Autor Wątek: [FAQ] Najczęściej występujące problemy przy modowaniu iP.  (Przeczytany 2115 razy)

Offline Mietas

  • Moderator
  • Core
  • ****
  • Podziękowań: 53
  • Nokia Lumia 520, MDA Compact IV
[FAQ] Najczęściej występujące problemy przy modowaniu iP.
« dnia: Sobota, 15 Październik 2011, 23:39 »
Trochę z podstawowych rzeczy, które mogą wystąpić przy modowaniu/flashowaniu/jailbreak'u iP.

Q: Przy próbie restore otrzymuję błąd 1600 bądź 1601.
A: Musisz wejść w tryb "pwned DFU". Jak to zrobić?
Odpalasz redsn0w w wersji minimum bodaj 0.9.4b4, ładujesz ipsw ze swoją aktualną wersją oprogramowania, odznaczasz wszystkie opcje zaznaczając "Just pwned DFU", i wykonujesz czynności które pokazuje.
Jeśli nie pomaga, podejrzewam że próbujesz robić upgrade z 3.x na modyfikowany 4.x. W takiej sytuacji najpierw musisz wrzucić jakikolwiek 4.x, potem dopiero wgrać modyfikowany. Podobnie przy zmianie np. z fabrycznego 3.1.3 na whited00r 3.1.3 - najpierw rzuca się oryginalny 4.x/3.x, potem dopiero whited00r.

Q: Dlaczego nie działa mi GPS po wgraniu basebandu od iPada i unlocku przez ultrasn0w?
A: Baseband od iPada to najgorsza decyzja jaką mogłeś podjąć - niestety jedyna :( Po wgraniu tego basebandu nie można go zniżyć, na dodatek nie działa GPS. Takie są tego konsekwencje. Za to możesz wtedy zrobić unlock przez ultrasn0w niezależnie od wersji firmware'u.
Dodatkowa konsekwencja to brak możliwości normalnego zrobienia restore do fabrycznego firmware'u - trzeba wychodzić z trybu recovery bądź zmodyfikować ipsw używając PwnageTool (Mac).

Q: Jak wyjść z trybu recovery?
A: Pod Makiem najprościej używając TinyUmbrella - odpalasz, wybierasz z listy po lewej urządzenie, klikasz Exit Recovery i tyle. Niestety nie znam rozwiązania dla użytkowników PC - musicie poszukać. :)

Q: Mam telefon z simlockiem i najnowszym firmware. Co zrobić żeby ściągnąć simlocka?
A: W przypadku iP 3G/3GS najprostszym rozwiązaniem i w sumie jedynym jest wrzucenie basebandu od iPada w wersji 6.15.00 - konsekwencje tego są opisane wyżej, jak i przy samym wrzucaniu tego basebandu przez redsn0w. Do tego po zmianie basebandu trzeba zainstalować ultrasn0w -  repo: http://repo666.ultrasn0w.com i po restarcie SpringBoard simlock powinien zniknąć.
W przypadku iP 2G z tego co mi wiadomo wszystkie basebandy są opanowane - po prostu trzeba zrobić hacktywację przez redsn0w/PwnageTool, potem wgrać z Cydii ultrasn0w - repo wyżej.
W przypadku iP 4 nie są mi znane rozwiązania - wiem tylko że ultrasn0w radzi sobie z którąś tam wersją basebandu. Informacja do uzupełnienia.

Q: (iP 3G) Telefon ma software 4.x, po jailbreaku działa wolno, zmula, przycina.
A: Niestety iP 3G + iOS 4.x to niezbyt dobre połączenie. Nie rozumiem dlaczego Apple zdecydowało się na wydanie iOS4 dla 3G. Działa to tragicznie.
Są 2 opcje:
- nie robić jailbreaka,
- wrócić do firmware 3.x.
Jeśli przy robieniu restore do 3.x wystąpią błędy - patrz wyżej.
Należy pamiętać że restore z nowszego oprogramowania do starszego skutkuje niemożliwością przywrócenia kopii zapasowej z iTunes! Najpierw zgraj kontakty i wszystkie ważne dane, potem rób downgrade.
No i wiele aplikacji jest przeznaczone dla iOS4 w górę.
Ja osobiście przywykłem do tego że telefon delikatnie przymula - aplikacje i SDK są dla mnie ważniejsze ;)

To be continued.
Lumia 520, WP8 8.0.10211.250, oryginał Plus
MDA Compact IV, MLR 6.1

forum.mobione.pl - Android - Windows mobile - modyfikacje

[FAQ] Najczęściej występujące problemy przy modowaniu iP.
« dnia: Sobota, 15 Październik 2011, 23:39 »