Autor Wątek: htc hermes problem z dotykiem  (Przeczytany 4031 razy)

Offline radeon6002

• Świeżak ;)
  • *
  • Podziękowań: 0
htc hermes problem z dotykiem
« dnia: Piątek, 06 Marzec 2009, 22:50 »
mam problem z ekranem dotykowym w hermesie. po uruchomieniu ppc wszystko chodzi dobrze, ale po pewnym czasie dotyk zamula, a potem przestaje całkiem reagować, SR ani HR nie pomaga. jak wyjmę baterię i tel sobie poleży chwile, to po ponownym uruchomieniu jest już dobrze przez jakiś czas. sprawdzałem taśmy i wydają się być w porządku. rom (SYS_WM6.1_PLK_Full). na innych romach, dzieję się dość podobnie chociaż objawem jest samo otwierające się menu start. jak myślicie to jest problem softu czy panelu? trochę dziwna sprawa, bo po uruchomieniu wszystko działa tak jak powinno, ekran jest skalibrowany.

Offline mobi

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 351
  • Wizard/HD2/Kaiser/SGS3/HTC E8/HTC 10/Xiaomi MiA1
Odp: htc hermes problem z dotykiem
« Odpowiedź #1 dnia: Piątek, 06 Marzec 2009, 23:18 »
a później coś się grzeje i zaczyna wariować, raczej hardware.

Offline tomme45i

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 36
  • HTC Desire
« Odpowiedź #2 dnia: Sobota, 07 Marzec 2009, 00:18 »
objawem jest samo otwierające się menu start. jak myślicie to jest problem softu czy panelu?
Przegrzewający się procesor. Częsty problem na HTC Trinity, a Hermes to w zasadzie to samo tylko z klawiaturą. Niestety nie wiele da się z tym zrobić.

Offline radeon6002

• Świeżak ;)
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Sobota, 07 Marzec 2009, 00:26 »
da się jakoś obniżyć taktowanie procesora, albo poprawić mu chłodzenie(to te metalowe nalepki na płycie?)? aha wersja radio 1.50
« Ostatnia zmiana: Sobota, 07 Marzec 2009, 00:53 wysłana przez radeon6002 »

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Podziękowań: 140
  • Samsung Note 4
« Odpowiedź #4 dnia: Sobota, 07 Marzec 2009, 01:12 »
Obniżyć taktowanie nie...
a jak chcesz kombinować to: po pierwsze, możesz wyjąć kartę SD ;) już masz lepsze chłodzenie...
a po drugie, niektórzy wkłądają złożony w pół skrawek papieru pod wszystkie krawędzie ekranu, robiąc tym samym minimalne wygięcie obudowy i dostęp powietrza.

Generalnie moje zabawy z tym czas temu jakiś już spory, skończyły się wizytą w serwisie, bo już nie dało rady.

Offline radeon6002

• Świeżak ;)
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Sobota, 07 Marzec 2009, 09:38 »
zmiana radio na niższy może coś dać? czytałem na pdaclubie ze romy od 1.5 w gore powoduje przegrzewanie się układu

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Samsung Note 4
« Odpowiedź #6 dnia: Sobota, 07 Marzec 2009, 10:45 »
Możesz próbować... na pewno radio ma wpływ na pobór prądu - więc i na wydzielanie ciepła.

Offline radeon6002

• Świeżak ;)
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Sobota, 07 Marzec 2009, 22:10 »
obniżyłem radio do 1.47 i nadal bez zmian. rozebrałem go i poskładałem na luźno, odkręciłem nawet tą blaszkę co jest pod baterią i nadal bez zmian, radiatory też nie wydają mi się gorące. spróbuje wgrać jeszcze oryginalny rom ery, który miałem na początku i na którym jak mi się wydaje działało wszystko OK. A można wiedzieć co ci wymienili w tym serwisie, że zaczął ci telefon normalnie chodzić? aha, na chwile przed padnięciem dotku zaczyna się automatycznie jakby sam naciskać prawy górny róg dotyku. już sam nie wiem czy oddać go do serwisu (zależy ile bedzie kosztować naprawa) czy sprzedać go O0

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Samsung Note 4
« Odpowiedź #8 dnia: Niedziela, 08 Marzec 2009, 00:04 »
Wymienili płytkę dpada i jej taśmę. Ale najpierw mnie zagotowali oczywiście... poszukaj u nas wątku o CRC.

Offline radeon6002

• Świeżak ;)
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Niedziela, 08 Marzec 2009, 11:04 »
tak tak, słyszałem o tym ich "serwisie"

znalazłem coś takiego na xda

"When warm, phantom tap in upper RH corner when vertical, upper LH in landscape. No shimming or gasket removal fixed problem. " dokłady opis problemu i chyba jego rozwiązanie, chociaż nie wiem co znaczy "shimming" bo gasket to chyba jakiś gumki, chociaż nie mam pojęcia gdzie one mogą się znajdować.

No niestety zabieg z gumkami nie pomaga ;/ wysyłam go na gwarancje, mam nadzieje, że się nie przyczepią do tych gumek :o
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 09 Marzec 2009, 21:30 wysłana przez radeon6002 »

Offline radeon6002

• Świeżak ;)
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Czwartek, 19 Marzec 2009, 20:10 »
wysłałem na gwarancje, koleś wymienił mi lcd i dotyk, niby miało być w porządku, dzisiaj odbieram telefon i dalej kupa, nie działa, dokładnie to samo co przedtem, tyle że teraz jak działa to chodzi lepiej. wspominałeś coś o płytce od dpada, tu chodzi o tą płytkę pod klawiszami słuchawek?

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Samsung Note 4
« Odpowiedź #11 dnia: Czwartek, 19 Marzec 2009, 21:57 »
tak, dokładnie o tą. płytka i jej taśma. Temat potwierdzony niejednokrotnie na xda-devs, znana usterka hermesa.

Offline radeon6002

• Świeżak ;)
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Piątek, 20 Marzec 2009, 13:28 »
taśmę od tej płytki da się jakoś oddzielić od reszty flexa czy trzeba całość wymieniać? no i gdzie można dostać te części bo na alledrogo nie widzę, żeby coś takiego było?

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Samsung Note 4
« Odpowiedź #13 dnia: Piątek, 20 Marzec 2009, 14:45 »
nie pamiętam, musiałbym rozbierać..... ALE: najpierw pierwsze co spróbuj, to po odłączeniu tej tasiemki przeczyść dokładnie gniazdo dpada i wtyczkę, potem ponownie wetknij i porządnie przykręć. A nóż widelec....

Offline radeon6002

• Świeżak ;)
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Piątek, 20 Marzec 2009, 15:40 »
wacikiem i spirytusem można czyścić? chociaż już chyba nie będę się czepiać, dogadałem się właśnie z kolesiem, od którego kupiłem i zwraca mi kasę za hermesa. zastanawiam się teraz czy znowu kupić herma czy jakieś inne ustrojstwo.