Autor Wątek: Co kupić?  (Przeczytany 22752 razy)

Offline may

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 109
  • HTC One, Samsung GT P7500
Odp: Co kupić?
« Odpowiedź #75 dnia: Niedziela, 08 Grudzień 2013, 07:51 »
Trochę nie rozumiem tej "obsługi Aero". Co tu jest do obsługiwania APNy?, przecież samemu można wklepać te dwa "słowa"

Offline Budniu

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 226
  • Nokia Lumia 820│Motorola Xoom 2 ME
« Odpowiedź #76 dnia: Niedziela, 08 Grudzień 2013, 10:00 »
@May też tego do końca nie trybię, na zdrowy rozum to co to za różnica jaka karta i dostawca. Jeżeli działa na zgodnych częstotliwościach i nie zabezpieczają dostępu jakimś kosmicznym hasłem to w zasadzie powinno działać. Jedyne co mi przyszło do głowy (na bazie doświadczeń z modemami współgrającymi z Aero2 - bo też nie wszystkie ogarniają) jest pewna specyfikacja sieci, którą musi urządzenie obsłużyć. Znalazłem takie info (co prawda szczątkowe), ale wskazuje ono na powód działania/nie działania niektórych urządzeń z tym operatorem:
Kolumna k10 informuje, czy dane urządzenie jest zgodne z regulaminowym wymogiem korzystania z urządzeń HSPA kategorii 10 (minimalna prędkość 14,4 Mbit/s). Kolumna T informuje, że dane urządzenie zostało przetestowane w praktyce i działa z aktualnie dostępnymi kartami SIM Aero2 – z mniejszymi lub większymi kłopotami opisanymi powyżej i/lub w uwagach.
Wytłuściłem to co IMO jest tym warunkiem do działania bądź nie. Tu masz link do strony z tym tekstem: http://jdtech.pl/2011/10/aero2-wykorzystanie-w-tabletach.html
Trafiłem na nią (jak wspomniałem wcześniej) właśnie podczas konfigurowania kilku osobom modemów do kompa pod Aero2, wtedy korzystałem z tego: http://jdtech.pl/2011/06/aero2-zestawienie-zgodnych-modemow-w-budowie.html i to mnie natchnęło to znalezienia ww. wytłumaczenia.

forum.mobione.pl - Android - Windows mobile - modyfikacje

« Odpowiedź #76 dnia: Niedziela, 08 Grudzień 2013, 10:00 »

Offline may

• Administrator
  • Core
« Odpowiedź #77 dnia: Niedziela, 08 Grudzień 2013, 11:41 »
Generalnie chodzi o częstotliwości podane na stronie Aero2:

"Pod Bezpłatny Dostęp do Internetu (BDI) spółka Aero2 przeznacza 20% zasobów swojej sieci w paśmie 900MHz i 2,6GHz."

Chyba większość sprzętu obsługuje starą dobrą "dziewięćsetkę".

A tu kilka słów rozwinięcia - http://jdtech.pl/2011/11/aero2-o-co-chodzi-z-hspa-kategorii-10.html
I lista sprzętu (nie wiem na ile aktualna) - http://jdtech.pl/2011/10/aero2-wykorzystanie-w-tabletach.html
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 08 Grudzień 2013, 11:50 wysłana przez may »

« Odpowiedź #77 dnia: Niedziela, 08 Grudzień 2013, 11:41 »

Offline Budniu

• Administrator
  • Core
« Odpowiedź #78 dnia: Niedziela, 08 Grudzień 2013, 11:47 »
Widzę, że moje linki się przydały :D A co do obsługi przez większość sprzętu to powinno być tak jak mówisz, jednak te coraz nowsze sprzęty mogą tego nie ograniać.

Offline may

• Administrator
  • Core
« Odpowiedź #79 dnia: Niedziela, 08 Grudzień 2013, 11:51 »
wg mnie właśnie nowsze powinny ogarniać.

Offline Budniu

• Administrator
  • Core
« Odpowiedź #80 dnia: Niedziela, 08 Grudzień 2013, 11:53 »
Z nowszymi sprzętami chodziło mi o to, że mogą nie obsługiwać starszej częstotliwości, ale to tylko moje widzi mi się.
Ten link z listą tabletów, to jest ten sam, który ja podałem dwa posty temu. :oT

Offline karpiel

• Świeżak ;)
  • *
  • Podziękowań: 0
« Odpowiedź #81 dnia: Środa, 22 Styczeń 2014, 13:15 »
Shiru Shogun 10 - dobry sprzęt, za niskie pieniądze. Mam go od około 6 miesięcy. Zapłaciłem za niego około 1k zł. To był bardzo dobry zakup.

Offline Paweł4345

• Wizytator
« Odpowiedź #82 dnia: Niedziela, 14 Czerwiec 2015, 14:22 »
Hej wszystkim

Nawiązując do tematu "co kupić", polecacie raczej tablet czy i-poda? Widziałem ciekawe aukcje na stronie https://*******.pl ale samemu nie wiem co lepsze do takiego swobodnego użytku poza domem..? ;)

Edit
Nie przepadam za prymitywną reklamą.
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 15 Czerwiec 2015, 02:57 wysłana przez mobi »

Offline mikuku

• Wizytator
Jaki wybrać tablet do różnych zastosowań?
« Odpowiedź #83 dnia: Czwartek, 09 Lipiec 2015, 14:12 »
Witam,

zamierzam kupić tablet, który będzie służył mi do robienia krótkich notatek, robienia prezentacji, przeglądania .pdf, robienia podstawowych zdjęć i buszowania po internecie. wydać chcę do 2000 zł. "Na oku" mam takie modele, ale nie wiem, który z nich wybrać. Może macie też inne propozycje?

- Samsung http://tablety.do3000.pl/produkt-samsung-galaxy-tab-s-10-5-lte-sm-t805.html
- Asus z klawiaturą http://tablety.do3000.pl/produkt-asus-transformer-book-t200ta.html. Nie wiem, czy to jest odbre rozwiązanie. Ktoś z Was tego używa?
- Sony http://www.saturn.pl/tablet-sony-xperia-z2-16gb-lte-czarny,id-945842

Offline Wall-E

• Core
  • Podziękowań: 118
  • Nokia Lumia 1520 | Colorovo CityTab Supreme 10.1
« Odpowiedź #84 dnia: Piątek, 10 Lipiec 2015, 18:06 »
zamierzam kupić tablet [...] wydać chcę do 2000 zł. "Na oku" mam takie modele, ale nie wiem, który z nich wybrać.

Z tych trzech ja osobiście polecam ASUSa Transformera.
Po pierwsze dlatego, że ze mnie "stary windziarz"  :8)
Po drugie dlatego, że z tych trzech jest to urządzenie najbardziej wypaśne.

Rozwijam myśl...
Oczywiście zapoznałem się z Twoimi wymaganiami i mam świadomość tego, że w ASUSie będziesz miał tzw. ogromny nadmiar mocy. Jednak to akurat przeszkadzać nie powinno.

Zalety w stosunku do pozostałych dwóch konkurentów:
  • Masz do dyspozycji "pełnowymiarowy" system PC-towy - Windows 8.1 - i to z obligatoryjną aktualizacją do Windows 10.
    Jaką przewagę ma taki system nad Androidem pozwolę sobie pominąć bo uważam to za oczywiste. Oczywiście wiem, że mocno podnoszoną kwestią są duże braki w microsoftowym markecie, jednak tutaj nie masz do czynienia z systemem mobilnym więc ta kwestia niejako Ciebie nie dotyczy - w każdej chwili możesz się wspomóc aplikacjami klasycznymi.
  • ASUS jako jedyny spośród trzech oferuje - w zestawie - klawiaturę (co mocno ułatwia korzystanie z urządzenia),
  • Zwróć uwagę na dostępną gamę wariacji pamięci wbudowanej w urządzenie (paczam po zapodanym przez Ciebie zestawieniu). W "najgorszym" razie jest to 32 GB pamięci wbudowanej oraz dodatkowe 500 GB w klawiaturze (docku).
  • ASUS jako jedyny spośród trzech oferuje pełną zgodność ze WSZYSTKIMI peryferiami jakie tylko sobie wyśnisz oraz ze wszystkimi pluginami i dodatkami do przeglądarek z którymi w androidzie jest odwieczny problem (np. flash) - wszak to Windows jest  :ok:
  • Jeśli nie będziesz "na siłę" ograniczał swoich potrzeb do przeglądarki internetowej to ja całą swoją przystojnoscią gwarantuję, że to urządzenie się w pełni odwdzięczy pełniąc rolę tak i mobilnego tabletu (po odpięciu klawiatury) jak i "stołowego" ultrabooka (z przypiętą klawiaturą).  :peace:
    Niezaprzeczalną zaletą są tutaj dwa interfejsy użytkownika (GUI), które możesz używać symultanicznie w zależności od roli jaką urządzeniu przypiszesz w danej chwili - Modern i klasyczny pulpit.
Przewagi stricte PC-towego Windowsa nad Androidem można mnożyć i mnożyć... Być może problemem mogą tutaj być gry dla Modern, ale jak czytam - nie werbalizujesz tej potrzeby. :)
A to wszystko w cenie porównywalnej, często niższej niż konkurenci...

- Asus z klawiaturą http://tablety.do3000.pl/produkt-asus-transformer-book-t200ta.html. Nie wiem, czy to jest odbre rozwiązanie. Ktoś z Was tego używa?

Akurat ASUSa Transformera nie używam - choć chciałbym bardzo. Niemniej jestem w posiadaniu i aktywnym użytkowaniu dwóch tabletów z Windowsem. Są to urządzenia z nieco niższej półki (Modecom, Colorovo) jednak nie uważam by były one w czymś gorsze... no, może ilość dostępnej dla użytkownika pamięci wbudowanej stoi na poziomie raczej "przeciętnym (32 GB). Funkcjonalnie nie mam im nic do zarzucenia. Bardzo ładnie uzupełniają one mój domowy, windowsowy ekosystem. :)
W tym miejscu powiem, że w tej chwili nawet największa desperacja nie wymusi na mnie cofnięcia się do tabletu z Androidem.  :8)

Jeśli nie masz nic przeciwko Windowsowi to ja - z tych trzech - polecam ASUSa. :)

« Odpowiedź #84 dnia: Piątek, 10 Lipiec 2015, 18:06 »

Offline stan

• GZU
  • Senior
  • Podziękowań: 8
  • Moto G2 | ASUS T100
« Odpowiedź #85 dnia: Wtorek, 14 Lipiec 2015, 11:32 »
Potwierdzam wszystko co napisał powyżej Wall-E.

Ja akurat mam to szczęście,że jestem posiadaczem Asusa Transformera w wersji wcześniejszej czyli T100TA. Jestem bardzo zadowolony z tego sprzętu. Również jestem "starym windziarzem", więc zgadzam się ze wszystkim co zostało powyżej napisane  :8)

Sprzęt ma "pełnego" Windowsa i jest to pełnoprawny komputer. Dzięki temu nie jesteśmy skazani na jeden system operacyjny. Można ze spokojem korzystać z Windowsa/Linuxa a niedługo będzie i pełne wsparcie dla Androida-nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby sobie go uruchomić z karty SD wpinanej w boczne gniazdo.

Plusami tego sprzętu jest:
-stosunek cena/jakość,
-całkiem niezła wydajność (pykam na tym w CODa 4 Online i daje radę),
-długi czas pracy na baterii (biorąc pod uwagę,że mamy w środku nowy procek Intela i pełny system-ja

ze spokojem dociągam do 10-12 h, a bez wifi i ze zmniejszoną jasnością ekranu nawet i do 15,
-stacja dokująca (dysk 500 gb),
-wsparcie dla aktualizacji systemu (/ów) tak długo jak je będzie w stanie sprzęt uciągnąć.
-ładowanie przez micro-USB,
-całkiem niezła jakość wykonania (część tabletowa wygląda jak z taniego plastiku, ale wygląda dość elegancko),
-wygodna klawiatura,

Sprzęt ma w standardzie Windowsa 8. Na początku sceptycznie podchodziłem do tego systemu, ale z czasem da się go ze spokojem dostosować tak, aby w pełni można było z niego wygodnie korzystać (jeśli ktoś jest fanem klasycznego menu start i aplikacji desktopowych). Po aktualizacji do Win 8.1 i instalacji Classic Shella nie widać praktycznie różnicy między Windows 7 a 8.1.

W tryb pulpitu Modern rzadko wchodzę. Korzystam z kilku aplikacji na krzyż (Pogoda, Wiadomości czasem jakaś gra)-market na razie nie powala ilością aplikacji. Ale trzeba też przyznać,że większość aplikacji w markecie jeśli już jest - jest dobra jakościowo. Nie natrafiłem jeszcze na aplikacje typu "pierd" czy innych apek gimbazy.

Nie ma sprzętu bez wad, ten również ma swoje niedoskonałości. Tu podkreślam, że będę się czepiał bardziej do całości jako hybrydy. Sam tablet jak dla mnie nie ma większych wad.

Wady (nieobiektywnie):
-mała pamięć wewnętrzna (obejściem w wersji 32 gb jest instalacja systemu przez WIMBoot - zostaje wtedy ponad 20 gb danych,
-brak złącza RJ45 w podstawce,
-brak dodatkowej baterii w podstawce,
-"niedotykalne" logo Windows na dolnym brzegu ekranu w tablecie (jest za to przycisk sprzętowy po lewej stronie),
-brak napędu CD (dla mnie w sumie CD jest bezużyteczny bo od kilku lat nie miałem nawet potrzeby korzystać, tym bardziej nie jest to wada gdy sprzęt kupujemy dla tabletu),
-ograniczona możliwość ustawienia nachylenia ekranu,

Duża wada:
-brak modemu 3G.

Z Transformera korzystam na co dzień i jest to mój podstawowy sprzęt do pracy, dzięki możliwości podpięcia monitora przez micro-HDMI i łącza USB 3.0 w podstawce można z tego zrobić normalną stację roboczą do pracy.
Pod koniec lipca będzie za free aktualizacja do Windows 10. W tej chwili testuję go w wersji TP i działa bardzo żwawo.

Nowa wersja T200 jest małym upgradem. Liczyłem,że będzie trochę bardziej "dopakowana". Gdyby miała więcej RAMu i modem 3G to brałbym nową wersję bez wahania. Minusem T200 jest brak możliwości ładowania przez micro-USB co było dla mnie wielkim plusem w wersji T100. Plusem jest wydajniejszy procesor Intela, złącze RJ45 i dodatkowy port USB (w wersji 2.0).

Podsumowanie:
Od jakiegoś czasu Asus produkuje coraz lepszy sprzęt w przystępnej cenie. Ze spokojem mogę polecić T100TA, a przeglądając testy widzę, że T200TA również jest sprzętem wartym uwagi. Dzięki pełnemu systemowi można ze spokojem na tym sprzęcie pracować jak na ultrabooku, a dzięki możliwości uruchamiania innych systemów Linux/Android staje się sprzętem bardzo uniwersalnym. Gdybym nie posiadał tego sprzętu bez wahania kupiłbym go drugi raz.

Przy okazji jestem posiadaczem jednego z pierwszych netbooków - Wind u100. Wcześniej to on był dla mnie sprzętem do pracy-moje życie zmieniło się przez przejście na T100 ;)

« Odpowiedź #85 dnia: Wtorek, 14 Lipiec 2015, 11:32 »