Autor Wątek: Simlock z modemu Huawei E220 w kilka minut  (Przeczytany 15618 razy)

Offline marcin7904

  • Moderator
  • Core
  • ****
  • Podziękowań: 36
  • HTC Wildfire, HTC ELF, HTC WIZARD
Simlock z modemu Huawei E220 w kilka minut
« dnia: Środa, 03 Marzec 2010, 10:37 »
Simlock z modemu Huawei E220 w kilka minut

OPERACJE ZDJĘCIA BLOKADY SIMLOCK WYKONUJECIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ! NIE PONOSZĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA JAKIEKOLWIEK SZKODY!!!

Z linku po niżej pobieramy plik aktualizacyjny dla Windows. Pliku użyjemy do przełączenia modemu w specjalny tryb umożliwiający odczyt pamięci EFS.


Następnie pobieramy plik QMAT. Za jego pomocą dokonamy wygenerowania pliku binarnego, który przejrzymy za pomocą hex edytora w celu zlokalizowania i odczytania kodu sieci, niezbędnego do zdjęcia blokady SIMlock. Folder z aplikacją QMAT należy wypakować na dysk twardy i uruchomić program qmat.exe.


Aby modem USB mógł zostać wykryty przez QMAT – musimy dokonać pewnego zabiegu. W tym celu uruchamiamy wcześniej pobrany  kreator instalacji firmware – E220 Client Software UTPSB002D03SP16C03 i postępujemy zgodnie z instrukcją do momentu, aż kreator wykryje nasz modem, a następnie przerywamy instalację, klikając na „cancel”.


Tylko się nie pomylcie i nie wciśnijcie Next – aktualizacja oprogramowania w tym momencie jest nam zbędna. Nie wiadomo także, czy producent w nowej wersji oprogramowania nie zabezpieczył się uniemożliwiając zdjęcie blokady w ten sposób. Dlatego aktualizację zalecam po odblokowaniu modemu.

Wskazówka: Jeżeli pracujemy na Windows Vista i nasz system nie rozpoznaje modemu prawidłowo, należy zainstalować nakładkę Datacard_update_Vista, którą można pobrać z załącznika, a następnie ponownie uruchomić program aktualizacyjny do momentu wykrycia modemu, jak na powyższym obrazku.

Po wciśnięciu Cancel powracamy do naszej aplikacji QMAT. Wybieramy opcję Hardware Forensics, a następnie Use COM/USB Port.


Otworzy nam się nowe okno programu. Z listy o nazwie Serial Port COM wybieramy nasz modem. Zmieniamy także prędkość na najwyższą z listy Select Baud Rate. Następnie wciskamy Send Cmd. Po chwili pojawi się komunikat Successfully send command. Jeżeli pojawi się Error, sprawdź, czy całkowicie wyłączyłeś kreator aktualizacji oprogramowania. Po pojawieniu się komunikatu o sukcesie, w dolnej części pojawi się kawałek kodu w systemie szesnastkowym. Z funkcji Diag Functions, z rozwijanej listy, wybieramy opcję Read EFS.


Następnie przyciskamy Lets Go. Wyskoczy okienko, w którym trzeba wskazać miejsce zapisu odczytanej z modemu pamięci. Wpisujemy nazwę pliku i klikamy Zapisz.


Rozpocznie się odczytywanie obszaru EFS z naszego modemu. Całą procedurę trzeba przeprowadzić dość szybko, ponieważ pobrany program QMAT jest wersją testową i po około kilkunastu minutach aplikacja automatycznie się wyłącza. W czasie jego pracy nie wolno programu minimalizować czy zajmować się czymś innym, ponieważ także się wyłączy i trzeba będzie zaczynać wszystko od nowa.

Po zgraniu pliku, pobieramy aplikację  XVI32 (do pobrania z załącznika). Jest to edytor działający w trybie szesnastkowym oraz ASCII. Dzięki niemu wydobędziemy kod odblokowujący nasz modem. Klikamy na ikonę otwartego folderu, odszukujemy nasz plik EFS, który zgraliśmy i wciskamy Otwórz.


Naszym oczom ukaże się prawdziwy Matrix. Pełno cyferek i literek. Jak w tym wszystkim znaleźć kod zdejmujący blokadę? Klikamy pojedynczo w wartość w pierwszej kratce. Od tego miejsca program rozpocznie przeszukiwanie pamięci. Następnie z poziomu klawiatury wciskamy CRTL + F. Wyświetli nam się okno przeszukiwania. W miejscu dla wartości HEX wpisujemy 53 64 i wciskamy Enter. Po chwili zobaczymy z prawej strony nasz kod do odblokowania.


Jak go wpisać? Pobieramy aplikację E220_SimLock_UnLock (do pobrania z załącznika). Po uruchomieniu wpisujemy odnaleziony w XVI32 kod i wciskamy OK. SIMlock został zdjęty.