Autor Wątek: NaviPunkt - mobilny system nawigacji satelitarnej  (Przeczytany 3832 razy)

Offline Grimi

 • GZU
 • Core
 • ****
 • Podziękowań: 75
 • ♠ HTC Mozart ♥ Lark FreeBird 43.1
NaviPunkt - mobilny system nawigacji satelitarnej
« dnia: Wtorek, 23 Wrzesień 2008, 14:06 »
Wirtualna Polska udostępnia dedykowany na telefony komórkowe system nawigacji satelitarnej - NaviPunkt. Usługa dostarcza aktualne mapy, informacje o objazdach, korkach, blokadach tras czy robotach drogowych.
Aby korzystać z usługi NaviPunkt, należy wgrać specjalny program na telefon komórkowy. Korzystający z aplikacji mają do swojej dyspozycji m.in. pełną mapę drogową Polski, mapy prędkości, informacje o blisko 150 tysiącach punktów POI (bankomaty, firmy, stacje benzynowe, restauracje). Znalazły się tu również specyficzne funkcje znane z lokalizatora DoCelu, czyli aktualna baza fotoradarów, remontów, objazdów czy niebezpiecznych miejsc na drodze.

Mapy w NaviPunkt mogą być wyświetlane w 3D i są automatycznie powiększane podczas zbliżania się do sugerowanego przez system manewru.

Jak zapewnia Jacek Murawski, Prezes Zarządu Wirtualnej Polski, Navipunkt nie będzie stanowił konkurencji dla DoCelu.pl, ponieważ oba produkty się uzupełniają. "Produkt Navipunkt jest częścią długofalowej strategii Wirtualnej Polski, w której nasza firma chce być medium dostarczającym użytkownikowi atrakcyjnych produktów mapowo-lokalizacyjnych - mówi Jacek Murawski - Po docelu.pl, które jest produktem typowo internetowym, wypuszczamy kolejny, który ma zadanie ułatwić użytkownikom wyszukiwanie określonej informacji związanej z lokalizacją i dotarcie do celu swoich potrzeb. Dzięki tym działaniom zwiększamy zasięg usług WP dla naszych użytkowników, funkcjonując na obu polach, a produkty są wobec siebie komplementarne.

Główne funkcje systemu NaviPunkt
Aparat użytkownika nie musi być wyposażony w odbiornik GPS, można go bowiem dokupić oddzielnie. NaviPunkt może okazać się pomocny nie tylko w samochodzie, ale również na pieszej wycieczce lub rowerze - mówi Zbigniew Smętek z Wirtualnej Polski, odpowiedzialny za projekt. - NaviPunkt nie zajmuje karty pamięci telefonu lub, jeżeli zostanie na niej zainstalowany, zajmuje ją w minimalnym stopniu. Co ważne, aplikację można pobrać w ciągu minuty, a każdy użytkownik NaviPunkt ma dostęp do najświeższych map udostępnianych w trybie online. Znajdują się na nich aktualne informacje o utrudnieniach, remontach, radarach, kontrolach drogowych, nowych odcinkach tras, a nawet o natężeniu ruchu na wybranym odcinku.

Mapy w NaviPunkt mogą być wyświetlane w 3D i są automatycznie powiększane podczas zbliżania się do sugerowanego przez system manewru. NaviPunkt gwarantuje opcję automatycznego przeliczania trasy, regulację głośności i częstości komunikatów, wygodne skróty klawiaturowe, oferuje też możliwość włączenia trybu dziennego lub nocnego
i inteligentne podświetlenie ekranu telefonu.

Korzystający z NaviPunktu mają do swojej dyspozycji m.in. pełną mapę drogową Polski, mapy prędkości, informacje o blisko 150 tysiącach punktów POI (bankomaty, firmy, stacje benzynowe, restauracje) i ponad 2 milionach adresów, 2300 szczegółowych planów miejscowości i - co niedostępne w innych systemach nawigacji - aktualną bazę fotoradarów, remontów, objazdów, niebezpiecznych miejsc na drodze. Aktualizacje dokonywane są przez operatora i samych użytkowników systemu, w ramach tzw. Community Traffic.

W abonamencie dostępne są też mapy Europy. Wśród licznych funkcji NaviPunktu na uwagę zasługują także: automatyczne przeliczanie trasy, automatyczne omijanie czasowo zamkniętych odcinków, definiowanie ulubionych punktów, zarządzanie planem podróży, ostrzeżenia przed fotoradarami stacjonarnymi, układanie trasy.


Community Traffic
NaviPunkt wykorzystuje Community Traffic - unikalny w skali światowej system analizy faktycznego ruchu na drodze, opierający się na informacjach o średnich prędkościach jazdy docierających do systemu od użytkowników. Community Traffic analizuje dane dotyczące ruchu ulicznego, tworzy mapę odcinków wyjątkowo uciążliwych i zatłoczonych w godzinach szczytu, a następnie wytycza trasy alternatywne, pozwalające na zaoszczędzenie wielu cennych minut. Co ważne, przebieg trasy uzależniony jest od aktualnej godziny (inna trasa w godzinach szczytu, inna w nocy), pogody oraz stanu dróg.

Korzystanie z systemu wiąże się z opłacaniem abonamentu (najtańszy, weekendowy to koszt 4 zł, natomiast najdroższy, pełna opcja na okres 2 lat, 249 zł) oraz ponoszeniem kosztów minimalizowanego transferu danych w technologii GPRS (opłata za przesłane dane, a nie za czas połączenia). NaviPunkt szczyci się posiadaniem najaktualniejszej bazy fotoradarów. Użytkownikom, którzy nie otrzymają przed którymś ostrzeżenia, a przez to zapłacą mandat, zostanie przyznany 24-miesięczny abonament premium, o wartości 249 zł.

W sieci komórkowej WPmobi transfer danych wlicza się do bezpłatnej puli 100MB przyznawanych miesięcznie każdemu użytkownikowi. Użytkownik systemu NaviPunkt może - bez dodatkowych opłat - korzystać z wszystkich aktualizacji map oraz wszystkich aktualizacji oprogramowania. Po ewentualnym zakupie przez użytkownika nowego aparatu telefonicznego oprogramowanie do obsługi systemu i abonament przenoszone są na nowy aparat.

Wielu użytkowników telefonów komórkowych obawia się, że korzystanie z funkcji przysyłania danych będzie się wiązało ze znacznymi kosztami. Tymczasem, niemal we wszystkich przypadkach, koszt transmisji danych w systemie NaviPunkt nie przekracza kilku złotych w skali miesiąca. Warto zwrócić uwagę na fakt, że NaviPunkt daje pełną kontrolę nad kosztami GPRS. Przy każdym nawiązaniu połączenia GPRS pojawia się pytanie o potwierdzenie. Połączenie nigdy nie zostanie nawiązane bez zgody użytkownika - wyjaśnia Zbigniew Smętek.

Komunikat prasowy Wirtualnej Polski

Strona Główna NaviPunkt

- Zobacz mnie na GoldenLine


Offline utak3r

 • Global Moderator
 • Core
 • *****
 • Podziękowań: 140
 • Samsung Note 4
Odp: NaviPunkt - mobilny system nawigacji satelitarnej
« Odpowiedź #1 dnia: Wtorek, 23 Wrzesień 2008, 14:44 »
Hm, wczoraj ukazała się wersja 4.1 ;)
Trzeba będzie popatrzeć, co to.

forum.mobione.pl - Android - Windows mobile - modyfikacje

Odp: NaviPunkt - mobilny system nawigacji satelitarnej
« Odpowiedź #1 dnia: Wtorek, 23 Wrzesień 2008, 14:44 »

Offline mobi

 • Administrator
 • Core
 • *****
 • Podziękowań: 351
 • Wizard/HD2/Kaiser/SGS3/HTC E8/HTC 10/Xiaomi MiA1
Odp: NaviPunkt - mobilny system nawigacji satelitarnej
« Odpowiedź #2 dnia: Wtorek, 23 Wrzesień 2008, 16:03 »
Cytuj
Korzystanie z systemu wiąże się z opłacaniem abonamentu (najtańszy, weekendowy to koszt 4 zł, natomiast najdroższy, pełna opcja na okres 2 lat, 249 zł) oraz ponoszeniem kosztów minimalizowanego transferu danych w technologii GPRS (opłata za przesłane dane, a nie za czas połączenia).
no to dla tych, co by korzystali intensywnie, niezłe opłaty poleca za GPRS

Cytuj
Użytkownikom, którzy nie otrzymają przed którymś ostrzeżenia, a przez to zapłacą mandat, zostanie przyznany 24-miesięczny abonament premium, o wartości 249 zł.
a to już zaproszenie do głupoty, bo polak potrafi (z małej specjalnie)

forum.mobione.pl - Android - Windows mobile - modyfikacje

Odp: NaviPunkt - mobilny system nawigacji satelitarnej
« Odpowiedź #2 dnia: Wtorek, 23 Wrzesień 2008, 16:03 »