Autor Wątek: Nagrywanie rozmów DZIAŁA !  (Przeczytany 59087 razy)

Offline Budniu

  • Administrator
  • Core
  • *****
  • Podziękowań: 226
  • Nokia Lumia 820│Motorola Xoom 2 ME
Odp: Nagrywanie rozmów DZIAŁA !
« Odpowiedź #75 dnia: Wtorek, 07 Wrzesień 2010, 21:22 »
Pobierz i zainstaluj plik z linków w pierwszym poście. Ten plik 2way.....cab tylko odblokowuje mozliwość nagrywania. Do niego, żeby nagrywać rozmowy będziesz potrzebował program, który tę czynność wykona np. to ACR Version 1.2.4.CAB (znajdziesz w googlach) albo, któryś z płatnych jak Vito czy Resco. Pobierasz program i instalujesz, robisz SoftReset i ustawiasz program kiedy ma i co nagrywać to wszystko. I błagam zanim coś napiszesz z cyklu, że się nie chce zainstalować, czy nie wiem gdzie rozpakować plik, przeczytaj to:
Ten wątek zawiera jeden niniejszy post, który stanowi szybkie kompedium wiedzy na temat podstawowych zasad obsługi urządzeń z systemem Windows Mobile X.XX
1. Przeczytać chociaż początek instrukcji obsługi urządzenia.
1a. Dowiesz się co to jest Soft Reset (SR)
1b. Dowiesz się co to jest Hard Reset (HR) - tu wątek z instrukacjami wykonania na poszczególnych urządzeniach.
1c. Możesz posiłkowac sie naszym słowniczkiem zwrotów i określeń.
2. Zapoznać się z zawartością pudełka - jest tam płyta CD - z jej zawartością również.
3. Zainstaluj podstawowy program do obsługi PDA odpowiedni dla posiadanego systemu w komputerze stacjonarnym tzn.:
3a. WinXP - Active Sync
3b. WinVista - Windows Mobile Device Center
4. Sprawdź dla własnego dobra jak działa synchronizacja PPC z PC przy pomocy ww. programów i jakie sa dostepne opcje programu.
5. Ustaw w komputerze stacjonarnym opcje pokazywania rozszerzeń znanych typów plików (Mój komputer>Narzędzia>Opcje Folderów>Widok (zakładka)>odznaczyć opcję "Ukryj rozszerzenia znanych typów plików"). Przekonasz sie wtedy czym różni sie plik *.cab od plików *.rar czy *.zip (będzie Ci to bardzo potyrzebne później).
6. Pamietaj, że:
6a. Programów i gier jest cała masa, należy tylko poszukać. Musisz pamiętać zasadniczo o jednej ważnej rzeczy, a mianowicie jaką masz ROZDZIELCZOŚĆ wyświetlacza (QVGA, WVGA, QWVGA itd). Nie powiem Ci jaką masz rozdzielczość trochę wysiłku (uwierz napisanie nazwy Twojego PDA w googlach poskutkuje wynalezieniem strony z danymi technicznymi i tam będzie napisane jaką masz rozdzielczość). Lub teraz możesz klikną tutaj.
6b. Kiedy już będziesz znał rozdzielczość musisz pamiętać, że dany program, który chcesz zainstalować, musi być dedykowany właśnie do tej rozdzielczości w przeciwnym razie nie zahula.
6c. Kiedy znajdziesz już sobie dany program i go pobierzesz, musisz zwrócić uwagę na jego rozszerzenie:
- Jeżeli będzie to *.cab - taki plik wrzucasz sobie do PDA przez USB lub BT i instalujesz z poziomu PDA tzn. w jakimkolwiek eksploratorze plików tapiesz na niego i podążasz za króliczkiem.
- Jeżeli będzie to *.exe to są dwie możliwości:
   - podłączasz PDA do PC kablem USB i gdy ikonka od ActiveSync jest zielona (zakładam, że już wiesz co to ActiveSync) dany plik *.exe klikasz dwukrotnie na PC i dalej podążasz za króliczkiem,
   - kopiujesz do PDA tak jak *.cab i tapiesz w eksploratorze plików, a program się odpala ponieważ ten *.exe-k jest portable.
6d. Żeby odinstalować wchodzisz w Menu Start>Ustawienia>System>Usuń Programy - tapiesz dany program i tapiesz przycisk "Usuń".
7. Pamiętaj, że Twój PDA jest wyposażony w cos takiego jak "Ekran Today" to jest to co widzisz po pełnym uruchomieniu urządzenia. Jest to ważne o tyle, że możesz go sobie modyfikowac pod względem wyświetlania pewnych elementów na nim.
7a. Wszystkie programy będące stricte wtyczką ekranu today należy bezwględnie instalować w pamięci urządzenia nie na żadnych kartach pamięci czy X GB pamięci wbudowanej. Działają on poprzez wyświetlanie na ekranie pewnych komponentów czy informacji bez możliwości ich samodzielnego uruchomienia.
7b. Kolejne programy tego typu to takie, które posiadające swój interfejs oraz równolegle dające możliwość wyświetlania w ekranie today. W tym przypadku instalacja gdziekolwiek indziej niż w pamięci urządzenia poskutkuje działaniem programu, ale nie działaniem jego wtyczki today.
8. Różne programy mają różne funkcje i zadania tzn. wiele z nich korzysta z zasobów systemowych Twojego PDA. Do tej grupy należą programy korzystające/wyświetlające dane na temat procesora, baterii, pamięci ROm i RAM etc. Te programy również należy instalować w pamięci urządzenia. Przyczyna tego jest to, że w przypadku instalacji gdzie indziej mogą wogóle nie działać lub działać nieporawnie.
9. Podstawę zabawy z systemem stanowi zrobienie jego kopii zapasowej - wiadomo z jakiego powodu. Dlatego najwłaściwsze jest na początku zaisntalowanie programu do backupu (SPB Backup, Sprite Backup i wiele innych). W przypadku spaprania czegoś będziesz mógł wykoać Hard Reset i przywrócić system do poprzedniego stanu.
I zerknij na to: http://mobiwiki.pl/FAQ