Autor Wątek: [HTC Excalibur] S620 - Jak wykonać Hardreset  (Przeczytany 11779 razy)

Offline maciejoslo

• Klubowicz
  • **
  • Podziękowań: 2
[HTC Excalibur] S620 - Jak wykonać Hardreset
« dnia: Sobota, 28 Marzec 2009, 16:08 »
Witam wszystkich szanownych Panów i Panie ROTFL
Mam taki problem dostałem tel. htc s620 do znajomego,który żekomo wgrał (prawdopodobnie) złą nakładke PL na WM6.1 i po restarcie tel. włącza się!! białe tło z napisem htc następnie, zielone tło z napisem Windows Mobile i....koniec NIC dalej non stop to  tło tel. nie idzie dalej.
Prubowałem Hard Reset trzymając prawy i lewy softkey i na 1-1,5 sekundy wduszając Power ale nic...żadnej reakcji
Pytanie da się coś z tym zrobić może na nowo soft wgrać???(soft mam) tylko jak??
Bardzo proszę o pomoc na PW lub GG 3472769.
dziękuje i pozdrawiam ALL.

//zmieniłem temat
mobi
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 29 Marzec 2009, 19:00 wysłana przez mobi »

Offline Toldo

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 106
  • Samsung Galaxy SIII, Samsung Galaxy Tab 10.1
Odp: [HTC Excalibur] S620 - Jak wykonać Hardreset
« Odpowiedź #1 dnia: Sobota, 28 Marzec 2009, 18:03 »
Prawdopodobnie da się uratować. Musisz go sflaszować odpowiednim softem i podejrzewam że nie masz ściagniętego cid locka, więc musisz go ściągnąć...
Może to Ci pomoże:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=415225
Samsung Galaxy S III
Yoda ROM v1.o XXEMD2
Yoda Kernel v1.5
Integral MicroSDHC 32GB Class 10

Samsung Galaxy Tab 10.1 16gb
Yoda's Kernel
Android 4.0.4 JellyBeanRom ICS
GSM XXKL4
Kensington Folio Pro 2
Lego! Connection Kit

I <3 Samsung

Offline maciejoslo

• Klubowicz
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Sobota, 28 Marzec 2009, 18:13 »
Dzięki za odp. ale to  mnie raczej nie ratuje bo tel włącza się tylko do momętu z logiem Windows Mobile i staje nie idzie dalej więc ActiveSync
go nie widzi!!! Jest jakaś inna może metoda żeby mu zrobić hard reset ? prubowałem dziesiątki razy z tymi 2-woma softkeya-mi +power i nic albo nie ma reakcji albo się odpala tel. lub może hard reset robi się w nim inaczej??

Offline mobi

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 351
  • Wizard/HD2/Kaiser/SGS3/HTC E8/HTC 10/Xiaomi MiA1
« Odpowiedź #3 dnia: Sobota, 28 Marzec 2009, 18:21 »
po pierwsze, żeby wgrać ROM nie potrzebujesz połączenia przez Activesync, potrzebujesz trybu bootloadera
po drugie, chyba jednak nie robisz poprawnie hardresetu

Offline maciejoslo

• Klubowicz
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Sobota, 28 Marzec 2009, 18:23 »
W takim razie Bardzo prosze o napisanie mi jak mam włączyć tryb bootloadera lub jak się robi poprawnie hard reset.

Offline mobi

• Administrator
  • Core

Offline maciejoslo

• Klubowicz
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Sobota, 28 Marzec 2009, 18:33 »
uuuuuuuuuuuuuuuu jak tu takie mądrale są co wyskakują z gogle  ?-? ?-? ?-? i to w funkcji administratora.....to nie mam co tu liczyć na pomoc.Temat zamykam a Panu Administratorowi zwracam uwage że początkujący piszą "poszukaj se w gogle" a nie ludzie...z Twoją funkcią.
Napisałem jak robie HR ale to nie istotne ubolewam jedynie że tak właśnie jest na naszych Polskich forach nic tylko "gogle" co niektórzy umią pisać ech...pozdrawiam wszystkich co mi prubowali pomóc ide szukać pomocy dalej.

Offline globalbus

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 77
  • N900 + Zest
« Odpowiedź #7 dnia: Sobota, 28 Marzec 2009, 18:36 »
:puk:
w dzisiejszym świecie ludzie nie potrafią obsługiwać wyszukiwarki, ot co.

Offline mobi

• Administrator
  • Core
« Odpowiedź #8 dnia: Sobota, 28 Marzec 2009, 18:41 »
Oczekujesz że zrobię ten Hardreset za Ciebie?
zobacz ile masz tam linków mówiących jak zrobić Hardreset, myślisz, że będę tam siedział za Ciebie i analizował jak zrobić HR?
Trochę pokory człowieku, tu jest forum a nie help desk firmy HTC, zadzwoń sobie do nich i tam możesz żądać pomocy.

ide szukać pomocy dalej.
idź, szerokiego łącza, tylko że tobie nie potrzeba forum, a kogoś kto za ciebie wszystko zrobi, nie tędy droga

w dzisiejszym świecie ludzie nie potrafią obsługiwać wyszukiwarki, ot co.są przyzwyczajeni że im się wszystko pod nos podsuwa, a jak źle trafią, to od razu robią się ciężko obrażeni

On nawet tam pewnie nie zajrzał do tego linka, zobaczył nazwę google i już się zjeżył, jak ktoś śmiał go odesłać do Googla
« Ostatnia zmiana: Sobota, 28 Marzec 2009, 18:47 wysłana przez mobi »

Offline maciejoslo

• Klubowicz
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Sobota, 28 Marzec 2009, 18:58 »
Oczekujesz że zrobię ten Hardreset za Ciebie?
zobacz ile masz tam linków mówiących jak zrobić Hardreset, myślisz, że będę tam siedział za Ciebie i analizował jak zrobić HR?
Trochę pokory człowieku, tu jest forum a nie help desk firmy HTC, zadzwoń sobie do nich i tam możesz żądać pomocy.
Czy Ty czytałeś co ja napisałem? bo mam inne wrażenie.Odwiedziłem najpierw gogle i znalazłem kilkanaście opisów jak zrobić HR 70% ludzi opisywało to
"Naciskasz obydwa softkeye, trzymając je wciskasz przycisk zasilania na około 2 sekundy, puszczasz przycisk zasilania nadal trzymając softkeye. Puszczasz je dopiero gdy wyświetlony zostanie biały tekst na czarnym tle"
inni pisali :
"przytrzymać klawisz 0 i klawisz aparatu foto "
naprawdę było tego trochę i wyprobowałem wszystkie metody ale może robie coś zile albo coś zile pojmuje i dlatego zruciłem się z pyt. na forum.
Nie żądam od nikogo niczego grzecznie i kulturalnie poprosiłem o pomoc i np. kolega Dziadek podał konkretnie pomoc tyle że może nie do końca taką jakiej potrzebowałem.
Mam do Ciebie pytanie w takim razie po co jest to forum jak Ty jako Admin wysyłasz ludzi do "gogle" ??? co ? wydaje mi się że idea takich stron jak ta jest inna - pomagać sobie - a nie odsyłać ludzi do ...
Idąc dalej napisałeś:
"po pierwsze, żeby wgrać ROM nie potrzebujesz połączenia przez Activesync, potrzebujesz trybu bootloadera"
i nic więcej!!! to jest twoim zdaniem odp. bo dla mnie nie jak byś napisał jak to zrobić to o.k ale nie napisałeś czy może znowu mnie odeślesz na gogle?
Sorka nie znam angielskiego ,gdybym znał to...nie było by problemu ale wiem że tu są ludzie co znają ,coś tam przeczytali i na pomoc właśnie takich ludzi liczę i wypraszam sobie stwierdzenie:
"idź, szerokiego łącza, tylko że tobie nie potrzeba forum, a kogoś kto za ciebie wszystko zrobi, nie tędy droga"
Bo się naprawdę bardzo mylisz.

Offline Ham3r

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 50
« Odpowiedź #10 dnia: Sobota, 28 Marzec 2009, 19:07 »
Słuchaj.. my mamy już dość trochę tego.. ostatnio codziennie ktoś pisze, że robi HR, ale robi się SR, lub HR nie działa...

..nie wiem co to za maszyna, ale zdaje mi się, iż HR robiony jest źle. Po HR powinieneś mieć ROM taki, jaki był ugotowany przez kucharza/zrobiony przez HaTeCe.

Offline maciejoslo

• Klubowicz
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Sobota, 28 Marzec 2009, 19:10 »
"są przyzwyczajeni że im się wszystko pod nos podsuwa, a jak źle trafią, to od razu robią się ciężko obrażeni

On nawet tam pewnie nie zajrzał do tego linka, zobaczył nazwę google i już się zjeżył, jak ktoś śmiał go odesłać do Googla"

Czy Ty się człowieku zastanawiasz co piszesz??  
"On nawet tam pewnie nie zajrzał do tego linka, zobaczył nazwę google i już się zjeżył, jak ktoś śmiał go odesłać do Googla" (gogle)
bardzo Cię proszę forum to nie miejsce na takie pisanie i obrażanie innych.Ty jako Jedyny nie wykazałeś się jakąkolwiek wiedzą poza odesłaniem do "gogla" ja znam się na komputerach dobrze i jak ktoś by potrzebował pomocy to pisze a nie wysyłam na gogle.Ty mam nadzieje że masz pojęcie o tel. więc jak masz jakiś pomysł co mogę i jak zrobić to właśnie do takich ludzi kieruje swoją prośbę. Niestety nie wiem jak uruchomić tego bootloadera a Ty wiesz?? to napisz proszę

dodano: Sobota, 28 Marzec 2009, 19:07
Słuchaj.. my mamy już dość trochę tego.. ostatnio codziennie ktoś pisze, że robi HR, ale robi się SR, lub HR nie działa...

..nie wiem co to za maszyna, ale zdaje mi się, iż HR robiony jest źle. Po HR powinieneś mieć ROM taki, jaki był ugotowany przez kucharza/zrobiony przez HaTeCe.

kolejny przykład kolegi cytuje:
"nie wiem co to za maszyna"
tak napisałeś a co ja napisałem :
"Mam taki problem dostałem tel. htc s620..."
o czym to świadczy na pewno nie o chęci pomocy.

Offline Ham3r

• GZU
  • Core
« Odpowiedź #12 dnia: Sobota, 28 Marzec 2009, 19:12 »
I haven't had to try it yet on the S620, but most HTC devices will hard reset by:

1. Press and hold soft1 and soft2 keys.
2. Press and hold power button for around 1 to 1.5 seconds. Release power button. Keep hold soft1 and soft2 keys.
3. Later, screen should show instructions to ask user to press '0' key to reset to factory default.
4. Press '0' within the timeout period, which is only several seconds only.
5. If no instruction is shown on the screen, repeat steps 1 to 4.
The timing is sensitive.

Znalazłem to w 20 sekund, a łącze mam kosztowne i niezbyt szybkie..

Po polsku:
1.Przyciśnij i przytrzymaj oba softkeye MOCNO.
2.Naciśnij Power na 1-1.5 s., trzymając ciągle oba softkeye.
3.Pojawi się ekran z instrukcjami, naciskasz 0, a jeżeli nie zadziała, naciśnij jeszcze raz 0, ale mocniej..
4.Czekaj z 2-3 minutki..

kolejny przykład kolegi cytuje:
"nie wiem co to za maszyna"
tak napisałeś a co ja napisałem :
"Mam taki problem dostałem tel. htc s620..."
o czym to świadczy na pewno nie o chęci pomocy.

Nie mam obrazków włączonych. Domyślam się, że to smartphone, nie PPC.
Wings, Tornado, Vox? Nie wiem..

Offline maciejoslo

• Klubowicz
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Sobota, 28 Marzec 2009, 19:15 »
o.k dziękuje bardzo za taką i inną pomoc będę dalej probować i szukać jak by ktoś miał jakiś pomysł bardzo proszę pisać.Jeśli kogoś uraziłem to bardzo przepraszam i pozdrawiam Maciej.

dodano: Sobota, 28 Marzec 2009, 19:13
kolego Ham3r dziękuje ale już opisałem że właśnie tak robiłem i nic...brak reakcji.Tak czy siak dziękuje za pomoc pozdrawiam.

Offline Ham3r

• GZU
  • Core
« Odpowiedź #14 dnia: Sobota, 28 Marzec 2009, 19:18 »
ech.. miałeś monit o przyciśnięcie "0"?

Jeżeli tak, i wcisnąłeś ten przycisk, musisz czekać..czasem nawet bardzo długo (zależnie od romu)