Autor Wątek: hp ipaq 6915 i windows 6.1 możliwe ??  (Przeczytany 9227 razy)

Offline czarownik2

• Świeżak ;)
  • *
  • Podziękowań: 0
hp ipaq 6915 i windows 6.1 możliwe ??
« dnia: Sobota, 14 Czerwiec 2008, 21:00 »
Jestem jeszcze zielony tzn. kupiłem HP IPAQ 6915 (kumpel kupił przywiózł mi go z Anglii) fajne urządzono tylko posiada klika wad miedzy innym angielski Windows mobile 5 i klawiaturę bez ogonków oraz ostatni właściciel instalował wszystko co popadnie co skutkuje kilkunastoma nieużywanym ikonami w programach i dziwne zachowanie po instalacji karty 4 gB SDHC po a mianowicie po pewnym czasie znikają dane na karcie pojawiają się dopiero po recesie urządzenia [oczywiście instalowałem kilak razy sterownik do obsługi tych kart (nawet klika razy)].
Teraz co chce zrobić
Głównie : Zainstalować Windows Mobile 6.1 [podobno jest po polsku i bateria na nim dłużej trzyma]
Zrobić zrzut mojego aktualnego systemu jak by coś nie wyszło [potrzebuje dokładnego przepisu bo juz szukam po w tym forum jakiegoś konkretnego narzędzia i nie znalazłem]
Potrzebuje pomocy w znalezieniu ROM’U który będzie pasował do tego urządzenia. [bądź ewentualnie przepisu (łopatologicznie) na rozebranie tego backupu i wykorzystanie tych rzeczy będących w systemie do budowy nowego romu]

Proszę… Błagam…. Pomożecie !?
« Ostatnia zmiana: Sobota, 14 Czerwiec 2008, 21:32 wysłana przez czarownik2 »

Offline killcabbie

• Global Moderator
  • Core
  • Podziękowań: 15
  • iPad, iPod touch, Defy
Odp: hp ipaq 6915 i windows 6.1 możliwe ??
« Odpowiedź #1 dnia: Niedziela, 15 Czerwiec 2008, 21:14 »
nie ma romu z WM6.1 do tego modelu...

Offline czarownik2

• Świeżak ;)
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Niedziela, 15 Czerwiec 2008, 21:43 »
tyle to ja wiem ale zastanawiam sie czy była by możliwość przerobienia jakiejś innej wersji romu wycięcia sterów ze starego romu z wm5 i wrzucenia do wm6.1 widziałem ze jacyś szarlatani na tym forum się tym zajmują wiec po to pisze.

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Podziękowań: 140
  • Samsung Note 4
« Odpowiedź #3 dnia: Niedziela, 15 Czerwiec 2008, 21:49 »
... ale nie posiadają tego sprzętu  :p

Offline killcabbie

• Global Moderator
  • Core
  • iPad, iPod touch, Defy
« Odpowiedź #4 dnia: Poniedziałek, 16 Czerwiec 2008, 09:25 »
szarlatani na xda-dev też jakoś nie dali rady mimo że przymiarki były

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Samsung Note 4
« Odpowiedź #5 dnia: Poniedziałek, 16 Czerwiec 2008, 09:33 »
Pewnie problem z obrazem ROMu... nie mam pojęcia, nigdy nie wnikałem. No i ewentualnie mogą być problemy z samym jądrem (nk.exe).

Offline czarownik2

• Świeżak ;)
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Poniedziałek, 16 Czerwiec 2008, 23:28 »
Dobra rozwiązałem częściowo problem poprzez twardy reset troche się na gimnastykowałem ale się udało. Teraz mam problem nadal z znikającym danymi na karcie. Doszedłem ze po na ciśnięciu przycisku zasilania PDA przechodzi w stan uśpienia po ponownym na ciśnięciu wychodzi z tego stanu ale drivery do sdhc nie i żeby dane się pojawiły trzeba wyjąć kartę i włożyć z powrotem jest to irytujące.
Teraz moje pytanie.
Otóż mam taki problem kupiłem kartę SDHC 4GB do mojego HP IPAQ 6915. Oczywiście zainstalowałem drivery do SD HC na pod winde 5 i wszystko działa do czasu gdy wcisnę guzik zasilania i telefon przechodzi w stan uśpienia jednak po ponownym naciniecu tego przycisku wchodzi w stan z przed uśpienia jednak danych na karcie SDHC nie ma [znikają] pojawiają się dopiero po restarcie sprzętu lub wyjęciu i włażeniu ponownie karty. Jest to dość uciążliwe [ciągłe wyjmowanie i wkładanie karty do slotu].
Problem nie występuje przy zastosowaniu zwykłych kart SD.
Teraz moje pytanie.
Czy jest jakieś polecenie które by demontowało i montowało kartę w systemie coś jak w linuksie unmount unmount and mount i żeby umieścić tan skrypt w rejestrze aby się wykonywał po wyjściu z uśpienia
Albo (może łatwiejsze) przerobić przycisk zasilania [przy pomocy jakiegoś softu lub rejestru] na przycisk wytłaczający ekran i blokujący pozostałe klawisze, i aby to wszystko wałczyć naciskasz jeszcze raz przycisk. (co w tym nie zrozumiałego)?

Myślicie że dało by się to zrobić?
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 24 Czerwiec 2008, 16:55 wysłana przez czarownik2 »

Offline mobi

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 351
  • Wizard/HD2/Kaiser/SGS3/HTC E8/HTC 10/Xiaomi MiA1
« Odpowiedź #7 dnia: Poniedziałek, 16 Czerwiec 2008, 23:42 »
nie wiem jak to jest u ciebie, ale przypomina mi to klopty z wylaczaniem oszczedzania energii dla kart
poszukaj w tweakach, sprawdz moze zadziala u Ciebie advanced configuration tool, tam jest ta opcja jako gotowiec

Offline czarownik2

• Świeżak ;)
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Sobota, 21 Czerwiec 2008, 15:03 »
niestety włączenie czy wyłączenie (poprzez program  Schaps_AdvancedConfig_v2.1.0.0) oszczędzania energii dla kart nic nie zmienia to samo zaczołem szukać w rejestrze ale nic nie mam punktu zaczepienia.
Proszę o pomoc

Offline mobi

• Administrator
  • Core
« Odpowiedź #9 dnia: Wtorek, 24 Czerwiec 2008, 00:31 »
brak pomysłu, nie mnóż wątków, tamten usuwam

Offline czarownik2

• Świeżak ;)
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Wtorek, 24 Czerwiec 2008, 08:17 »
no to usuń ten wontek a tamten zostaw ten jest na inny temat a tamten ładniej sie zaczynał

Offline mobi

• Administrator
  • Core
« Odpowiedź #11 dnia: Wtorek, 24 Czerwiec 2008, 08:35 »
dodałem w tym watku

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Samsung Note 4
« Odpowiedź #12 dnia: Wtorek, 24 Czerwiec 2008, 12:49 »
Hm, oprócz oszczędzania energii dla kart, to nic innego mi nie przychodzi do głowy... można spróbować coś wymyślić, ale to jak wrócę do domu, jestem na wyjeździe.

Albo (może łatwiejsze) przerobić przycisk zasilania na przycisk wytłaczający ekran i wszystkie przyciski i aby to wszystko wałczyć naciskasz jeszcze raz przycisk.

Że CO?....  :o
Spróbuj to inaczej wyrazić słowami ;)

Offline killcabbie

• Global Moderator
  • Core
  • iPad, iPod touch, Defy
« Odpowiedź #13 dnia: Wtorek, 24 Czerwiec 2008, 13:12 »
możesz sobie zmapować inny przycisk na wyłączanie ekranu (sa programiki do tego), ale nie Power
co do karty SDHC... no cóż sterownik nie jest idealny i może ma takie działania uboczne

Offline czarownik2

• Świeżak ;)
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Środa, 25 Czerwiec 2008, 12:42 »
no dobra dłubałem całą noc w necie nic działającego na mój problem nie znalazłem
chce zobaczyć jak to wygląda w windzie 6 tzn potrzebuje 2 kluczy rejestru wraz z drzewami
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\SDCARD]
i
[HKEY_LOCAL_MACHINE\System\StorageManager]
jak by ktoś mógł zrzucić
z góry dzięki
« Ostatnia zmiana: Środa, 25 Czerwiec 2008, 12:58 wysłana przez czarownik2 »