Autor Wątek: H.264 i co dalej..  (Przeczytany 1907 razy)

Offline peejay

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 34
  • SGS2 JB 4.1.2 Stock
H.264 i co dalej..
« dnia: Niedziela, 17 Sierpień 2008, 02:10 »
walcze z tym od kilku dni, pomyslalem ze zasiegne jezyka na forum, moze wiecie cos, czego nie ma na googlu ;)

otoz, mam kamerke progressive hd. mysle o tym zeby zorganizowac jakos filmiki, zeby nie zapychaly po prostu dysku na kompie.
docelowo maja byc odtwarzane "wszedzie" - i na kompie i na kinie domowym. wyjscia mam dwa - albo divx i jego odmiany, albo "zwykly dvd", blueraya jeszcze sie nie dorobilem [tymbardziej stacjonarnego], wiec chwilowo pomijam.

znacie jakis sprawdzony sposob, jak bezbolesnie, kilkoma kliknieciami zrobic odpowiednia konwersje?
kamerka zapisuje mi pliki MP4 korzystajac z kodeka H.264 AVC, ktore delikatnie mowiac - hacza na moim desktopie, lapek z core duo chwilami tez jakby mial z nimi problem, a kino oczywiscie wogole nie wie jak ugryzc [czekam az wyjdzie upgrade firmware'u. producent ten sam co kamerki, wiec powinien sie szybko wyrobic, ale mpczworki zajmuja spoooooooro, wiec raczej nie bede ich przetrzymywal]. poki co sprawdza sie znany mi od dawna "SUPER!", w miare szybko konwertujacy na dowolny format, ale szczerze mowiac boli troche drastyczny spadek jakosci przy zrzucie na divx.. mysle o bawieniu sie w dvd, ale niestety do wspolpracy udalo sie zmusic tylko cyberlinkowego PowerDirectora [ma odpowiedni kodek], ale raz ze ciut drogi jak na domowe zabawy, a dwa ze interfejs hmm, nie taki jak lubie [dla porownania - wole adobe premiere niz windows movie maker].

google'a jeszcze studiowal bede, ale jesli ktos z was cos wie na ten temat i zaoszczedzi mi poszukiwan, bede wdzieczny :)
home is where the hard disk is | silence! i design you! | [9]™
żona się bawi: SGS2 JB 4.1.2 Stock

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Podziękowań: 140
  • Samsung Note 4
Odp: H.264 i co dalej..
« Odpowiedź #1 dnia: Niedziela, 17 Sierpień 2008, 02:19 »
Obadaj MediaCoder :)

forum.mobione.pl - Android - Windows mobile - modyfikacje

« Odpowiedź #1 dnia: Niedziela, 17 Sierpień 2008, 02:19 »

Offline peejay

• GZU
  • Core
  • SGS2 JB 4.1.2 Stock
« Odpowiedź #2 dnia: Niedziela, 17 Sierpień 2008, 18:35 »
dzieki, sprawdzalem, jakos nie przypadl mi do gustu. pomijam sam fakt, iz korzysta z przegladarki www zeby czesc opcji ustawic - ale namieszal mi w ffoxie. znielubilem go za to. po wszelkich testach formatow - poki co SUPER!em konwertuje filmiki na VOB [natywny format DVD, w sumie prawie zwykly mpeg]. jakosciowo sa lepsze od divxow, objetosciowo ciut wieksze. teraz tylko musze rozkminic czy bardziej mi sie oplaca gole VOBy zgrywac na dvd [kino i tak mi je odgrywa] czy skladac z tego "prawdziwego" dvd z wyborem scen itp.

« Odpowiedź #2 dnia: Niedziela, 17 Sierpień 2008, 18:35 »

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Podziękowań: 140
  • Samsung Note 4
« Odpowiedź #3 dnia: Niedziela, 17 Sierpień 2008, 19:27 »
dzieki, sprawdzalem, jakos nie przypadl mi do gustu. pomijam sam fakt, iz korzysta z przegladarki www zeby czesc opcji ustawic - ale namieszal mi w ffoxie.

Hm, mi nic nie namieszał  :D
A interfejs, jak interfejs, ale jest na prawdę potężny, bo jego silnikiem jest nic innego, jak mencoder, który jest klasą sam dla siebie  :)

Offline peejay

• GZU
  • Core
  • SGS2 JB 4.1.2 Stock
« Odpowiedź #4 dnia: Niedziela, 17 Sierpień 2008, 19:34 »
...silnikiem jest nic innego, jak mencoder...
na tym samym bazuje SUPER! [ma do wyboru kilka, w tym mencodera], wiec mozna powiedziec ze nie uzywam innego narzedzia, tylko innego GUI ;D

« Odpowiedź #4 dnia: Niedziela, 17 Sierpień 2008, 19:34 »