania. Wtedy mamy wspolna plaszczyzne, w innym wypadku będziemy krecic sie w kolko.

dodano: Wtorek, 21 Sierpień 2007, 12:06

możesz wgrac WM6 na orange, o ile sa spelnione opisane warunki

« Odpowiedź #9 dnia: Wtorek, 21 Sierpień 2007, 12:08 »