Autor Wątek: [HTC ARTEMIS] SPV m650 bateria szybko sie czerpie przy nowej sdhc  (Przeczytany 3194 razy)

grzelmat

• Gość
[HTC ARTEMIS] SPV m650 bateria szybko sie czerpie przy nowej sdhc
« dnia: Poniedziałek, 26 Styczeń 2009, 13:01 »
witam a ja mam taki problem do artemisa wgrałem windowsa 6.1 touch vanilla 4.02 wszystko okay bateria długo trzyma 3-4 dni, niedawno zakupilem karte sandisc micro sdhc 8gb class 6 i teraz bateria trzyma dzień i najgorzej jest jest w trybie wygaszacza nic sie nie robi a bateria traci procenty w  oczach

jaka moze byc przyczyna jak to naprawic, może ktos wie moz emiał podobny problem :)

pozdr

nothin

• Gość
Odp: [HTC ARTEMIS] SPV m650 bateria szybko sie czerpie przy nowej sdhc
« Odpowiedź #1 dnia: Poniedziałek, 26 Styczeń 2009, 13:13 »
...może być tak, że ustawienia powermanagement dla zwykłej karty, i dla kart sdhc są różne, reg jest osobny dla każdego typu..
Połącz z activesync, użyj ceregeditu do namierzenia hasła "disablepowermanagement", znajdź wpisy dla sdhc i zmień na 0, softreset i sprawdź róznicę...
jeśli to nie to, nie mam pomysłu.
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 26 Styczeń 2009, 13:15 wysłana przez nothin »

grzelmat

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Poniedziałek, 26 Styczeń 2009, 13:22 »
okay dzieki zlookam sprawe

grzelmat

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Poniedziałek, 26 Styczeń 2009, 14:34 »
widze też ze jak wlacze z wygaszacza to pobor pradu okolo 150mA wydaje mi sie ze to za duzo troche jak na stan spoczynku ??

nothin

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Poniedziałek, 26 Styczeń 2009, 14:43 »
..gdyby to był wizard, to bym pomyslał, że to kwestia uwalonego extromu...
nie mam pojęcia, nie znam modelu - co do odczytu poboru - wiesz, dopóki używałem odczytu, też miałem problem, przestałem używac, nie mam problemu...

po prostu zmień te disablepowermanagement i wyłącz ten miernik... sprawdź to realnie, rozładuj maszyne prawie do cna, załaduj ją do oporu i dopiero realnie coś powiesz.
w wizardzie istotny był cykl rozładowanie max-ładowanie max, inaczej bateria potrafiła czynić cuda.
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 26 Styczeń 2009, 14:54 wysłana przez nothin »

Carlito

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Niedziela, 01 Luty 2009, 18:42 »
Ja miałem taki sam problem, a rozwiązałem go przez wypie....nie karty SDHC 4GB Kingstona. Miałem na początku 512, było ok. Potem 1 GB i nowszy ROM - ok. A potem powyższe 4GB Kingstona i zaczęło się... Mam ten sam ROM, co Ty, a bateria trzymała mi niewiele ponad 48 godzin!!! I to w trybie "samolot", bez używania czegokolwiek, przy wyłączonym wyświetlaczu!!! W desperacji kupiłem nawet nową baterię (oryginał) ale dalej "kanał". Com się ROMów nazmieniał, karty naformatował :gwm: Aż poszła w  (o) Teraz mija trzecia doba "testu", wskaźnik dalej na 100%. Postarałem się o karty innych producentów, będę testował dalej. Niewątpliwie system potrzebuje trochę "prądu" do obsługi dużej karty, ale żeby aż tyle, to nie uwierzę... Spróbuj sposobu nothina z rejestrem (i napisz czy się sprawdza) albo wymień kartę.

Offline globalbus

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 77
  • N900 + Zest
« Odpowiedź #6 dnia: Niedziela, 01 Luty 2009, 18:54 »
skopany sterownik? ;)
albo wpisy

Carlito

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Poniedziałek, 02 Luty 2009, 08:00 »
skopany sterownik? ;)
A jak to sprawdzić ?-?

Offline globalbus

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 77
  • N900 + Zest
« Odpowiedź #8 dnia: Poniedziałek, 02 Luty 2009, 16:45 »
nie mam artemis, ale to moje przypuszczenia, że pewnie to sterownik nie pozwala na przejście w tryb suspend