Autor Wątek: Spb Diary - wiedzieć więcej  (Przeczytany 1844 razy)

Offline Grimi

 • GZU
 • Core
 • ****
 • Podziękowań: 75
 • ♠ HTC Mozart ♥ Lark FreeBird 43.1
Spb Diary - wiedzieć więcej
« dnia: Wtorek, 10 Lutego 2009, 10:26 »
Wątek przeniesiony ze Strony Głównej za zgodą Autora: bazi22

Standartowy wygląd ekranu Today nie oferuje zbyt wielu informacji - tylko dane (przypomnienia z kalendarza) na bieżący dzień i ilość zadań. Optymalnie dla mnie chciałbym wiedzieć jakie to zadania, a także bezpośrednio na ekranie Today widzieć zdarzenia z kalendarza na kilka dni do przodu, co pozwoliłoby na lepsze planowanie wykorzystania czasu.I tu z pomocą przychodzi aplikacja Spb Diary.


Dzięki niej na ekranie Today możemy wyświetlić zakładki zawierających: terminy z kalendarza (i opcjonalnie zadania), zadania, kontakty, notatki, zdarzenia specjalne i wiadomości ze skrzynki odbiorczej. Jednym tapnięciem na ekranie możemy podejrzeć te dane, zmodyfikować lub też dodać nowe. Dodatkową zaletą jest możliwość przyporządkowania poszczególnym kategoriom zdarzeń, zadań, kontaktów ikon, które również będą wyświetlane, co niekiedy znacząco wpływa na przejrzystość wyświetlanych danych. Dodatkowe możemy dodać własne zakładki, na których możemy wyświetlać dowolną wtyczkę do ekranu Today.

Zakładki mogą być uszeregowane pionowo, jak i poziomo.

   

Istnieją inne darmowe i płatne aplikacje oferujące podobną funkcjonalność - najbardziej znana i chyba oferująca większe możliwości jest Pocket Breeze, podobne funkcje realizują darmowa TodayAgenda, czy w znacznie mniejszym zakresie Calendar+. Standartowe zakładki w Spb Diary to:


Kalendarz - zawiera informacje odnośnie zaplanowanych spotkań (terminów z kalendarza). Dodatkowe można włączyć wyświetlanie zadań w poszczgólnych dniach, nieprzeczytanych wiadomości czy zdarzeń specjalnych. W przypadku gdy na PDA mamy również zainstalowany program Spb Weather, to możemy go zintegrować z Spb Diary i wtedy przy każdym dniu pojawi się ikona sygnalizująca prognozę pogody.


Zadania - wyświetla zaplanowane zadania


Kontakty - zawiera listę kontaktów z książki adresowej


Notatki - znaleźć to możemy dokumenty z naszego PDA. Program potrafi odnaleźć dokumenty tekstowe, Pocket Worda, Pocket Excela, notatki pisemne oraz dźwiękowe


Wiadomości - lista wiadomości z wybranych folderów z systemowego Messanging, jak i z FlexMaila. Zarówno email, jak i SMS i MMS


Wydarzenia specjalne - wyświetla daty urodzin i rocznic, jakie wpisaliśmy w książce adresowej poszczególnym kontaktom, jak i zaplanowane w Spb Finance transakcje


Własna zakładka - sami decydujemy jakie wtyczki do ekranu Today się na niej znajdą. Na obrazku zakładka zawierająca Battery Status, Sun'n'Monn i Spb Weather

Program potrafi pobrać dane odnośnie terminarza, zadań i kontaków zarówno z systemowego Outlooka (Calendar/Tasks/Contacts), jak i z Pocket Informanta i z Agendy Fusion.

Przy wyświetlaniu wiadmości program potrafi współpracować jedynie z systemowym Messaging oraz FlexMailem.

Program jest bardzo łatwy i intuicyjny w konfiguracji. Dostępny jest w polskiej wersji językowej. Jest niestety płatny, ale dostępna jest 15-dniowe wersja próbna.
- Zobacz mnie na GoldenLine


nothin

 • Gość
Odp: Spb Diary - wiedzieć więcej
« Odpowiedź #1 dnia: Wtorek, 10 Lutego 2009, 10:37 »
nie rozumiem sensu - przecież majum MANILĘĘĘĘĘ.
(pocketbreeze jest imo lepszym rozwiązaniem, niż spb)...
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 10 Lutego 2009, 11:46 wysłana przez nothin »


Offline Sainti

 • GZU
 • Core
 • ****
 • Podziękowań: 101
 • Lumia 920
Odp: Spb Diary - wiedzieć więcej
« Odpowiedź #2 dnia: Wtorek, 10 Lutego 2009, 11:30 »
Podejrzewam, że artykuł był pisany jeszcze przed szałem na punkcie Manilli.

Co do samego Diary, to według mnie, jeden z bardziej udanych programów Spb. Na początku przygody z pocketem długo go używałem. Szczególnie przypadła mi do gustu obsługa i podgląd notatek i kontaktów wprost z Today. Z biegiem czasu przestawiłem się na lżejszą TA, a Diary używa mój tata.


Offline Grimi

 • GZU
 • Core
 • ****
 • Podziękowań: 75
 • ♠ HTC Mozart ♥ Lark FreeBird 43.1
Odp: Spb Diary - wiedzieć więcej
« Odpowiedź #3 dnia: Wtorek, 10 Lutego 2009, 12:51 »
nie rozumiem sensu :kosa:

nothin, a teraz rozumiesz sens?

Wygrzebię trupa z szafy, który zaczyna lekko śmierdzieć...

Mianowicie, na Głównej mamy dział Artykuły. W świetle wydawania pda2day ten dział wydaje mi się niepotrzebny i nadaje się do skasowania. Najmłodszy Artykuł pochodzi z sierpnia 2008  :kosa:

Po prostu przenoszę Artykułu 1:1 (Forum lub MobiWiki), nie wnikam w aktualność ich treści. Ktoś się kiedyś napracował, aby je napisać...  :8)
- Zobacz mnie na GoldenLine