Autor Wątek: AutoMapa - wątek informacyjny - news, testy, sugestie, pytania i wszystko inne  (Przeczytany 116850 razy)

Offline ★tomaszkap★

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 29
  • [Avatar-Sawyer]TAB 10.1,MSI Wind,Xiaomi RedmiNote4
Odp: AutoMapa - wątek informacyjny - news, testy, sugestie, pytania i wszystko inne
« Odpowiedź #120 dnia: Piątek, 03 Kwiecień 2009, 21:30 »
W porządku  OT

Więcej o zmianach:

http://automapa.pl/?PEI=13252&lng=PL
« Ostatnia zmiana: Piątek, 03 Kwiecień 2009, 21:41 wysłana przez tomaszkap »
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei Są:PALM Centro, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB

Offline Grimi

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 75
  • ♠ HTC Mozart ♥ Lark FreeBird 43.1
Odp: AutoMapa - wątek informacyjny - news, testy, sugestie, pytania i wszystko inne
« Odpowiedź #121 dnia: Środa, 08 Kwiecień 2009, 16:32 »
Jak donosi  na swoim Blogu nasz Kolega may, w dniu dzisiejszym ukazała się najnowsza wersja programu oznaczona numerem 5.5.1

Szczegóły >>>tutaj<<<
- Zobacz mnie na GoldenLine

forum.mobione.pl - Android - Windows mobile - modyfikacje

« Odpowiedź #121 dnia: Środa, 08 Kwiecień 2009, 16:32 »

Offline Grimi

• GZU
  • Core
Komunikaty Czesia z Włatców Móch dla AM 5_X
« Odpowiedź #122 dnia: Środa, 03 Czerwiec 2009, 00:07 »

http://forum.mobione.pl/index.php?action=downloads;sa=view;down=497

« Odpowiedź #122 dnia: Środa, 03 Czerwiec 2009, 00:07 »

Offline marcin7904

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 36
  • HTC Wildfire, HTC ELF, HTC WIZARD
Ostrzeżenie przed pociągiem
« Odpowiedź #123 dnia: Niedziela, 07 Czerwiec 2009, 10:25 »
Producenci AutoMapy i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wspólnie ostrzegają kierowców o wszystkich przejazdach kolejowo-drogowych w ramach akcji “Bezpieczny Przejazd – Zatrzymaj się i żyj!”.

źródło: moto.onet.pl
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 07 Czerwiec 2009, 10:50 wysłana przez marcin7904 »

Offline Grimi

• GZU
  • Core

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Podziękowań: 140
  • Samsung Note 4
« Odpowiedź #125 dnia: Niedziela, 07 Czerwiec 2009, 20:25 »
Jak dla mnie to bez sensu... co - nie widać przejazdu?.. to nie fotoradar, do cholery.... a wszelkie wypadki na przejazdach są wynikiem tylko i wyłącznie idiotyzmu i kretynizmu kierowców. Ot co. A takim POI w nawigacji też niewiele da.

Offline mobi

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 351
  • Wizard/HD2/Kaiser/SGS3/HTC E8/HTC 10/Xiaomi MiA1
« Odpowiedź #126 dnia: Niedziela, 07 Czerwiec 2009, 20:34 »
Utak3r, ale wielu kierowców korzysta z nawigacji jak z szyn tramwajowych i taka informacja, może wymusić/spowodować odpowiednie zachowanie. Przy naszej głupocie narodowej, taka inicjatywa jest jak najbardziej wskazana. Mamy w Europie najwięcej przejazdów kolejowych, co plasuje też nas w czołówce wypadków spowodowanych głupotą na tychże przejazdach.

lupus

• Gość
Odp: AutoMapa - wątek informacyjny - news, testy, sugestie, pytania i wszystko i
« Odpowiedź #127 dnia: Niedziela, 07 Czerwiec 2009, 20:40 »
Mobi to nic nie da-idąc tym tropem trzeba by poi na każdym skrzyżowaniu czy rondzie robić-tak samo kierowcy do tego podchodzą. Problem leży nie w kierowcach a w ich wyszkoleniu. Tak na prawdę na kursach uczy się nie bezpiecznej i inteligentnej jazdy a tylko jak zdać egzamin. Tu leży zło.

Offline mobi

• Administrator
  • Core
« Odpowiedź #128 dnia: Niedziela, 07 Czerwiec 2009, 20:54 »
Tak, kursy wypuszczają półprodukt, pomijam doświadczenie, bo to można nabyć tylko za kółkiem, ale nie wpajają podstawowych nawyków, do których zaliczam:
- zapiecie pasów przed uruchomieniem silnika
- sygnalizowanie manewrów
- zachowanie szczególnej ostrożności w określonych sytuacjach, właśnie takich jak dojazd do skrzyżowań, przejazdów itd

ale weź pod uwagę, że kiedyś (jeszcze nie tak dawno) nawigacje nie były popularne, a teraz są coraz bardziej, jeżeli takie gostki dostaną dodatkowy komunikat o przejeździe, to może komuś uratuje to życie.

Głupoty za pomocą nawigacji nie da się wyeliminować, jeżeli już, to za pomocą czipów wszczepionych w główki oraz przesyłania odpowiednich impulsów w odpowiednich momentach, ale to dopiero za kilka lat nas czeka ;)

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Podziękowań: 140
  • Samsung Note 4
« Odpowiedź #129 dnia: Niedziela, 07 Czerwiec 2009, 23:33 »
w sumie fakt... nie raz wyprzedzam kogoś i widzę, że zamiast na drogę, palant gapi się w nawi...  :oT  ech.

a co do kursów: może miałem szczęście do instruktora, ale mój zdołał mi wpoić właśnie takie różne zasady... może dlatego, że akurat miałem dryg do techniki jazdy i "zdawalnością" zajęliśmy się pod koniec kursu, mając czas właśnie na takie różne niuanse... Naprawdę dobrze go wspominam, wiele mnie nauczył odnośnie samego zachowania.
Inna sprawa, że najpierw sam instruktor też musi mieć to wpojone ;) no i być dobrym nauczycielem - to w sumie to samo, co w każdej innej szkole...

« Odpowiedź #129 dnia: Niedziela, 07 Czerwiec 2009, 23:33 »

Offline mobi

• Administrator
  • Core
« Odpowiedź #130 dnia: Poniedziałek, 08 Czerwiec 2009, 00:07 »
ja też miałem w porządku, też wpoił mi pewne zasady

BTW
przed egzaminem tyle słyszałem o problemach z jeżdżeniem po łuku, jak poszedłem na egzamin, to zobaczyłem dlaczego, jazda po łuku jak się okazało, dla wiekszości była problemem, mało tego do dziś widzę, jak goście niby wytrawni kierowcy a ścinają zakręty, zachodzą na drugi pas itd, dno
I tu żaden instruktor tego nie poprawi, bo mnie tego nie uczono, to się ma we krwi albo nie, tak samo jak nie każdy może zostać kiperem, kucharzem itd,
Nie każdy powinien mieć prawo jazdy. Są ludzie, którzy nie mają do tego predyspozycji, ale niestety prawo jazdy może mieć każdy, i tu leży problem a nie tak naprawdę w jakości kursów. Myślenia za kierownicą nigdzie nie nauczą, zresztą poza nią też.

Dlatego każde rozwiązanie, które poprawia bezpieczeństwo na drogach jest dobre i należy je popierać.

Offline peejay

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 34
  • SGS2 JB 4.1.2 Stock
« Odpowiedź #131 dnia: Czwartek, 11 Czerwiec 2009, 00:49 »
czy zdarzyło się Wam, by automapa.. nie wyświetlała mapy?
najnowsza, aktualizowana na licencji. wczoraj działała ślicznie. teraz odpalam by ustawić trasę [za 6h wyjazd na długi weekend] a tu klops..
mrozi się na ekranie powitalnym, kursor oczekiwania staje w połowie i kiszka.
po kilku losowych tapnięciach w ekran dostaję się do menu. sprawdzam, wszystko gra. wychodzę z opcji i.. mrozi na ekranie z opcjami.. mapy nie widzę..
przed chwilą robiłem reinstal automapy, łącznie z przywróceniem systemowego backupu pocketa sprzed 2 dni [czyli z okresu kiedy na 100% działała] i.. też  (o)

jakiś pomysł? mam co prawda drugą mapę na rafciu małżonki, ale sama myśl o tym, że u mnie nie działa wq niemiłosiernie ;) zerkałem w szukajkę, ale zdaje się, że podobnego problemu nie znalazłem [było coś o wywalaniu się, ale na piracie, więc konkretnych rozwiązańnie znalazłem].

jeśli mi będzie dane, zerknę tu przed samą trasą, albo i z trasy, więc jeśli komuś przyjdzie coś do głowy, chętnie przeczytam..
home is where the hard disk is | silence! i design you! | [9]™
żona się bawi: SGS2 JB 4.1.2 Stock

« Odpowiedź #131 dnia: Czwartek, 11 Czerwiec 2009, 00:49 »

Offline mobi

• Administrator
  • Core
« Odpowiedź #132 dnia: Czwartek, 11 Czerwiec 2009, 01:00 »
a z kartą wszystko w porządku?
odpal program z ostatniego exeka w katalogu (wm5am), nie ze skrótu w Programach.

Offline peejay

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 34
  • SGS2 JB 4.1.2 Stock
« Odpowiedź #133 dnia: Czwartek, 11 Czerwiec 2009, 01:04 »
o karcie tez myślałem. na bank wporzo. 2 dni temu format robiony. z exeków próbowałem odpalać - to samo. jestem w trakcie odinstalowania i czyszczenia rejestru z wszystkiego co z automapą związane.. czuje że się nie wyśpię przed trasą ;)
zobaczymy czy to pomoże..

EDIT: za drugim razem ruszyło. rozwiązanie dla potomnych: uninstall z poziomu pc, przeczyścić rejestr na pda, dla pewności przeszukać i ewentualnie przeczyścić rejestr na pc; usunąć wsio czego nie usunął uninstaller. zainstalować na nowo, będzie potrzebna ponowna rejestracja licencji, ale pomogło..

pozdrowienia z krakowa :)
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 11 Czerwiec 2009, 18:18 wysłana przez peejay »
home is where the hard disk is | silence! i design you! | [9]™
żona się bawi: SGS2 JB 4.1.2 Stock

Offline jezol

• Wizytator
  • Podziękowań: 0
« Odpowiedź #134 dnia: Sobota, 13 Czerwiec 2009, 13:41 »
Witam,
Czy znacie jakiś programik, który by zgasił ekran, a nie wyłączył AutoMapy? Czasem używam na rowerze i czas pracy na bateriach ma zasadnicze znaczenie, natomiast gapienie się w ekran jest kompletnie zbędne (wystarczą komunikaty głosowe). Sprzęt: Touch HD od Playa - oryg. ROM.

« Odpowiedź #134 dnia: Sobota, 13 Czerwiec 2009, 13:41 »