Autor Wątek: Lumia 710 - unlock bootloader  (Przeczytany 3165 razy)

Offline masterfaster

• Wizytator
  • Podziękowań: 3
Lumia 710 - unlock bootloader
« dnia: Środa, 20 Marzec 2013, 19:48 »

Kilka informacji wstępnych :

Tę metodę zastosowałem do swojej 710'tki i wszystko poszło bez problemu, więc jeśli ktoś ma jakiś problem to proszę pisać postaram się pomóc. A teraz bardzo ważna informacja - nie biorę odpowiedzialności za uszkodzenie telefonu ( oprogramowania, usunięcie bootloader'a który uniemożliwia nam kolejne włączenie smartfona = kosz )

1.No więc na sam początek sprawdź czy masz już odblokowany telefon czy nie. Aby to sprawdzić postępuj zgodnie z punktami poniżej.

• wyłącz telefon 
• przytrzymaj V+ ( przycisk głośności ) i naciśnij Power, telefon uruchomi się w trybie download (czarny ekran) 
• włóż kabel USB i obserwuj zachowanie systemu   

Jeśli wyskoczy monit o formatowanie to znaczy, że bootloader jest odblokowany. Jeśli nie zobaczysz  takiego monitu to uruchom menadżer urządzeń i zobacz czy na liście urządzeń jest Qualcomm CDMA  Technologies MSM i wymaga instalacji. To także oznacza, że booloader jest odblokowany. Nie musisz  próbować aktualizacji sterowników dla tego urządzenia bo nie zostanie to zrobione na systemie Windows.

UWAGA !!!

Za Chiny nie naciskaj przycisku formatuj !!! Po kliknięciu w ten button usuwasz bootloader który uniemożliwia nam włączenie telefonu jak już napisałem powyżej !!!

2.Ok jeśli masz zablokowany i nic nie wyskoczyło jak w punkcie powyżej to teraz czas na odblokowanie naszej 710'tki.

W tym celu będziemy potrzebować NSS PRO który pobieramy z linka poniżej ( ja używałem właśnie wersji 0.51 )

http://www.mediafire.com/?w2v04ud74cki5an

Oraz 2 pliczki które pozwolą nam na odblokowanie smartfona.

RM803_11w48_prod_raw_nokia_osbl.bin

http://www63.zippyshare.com/v/54011803/file.html

RM803_12w07_prod_generic_nokia_osbl.esco

http://www63.zippyshare.com/v/75305176/file.html

3.Zaczynamy odblokowywanie 710'tki :

Schemat dla obu przypadków jest identyczny z tym, że:
- gdy chcemy zablokować wybieramy Restore  (DLOAD) (ten proces trwa troszkę dłużej, obserwuj żółty pasek postępu na dole)
- w celu odblokowania  naciskamy Install (Qualcomm)

Po pobraniu i rozpakowaniu archiwum z programem otwieramy katalog ...loaders/special/wp7 i kopiujemy tam dwa pobrane pliki.

4.Podłączamy uruchomiony telefon kablem USB do komputera
Uruchamiamy program NSS Pro klikając na plik wykonawczy NssPro.exe
Postępujemy według instrukcji w materiale wideo poniżej :

Nokia Lumia 710 Qualcomm

Na koniec zamykamy przez kliknięcie Exit, odłączamy kabel USB. Wyjmujemy i wkładamy baterię po czym uruchamiamy normalnie telefon. Nie ma potrzeby wykonywać resetu.

Pozdrawiam masterfaster

Offline Budniu

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 226
  • Nokia Lumia 820│Motorola Xoom 2 ME
Odp: Lumia 710 - unlock bootloader
« Odpowiedź #1 dnia: Środa, 20 Marzec 2013, 19:52 »
No i pięknie, to teraz jest komplet :ok:

forum.mobione.pl - Android - Windows mobile - modyfikacje

Odp: Lumia 710 - unlock bootloader
« Odpowiedź #1 dnia: Środa, 20 Marzec 2013, 19:52 »