Dla poczatkujących" /> Zanim podłączę PDA do komputera. Przeczytaj, co najmniej pierwszy post - WARTO. - Dla poczatkujących - forum.mobione.pl - Android - Windows mobile - modyfikacje

Autor Wątek: Zanim podłączę PDA do komputera. Przeczytaj, co najmniej pierwszy post - WARTO.  (Przeczytany 14426 razy)

Offline Budniu

 • Administrator
 • Core
 • *****
 • Podziękowań: 226
 • Nokia Lumia 820│Motorola Xoom 2 ME
Ten wątek zawiera przede wszystkim jeden niniejszy post, który stanowi szybkie kompedium wiedzy na temat podstawowych zasad obsługi urządzeń z systemem Windows Mobile X.XX

1.
Przeczytać chociaż początek instrukcji obsługi urządzenia.
1a.
Dowiesz się co to jest Soft Reset (SR)
1b.
Dowiesz się co to jest Hard Reset (HR) - tu wątek z instrukacjami wykonania na poszczególnych urządzeniach.
1c.
Możesz posiłkowac sie naszym słowniczkiem zwrotów i określeń.

2.
Zapoznać się z zawartością pudełka - jest tam płyta CD - z jej zawartością również.

3.
Zainstaluj podstawowy program do obsługi PDA odpowiedni dla posiadanego systemu w komputerze stacjonarnym tzn.:
3a. dla WinXP - Active Sync
3b. dla WinVista i Win7 - Windows Mobile Device Center

4.
Sprawdź dla własnego dobra jak działa synchronizacja PPC z PC przy pomocy ww. programów i jakie sa dostepne opcje programu.

5.
Ustaw w komputerze stacjonarnym opcje pokazywania rozszerzeń znanych typów plików (Mój komputer>Narzędzia>Opcje Folderów>Widok (zakładka)>odznaczyć opcję "Ukryj rozszerzenia znanych typów plików"). Przekonasz sie wtedy czym różni sie plik *.cab od plików *.rar czy *.zip (będzie Ci to bardzo potrzebne później).

6. Pamietaj, że:
6a.
Programów i gier jest cała masa, należy tylko poszukać. Musisz pamiętać zasadniczo o jednej ważnej rzeczy, a mianowicie jaką masz ROZDZIELCZOŚĆ wyświetlacza (QVGA, WVGA, QWVGA itd). Nie powiem Ci jaka jest rozdzielczość Twojego PDA, trochę wysiłku (uwierz napisanie nazwy Twojego urządzenia w googlach poskutkuje wynalezieniem strony z danymi technicznymi i tam będzie napisane jaką masz rozdzielczość). Lub teraz możesz klikną tutaj.
6b.
Kiedy już będziesz znał rozdzielczość musisz pamiętać, że dany program, który chcesz zainstalować, musi być dedykowany właśnie do tej rozdzielczości w przeciwnym razie nie zahula.
6c.
Kiedy znajdziesz już sobie dany program i go pobierzesz, musisz zwrócić uwagę na jego rozszerzenie:
- Jeżeli będzie to *.cab - taki plik wrzucasz sobie do PDA przez USB lub BT i instalujesz z poziomu PDA tzn. w jakimkolwiek eksploratorze plików tapiesz na niego i podążasz za króliczkiem.
- Jeżeli będzie to *.exe to są dwie możliwości:
   - podłączasz PDA do PC kablem USB i gdy ikonka od ActiveSync jest zielona (zakładam, że już wiesz co to ActiveSync) dany plik *.exe klikasz dwukrotnie na PC i dalej podążasz za króliczkiem,
   - kopiujesz do PDA tak jak *.cab i tapiesz w eksploratorze plików, a program się odpala ponieważ ten *.exe-k jest portable.
6d.
Żeby odinstalować wchodzisz w Menu Start>Ustawienia>System>Usuń Programy - tapiesz dany program i tapiesz przycisk "Usuń".

7.
Pamiętaj, że Twój PDA jest wyposażony w coś takiego jak "Ekran Today" to jest to co widzisz po pełnym uruchomieniu urządzenia. Jest to ważne o tyle, że możesz go sobie modyfikować pod względem wyświetlania pewnych elementów na nim.
7a.
Wszystkie programy będące stricte wtyczką ekranu today należy bezwględnie instalować w pamięci urządzenia nie na żadnych kartach pamięci czy pamięci wbudowanej. Działają on poprzez wyświetlanie na ekranie pewnych komponentów czy informacji bez możliwości ich samodzielnego uruchomienia.
7b.
Kolejne programy tego typu to takie, które posiadają swój interfejs, a równolegle dają możliwość wyświetlania pewnych rzeczy w ekranie today. W tym przypadku instalacja gdziekolwiek indziej niż w pamięci urządzenia poskutkuje działaniem programu, ale nie działaniem jego wtyczki today.

8.
Różne programy mają różne funkcje i zadania tzn. wiele z nich korzysta z zasobów systemowych Twojego PDA. Do tej grupy należą programy korzystające/wyświetlające dane na temat procesora, baterii, pamięci ROm i RAM etc. Te programy również BEZWZGLĘDNIE należy instalować w pamięci urządzenia. W przypadku instalacji gdzie indziej mogą wogóle nie działać lub działać nieporawnie.

9.
Podstawę zabawy z systemem stanowi zrobienie jego kopii zapasowej - wiadomo z jakiego powodu. Dlatego najwłaściwsze jest na początku zainstalowanie programu do backupu (SPB Backup, Sprite Backup, PIMBacup i wiele innych). W przypadku spaprania czegoś będziesz mógł wykoać Hard Reset i przywrócić system do poprzedniego stanu.
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 24 Październik 2010, 13:14 wysłana przez Budniu »

Offline Grimi

 • GZU
 • Core
 • ****
 • Podziękowań: 75
 • ♠ HTC Mozart ♥ Lark FreeBird 43.1
Odp: Zanim podłączę PDA do komputera. Jeden post - przeczytaj, warto.
« Odpowiedź #1 dnia: Czwartek, 01 Kwiecień 2010, 09:37 »
Budniu, idea szczytna, ale co z tym?

http://mobiwiki.pl/FAQ

Mam skasować wiki?

Zresztą podobny wpis już istnieje od dawna...

http://forum.mobione.pl/index.php?topic=8440.0
- Zobacz mnie na GoldenLineOffline Budniu

 • Administrator
 • Core
 • *****
 • Podziękowań: 226
 • Nokia Lumia 820│Motorola Xoom 2 ME
Odp: Zanim podłączę PDA do komputera. Jeden post - przeczytaj, warto.
« Odpowiedź #2 dnia: Czwartek, 01 Kwiecień 2010, 11:33 »
Oki więc kosz.


Offline giw

 • Wizytator
 • Podziękowań: 0
Podstawy z Windows Mobile - Jak instalować?
« Odpowiedź #3 dnia: Niedziela, 24 Październik 2010, 12:11 »
Hej!

Od niedawna ma telefon z WM 6,5. Chciałem zainstalować Pocket Alarm. Ściągnąłem go na kompa z linków podanych na forum.
I nie wiem teraz jak go zainstalować na fonie. W pliku jest tylko setup.xml oraz setup.dll i oba nie uruchamiają instalacji.

Prosze o pomoc jak instalować programy na WM.

« Ostatnia zmiana: Niedziela, 24 Październik 2010, 12:52 wysłana przez mobi »

Offline mobi

 • Administrator
 • Core
 • *****
 • Podziękowań: 351
 • Wizard/HD2/Kaiser/SGS3/HTC E8/HTC 10/Xiaomi MiA1
Odp: Jak instalować?
« Odpowiedź #4 dnia: Niedziela, 24 Październik 2010, 12:28 »
Wytłumaczenie mniej jasne: caba nie rozpakowujesz na PC, kopiujesz go na PDA i tam uruchamiasz.
Polecam poradniki
http://pda2day.pl/pages/pobierz-pda2day.php


Offline Budniu

 • Administrator
 • Core
 • *****
 • Podziękowań: 226
 • Nokia Lumia 820│Motorola Xoom 2 ME
Odp: Jak instalować?
« Odpowiedź #5 dnia: Niedziela, 24 Październik 2010, 12:29 »
Obstawiam, że rozpakowałeś plik *.cab, czytaj:
Ten wątek zawiera jeden niniejszy post, który stanowi szybkie kompedium wiedzy na temat podstawowych zasad obsługi urządzeń z systemem Windows Mobile X.XX
1. Przeczytać chociaż początek instrukcji obsługi urządzenia.
1a. Dowiesz się co to jest Soft Reset (SR)
1b. Dowiesz się co to jest Hard Reset (HR) - tu wątek z instrukacjami wykonania na poszczególnych urządzeniach.
1c. Możesz posiłkowac sie naszym słowniczkiem zwrotów i określeń.
2. Zapoznać się z zawartością pudełka - jest tam płyta CD - z jej zawartością również.
3. Zainstaluj podstawowy program do obsługi PDA odpowiedni dla posiadanego systemu w komputerze stacjonarnym tzn.:
3a. WinXP - Active Sync
3b. WinVista - Windows Mobile Device Center
4. Sprawdź dla własnego dobra jak działa synchronizacja PPC z PC przy pomocy ww. programów i jakie sa dostepne opcje programu.
5. Ustaw w komputerze stacjonarnym opcje pokazywania rozszerzeń znanych typów plików (Mój komputer>Narzędzia>Opcje Folderów>Widok (zakładka)>odznaczyć opcję "Ukryj rozszerzenia znanych typów plików"). Przekonasz sie wtedy czym różni sie plik *.cab od plików *.rar czy *.zip (będzie Ci to bardzo potyrzebne później).
6. Pamietaj, że:
6a. Programów i gier jest cała masa, należy tylko poszukać. Musisz pamiętać zasadniczo o jednej ważnej rzeczy, a mianowicie jaką masz ROZDZIELCZOŚĆ wyświetlacza (QVGA, WVGA, QWVGA itd). Nie powiem Ci jaką masz rozdzielczość trochę wysiłku (uwierz napisanie nazwy Twojego PDA w googlach poskutkuje wynalezieniem strony z danymi technicznymi i tam będzie napisane jaką masz rozdzielczość). Lub teraz możesz klikną tutaj.
6b. Kiedy już będziesz znał rozdzielczość musisz pamiętać, że dany program, który chcesz zainstalować, musi być dedykowany właśnie do tej rozdzielczości w przeciwnym razie nie zahula.
6c. Kiedy znajdziesz już sobie dany program i go pobierzesz, musisz zwrócić uwagę na jego rozszerzenie:
- Jeżeli będzie to *.cab - taki plik wrzucasz sobie do PDA przez USB lub BT i instalujesz z poziomu PDA tzn. w jakimkolwiek eksploratorze plików tapiesz na niego i podążasz za króliczkiem.
- Jeżeli będzie to *.exe to są dwie możliwości:
   - podłączasz PDA do PC kablem USB i gdy ikonka od ActiveSync jest zielona (zakładam, że już wiesz co to ActiveSync) dany plik *.exe klikasz dwukrotnie na PC i dalej podążasz za króliczkiem,
   - kopiujesz do PDA tak jak *.cab i tapiesz w eksploratorze plików, a program się odpala ponieważ ten *.exe-k jest portable.
6d. Żeby odinstalować wchodzisz w Menu Start>Ustawienia>System>Usuń Programy - tapiesz dany program i tapiesz przycisk "Usuń".
7. Pamiętaj, że Twój PDA jest wyposażony w cos takiego jak "Ekran Today" to jest to co widzisz po pełnym uruchomieniu urządzenia. Jest to ważne o tyle, że możesz go sobie modyfikowac pod względem wyświetlania pewnych elementów na nim.
7a. Wszystkie programy będące stricte wtyczką ekranu today należy bezwględnie instalować w pamięci urządzenia nie na żadnych kartach pamięci czy X GB pamięci wbudowanej. Działają on poprzez wyświetlanie na ekranie pewnych komponentów czy informacji bez możliwości ich samodzielnego uruchomienia.
7b. Kolejne programy tego typu to takie, które posiadające swój interfejs oraz równolegle dające możliwość wyświetlania w ekranie today. W tym przypadku instalacja gdziekolwiek indziej niż w pamięci urządzenia poskutkuje działaniem programu, ale nie działaniem jego wtyczki today.
8. Różne programy mają różne funkcje i zadania tzn. wiele z nich korzysta z zasobów systemowych Twojego PDA. Do tej grupy należą programy korzystające/wyświetlające dane na temat procesora, baterii, pamięci ROm i RAM etc. Te programy również należy instalować w pamięci urządzenia. Przyczyna tego jest to, że w przypadku instalacji gdzie indziej mogą wogóle nie działać lub działać nieporawnie.
9. Podstawę zabawy z systemem stanowi zrobienie jego kopii zapasowej - wiadomo z jakiego powodu. Dlatego najwłaściwsze jest na początku zaisntalowanie programu do backupu (SPB Backup, Sprite Backup i wiele innych). W przypadku spaprania czegoś będziesz mógł wykoać Hard Reset i przywrócić system do poprzedniego stanu.
Mówiłem, że taki zamknięty wątek by się przydał :oT
BTW @Mobi był szybszy.

Offline giw

 • Wizytator
 • Podziękowań: 0
Odp: Jak instalować?
« Odpowiedź #6 dnia: Niedziela, 24 Październik 2010, 12:31 »
Oczywiście przekopiowałem pliki z kompa do telefonu i dalej nie wiem co robić.
Z jakim rozszerzeniem musi być instalka?

Offline Globus

 • GZU
 • Core
 • ****
 • Podziękowań: 32
 • HTC Sensation & HD2 & M8
Odp: Jak instalować?
« Odpowiedź #7 dnia: Niedziela, 24 Październik 2010, 12:34 »
Musisz na "telefon" wrzucić plik *.cab i jego uruchomic z poziomu pocketa, np w total commandrze lub ekploratorze plików
Sprzęt:HTC M8
ROM:stock

Offline Budniu

 • Administrator
 • Core
 • *****
 • Podziękowań: 226
 • Nokia Lumia 820│Motorola Xoom 2 ME
Odp: Jak instalować?
« Odpowiedź #8 dnia: Niedziela, 24 Październik 2010, 12:34 »
Czytaj :reg:  to co wyżej, wszystko jest napisane O0

Offline giw

 • Wizytator
 • Podziękowań: 0
Odp: Jak instalować?
« Odpowiedź #9 dnia: Niedziela, 24 Październik 2010, 12:38 »
Widać, że w tych plikach co ściągnąłem nie ma .cab dlatego miałem problem z instalacją.
A tak przy okazji może ktoś z Was ma instalkę Pocktet Alarm?


lupus

 • Gość
Odp: Jak instalować?
« Odpowiedź #10 dnia: Niedziela, 24 Październik 2010, 12:38 »
cab

Offline Globus

 • GZU
 • Core
 • ****
 • Podziękowań: 32
 • HTC Sensation & HD2 & M8
Odp: Jak instalować?
« Odpowiedź #11 dnia: Niedziela, 24 Październik 2010, 12:42 »
I na tym w sumie powinna zakończyć się pomoc. Budniu dobrze pisze, czytać czytać %@*^% !!
Albo czytać ze zrozumieniem i używać mózgu !
W tym linku jest wszystko:
http://forum.mobione.pl/polskie-wersje-programow/pocketalarm-pl/
Sprzęt:HTC M8
ROM:stock


Offline mobi

 • Administrator
 • Core
 • *****
 • Podziękowań: 351
 • Wizard/HD2/Kaiser/SGS3/HTC E8/HTC 10/Xiaomi MiA1
Odp: Jak instalować?
« Odpowiedź #12 dnia: Niedziela, 24 Październik 2010, 12:52 »
@Budniu, jak masz źródło tego cytatu, to zrób z tego post i go przyklej w tym dziale (tylko bym go nie zamykał, bo i tak będzie rodzić pytania, a jako wredota od urodzenia, lubię sobie poczytać literaturę SF)

Offline Budniu

 • Administrator
 • Core
 • *****
 • Podziękowań: 226
 • Nokia Lumia 820│Motorola Xoom 2 ME
Odp: Jak instalować?
« Odpowiedź #13 dnia: Niedziela, 24 Październik 2010, 12:53 »
Oki, zaraz zmontuję.

Offline giw

 • Wizytator
 • Podziękowań: 0
Odp: Podstawy z Windows Mobile - Jak instalować?
« Odpowiedź #14 dnia: Niedziela, 24 Październik 2010, 12:56 »
Dzięki za pomoc. Teraz wszystko jasne !!!