Autor Wątek: [Przyjmę] za darmo...  (Przeczytany 34054 razy)

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Podziękowań: 140
  • Samsung Note 4
Odp: [Przyjmę] za darmo...
« Odpowiedź #60 dnia: Poniedziałek, 17 Sierpień 2009, 14:36 »
Kobiety  :oT   :D

Offline Grimi

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 75
  • ♠ HTC Mozart ♥ Lark FreeBird 43.1
« Odpowiedź #61 dnia: Poniedziałek, 17 Sierpień 2009, 14:46 »
Przestań, mnie także wku  (o) by dwukolorowa obudowa   :p
- Zobacz mnie na GoldenLine

forum.mobione.pl - Android - Windows mobile - modyfikacje

« Odpowiedź #61 dnia: Poniedziałek, 17 Sierpień 2009, 14:46 »

Offline Budniu

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 226
  • Nokia Lumia 820│Motorola Xoom 2 ME
« Odpowiedź #62 dnia: Czwartek, 20 Sierpień 2009, 20:25 »
... lub odkupię za niewielkie pieniądze - Kabel USB>miniUSB (obie końcówki męskie) :D - potrzebuję o długości min. 2,5 metra i w tym tkwi problem. Na Alledrogo są owszem i to cała masa, ale najdłuższe, które znalazłem miały 1,8 metra (jak dla mnie za krótki). Nie chce mi sie bawić w przedłużacze bo każda złączka to jakaś strata dlatego najlepszy byłby jeden dłuuuuugi kabel, jeżeli ktoś ma na zbyciu niech się odezwie.

« Odpowiedź #62 dnia: Czwartek, 20 Sierpień 2009, 20:25 »

Offline Kuba K.

• Wizytator
  • Podziękowań: 2
  • Nokia E90 / HTC Kaiser / HTC M3000 x3 / Asus A636N
« Odpowiedź #63 dnia: Czwartek, 20 Sierpień 2009, 20:39 »
Nie mam niestety ale wiem, że Belkin robi takie długaśne ;)
Pozdrawiam, Kuba

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Samsung Note 4
« Odpowiedź #64 dnia: Czwartek, 20 Sierpień 2009, 21:17 »
Gdyby chcieć się szarpnąć, to można kupić jakiś dobry kabel (bo przy tej długości musi być dobrej jakości a nia kawałek sznurka) i samemu machnąć... w sumie to <0,5h, tylko trzeba się kopsnąć do sklepu wpierw ;)  a to już problem.

Offline Budniu

• Administrator
  • Core
« Odpowiedź #65 dnia: Czwartek, 20 Sierpień 2009, 21:21 »
No nie koniecznie jest problemem chodzenie do sklepu, ale raczej złożenie do kupy wtyczek USB na ten kabel ?-? Poza tym tak czytam ten intrenet :oT i widzę, że są 4 pin i 5 pin z tego co wyczytałem to 5 pin jest do ładowania i transmisji danych, a 4 pin ??? Ja potrzebuję konkrtenie do ładowania Omni w samochodzie. Może ktoś światlejszy podpowie czy 4 pin czy 5 pin, czy bez wiekszej różnicy?

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Samsung Note 4
« Odpowiedź #66 dnia: Czwartek, 20 Sierpień 2009, 21:31 »
No nie koniecznie jest problemem chodzenie do sklepu

...piszę z autopsji ;)  jakoś zawsze ciężko mi się wybrać...

widzę, że są 4 pin i 5 pin z tego co wyczytałem to 5 pin jest do ładowania i transmisji danych, a 4 pin ???

4 piny masz w dużej wtyczce, 5 pinów w małej. 4 i 5 pin zwierasz ze sobą.
Generalnie, problem, który czasem się pojawia przy chińskich ładowarkach, które nie chcą ładować niektórych urządzeń jest taki, że przewody sygnałowe, czyli 2 i 3, są w tych ładowarkach zwierane (bo niby i tak niewykorzystane). Inni z kolei nie zwierają 5 pinu do 4  :oT  mówię ci, co niektórzy wyrabiają z tym kabelkiem.......

Powinno być tak:

duży USB                miniUSB
      1                           1
      2                           2
      3                           3
      4                           4 i 5

...i kabel nada się do wszystkiego :)

Offline Budniu

• Administrator
  • Core
« Odpowiedź #67 dnia: Czwartek, 20 Sierpień 2009, 22:31 »
No i pięknie THX utak3r :ok:
BTW
Może to głupio brzmi "2,5 metra kabla do ładowania PDA w samochodzie" :oT, wszystko przez to, że potrzebnego sprzętu nie mogłem odebrać osobiście i sprawdzić tylko musiałem testować przysyłane artykuły, kupione na odległość, a było to tak ....

Zaczęło się od umieszczenia uchwytu samochodowego nad lusterkiem

Wszystko było super do czasu, aż bateria nie padła >:( Pytanie jak ładować, w pierwszej wersji przewód zwisał sobie za lusterkiem, na dół do gniazda zapalniczki w kokpicie, AutoMapa działa z wbudowanego głośniczka, połączenia przez wbudowany głośnomówiący ogólnie rzecz ujmując było cool, ale ....
zachciało się słuchac jeszcze muzyki z telefonu przez radio samochodowe, chwila zastanowienia i ... :ol: jest pomysł, przecież można zakupić adapter, który mi rodzieli z USB sygnał Audio i ładowanie, znalazłem coś takiego

w sklepie, który okazał sie być porażką Budnia.
Zapłaciłem za to (o)
Sprawdziłem właśnie CitiBank za tą transakcję naliczył mi cenę 116,47zł ....
a jak przyszło to nie działało O0 Swoją dezaprobatę wyraziłem w tym poście.
Dodam, że moim mega zakupem podzieliłem się na forum dopiero po zawarciu transakcji, więc wszelkie rady i sugestie mądrzejszych na nic się zdały.
Po mega-porażce odpuściłem sobie z tym tematem na jakiś czas, ale wrócił jak boomerang. Tym razem pomyślałem, że ładować Omnię będę z ładowarki tak jak poprzednio, a do sygnału audio dostanę się przez BlueTooth i profil A2DP, zakupiłem sobie to
.
Kiedy przyszło urządzenie działało jak najbardziej dobrze, a jakość dźwieku była można powiedzieć rewelacyjna, ale .... po testach okaząło się, że owszem obsługuje profil A2DP (dla nie wiedzących cyfrowa transmisja dźwięku stereo), lecz kiedy zadzwoni telefon, moja Omnia wyłącza działanie ww. profilu i połączenie pozwala odebrać, albo jako zwyczajny telefon = czytaj bliskie spotkanie słuchawki z uchem, albo gdy mamy zaznaczony w opcjach telefonu obsługa zestawu głośnomówiącego (bo to urządzenie również ten profil obsługuje) wtedy rozmówcę słyszymy z głośników radia, lecz musimy mówić do wbudowanego w zakupione urządzenie mikrofonu - średnio mi to pasowało.
Na szczęście w dniu zakupu na alledrogo jakiś użytkownik zadał mi pytanie jak się sprawuje ten sprzęcik bo on go również zamierza kupić, napisałem, że jak przyjdzie odpowiem. Następnie po ustaleniu zasady działania ów sprzętu długo nie czekając wysmarowałem maila do tego usera, że wszystko jest git, ale nie do końca spełnia moje oczekiwania i dodałem, że mogę mu to sprzedać 10 zł niżej od ceny na alledrogo - facet się zgodził, kasę przelał ja sprzęt wysłałem, mam z głowy :D . A muzyki z PDA jak nie było w samochodzie tak nie ma. Korzystając z rad szacownych kolegów z naszego forum (pokłon w stronę @Mobiego), udzielonych mi po zakupie mojego megabadziewia postanowiłem zakupić to

I teraz biorąc pod uwagę usytuowanie PDA w moim aucie (nad lusterkiem przy podsufitce), przewód zasilający USB i sygnałowy audio muszę przeciągnąć od lusterka wstecznego (wzdłóż dachu>słupkiem prawym, bocznym na dół>za kokpitem) do okolic radia i i gniazda zapalniczki.
Przewód do głośników fachmeński jack 3,5mm> chich juz jest w aucie teraz jeszcze
2,5 metra kabla USB>miniUSB i będę w domu, a raczej w samochodzie ROTFL :oT  Jeżeli ktoś ma takowy to zanim się wezmę za robienie samodzielnie niech się zgłosi.
Tak się z Wami chciałem podzelić moja przygodą, mam nadzieję, że dobrnęliście do końca i się dobrze bawiliście.
« Ostatnia zmiana: Środa, 26 Sierpień 2009, 20:30 wysłana przez Budniu »

Offline Kuba K.

• Wizytator
  • Podziękowań: 2
  • Nokia E90 / HTC Kaiser / HTC M3000 x3 / Asus A636N
« Odpowiedź #68 dnia: Piątek, 21 Sierpień 2009, 19:00 »
Budniu - a nie lepiej przedłużka do samego USB - a na końcu USB -> MiniUSB? Łatwiej będzie :P
Pozdrawiam, Kuba

Offline Budniu

• Administrator
  • Core
« Odpowiedź #69 dnia: Piątek, 21 Sierpień 2009, 19:25 »
Może i łatwiej, ale pisałem już wyżej, że
Nie chce mi sie bawić w przedłużacze bo każda złączka to jakaś strata dlatego najlepszy byłby jeden dłuuuuugi kabel

« Odpowiedź #69 dnia: Piątek, 21 Sierpień 2009, 19:25 »

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Samsung Note 4
« Odpowiedź #70 dnia: Piątek, 21 Sierpień 2009, 19:31 »
Słusznie, zwłaszcza, że większość przedłużek USB, jakie testowałem, nadaje się co najwyżej na rozwieszenie prania na balkonie...  :8)

Offline bitar

• Swojak
  • Podziękowań: 0
  • HTC Inspire 4G aka Desire HD
« Odpowiedź #71 dnia: Środa, 26 Sierpień 2009, 13:08 »
Chętnie przyjmę płyte główną od spv c500 ;)

« Odpowiedź #71 dnia: Środa, 26 Sierpień 2009, 13:08 »

Offline jr

• GZU
  • Senior
  • Podziękowań: 12
  • HTC Wizard / i780
« Odpowiedź #72 dnia: Środa, 26 Sierpień 2009, 22:46 »
Budniu - skoro pda umieściłeś pomiędzy lusterkiem a podsufitką to czemu zasilanie do niego nie pociągniesz z lampki, przecież tam też masz stale 12v (podczas jazdy), a zasilacz spokojnie zmieścisz nad podsufitką. Bliżej i prościej.

... rozpiska gniazda w omni http://www.modaco.com/content/i9x0-omnia-http-omnia-modaco-com/275211/pinout-i900/ , jak masz wtyczkę to dalej poradzisz sobie sam.
« Ostatnia zmiana: Środa, 26 Sierpień 2009, 22:50 wysłana przez jr »

Offline Budniu

• Administrator
  • Core
« Odpowiedź #73 dnia: Czwartek, 27 Sierpień 2009, 06:24 »
A to mi do baniaka nie przyszło :oT coś dzisiaj pomyśle jak się do tego dobrać. THX

Offline Toldo

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 106
  • Samsung Galaxy SIII, Samsung Galaxy Tab 10.1
« Odpowiedź #74 dnia: Środa, 02 Wrzesień 2009, 07:52 »
Przyjmę kabel usb działający z Omnią. Pokryję ew. przesyłkę.
Samsung Galaxy S III
Yoda ROM v1.o XXEMD2
Yoda Kernel v1.5
Integral MicroSDHC 32GB Class 10

Samsung Galaxy Tab 10.1 16gb
Yoda's Kernel
Android 4.0.4 JellyBeanRom ICS
GSM XXKL4
Kensington Folio Pro 2
Lego! Connection Kit

I <3 Samsung