Autor Wątek: INSTALACJA STEROWNIKA EKRANU GAPI for Manta  (Przeczytany 4910 razy)

Offline marcin7904

  • GZU
  • Core
  • ****
  • Podziękowań: 36
  • HTC Wildfire, HTC ELF, HTC WIZARD
INSTALACJA STEROWNIKA EKRANU GAPI for Manta
« dnia: Środa, 07 Październik 2009, 00:38 »
Manta GPS-010, GPS-020, GPS-030, GPS-410 oraz GPS-420 posiadają ekran w położeniu poziomym (Landscape) i próby uruchomienia jakiegokolwiek programu wymagającego pionowego jego położenia (Portrait) skończą się komunikatem o błędzie lub wyświetleniem obrazu poza jego obszarem, uniemożliwiając używanie takiego programu, czy gry. Oryginalne sterowniki WinCE nie pozwalają nam na zmianę orientacji ekranu, ale z pomocą przychodzi alternatywny sterownik GAPI (Game Application Programming Interface), dzieło niemieckiej firmy WinCESoft. Umożliwia on lepsze i wydajniejsze wyświetlanie grafiki oraz zarządzanie sposobem wyświetlania jej na ekranie, a przede wszystkim pozwala na zmianę orientacji i skalowanie obrazu na ekranie oraz panelu dotykowego, dzięki czemu można uruchomić więcej gier, czy aplikacji.


Instalacja

 
Aby zainstalować GAPI podłączamy urządzenie do złącza USB komputera i uruchamiamy instalator pakietu „GAPI_for_HPCs_v401_PL.exe” .
Przebieg jego instalacji podany jest poniżej:


Po uruchomieniu instalatora pokaże się plansza, jak na powyższym zdjęciu - klikamy Dalej.

Po przeczytaniu akceptujemy warunki umowy i naciskamy Dalej.

Na pytanie o domyślny katalog instalacji klikamy Nie.

Jako miejsce docelowe wybieramy ResidentFlash.

Po ukazaniu się na ekranie urządzenia okna z wyborem folderu docelowego i klawiatury klikamy podwójnie na folder Manta, następnie na folder Programy (w górnej części okna powinna wyświetlić się ścieżka \ResidentFlash\Manta\Programy) i naciskamy na klawiaturze ENTER (w polu Name nic nie zmieniamy).

Cierpliwie czekamy na zakończenie procesu instalacji.

Po zakończeniu instalacji, należy przekopiować plik GX.dll z folderu \Windows do folderu \ResidentFlash\Manta\Windows. W tym celu ustawiamy w systemie, aby pokazywał ukryte pliki i foldery (Panel Sterowania, Opcje folderów, zakładka Widok i zaznaczamy opcję Pokaż ukryte pliki i foldery), następnie otwieramy po kolei: Mój komputer, Urządzenie przenośne, Windows, prawym klawiszem klikamy na pliku GX.dll i wybieramy opcję Kopiuj.

Otwieramy folder \ResidentFlash\Manta\Windows, w wolnym miejscu klikamy prawym klawiszem myszy i wybieramy opcję Wklej. Po tej operacji powinien pojawić się w tym folderze plik GX.dll.
Uwaga:
Jeżeli podczas wklejania tego pliku pojawi się ostrzeżenie, że „Ten folder zawiera już plik o nazwie ‚GX’. Czy chcesz zastąpić istniejący plik” naciskamy TAK.

Na koniec proponuję zrobić porządek ze skrótami, a dokładniej przenieść skrót „GAPI Setup” z Menu Start do podmenu Programy. Ponownie otwieramy po kolei: Mój komputer, Urządzenie przenośne, ResidentFlash, Manta, Windows, Programs, następnie prawym klawiszem myszy klikamy na „GAPI Setup” i z podręcznego menu wybieramy Wytnij, po czym otwieramy folder Programy, gdzieś na wolnym miejscu klikamy prawym klawiszem myszy i wybieramy Wklej.