Autor Wątek: [I9505] Zdjęcie SIMLock'a  (Przeczytany 3004 razy)

Offline skrobel

• Global Moderator
  • Core
  • Podziękowań: 43
[I9505] Zdjęcie SIMLock'a
« dnia: Poniedziałek, 01 Lipiec 2013, 22:50 »
Cześć Koledzy,

Mam właściwie krótkie pytanie. Czy zdjęcie SIMLocka z I9505 (konkretnie z polskiego Orange) to bardzo skomplikowana (kosztowna) operacja? Czy telefon po takiej operacji będzie "tożsamy" z fabrycznie pozbawionym SIMLocka czy jakieś wgranie oryginalnego ROMu go przywróci?

Sorry za takie naiwne pytania, ale jestem skrzywiony przez kilkanaście miesięcy używania fajfona...
Sprzęt:
HTC One

Ulubiony: HTC Touch Pro2
ROM: Jackos ROM PLK

Offline mobi

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 351
  • Wizard/HD2/Kaiser/SGS3/HTC E8/HTC 10/Xiaomi MiA1
Odp: [I9505] Zdjęcie SIMLock'a
« Odpowiedź #1 dnia: Poniedziałek, 01 Lipiec 2013, 23:30 »
W Orange możesz oficjalnie zdjąć sima, za ok 50 zł netto, w sieci możesz poszukać jakiś usług, ale pewnie cena podobna.
Rozejrzałbym się na xda, czy nie ma jakiegoś darmowego sposobu, na S3 jest jakiś soft. Zdjęcie simlocka, nie ma nic wspólnego z romem, więc, co byś nie wgrał, to smok zostaje zdjęty.

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Podziękowań: 140
  • Samsung Note 4
« Odpowiedź #2 dnia: Wtorek, 02 Lipiec 2013, 13:43 »
Na xda masz taki wątek - ale nie próbowałem...

Offline skrobel

• Global Moderator
  • Core
  • Podziękowań: 43
« Odpowiedź #3 dnia: Wtorek, 02 Lipiec 2013, 13:47 »
Dzięki koledzy.
Mnie nawet nie chodziło o to, żeby zaoszczędzić te kilkadziesiąt PLN, tylko bardziej o to czy nie ma jakichś "known issues" z odblokowanymi telefonami. A pytam właściwie dlatego, że egzemplarze z SIMLock'ami zwykle są sporo tańsze od identycznych bez. Jeśli są licytacje, to też zwykle niżej się kończą. Więc jeśli uda mi się upolować jakiś prawie nowy i9505 za powiedzmy 1500-1700 PLN to niech już sobie ma tego SIMLocka - jakoś go zdejmę.
Sprzęt:
HTC One

Ulubiony: HTC Touch Pro2
ROM: Jackos ROM PLK