Autor Wątek: Kaiser vs Ipaq 614c vs P750  (Przeczytany 1449 razy)

Offline ExDeaTh

• Klubowicz
  • **
  • Podziękowań: 1
  • HTC Touch Pro II [Rhodium]
Kaiser vs Ipaq 614c vs P750
« dnia: Poniedziałek, 30 Marzec 2009, 07:20 »
Witam wszystkich ..... nurtuje mnie taki problem :) , od dłuższego czasu jestem posiadaczem HTC TyTN II ( kaiser ) , jak wiadomo jest to dosyć popularny sprzęt mający pełną listę zalet ... nie mniej jednak jedną najwiekszą wadę - > brak sterownika 2D [ ?! ] ...

oglądając filmy na youtubie z Ipaq 614c  oraz Asus P750 ....spokojnie mogę stwierdzić iż te dwa urządzenia działają o niebo szybciej , głównie spoglądając na szybkosc otwierania się choćby 'windowsowych' okieniek czy też innych aplikacji . Nie ma co sie dziwić gdyż mają szybsze procki i tak dalej

Otwieram ten wątek bo ciekawi mnie właśnie...

Wśród użytkowników głównie te 3 urządzenia są uważane za jedne z TOP ...

Czy ktoś z Was mógłby zrobic jakieś nie wiem porównania co do Kaisera?

coś na styl... [ opisze wg mnie ]

Kaiser

+ Wysoka jakość materiałów w obudowie  [ mam go już ponad pół roku i wygląda jak nowy ]
+ Klawiatura QWERTY [ pierwsze urządzenie z tego typu klawiaturą które mam w ręce...wygodne i szybko sie na niej pisze ]
+ Parametry urządzenia [ 400 mhz czy też pamieć wbudowana 128 MB ]
+ Wielkość albo raczej nazwał bym mobilność

- No właśnie na pierwszym miejscu z minusów postawie brak tego sterownika 2D , co jest widoczne choćby przy przesuwaniu suwakiem po "Programach"
- ee Aparat , zdjęcia na zewnątrz...niby ok ale gdziekolwiek indziej to...wlasciwie nie ma szans , brak lampy błyskowej , która najprawdopodobniej rozwiązywała by problem  [ takie offtopowe pytanie - > czy jest jakiś PDA robiący zbliżone zdjęcia do Nokii N82, N95 ? ]

- mimo dobrych parametrów i tak dalej ......nawet na dobrze z tweakowanym systemie potrafi zmulić ...podstawowe operacje takie jak otwieranie okieniek czy też nisko-priorytetowych aplikacji

No i tym samym chciałbym aby ktoś z Was porównał te dwa pozostałe PDA Ipaq 614C oraz P750

odnośnie funkcjonalności , szybkosci , właśnie aparatu [ tak wiem wiem ...chce zdjecie zrobic mam sobie cyfrówke kupić albo lustrzanke , ale przecież człowiek nie zawsze wozi ze sobą typowy aparat a urządzenie typu PDA tak :) w związku z tym aby robił jakieś tam znośne fotki ] , pisania SMS'ów [ bardzo istotne dla mnie , czy klawiatury w IPAQ 614c oraz P750 są zbliżone do tych w telefonach komórkowych]  , czy jest możliwosc instalowania Manilli 2D na tych urządzeniach [ nie wiem czemu ale ten moduł przypadł mi do gustu a brak trybu LANDSCAPE niestety troszę odrzuca ]

No i ogólnie jeżeli mialbyś przed sobą 3 urządzenia HTC TyTN II , HP Ipaq 614c , Asus P750 , to który byś wybrał i dlaczego :)

Mam  nadzieje ze napisałem w dobrej kategorii

Mio A702 -> HTC TyTN II -> HTC Touch Pro -> HTC Touch Pro II [Rhodium]

Offline Poochini

• Świeżak ;)
  • *
  • x35zone i siemens sl45 roolez :)
Odp: Kaiser vs Ipaq 614c vs P750
« Odpowiedź #1 dnia: Czwartek, 09 Kwiecień 2009, 11:31 »
Witam
Miałem asusa p750 i przez pół roku miałem z nim więcej problemów niż mechanicy z autobusami miejskimi. Plusy, owszem - szybki, bardzo szybki sprzęt, super jakość w słuchawkach, gps sirfstar III, proc 520MHz, bogate wyposarzenie. Minusy - ram po starcie 25MB, pękająca obudowa na rogach, wiesza się, bardzo często głośnik od rozmów wpada w rezonans. Ram można przeżyć, ale pękanie obudowy czy głośnik już nie. Na dniach kupuje kaisera ;)
Niezbadane są wyroki Boże
E. Blues
HTC Kaiser WM 6.1 radio: 1.71.09.01
Emerytowany mod z siemensiaka :)

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Podziękowań: 140
  • Samsung Note 4
« Odpowiedź #2 dnia: Czwartek, 09 Kwiecień 2009, 11:50 »
P750 nie znam, więc patrz wypowiedź powyżej...

natomiast 614c vs Kaiser:
- klawiatura - w ipaqu brak qwerty, z kolei ma numeryczną z przodu...
- pamięć - i RAM i flash - to samo
- CPU - PXA270 kontra MSM7200 - tu wygrywa ipaq
- Smart Touch Wheel: to brzmi zniechęcająco ;) w porównaniu do bardzo wygodnego dpada w Kaiserze.

reszta to szczegóły i pierdoły - musisz tylko poszukać opinii o jakości wykonania ipaczka. Wiesz... od kiedy robi je HP, to hm... wolę drukarki ;)

dodano: Czwartek, 09 Kwiecień 2009, 11:47
[ takie offtopowe pytanie - > czy jest jakiś PDA robiący zbliżone zdjęcia do Nokii N82, N95 ? ]

XPeria robi całkiem nice fotki. Ale generalnie to masz rację, Nokia wsadza lepsze aparaty. Ewentualnie Samsung też daje niezłe (bawiłem się np. Omnią i robi znośne foto, choć jednak nie aż tak dobre, jak mówią).

Offline Mietas

• Core
  • Podziękowań: 53
  • Nokia Lumia 520, MDA Compact IV
« Odpowiedź #3 dnia: Czwartek, 09 Kwiecień 2009, 12:01 »
Z p750 miałem do czynienia przez 2-3 dni... Powiem tak: świetny sprzęt, ani razu się nie zawiesił, ale co fakt to fakt: ramu malutko. Nie mogłem też zmienić ROMu (nie mój :) ) więc nie wiem jak spisuje się VGA w tym cudzie. Największa wada to maało RAMu, resztę idzie przeżyć.
Lumia 520, WP8 8.0.10211.250, oryginał Plus
MDA Compact IV, MLR 6.1

Offline Poochini

• Świeżak ;)
  • *
  • x35zone i siemens sl45 roolez :)
« Odpowiedź #4 dnia: Czwartek, 09 Kwiecień 2009, 12:42 »
Ram to nic w p750 w porównaniu z jakością obudowy i głośnikiem od rozmów... szkoda, bo byłby OK. Gdzieś w w-wie można przelutować kości na 128 MB :)
Niezbadane są wyroki Boże
E. Blues
HTC Kaiser WM 6.1 radio: 1.71.09.01
Emerytowany mod z siemensiaka :)

Offline Mietas

• Core
  • Podziękowań: 53
  • Nokia Lumia 520, MDA Compact IV
« Odpowiedź #5 dnia: Czwartek, 09 Kwiecień 2009, 12:43 »
Obudowa jak dla mnie była ok, niestety zadzwonić również nie miałem jak.. W każdym razie fajny sprzęcik, wolałbym go niż np. Kaisera :)
Lumia 520, WP8 8.0.10211.250, oryginał Plus
MDA Compact IV, MLR 6.1

Offline ExDeaTh

• Klubowicz
  • **
  • HTC Touch Pro II [Rhodium]
« Odpowiedź #6 dnia: Czwartek, 09 Kwiecień 2009, 14:00 »
Niestety jeśli chodzi o moje spostrzeżenia to Ipaq 614C całkowicie odpada , tak sie składa że kolega z grupy na studiach kupił właśnie sobie ten PDA , wielkość w porównaniu z Kaiserem..toż to cegła , już kaiser jest duży i wmiare gruby [ tak tak ma qwerty ] ale Ipaq 614 c....bez przesady automatycznie opada poprzez wielkość już nie wspomnę o tym pseudo d-padzie w postaci kółka na klawiaturze....nie nie to nie dla mnie.

Eee jak mówicie ze w Asus P750 obudowa jest do bani oraz glosnik , no nie oszukujmy się ale tego typu sprzęt ma prawo wylecieć z ręki czy po prostu upaść...i jak po takim upadku .....ma to wyglądać ...fatalnie to tez odpada...mam troche kaisera...i normalnie go uzytkuje .....ale z zewnątrz wyglada jak nowy , zero rys i tak dalej....jedynie co to juz znaczki HTC przednie mi sie zmazują przez noszenie go w kieszeni ale....obudowa full jak nowy... :)

Xperia Xperia...tez ogladalem juz..ale kurcze :D hmm nie wiem :D jakos mnie cosik nie przekonuje do tego sprzętu :) wizualnie jakos mi sie nie podoba
Mio A702 -> HTC TyTN II -> HTC Touch Pro -> HTC Touch Pro II [Rhodium]

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Podziękowań: 140
  • Samsung Note 4
« Odpowiedź #7 dnia: Czwartek, 09 Kwiecień 2009, 14:09 »
Co do Kaisera - to ostatni model HTC, który posiada tak ergonomiczny interfejs sprzętowy - guziki, klawiatura, dpad itp.
XPeria... bawiłem się tylko trochę - zapamiętałem ją z dwóch rzeczy - fajnie działających gier 3D i zegarka naręcznego komunikującego się po bluetooth ;)