Autor Wątek: iPhone jest najlepszy? - wątek informacyjny  (Przeczytany 86430 razy)

Offline fido70

 • Swojak
 • ***
 • Podziękowań: 1
Odp: iPhone jest najlepszy? - wątek informacyjny
« Odpowiedź #30 dnia: Wtorek, 18 Marzec 2008, 08:19 »
Ha, wykonanie.... to wymień w tym cudzie baterię. Albo... cokolwiek. W ogóle zrób z tym coś. Hmm... nie da się?!.... Jak to.....  ?-?
A może "nic z tym" nie trzeba robić - taka koncepcja. Jeśli chodzi o niewymienność baterii, to fakt (skleroza, zapomniałem o tym napisać wcześniej) - w wypadku telefonu to jest bardzo duży minus. Natomiast nie wierzę, że ktokolwiek z użytkowników M$ PDA nie tęskni za takim ekranem i prawdziwą palcoprzyjaznością...

Jeśli chodzi o statystyki przytoczone przez Mobi'ego to wiadomo. Lecz z drugiej strony wzrost sprzedaży Mak'ów, iPodów i ostatnio iPhone'ów jest lawinowy. Dotyczy to zarówno całej EU jak i "lokalnie" - PL. Porównajmy te statystyki za rok.
Swoją drogą, jakby tak Billa i Steve'a zamknąć gdzieś razem (proszę tylko, bez podtekstów  ;) ) i zmusić do jakiegoś wspólnego dzieła, to co by wyszło?
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 18 Marzec 2008, 08:32 wysłana przez fido70 »
SPVm3000 G4 | WM6 NxS PF 3.3b | GSM 2.61.11

Offline utak3r

 • Global Moderator
 • Core
 • *****
 • Podziękowań: 140
 • Samsung Note 4
Odp: iPhone jest najlepszy? - wątek informacyjny
« Odpowiedź #31 dnia: Wtorek, 18 Marzec 2008, 09:48 »
Co do ekranu, to się zgodzę, jest zaj*** (np. zoomowanie stron).
A co do współpracy Steve'a i Billa.... już to przerabialiśmy.

forum.mobione.pl - Android - Windows mobile - modyfikacje

Odp: iPhone jest najlepszy? - wątek informacyjny
« Odpowiedź #31 dnia: Wtorek, 18 Marzec 2008, 09:48 »

Offline Grimi

 • GZU
 • Core
 • ****
 • Podziękowań: 75
 • ♠ HTC Mozart ♥ Lark FreeBird 43.1
Odp: iPhone jest najlepszy? - wątek informacyjny
« Odpowiedź #32 dnia: Wtorek, 18 Marzec 2008, 10:32 »
No to Was teraz zaskoczę. Poniżej prezentacja obudowa iPhone'a, a na pokładzie Window Mobile 6.0 oraz nakładka FreeStyl. No i co Wy na to?

http://www.solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=1364&page=1
- Zobacz mnie na GoldenLine


forum.mobione.pl - Android - Windows mobile - modyfikacje

Odp: iPhone jest najlepszy? - wątek informacyjny
« Odpowiedź #32 dnia: Wtorek, 18 Marzec 2008, 10:32 »

Offline kwieto

 • GZU
 • Swojak
 • ****
 • Podziękowań: 4
Odp: iPhone jest najlepszy? - wątek informacyjny
« Odpowiedź #33 dnia: Wtorek, 18 Marzec 2008, 10:33 »
Reasumując - chyba głównie przez naszą "europejską" mentalność i przyzwyczajenie, że jeśli GUI to tylko spod znaku M$ tak mocno spłycamy ocenę tego gadżetu.

Niestety, ale jako użytkownik Mac OS począwszy od 8.6 przez wszystkie Iksy przechodząc (czyli od od mniej więcej 1999 roku) muszę się z Tobą nie zgodzić.

iPhone jest dla mnie bodaj pierwszym produktem Apple, w którym wygląd/GUI nie rekompensuje zwykłych braków funkcjonalności.
OS X używam od +/- 2001 roku, więc mogę powiedzieć, że znam ten design oraz sposób poruszania się na przelot.
I owszem, chciałbym mieć taki GUI w obecnie posiadanym palmtopie, nie przeczę.
Jest jednak też parę "ale" (podaję w dowolnej kolejności):

1. Brak GPS (A-GPS to nie jest GPS, po pierwsze jest uzależniony od stacji bazowych operatora komórkowego, po drugie - dokładność zależnie od warunków waha się od kilkudziesięciu metrów do kilku kilometrów - co dyskwalifikuje go - przynajmniej na obecnym etapie - do normalnego użytku)
2. Nie ma obsługi UMTS/HDSPA - sorry, ale w dzisiejszych czasach to raczej słaby wynik jak na "zaawansowany technicznie" telefon
3. Bardzo okrojone korzystanie z BT (praktycznie tylko zestaw słuchawkowy i tyle, zapomnij np. o zewnętrznej klawiaturze)
4. Dziwna filozofia konstruowania aplikacji jako apletów "webowych" (to się obecnie zmienia, zobaczymy jak wyjdzie)
5. Dziwna filozofia korzystania z tego urządzenia - np. nie ma opcji wykorzystania go jako zewnętrzny dysk (owszem, są aplikacje które to umożliwiają, acz przy 8GB dysku brak takiego rozwiązania natywnie jest cokolwiek niezrozumiały)
6. Braki ewidentne, np. nie ma funkcjonalności typu copy-paste, co więcej, nie ma też wyszukiwarki... Nie mówię o systemowej, ale jedyna możliwość np. wyszukania czegoś w Addressbooku to przewijanie listy adresów - ja mam w Palmie prawie 700 kontaktów, wyobrażasz sobie przewijanie czegoś takiego? A co jeśli chcesz wyszukać kontakt nie po nazwisku, ale np. po numerze telefonu, albo notatce do niego dołączonej? (przykładowo: "siostra pana X") iPhone nie daje Ci takiej możliwości w ogóle.

Dopisek: dodajmy jeszcze idiotyzmy przeniesione z iPoda - niemożność wymiany plików z innymi, w tym nawet własnoręcznie zrobionych iPhone'm zdjęć...

I tak dalej, i tak dalej...

Tak naprawdę, jedyne dlaczego mógłbym kupić iPhone, to właśnie GUI - czyli to co wg. Ciebie "spłyca ocenę tego gadżetu". Kiedy wchodził na rynek, bardzo wiele sobie po nim obiecywałem - widziałem w nim następce mojego palmtopa. A to - co by o nim nie mówić - jedynie telefon z odtwarzaczem mp3/filmów. NIC więcej, przynajmniej na obecnym etapie rozwoju.

Cała reszta jest bardziej argumentem przeciw niż za - po prostu mój leciwy Palm z 2006 roku ma dokładnie to samo tylko lepiej. A że mniej ładnie i bajerancko? Trudno.
 
BTW, iPhone też się potrafi przycinać, wiec wcale nie jest jakimś "aj waj" również pod względem prędkości.
Jako gadżet - super. Jako narzędzie typu organizer (nie mówiąc o nawigacji czy nawet zwykłej edycji dokumentów) - do dupy...
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 18 Marzec 2008, 10:46 wysłana przez kwieto »

Offline fido70

 • Swojak
 • ***
 • Podziękowań: 1
Odp: iPhone jest najlepszy? - wątek informacyjny
« Odpowiedź #34 dnia: Wtorek, 18 Marzec 2008, 15:14 »
Sorki, cytat zbyt skomplikowany... Odpowiedź dla kol. kwieto
Ad.1
Ponoć ktoś rozebrał iPhone'a i namierzył niewykorzystywany do tego pory moduł SirfStar III. Potwierdziła to też firma TomTom, która niebawem wypuści odpowiednik programu nawigacyjnego z PDA. A namierzanie metodą A-GPS czy jakoś tak, to już zależy od infrastruktury operatora (zwłaszcza w PL) a nie funkcji urządzenia.
Ad.2 - Racja
Ad.3 - Zależy to tylko od softu, aktualnie rzeczywiście okrojone (od ver. 1.1.4 ma się wiele zmienić)
Ad.6 - Nieprawda. Wybieramy literke z prawej strony listy i już jesteśmy w pobliżu interesującego kontaktu. Chyba, że Kolega ma 250 kontaktów na jedną literę... no to problem.Fakt - po numerkach się nie da.

Wymiana plików - bierzemy program AFP Server, konfigurujemy na iPhonie, po podłączeniu się do naszej (domowej, firmowej) sieci LAN przez WiFi - w otoczeniu sieciowym widzimy iPhona jako kompa z dwoma dyskami  :p . Login: root Pass: alpine
Ponadto wersja 2.0 softu jeszcze wiele rzeczy zmieni. Czy ktoś pamięta jaki poziom reprezentowały WM2002? Nie od razu Kraków zbudowano.

cdn...
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 18 Marzec 2008, 15:28 wysłana przez fido70 »
SPVm3000 G4 | WM6 NxS PF 3.3b | GSM 2.61.11

Offline kwieto

 • GZU
 • Swojak
 • ****
 • Podziękowań: 4
Odp: iPhone jest najlepszy? - wątek informacyjny
« Odpowiedź #35 dnia: Wtorek, 18 Marzec 2008, 15:43 »
Ad.1
Ponoć ktoś rozebrał iPhone'a i namierzył niewykorzystywany do tego pory moduł SirfStar III. Potwierdziła to też firma TomTom, która niebawem wypuści odpowiednik programu z PDA. A namierzanie metodą A-GPS czy jakoś tak, to już zależy od infrastruktury operatora a nie funkcji urządzenia.

Po pierwsze nie moduł SirfStar III, tylko Qualcomm a po drugie nie GPS, tylko A-GPS. Nawet są tacy co to odblokowali - stąd moja informacja o dokładności, gdyż niektórzy z bawiących się tym, stwierdzili, że owszem, pokazuje w której dzielnicy W-wy się znajdują, a na tym dokładność się kończy.
Po trzecie wreszcie - TomTom wymaga podłączenia osobnego modułu pod gniazdo dokujące - co już całkiem obala Twoje sugestie odnośnie wbudowanego modułu. Nie muszę chyba wyjaśniać, że takie rozwiązanie jest dosyć "dupiate"?

Tu masz notkę i zdjęcie z przypuszczalnym modułem GPS firmowanym przez TomTom:
http://www.engadget.com/2007/12/12/tomtom-developing-iphone-gps-module/

Ad.3 - Zależy to tylko od softu, aktualnie rzeczywiście okrojone (od ver. 1.1.4 ma się to zmienić)

Jest pewna różnica między iPhone'owym "ma się to zmienić", a typowym dla przeciętnego smartphone "jest od lat"
Jak się zmieni, to będziemy dyskutować


Ad.6 - Nieprawda. Wybieramy literke z prawej strony i już jesteśmy w pobliżu interesującego kontaktu. Fakt - po numerkach się nie da.

Znam tę funkcjonalność - ale to tylko modyfikacja przewijania listy, a nie wyszukiwarka.
A co jeśli szukasz prezesa firmy X, którego nazwiska nie pamiętasz?
Albo chcesz znaleźć namiary do sklepu meblowego, o którym pamiętasz że mieścił się na Grójeckiej?
Znaleźć wszystkich znajomych z Poznania?
Namiary na sklep w którym 2 lata temu kupowałeś kafelki (i wpisałeś to sobie w notatkach)?
I tak dalej, i tak dalej.

Wyszukiwania po prostu nie ma... Polecam pobawić się Addressbookiem z OS X - pierwowzorem tego co jest na iPhone.
Albo choćby książką adresową dla Palm OS i tamtejszymi możliwościami wyszukiwania (taki palmtopowy spotlight, tyle że skuteczniejszy od tego co jest w OS X)


Wymiana plików - bierzemy program AFP Server i w otoczeniu sieciowym widzimy iPhona jako kompa z dwoma dyskami  :p . Login: root Pass: alpine

OK, tyle że jak doczytałem, dotyczy to połączenia via WiFi - co z komputerem który nie ma bezprzewodowej karty? Jak z tego korzystać przy iPhone podłączonym kablowo? Jak (czy) działa to z Pecetem?
I widzisz, zamiast mieć typowe dla Maków "włączam i działa" zaczyna się kombinowanie, instalowanie patchy które dadzą mi taką czy inną funkcjonalność... Co jeśli gdzieś daleko od internetu iPhone się zawiesi i będę musiał zrobić software restore?

Offline may

 • Administrator
 • Core
 • *****
 • Podziękowań: 109
 • HTC One, Samsung GT P7500
Odp: iPhone jest najlepszy? - wątek informacyjny
« Odpowiedź #36 dnia: Wtorek, 18 Marzec 2008, 16:42 »
Co jeśli gdzieś daleko od internetu iPhone się zawiesi i będę musiał zrobić software restore?
A to iPhone nie posiada odpowiednika SPB Backup ? A taki wszystkomający jest ponoć ;)

Coś mi się wydaje, że zgubiła ich polityka bezpieczeństwa, antypiractwa, czy jak ona się tam u nich nazywa, no i oczywiście pazerność. Wytaczają wszystkim dookoła procesy o plagiaty, zabezpieczają sprzęt tak żeby nie udało się dostać do systemu i przypadkiem zdjąć simlocka (sprzedaż w sieciach które płacą im za używanie). Ograniczają wszelkie środki komunikacji tak, żeby broń boże nie zaciągnąć na iPhona muzyki. Tak się tymi blokadami pozapychali, że wyszedł im kompletny gniot w miejsce czegoś co miało zawojować rynek. Dobrze że jeszcze da się na tym czymś mimo wszysto czegoś posłuchać ;)
Owszem, po części to zawojowanie im wyszło ale tylko z powodu jakiejś tam renomy i odpowiedniej reklamy. Ci co kupili ten gniot za sporą kasę i się nacięli, nie chcą się teraz do tego przyznać ale więcej tego błędu nie popełnią.
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 18 Marzec 2008, 16:57 wysłana przez may »

Offline Grimi

 • GZU
 • Core
 • ****
 • Podziękowań: 75
 • ♠ HTC Mozart ♥ Lark FreeBird 43.1
Odp: iPhone jest najlepszy? - wątek informacyjny
« Odpowiedź #37 dnia: Wtorek, 18 Marzec 2008, 18:49 »
(...) Wytaczają wszystkim dookoła procesy o plagiaty, zabezpieczają sprzęt tak żeby nie udało się dostać do systemu i przypadkiem zdjąć simlocka (sprzedaż w sieciach które płacą im za używanie). Ograniczają wszelkie środki komunikacji tak, żeby broń boże nie zaciągnąć na iPhona muzyki. (...)

may, ale przyznaj, że gdyby nie iPhone nie mielibyśmy na naszych PDA takich wodotrysków jak HTC Cube czy SPB Mobile Shell 2. To właśnie iPhone zrewolucjonizował obracane ekrany.

A tak z innej beczki: już dawno to chciałem powiedzieć/napisać, że widzę tutaj sporo znajomych z innej społeczności PDA'owej   :)   Pozdrawiam!
- Zobacz mnie na GoldenLine


Offline utak3r

 • Global Moderator
 • Core
 • *****
 • Podziękowań: 140
 • Samsung Note 4
Odp: iPhone jest najlepszy? - wątek informacyjny
« Odpowiedź #38 dnia: Wtorek, 18 Marzec 2008, 19:43 »
lol, Tomek.... Ty chyba przespałeś ostatni rok  :D

Offline Grimi

 • GZU
 • Core
 • ****
 • Podziękowań: 75
 • ♠ HTC Mozart ♥ Lark FreeBird 43.1
Odp: iPhone jest najlepszy? - wątek informacyjny
« Odpowiedź #39 dnia: Wtorek, 18 Marzec 2008, 19:49 »
lol, Tomek.... Ty chyba przespałeś ostatni rok  :D

W sensie regulaminu czy pozdrowień   :oT
- Zobacz mnie na GoldenLine


forum.mobione.pl - Android - Windows mobile - modyfikacje

Odp: iPhone jest najlepszy? - wątek informacyjny
« Odpowiedź #39 dnia: Wtorek, 18 Marzec 2008, 19:49 »

Offline utak3r

 • Global Moderator
 • Core
 • *****
 • Podziękowań: 140
 • Samsung Note 4
Odp: iPhone jest najlepszy? - wątek informacyjny
« Odpowiedź #40 dnia: Wtorek, 18 Marzec 2008, 19:52 »
W sensie:
A tak z innej beczki: już dawno to chciałem powiedzieć/napisać, że widzę tutaj sporo znajomych z innej społeczności PDA'owej   :)

Bo to brzmi, jakbyś był zdziwiony tym faktem ;) że myślałeś, że to forum powstało przypadkowo...

Offline mobi

 • Administrator
 • Core
 • *****
 • Podziękowań: 351
 • Wizard/HD2/Kaiser/SGS3/HTC E8/HTC 10/Xiaomi MiA1
Odp: iPhone jest najlepszy? - wątek informacyjny
« Odpowiedź #41 dnia: Wtorek, 18 Marzec 2008, 19:56 »
a nie powstalo przypadkowo?

a tak przy okazji, to czy ktos wiec, co sie stalo z ludzmi co zamieszali, zamieszali i znikneli

forum.mobione.pl - Android - Windows mobile - modyfikacje

Odp: iPhone jest najlepszy? - wątek informacyjny
« Odpowiedź #41 dnia: Wtorek, 18 Marzec 2008, 19:56 »

Offline may

 • Administrator
 • Core
 • *****
 • Podziękowań: 109
 • HTC One, Samsung GT P7500
Odp: iPhone jest najlepszy? - wątek informacyjny
« Odpowiedź #42 dnia: Wtorek, 18 Marzec 2008, 19:58 »
jachu zniknął ?  ROTFL brow

Offline mobi

 • Administrator
 • Core
 • *****
 • Podziękowań: 351
 • Wizard/HD2/Kaiser/SGS3/HTC E8/HTC 10/Xiaomi MiA1
Odp: iPhone jest najlepszy? - wątek informacyjny
« Odpowiedź #43 dnia: Wtorek, 18 Marzec 2008, 21:18 »
 :haha:

Offline fido70

 • Swojak
 • ***
 • Podziękowań: 1
Odp: iPhone jest najlepszy? - wątek informacyjny
« Odpowiedź #44 dnia: Wtorek, 18 Marzec 2008, 22:42 »
OK, tyle że jak doczytałem, dotyczy to połączenia via WiFi - co z komputerem który nie ma bezprzewodowej karty? Jak z tego korzystać przy iPhone podłączonym kablowo?

Wtedy komp jest wpięty kablowo... Prawie każdy router WiFi z obsługą neostrady bądź kablówki ma 4-portowy switch... Choć rozumiem konsternację... może nie każdy ma sieć w pracy/domu  :-:
SPVm3000 G4 | WM6 NxS PF 3.3b | GSM 2.61.11

forum.mobione.pl - Android - Windows mobile - modyfikacje

Odp: iPhone jest najlepszy? - wątek informacyjny
« Odpowiedź #44 dnia: Wtorek, 18 Marzec 2008, 22:42 »