Autor Wątek: Inni operatorzy  (Przeczytany 2370 razy)

Offline Grimi

  • GZU
  • Core
  • ****
  • Podziękowań: 75
  • ♠ HTC Mozart ♥ Lark FreeBird 43.1
Inni operatorzy
« dnia: Sobota, 29 Listopad 2008, 20:37 »
Długie czekanie na Neostradę

Kolejny przypadek rekordowego czekania na podłączenie przez Telekomunikację Polska usługi szerokopasmowego dostępu do internetu - Neostrada TP.

"Gazeta Pomorska" opisała przypadek swojej czytelniczki, która w kwietniu 2008 roku podpisała z Telekomunikacją Polską umowę na neostradę. Jednak przez wiele miesięcy abonentka płaciła tzw. opłatę za utrzymanie linii, ale nie mogła skorzystać z usługi z powodu problemów z komputerowym systemem. W lipcu zdecydowała się rozwiązać umowę.

Pod koniec października klientka ponownie podpisała umowę z Telekomunikacją Polską. I tym razem nie obyło się bez kłopotów, czyli przedłużania czasu oczekiwania na podłączenie usługi. Nie pomagały także telefony do biura obsługi klienta.

Czytelniczka o interwencję poprosiła dziennikarzy, którzy w biurze prasowym usłyszeli, że tym razem rejestracja usługi przeszła pomyślnie i klientka już może korzystać z usługi.

===============================================

Zmiana operatora w 24 godziny

Kraje członkowskie UE osiągnęły porozumienie w sprawie pakietu telekomunikacyjnego, który ma zapewnić dalszą integrację sektora i większą konkurencję na rynku. Może ono jednak ulec dużym zmianom w dalszych negocjacjach z europosłami i Komisją Europejską.

Pakiet zakłada m.in. większą harmonizację regulacji 27 rynków telekomunikacyjnych UE, a także szereg rozwiązań korzystnych dla konsumentów, jak prawo do zmiany operatora w ciągu 24 godzin z zachowaniem numeru.

Więcej tutaj.Źródło: Interia.
- Zobacz mnie na GoldenLine


Offline Wojt@s

  • GZU
  • Core
  • ****
  • Podziękowań: 10
  • [HTC Kaiser] Kaiser Special - 6.1
Odp: Inni operatorzy
« Odpowiedź #1 dnia: Wtorek, 01 Wrzesień 2009, 14:38 »
Netia: Tani Internet dla studentów - krótka umowa

We wtorek (1 września 2009 roku) rusza nowa promocja Netii - "Masz indeks, masz sieć".
Dzięki niej, studenci w zasięgu infrastruktury kablowej Netii oraz należących do Grupy Netia sieci ethernetowych, będą mogli podpisać umowę na osiem miesięcy.

Nowa promocja Netii jest skonstruowana tak, aby student nie musiał się martwić, co zrobić z umową na internet, gdy np. wygaśnie mu umowa najmu lokalu po zakończeniu roku akademickiego - mówi Artur Dominiak, dyrektor departamentu rozwoju i zarządzania produktami HOME i SOHO/SME.

W ramach promocji „Masz indeks, masz sieć” student może podpisać umowę na usługę dostępu do internetu obowiązującą 8 miesięcy. Po tym okresie umowa może zostać przedłużona na czas nieokreślony z tą samą opłatą abonamentową. Warunkiem podpisania umowy jest posiadanie ważnej legitymacji studenckiej.

W promocji są dostępne trzy warianty przepływności łącza, na atrakcyjnych, porównywalnych z warunkami promocji z umową na dwa lata. Za łącze 2 Mb/s opłata abonamentowa wynosi 49 zł miesięcznie, za 4 Mb/s - 59 zł, a za 8 Mbit/s - 79 zł.

Promocyjna usługa dostępna jest za pośrednictwem własnej infrastruktury Netii (sieci miedzianej) oraz należących do Grupy Netia spółek ethernetowych.
--------
Wojt@s