Autor Wątek: [SGS4] Słów kilka o Forcie Knox  (Przeczytany 2186 razy)

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Podziękowań: 140
  • Samsung Note 4
[SGS4] Słów kilka o Forcie Knox
« dnia: Czwartek, 26 Wrzesień 2013, 14:44 »
Taka sytuacja...
 :8)

Samsung postanowił wkroczyć na ścieżkę ciemnej mocy.
Na razie dotyczy to SGS4, za chwilę pewnie i innych. Otóż najnowsze wersje bootloadera i systemu wprowadzają nowy system zabezpieczeń KNOX. Co to robi? Przede wszystkim, trzy rzeczy, jak na razie:

• wskaźnik utraty gwarancji (jak na razie nie do obejścia)
  • blokada downgrade (bootloadera na razie nie da się zdowngrade'ować, system oczywiście można, o czym niżej)
  • blokada aplikacji "podejrzanych" - uwaga, czytaj niżej!

Po kolei...

Jak już wyżej napisałem, próba flasha czegokolwiek nieoryginalnego, lub oryginalnego, ale starszego (nieudana próba, dodajmy...) - powoduje ustawienie flagi utraty gwarancji - i jak na razie, nie jest możliwe cofnięcie tego faktu.

Gdy raz na urządzeniu znajdzie się bootloader z tym systemem, owego bootloadera można (przynajmniej jak na razie) już tylko upgrade'ować - nie da rady go zdowngrade'ować! To implikuje również to, że nie można przeprowadzić downgrade'u oficjalnego systemu z poziomu Odina - a przynajmniej nie bezpośrednio... System należy wówczas wgrywać albo poprzez CWM, albo z paczki odinowej usuwać plik aboot.mbn.

Dodatkowo, do systemu wprowadzona została aplikacja systemu Knox, która aktualizuje politykę zabezpieczeń i... np. nie działają aplikacje przywrócone z TitaniumBackup(!!). Jedyne, co można na to poradzić, to wgrać customowy kernel i usunąć pliki Knox'a. Na pewno poprawnie w tych okolicznościach działa Adam Kernel 1.6 (należy wybrać plik GT-I9505_AdamKernel.V1.6.CWM.zip). Swoją drogą, tak czy owak polecam ten kernel :)

Tak więc, dla tych wszystkich, którzy do tej pory swoje ROMy opierali na stockowych, nastały trudniejsze czasy...

Offline mobi

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 351
  • Wizard/HD2/Kaiser/SGS3/HTC E8/HTC 10/Xiaomi MiA1
Odp: [SGS4] Słów kilka o Forcie Knox
« Odpowiedź #1 dnia: Piątek, 27 Wrzesień 2013, 01:34 »
Samsung od dłuższego czasu prowadzi jakąś politykę blokowania customizacji. Na S3, wprowadził jakieś bootloadery, z którymi trzeba było mocno kombinować, nowe radia, które rozwalały pliki EFS itd itd
Ja chyba następny fon nabędę od firmy Oppo, o czym już wspominałem swego czasu. Firma oppo, podpisała ostatnio umowę z CyanogenModem na dostarczanie systemu (będą dwa, jeden CM drugi oryginalny)
Wgranie jakiegokolwiek cusoma nie powoduje utraty gwarancji. Ostatnio wypuścili nowego fona N1, ale strasznie wielgaśny prawie 6 cali,do tego bez obsługi kart SD, ale mam nadzieję, że się nawrócą, za to zastosowali dość ciekawe rozwiązanie z aparatem fotograficznym, który jest na ruchomej głowicy oraz przewijanie ekranu poprzez tylną obudowę (nie trzeba mazać paluchem po ekranie)
http://en.oppo.com/products/n1/#main
To tak na marginesie blokowania.

forum.mobione.pl - Android - Windows mobile - modyfikacje

Odp: [SGS4] Słów kilka o Forcie Knox
« Odpowiedź #1 dnia: Piątek, 27 Wrzesień 2013, 01:34 »