Autor Wątek: Pytanie o Samsung i640v.  (Przeczytany 4969 razy)

uzza

• Gość
Pytanie o Samsung i640v.
« dnia: Sobota, 02 Maj 2009, 13:51 »
Witam serdecznie!
 Mam takie małe dylematy jeśli chodzi ten telefon, właściwie to nie wiele wiem. Szukam zatem pomocy w internecie, została mi udzielona pomoc jeśli chodzi o skonfigurowanie mms w Orange, ale ja nie o tym, tak a propos napomknęłam gdyby ktoś tego potrzebował.
 Moje dylematy mogą uchodzić za szczególiki a dla mnie są sola w oku  :-\  Mam go zaledwie parę dni. Czy jest w tym telefonie klawiatura głośności? Bo mam wrażenie że lepiej było słychać efekty dźwiękowe klawiatury jak tylko go dostałam, ale zrobiłam mu reseta i wsio się poprzestawiało. Chciała bym wiedzieć, czy można ustawić tak by w kontaktach widoczny był numer tel. i nazwa kontaktu? Bo ja mam tylko widoczna nazwę, daruje sobie pytanie czy można podmieniać dzwonki mp3 na sygnał sms- wszak Samsungi słynął z tego że nie. A czy jak przychodzi do mnie wiadomość to mogę ustawić tak bym wiedziała od kogo? W tej chwili widzę sama kopertę, w standardowych telefonach jakie miałam czyli Samsung- E250 i D900i tak było.
 To może na razie tyle pytań, może jest ktoś kto rozpracował ten telefon?

Offline mobi

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 351
  • Wizard/HD2/Kaiser/SGS3/HTC E8/HTC 10/Xiaomi MiA1
Odp: Pytanie o Samsung i640v.
« Odpowiedź #1 dnia: Sobota, 02 Maj 2009, 15:30 »
Ten Samsung to WM Standard, ale pewne rozwiązania, które podam mogą zadziałać u Ciebie
Chciała bym wiedzieć, czy można ustawić tak by w kontaktach widoczny był numer tel. i nazwa kontaktu?
prawe menu Opcje i tam zobacz

daruje sobie pytanie czy można podmieniać dzwonki mp3 na sygnał sms
tu bym użył wyszukiwarki, albo w Pobieralni albo w wątku o nowych programach jest soft, który pozwala przypisywać mp3 do różnych zdarzeń

A czy jak przychodzi do mnie wiadomość to mogę ustawić tak bym wiedziała od kogo?
poszukaj programu SMSDRFixWM5, może zadziała u Ciebie

Offline Sainti

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 101
  • Lumia 920
« Odpowiedź #2 dnia: Sobota, 02 Maj 2009, 15:34 »
Czy jest w tym telefonie klawiatura głośności?
A na lewym boku nie ma przycisków głośności (tak przynajmniej na zdjęciach wygląda)? Nie wiem jak jest w WM Standard, ale w Pro są dwa suwaki do regulacji: dla dzwonka telefonu i dla systemu.

Chciała bym wiedzieć, czy można ustawić tak by w kontaktach widoczny był numer tel. i nazwa kontaktu?
Nie wiem, czy w WM Standard jest taka opcja (w Pro: Contacts ->Menu ->Options ->Show contact names only). Jeśli nie ma, to pewnie mozna znaleźć jakiś zamiennik standardowej aplikacji do kontaktów.

daruje sobie pytanie czy można podmieniać dzwonki mp3 na sygnał sms- wszak Samsungi słynął z tego że nie.
Da się, ale trzeba to programem jakimś zrobić. Możesz spróbować coś z tego tematu (zwłaszcza RJV Tone Setter).

A czy jak przychodzi do mnie wiadomość to mogę ustawić tak bym wiedziała od kogo?
SMSBubble?

uzza

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Niedziela, 03 Maj 2009, 23:57 »
Dziękuję Wam za tak liczna pomoc :-) ROTFL  SMSBubble- fajna rzecz no ale jak ściągnęłam zainstalowałam, to właściwie nie widzę żeby coś się działo, ale ja wiem, to zapewne trzeba skonfigurować, a to już nie moja liga  :gwm: Naiwnie myślałam że wgram i będzie działać hahaha :szok: :haha:

Offline Sainti

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 101
  • Lumia 920
« Odpowiedź #4 dnia: Poniedziałek, 04 Maj 2009, 00:22 »
Według mnie po zainstalowaniu powinno działać, ale skoro trzeba to jeszcze konfigurować, to zajrzyj do krótkiego opisu autora (na screenie jest chyba poprawna konfiguracja).

uzza

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Poniedziałek, 04 Maj 2009, 00:46 »
No niestety , według mnie też to powinno działać ale no cóż..  :'( zaglądałam do opisu ustawień mam jak jest pokazane, restarowałam też telefon ale już dziś nic nie wymyslę, jest 00.45  :o

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Podziękowań: 140
  • Samsung Note 4
« Odpowiedź #6 dnia: Poniedziałek, 04 Maj 2009, 13:22 »
Ze Standardem to jest jeszcze taka historia, że musisz pobrać i zainstalować certyfikaty, a także zdjąć blokadę aplikacji... WM Standard ma bardzo restrykcyjne podejście do aplikacji.

uzza

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Wtorek, 05 Maj 2009, 16:57 »
Poddałam się  >:( Jakieś hasła, kody... fajny ten smsbuble ale cóż, widać nie można mieć wszystkiego... wgrałam smartoolKit-a tam też są pewne rzeczy nie zrozumiałe hehehe ale grunt że telefon dzwoni itp. itd. Nie mogę zrozumieć czemu w zasobach o telefonie smartoolKit pokazuje mi wartość zużycia pamięci, a info o baterii nie, jest napisane no present i full bateria.

nokser

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Środa, 06 Maj 2009, 11:13 »
Ze Standardem to jest jeszcze taka historia, że musisz pobrać i zainstalować certyfikaty, a także zdjąć blokadę aplikacji... WM Standard ma bardzo restrykcyjne podejście do aplikacji.
A ja mam rozwiązanie dla usunięcia blokady aplikacji, jest tak w moim ROM-ie dla i600...
Może opiszę to któregoś razu ;)

uzza

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Środa, 06 Maj 2009, 15:42 »
Nie no, w sumie fajnie by było, opisz to :-)) Przy dobrych wiatrach pewnie co nieco małe by mi się powiodło, udało zrobić, ale chyba nie to co wymaga dziwnych kodów, haseł itp. itd.

nokser

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Poniedziałek, 11 Maj 2009, 01:40 »
Jak tylko znajdę chwile to napiszę, to i dla potomnych będzie ;)

Thomson

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Czwartek, 28 Maj 2009, 13:27 »
Można zmienić sygnał sms, nawet bez żadnych programów - wystarczy plik .mp3/.wav skopiować do \AplicationData\Sounds, potem można go wybrać w ustawieniach.

nokser

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Czwartek, 28 Maj 2009, 13:32 »
Ale nawet jak znajduje się luzem na karcie pamięci to też będzie w ustawieniach
czy nawet w My Document's, ale musi być luzem ;)