Ankieta

Jaki system jest najbardziej przyjazny dla Ciebie?

MacOS
Linux
Windows
AmigaOS/AROS/MorphOS
Żaden
Inny

Autor Wątek: Dyskusje międzysystemowe  (Przeczytany 47841 razy)

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Podziękowań: 140
  • Samsung Note 4
Odp: Dyskusje międzysystemowe
« Odpowiedź #105 dnia: Wtorek, 24 Luty 2009, 09:21 »
Nothin, skoro mamy się nie odnosić do Twoich wypowiedzi, to po kiego się wypowiadasz?...  :oT
litestep to ani nakładka, ani system - to jest po prostu shell. Ale to nie jest po prostu gui... ma znacznie większą funkcjonalność, niż tylko gui. Co do pulpitu - jeśli obejrzałeś tylko jeden plugin do desktopu, to cóż... jak mówię - nie mów o czymś, czego nie znasz. Ja nie powiedziałem, że to system - explorer też nim nie jest. Litestep to po prostu zamiennik explorera i tyle. Dużo lżejszy i znacznie sprawniejszy zamiennik, no ale co ja będę Cię przekonywał...

@mobi - zgadza się, TCUP ma niesamowity zasób narzędzi, potrafiący zastąpić shella :) Sam używam... jedyne 300 MB z hakiem ;)

@nothin: tutaj nie dyskutowaliśmy o tym, kto lubi linuksa a kto nie... bo to nie ma najmniejszego znaczenia dla wątku. Ech...  :oT

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Samsung Note 4
« Odpowiedź #106 dnia: Wtorek, 24 Luty 2009, 09:32 »
dobra, panowie..ja bym prosił o bana.
nie chce mi się już.

ech nothin... nawet podyskutować nie potrafisz?...  :oT   musisz wszystko brać na klatę? Brać jako ataki na siebie? Nie umiesz wziąć dyskusji na zimno i operować zwykłymi argumentami i rozmawiać o systemach, a nie O NAS?....

"nie patrzę już tu".... to nie patrz. A jednak wciąż wracasz i odpisujesz....  :oT

Offline Dinth

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 14
« Odpowiedź #107 dnia: Wtorek, 24 Luty 2009, 09:34 »
Utak3r: nie zgodze sie z tym Slackiem. Akurat moim zdaniem Slack jest swietny dla poczatkujacych uzytkownikow. Przynajmniej dla poczatkujacych pod tym wzgledem ze chca sie czegos nauczyc - ale zakladajac ze uzytkownik juz MUSI wejsc do tej konsoli i cos w niej zrobic, to Slackware ma najbardziej intuicyjne, przejrzyste i logiczne rozlozone pliki konfiguracyjne.
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 24 Luty 2009, 09:36 wysłana przez Dinth »
Moj sprzet: Compaq iPAQ 3660 > Compaq iPAQ 3850 >HP iPAQ h4150 > Nokia N95-2 > HTC HD2 > iPhone 3GS 32GB + new Ipad 32GB > Nokia Lumia 920
Sprzet mojej drugiej polowki: Nokia N73 > HTC Incredible S > Nokia Lumia 800

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Samsung Note 4
« Odpowiedź #108 dnia: Wtorek, 24 Luty 2009, 09:38 »
nie umiem.

no patrz, a ja myślałem, że to "dyskusje międzysystemowe" a nie "międzyludzkie".... jednym słowem, nie można mieć odmiennego zdania? Ja szanuję zdanie innych, ale tutaj właśnie widzę, że najbardziej fanatyczni są zwolennicy windowsa, usiłujący mówić o tym, jak bardzo fanatyczni są zwolennicy linuksa  :8)  A teraz "proszę o bana". Po prostu nie odpowiadaj już i miej to z głowy, po co sobie podnosić ciśnienie? Ja, uważasz, jestem całkowicie spokojny, to Ty się teraz unosisz jakąś dumą nie wiadomo po co i za co.
zresztą... nie pierwszy raz i pewnie nie ostatni.

dodano: Wtorek, 24 Luty 2009, 09:36
Utak3r: nie zgodze sie z tym Slackiem. Akurat moim zdaniem Slack jest swietny dla poczatkujacych uzytkownikow. Przynajmniej dla poczatkujacych pod tym wzgledem ze chca sie czegos nauczyc - ale zakladajac ze uzytkownik juz MUSI wejsc do tej konsoli i cos w niej zrobic, to Slackware ma najbardziej intuicyjne, przejrzyste i logiczne rozlozone pliki konfiguracyjne.

masz rację, pod warunkiem, że mówimy o kimś, kto faktycznie chce się czegoś nauczyć - slack ma rzeczywiście najlepsze skrypty konfiguracyjne, nic ich nie przebije. Dlatego też ja np. na serwery używam tylko slacka.

Offline Dinth

• GZU
  • Core
« Odpowiedź #109 dnia: Wtorek, 24 Luty 2009, 11:59 »
Wyniki ankiety bardzo ciekawe poki co :) MacOS idzie leb w leb z AmigaOSem :) Wreszcie te klony Amig znaja swoje miejsce :D
Moj sprzet: Compaq iPAQ 3660 > Compaq iPAQ 3850 >HP iPAQ h4150 > Nokia N95-2 > HTC HD2 > iPhone 3GS 32GB + new Ipad 32GB > Nokia Lumia 920

Offline mr_deimos

• GZU
  • Senior
  • Podziękowań: 19
  • HTC G1 (chwilowy odpoczynek od WinMo)
« Odpowiedź #110 dnia: Wtorek, 24 Luty 2009, 23:31 »
mr_deimos
nie do końca zgodzę się z tym co napisałeś. Zawsze alternatywnym systemem jest u mnie ... drugi Windows :)
Jak z pierwszym coś się dzieje, bootuje z drugiego. Robienie kopii pod XP Pro jest bezproblemowe, odtwarzanie też (przynajmniej u mnie)
Wirusy też można wyłapać w razie co, pod drugim systemem.
To też dobre rozwiązanie, ale może być problematyczne od strony prawnej jeśli masz oryginalnego tylko jednego windowsa i nie chcesz piracić. No chyba, że się w domu jakiś inny windows box wala ;)
Chociaż widziałem jeden fajny wirusik swego czasu u brata - draństwo siedziało na pendrive ze stworzonym przez siebie autostartem. O obecności wirusa było wiadomo, więc pendrive został włożony do kompa z antywirusem do oczyszczenia. Mimo, że autostart niby w windowsie był wyłączony to jednak zanim antywirus zareagował wirusik już stworzył swoją kopię na wszystkich dyskach, umieszczając na każdym także autorun.inf (a także wyłączył pokazywanie ukrytych plików i utrzymywał je wyłączone, ale to szczegół akurat). Oczywiście usunięcie wirusa z dowolnego dysku nic nie dawało po chwilę później się znowu pojawiał. Zgadnij co się by się stało po włączeniu drugiego windowsa? ;)
Oczywiście z linuksa wywaliło się toto bez żadnych problemów. Zresztą po kolejnej aktualizacji antywirus już tego świństwa nie przepuścił, ale jednak przypadek dość ciekawy, i cały czas może się znowu zdarzyć coś w tym stylu...

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Samsung Note 4
« Odpowiedź #111 dnia: Wtorek, 24 Luty 2009, 23:34 »
Też miałem tego wirusika od kogoś na pendrive :) interesujący robaczek.

Offline mr_deimos

• GZU
  • Senior
  • Podziękowań: 19
  • HTC G1 (chwilowy odpoczynek od WinMo)
« Odpowiedź #112 dnia: Wtorek, 24 Luty 2009, 23:39 »
Fakt, cholernie interesującą lukę ktoś znalazł... Microsoft też chyba ją wreszcie zauważył:
http://www.microsoft.com/technet/security/advisory/967940.mspx
(dzisiejsza wiadomość)

Offline mobi

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 351
  • Wizard/HD2/Kaiser/SGS3/HTC E8/HTC 10/Xiaomi MiA1
« Odpowiedź #113 dnia: Wtorek, 24 Luty 2009, 23:39 »
To też dobre rozwiązanie, ale może być problematyczne od strony prawnej jeśli masz oryginalnego tylko jednego windowsa i nie chcesz piracić.
nie ma problemu prawnego, to cały czas jest ten sam komputer, mało tego, korzystasz zawsze tylko z jednej wersji.

Offline Nataniel

• Senior
  • Podziękowań: 2
  • HTC Hero
« Odpowiedź #114 dnia: Środa, 25 Luty 2009, 11:26 »
przypadek dość ciekawy, i cały czas może się znowu zdarzyć coś w tym stylu...
:ol:
Zwłaszcza że dość łatwe do napisania w pliku wsadowym, może będę miał chwilę to napiszę coś takiego (a pliki wsadowe nie są wykrywane antyewirusem :szok)
P.S. Nie martwcie się, wirusy piszę tylko dla sportu, nie rozsyłam ;-)

dodano: Środa, 25 Luty 2009, 11:24
Chociaż w związku z tym co znalazł mr_deimos może nie działąć czasem, ale na większości kompuch działa pirat, a pirata się nie aktualizuje, więc... ;p
"In the name of the Gods, ships shall be built to carry the warriors out among the stars and we will spread Origin to all the unbelievers."

Offline Mietas

• Core
  • Podziękowań: 53
  • Nokia Lumia 520, MDA Compact IV
« Odpowiedź #115 dnia: Środa, 25 Luty 2009, 11:36 »
@mobi, na końcu poprzedniej strony napisałeś, żeby nie zapominać o Mac OS. W tym temacie ja mogę się trochę wypowiedzieć.

Używam tego systemu od kwietnia 2008. Powiem tyle: strasznie mnie zadziwia!

Jest pod niego Office 2008 (nie 2007, tylko 2008 for Mac), jest odpowiednik GG, jest Skype, a z Windowsa też korzystam... (VMware). Cały system chodzi cholernie stabilnie z 4 oknami Safari (w każdym po 5 zakładek średnio), VMware Fusion z Win 2k3 (przydzielone 1GB RAMu) i iTunes.

A właśnie, co do Windows Server 2003, jak to Ham3r kiedyś napisał: to najlepszy system na... workstację. Naprawdę, stabilniejszego Windowsa nie widziałem... Bardzo fajnie śmiga, szybko bootuje, nie ma z nim problemów.

Co mi się najbardziej podoba w OS X ? Finder, przeglądarka i Spotlight. Spotlight to taka szukajka... Przeszukuje cały dysk twardy i daje wyniki w ułamek sekundy! Coś w stylu WinFS, którego Microsoft do dzisiaj nie wprowadził.

Finder? Coś jak Explorer w Windowsie... Najwygodniejszy menedżer plików jaki znam... Skróty z lewej strony okna, szybki dostęp do "sercza".

Co jeszcze? Dock... To na 100%. Szybki dostęp do najczęściej używanych programów.

No i ta łatwość obsługi... Windows naprawdę może się schować...

Jeśli ktoś chce, mogę zapodać screena z VMware w tle... :)
« Ostatnia zmiana: Środa, 25 Luty 2009, 11:40 wysłana przez Mietas »
Lumia 520, WP8 8.0.10211.250, oryginał Plus
MDA Compact IV, MLR 6.1

Offline mobi

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 351
  • Wizard/HD2/Kaiser/SGS3/HTC E8/HTC 10/Xiaomi MiA1
« Odpowiedź #116 dnia: Środa, 25 Luty 2009, 11:44 »
W długiej perspektywie czasu, to właśnie w MacOS upatruję konkurenta dla MS, platformę mają bardzo dobrą, brak tylko zaplecza na miarę MS.
Tak jak już było stwierdzone w innej dyskusji, Apple powinien skupić się na samym OSie, a platformę sprzętową upublicznić, wtedy realnie miałby szanse na tworzenie konkurencji. A tak miną wieki.

Offline Mietas

• Core
  • Podziękowań: 53
  • Nokia Lumia 520, MDA Compact IV
« Odpowiedź #117 dnia: Środa, 25 Luty 2009, 11:46 »
I w tym kierunku wszystko dobrze idzie... Pewnie słyszeliście o firmie produkującej klony Maka... Ta firma nazywa się Psystar. Apple ich pozwało iii.... przegrało sprawę w sądzie. Psystar wygrał. Walczyli o instalację Mac OS X na PC. ;)

Zresztą, Unia Europejska zezwala na takie instalacje, z tego co mi wiadomo. Nic, tylko lecieć do iSpotu po Mac OS X Leopard BOX, ... (nie będę mówił co trzeba zrobić, bo mógłbym za to zarobić banana... :) ).
Lumia 520, WP8 8.0.10211.250, oryginał Plus
MDA Compact IV, MLR 6.1

Offline Dinth

• GZU
  • Core
« Odpowiedź #118 dnia: Środa, 25 Luty 2009, 11:47 »
Ham3r: sam testowalem jakis czas WS2008 jako workstacje i WS2003 sie nie umywa :) Taka Vista tylko z usunietymi wszystkimi rzeczami ktore ludziom sie w Viscie nie podobaja, duzo szybszy od visty we wszystkich zastosowaniach, itp.

Mietas: wszystko to, oprocz microsoftowego offica, jest pod linuksem rowniez :)

Offline Nataniel

• Senior
  • Podziękowań: 2
  • HTC Hero
« Odpowiedź #119 dnia: Środa, 25 Luty 2009, 11:47 »
M$ jest nastawiony na zarobek, nawet jeśli to nie jest najlepsze dla użytkowników, czy po prostu uczciwe. Np. Okienka pierwszy miał Mac, a gdy Win jest też 'posiadł' Linux i inne systemy zwyczajnie nie mogły zostać 'w tyle'. Kto wie co by mogli wymyśleć twórcy innych systemów, gdyby nie to że nagle okienka stały się 'standardem'...
"In the name of the Gods, ships shall be built to carry the warriors out among the stars and we will spread Origin to all the unbelievers."