Autor Wątek: SPV c550 ciągły tryb słuchawkowy  (Przeczytany 3456 razy)

Offline SzymonWinrych

• Świeżak ;)
  • *
  • Podziękowań: 0
SPV c550 ciągły tryb słuchawkowy
« dnia: Wtorek, 13 Styczeń 2009, 22:13 »
Witam
Wczoraj w moim telefonie zepsułem gniazdo słuchawek . W chwili obecnej, telefon jest ciągle w trybie  słuchawkowym którego nie można wyłączyć. Telefon ciągle wykrywa obecność słuchawek, automatycznie przechodzi na ten tryb, co uniemożliwia prowadzenie rozmów.
Proszę o radę jak usunąć ten problem.

Offline Mietas

• Core
  • Podziękowań: 53
  • Nokia Lumia 520, MDA Compact IV
Odp: SPV c550 ciągły tryb słuchawkowy
« Odpowiedź #1 dnia: Wtorek, 13 Styczeń 2009, 22:16 »
Pierwsze - zobacz co się stało z tym gniazdem... Rozkręć SP i zobacz, czy się urwało czy co... Najlepiej rozkręconego go uruchom, spróbuj poruszać tym gniazdem i obserwować co się będzie działo. Innego rozwiązania chyba nie ma...
Lumia 520, WP8 8.0.10211.250, oryginał Plus
MDA Compact IV, MLR 6.1

Offline SzymonWinrych

• Świeżak ;)
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Wtorek, 13 Styczeń 2009, 22:17 »
Problem że tego wejścia już nie ma. Kupiłem z wyłamanym telefon za grosze bo słuchawki mi potrzebne nie były.
Wszystko było dobrze do  wczoraj, gdy wetknąłem słuchawki jeszcze coś przerywało. Potem niechcący szarpnąłem i całkiem wyłamałem.  Dłubałem w środku ale nic nie pomagało. W końcu otwarłem obudowę i usunąłem resztę wejścia słuchawkowego.

Offline Mietas

• Core
  • Podziękowań: 53
  • Nokia Lumia 520, MDA Compact IV
« Odpowiedź #3 dnia: Wtorek, 13 Styczeń 2009, 22:18 »
Spróbuj zewrzeć 2 piny czy ile tam jest od tego gniazda... Powinno wtedy wykryć, że masz podłączone słuchawki... Wtedy rozewrzyj te piny i to powinno pomóc, ale nie jestem pewien... Spać mi się chce i mogę bzdury pisać...
Lumia 520, WP8 8.0.10211.250, oryginał Plus
MDA Compact IV, MLR 6.1

lupus

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Wtorek, 13 Styczeń 2009, 22:43 »
wygląda, ze gniazdo wyłamałeś na maksa, a C550 w takim przypadku będzie działał jak w trybie słuchawkowym. Jedyne co możesz zrobić to faktycznie pokombinować z pinami (jakaś opcja powinna zadziałać) albo wymienić gniazo.

Offline SzymonWinrych

• Świeżak ;)
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Wtorek, 13 Styczeń 2009, 22:57 »
Kombinowanie z pinami nic nie daje. Czy można jakoś pogrzebać w rejestrze i po prostu usunąć profil słuchawkowy?

lupus

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Wtorek, 13 Styczeń 2009, 23:00 »
nie da rady. System widzi ten stan tak jak byś włożył jacka w gniazdo. Miałem podobną sytuacje w C600. Musiałem kupić gniazdo (grosze na allegro). Wymiana trwa 2 minuty nawet jak masz 2 lewe ręce  ;)

Offline SzymonWinrych

• Świeżak ;)
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Wtorek, 13 Styczeń 2009, 23:02 »
no dobra ale jak jest tam w środku prawdziwy Sajgon ... Nie da rady zainstalować gniazda.
Dodatkowo teraz jedna ze śrub tak się wyrobiła że nie ma rady jej odkręcić ...

Czy jeśli kupię sobie słuchawki USB to przynajmniej w ten sposób będzie działać?
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 13 Styczeń 2009, 23:59 wysłana przez SzymonWinrych »