Autor Wątek: [Tutorial] Xiaomi Redmi Note 2 TWRP ROOT  (Przeczytany 2591 razy)

Offline mobi

  • Administrator
  • Core
  • *****
  • Podziękowań: 351
  • Wizard/HD2/Kaiser/SGS3/HTC E8/HTC 10/Xiaomi MiA1
[Tutorial] Xiaomi Redmi Note 2 TWRP ROOT
« dnia: Niedziela, 28 Luty 2016, 17:27 »
Jak wgrać TWRP ROOT - Xiaomi Redmi Note 2

Poradnik ten dotyczy obecnie nie tylko tego konkretnego modelu firmy Xiaomi tj. Note 2, ale też wielu innych modeli, lista jest aktualizowana przez autora programu:
aktualizowana lista modeli

Zaletą tego programu jest prostota wgrywania TWRP oraz Roota, nie trzeba nic kombinować, wystarczy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie.

Czynności opisane w tym poradniku przeznaczone są dla Xiaomi Redmi Note 2, ale na wspominanej wcześniej liście znajdują się też urządzenia innych producentów, program po wybraniu modelu, sam pobierze odpowiednie pliki. Jeżeli wybrany model nie będzie wymagał rejestracji lub innych czynności, program wyświetli tylko odpowiednie opcje, które będą aktywne. Czyli robimy tylko to, co można bezpiecznie wykonać.

Wymienione w tytule czynności będziemy wykonywać programem WinDroid Toolkit v3.x


Jest to najszybsza oraz najprostsza metoda na wgranie recovery oraz roota, to samo można zrobić za pomocą konsoli, ale sprowadzi się do uważnego wpisywania komend, gdzie łatwo o błąd, tu minimalizujemy błędy, program wykonuje większość czynności za nas.

Zastrzeżenia
Instrukcja ta jest jaka jest i nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za skutki jej wykonania. Wszelkie szkody lub błędy wynikłe z jej wykonania ponosi osoba wykonująca opisane tutaj czynności.


Czynności wstępne
Pobieramy program WinDroid Toolkit v3.x

Naładowany telefon przynajmniej w 60%, dla bezpieczeństwa.


WinDroid Universal Android Toolkit
1. Uruchamiamy WinDroid Toolkit v3.0.
2. Pobieramy i instalujemy potrzebne sterowniki ADB.
3. Wybieramy odpowiedni model telefonu z listy, odczekujemy chwilę aż zostaną pobrane właściwe pliki.4. Włącz swoje urządzenie, przejdź do Ustawień>Opcje Programistyczne i tam zaznacz Debugowanie USB. Urządzenie powinno zostać prawidłowo rozpoznane przez program, jeżeli tak się nie stanie, należy kliknąć w przycisk Refresh, zostanie pobrany odpowiedni plik recovery.  - jeżeli używasz wersji Androida 4.2.2 lub wyższej i nie masz odblokowanych opcji Programistycznych, musisz je odblokować w tym kroku. W tym celu należy otworzyć Ustawienia>Informacje>Informacje o oprogramowaniu>Więcej> i szybko tapnąć 10 razy na pozycji Wersja jądra. Stosowny komunikat o odblokowaniu ustawień Programistycznych zostanie wyświetlony na ekranie.

5. Wgrywanie Recovery
Wgrywamy Recovery, klikamy w programie pozycję Flash TWRP telefon zostanie zresetowany do trybu fastboot, zostanie wgrane recovery.Celem sprawdzenia poprawności wgrania, możemy teraz uruchomić nasz telefon w trybie recovery (instrukcja jest różna dla rożnych urządzeń) i polecałbym w tym miejscu zrobienie backupu z poziomu recovery, zawsze się przyda.

6. ROOT
Zbliżamy się do końca, został nam tylko root do wgrania z tego programu.
Żeby mieć zawsze aktualną wersję supersu, pobieramy ją stąd:supersu wersja zip
Powinniśmy też pobrać menadżera przyznawania uprawnień ze sklepu google
Jeżeli skorzystaliśmy z opcji pobrania najnowszej wersji, to musimy teraz plik zip wgrać do folderu \Data\Installers\ w miejscu skąd uruchamialiśmy program.

Czas na ostania czynność, klikamy w programie na przycisk Flash Supersu i czekamy na wgranie potrzebnych plików.Uwagi:
Najnowsze recovery jak i supersu można zawsze wgrać korzystając z powyższego poradnika, pamiętając o podmianie odpowiednich plików. Dodatkowo mając już nasze custom recovery, pliki supersu w formacie zip można samem wgrać z poziomu recovery kopiując wcześniej plik zip na kartę SD w telefonie.
W ten sam sposób, czyli za pomocą recovery można wgrać tzw. custom rom, zachowując oczywiście ostrożność i zapoznając się wcześniej z instrukcją twórcy systemu oraz opiniami innych użytkowników.

Do ostatecznego szczęścia przy niektórych modelach będzie nam jeszcze brakowało dostępu do partycji /system, której potrzebują różne programy. Żeby odblokować dostęp do niej potrzebujemy wgrać odpowiedni kernel. W poszukiwaniu takiego, najlepiej udać się znów na forum xda do odpowiedniego działu i tam poszukać.

----
Autorem programu WinDroid Toolkit jest WindyCityRockr z forum xda.
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 20 Marzec 2016, 17:55 wysłana przez mobi »

forum.mobione.pl - Android - Windows mobile - modyfikacje

[Tutorial] Xiaomi Redmi Note 2 TWRP ROOT
« dnia: Niedziela, 28 Luty 2016, 17:27 »