Autor Wątek: VDC - ETEN M700 - WM 6.1 ROM  (Przeczytany 11038 razy)

Offline gonzo5

• Świeżak ;)
  • *
  • Podziękowań: 1
VDC - ETEN M700 - WM 6.1 ROM
« dnia: Poniedziałek, 22 Grudzień 2008, 16:09 »
moim zdaniem ten ROM ustępuje VDC - ETEN M700 - WM6.1 ROM, zwinniejszy więcej programów już wklejonych w rom przy czym miejsca zostaje nam tyle co po TBTB. polecam
http://rapidshare.com/files/146418037/VDC_3.2_FIN_19965_19214_A2DP.7Z

Nowsza wersja

http://forum.mobione.pl/index.php/topic,7322.msg70759.html#msg70759

//dodałem info
mobi
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 23 Luty 2009, 22:13 wysłana przez mobi »

Offline ..k..l..m..n..

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 22
  • HTC Leo, HTC Blackstone, Eten M700
Odp: [Eten M700] VDC - ETEN M700 - WM 6.1 ROM
« Odpowiedź #1 dnia: Poniedziałek, 22 Grudzień 2008, 18:44 »
Wrzuciłbyś więcej szczegółów na temat tego ROMu? Może warto byłoby też wrzucić go do Pobieralni? :)

(Akurat większa ilość programów dla jednych jest zaletą a dla innych wadą  ;) )
HTC Leo: EnergyROM 23127 Sense 2.5 Cookie Aug 28
HTC Blackstone: EnergyROM 23554 Sense 2.5 Cookie Apr 17
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

Offline mobi

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 351
  • Wizard/HD2/Kaiser/SGS3/HTC E8/HTC 10/Xiaomi MiA1
« Odpowiedź #2 dnia: Poniedziałek, 22 Grudzień 2008, 18:51 »
zgadza się ale spójrz na dalszy wpis:
zwinniejszy więcej programów już wklejonych w rom przy czym miejsca zostaje nam tyle co po TBTB

Offline ..k..l..m..n..

• GZU
  • Core
« Odpowiedź #3 dnia: Poniedziałek, 22 Grudzień 2008, 19:44 »
No właśnie, zastanawiam się jak to możliwe  :8) 

Nie mam teraz chwili żeby poszukać coś samemu o tym ROMie, a gonzo5 nie wrzucił żadnego linka do opisu. Poszukam trochę później.

Offline globalbus

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 77
  • N900 + Zest
« Odpowiedź #4 dnia: Poniedziałek, 22 Grudzień 2008, 19:51 »
możliwe, jak masz stały rozmiar partycji storage :8)

Offline ..k..l..m..n..

• GZU
  • Core
« Odpowiedź #5 dnia: Wtorek, 23 Grudzień 2008, 08:39 »
Jak ktoś chciałby dowiedzieć się czegoś więcej o VDC:
http://eten-users.eu/index.php?s=5626446de70e3fd7ccaac8bcd889c40d&showtopic=13918&st=0

Nadal gonzo5 nie napisał, w czym konkretnie ustępuje mu ROM _TB_TB_ - po przeczytaniu opisu nie znalazłem czegoś, co by mnie jakoś specjalnie przekonało. Może czegoś oczywistego nie dostrzegam?

Offline gonzo5

• Świeżak ;)
  • *
  • Podziękowań: 1
« Odpowiedź #6 dnia: Sobota, 10 Styczeń 2009, 23:13 »
Witam ponownie, zarazem przepraszam za zamieszanie wywołane moim postem. Pozwole się zacytować: ustępuje _tb_tb < ocena jest obiektywna i mi osobiści ten ROM bardziej przypadł do gustu. _tb_tb to stary wyjadacz i jego kuchnie są światne, ale VDC daje zamiast wyczyszczonego m700 już niezły start, przy czym pamięć zaraz po wgraniu obarczony pracą jest podobny. Jestem przekonany że przekonam się jeszcze do słów "seniorów" , narazie jestem jeszcze zafascynowany ogromem mozliwości które dają programy pod platformę WM.(na pewno przejdzie z wiekiem)

Do mojego sprostowania dodaję jeszecze hasło do archiwum które można zassać z postu wyżej:
hasło: www.eten-users.eu
Przedmówca ..k..l..m..n.. poprawił mnie i dał namiary na szczegóły :) Osobiście znam go z pdaclub/forum i zaszytem jest pisać się pod nim:)
Pozdrawiam

Offline voydac

• Swojak
  • Podziękowań: 13
  • Eten M700, HTC Leo, Note2
« Odpowiedź #7 dnia: Poniedziałek, 12 Styczeń 2009, 08:29 »
Taka malutka uwaga offtop: z uwagi na fakt odnotowanych pobrań VDC 3.2(:pop:)  (do którego bezpośredni link podał @gonzo5) - na eten-users aktualna wersja to 3.5 (nieco poprawek plus nowszy system).

Offline Grimi

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 75
  • ♠ HTC Mozart ♥ Lark FreeBird 43.1
« Odpowiedź #8 dnia: Poniedziałek, 12 Styczeń 2009, 08:56 »
Wydzieliłem wiadomości, tworząc samodzielny wątek.
- Zobacz mnie na GoldenLine

Offline mobi

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 351
  • Wizard/HD2/Kaiser/SGS3/HTC E8/HTC 10/Xiaomi MiA1
« Odpowiedź #9 dnia: Poniedziałek, 12 Styczeń 2009, 09:26 »
ze swojej strony witam voydac, i przenoszę do Kącika Kucharzy.

Offline voydac

• Swojak
« Odpowiedź #10 dnia: Poniedziałek, 12 Styczeń 2009, 09:54 »
A mogłem siedzieć cicho  :oT i dalej w spokoju czytać forum ...

OK:
1. Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów (od czego należało zacząć)
2. Postaram się zrobić jakieś sensowne podsumowanie co w tym romie piszczy, ponieważ jak zauważył wcześniej @..k..l..m..n.. historia zrobiła się lekko za duża do jakiegoś sensownego ogarnięcia.

Offline voydac

• Swojak
« Odpowiedź #11 dnia: Poniedziałek, 12 Styczeń 2009, 20:07 »

EDIT: W poszukiwaniu aktualnej wersji proponuję zaglądać na stronę domową domową na eten-users.eu - http://eten-users.eu/index.php?showtopic=13918, aktualnie poszła już deczko do przodu.

Aktualna wersja: 3.5 UC - http://rapidshare.com/files/179635187/VDC_3.5_FIN_20764_20764.7z
Hasło do archiwum: www.eten-users.eu

MS: XIP(SYS) - CE OS 5.2.20764 (Build 5.2.20764.1.4.3)
Eten: Based on last Eten WWE ROM - EUU_M700_WWE_R01_052_0436_MOT1114_WM6

PagePool: 6MB

Wolna pamięć po Hard Resecie:
   RAM: ~34,5 MB
   STORAGE: ~71,5 MB

Po'XIP'owane .exe i .dll (wszystkie jakie się dało i miało to sensowne uzasadnienie) - to jest odpowiedź na zadane wcześniej pytanie jakim cudem może być dużo wolnej pamięci przy tylu dodanych programach.

Zaaplikowane kolekcja tweaków optymalizujące działanie systemu (filecache i spółka)

Usunięte prawie wszystkie dodatkowe aplikacje Etena z EXT ROM.

Getting Started - dobry pomysł MS, ale dopiero po pewnym przerobieniu robi się to pożyteczne:
(!) Najważniejsze opcje z Setting's (czyli te w które wchodziłem za każdym razem po HR)
(!)Skrót do PIMBackup żeby na starcie po HR przywrócić dane z PIM
(!)Start Customiza'cji (wole odpalene ręcznie zamiast automatu)
- UC - standardowe UC według standardu wdrożonego przez @sleutch'a z xda-developers. Więcej informacji: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=366337
- VDC Customization - moja własna wersja customizacji, bazowana na mortscripcie (idea wzięta dawno temu ze skrytpów pokazanych przez @v3patel na xda). Można:
  • instalować standardowe nieinteraktywne cab'y
  • instalować interaktywne cab'y (uwaga na właściwy katalog - cab interaktywny puszczony jako nieiteraktywny zawiesi skrypt)
  • importować pliki .reg (nie ma potrzeby męczyć się z robieniem cab'ów z ustwieniami, czy xml'eli, wystaczy zrobić eksport z wbudowanego w rom edytora rejestru)
  • importować ".xml/.provxml" (zostało mi pare z normalnego UC)
  • kopiować przygotowane pliki do PPC (dzwonki, alarmy, ...)
  • uruchomić dodatkowe mort'skrypty
Dodatkowo skrypt robi z skróty do każdego exe'ka jakiego znajdzie w "\storage card\program files\" (+1podkatalog wgłąb) - dużo programów nie musi być przeinstalowywane na PPC ale robienie do nich ponownie skrótów jest przygnębiające
(!)Dodatkowe ustawienia (aktywacja MMS, pokaż ukryj kontakty z SIM, wielkość fontów jak ktoś woli normalną, MS Wireles Manager jako domyślny, HeadsetDetector, ... )

Patch'e:
  • Sterowniki SDHC (testowane na 1GB Kingston, 2GB SanDisk, 4GB SanDisk, 8BG SanDisk)
  • Eten Battery Patch
  • Eten PIN&POP3 patch
  • M700 noLine's CameraFix from @Arabian
  • SMSDeliveryFix - zmienia numer w potwierdzeniach SMS na przypisaną w kontaktach nazwę osoby
  • Anti-Rillog folder's
  • FileDialogChanger
  • Wireless Manager - po małej przygodzie z ResHackiem ma odświeżony wygląd.
  • TouchFix by @GreateVK
  • SRS WOW HD - podkręca głośconść i jakość dźwięku

Dodane aplikacje:
  • Batti - wskaźnik baterii
  • VDCCalculatorSkin - zwyczajny przejrzysty kalkulator (nie szło znaleźć niczego co nie byłoby klonem HTC'look&feel to zmajsstrowałem własny)
  • Elias ASyncKiller - tepienie samoodpalającego się ciągle active synca
  • Elias AutoHibernate - auto-odzyskiwanie ramu
  • Eten(SPB) Mobile Shell - wyciągnięty z romu x600, to tylko wycięty kawałek oryginalnego shell'a, czyli plugin today, bardzo użyteczny, i po xip'owaniu wcale nie taki pamięciożerny
  • FDC PIMBackup - najlepszy darmowy program do backup'u
  • FDC PPCContactsMgr - dodaje do kontaktów kilka dodatkowych opcji (wybierz wszystkie, dodaj telefon z SMS/historii poł., ...)
  • FDC Regedit - edytor rejestru (to tylko kawałek całego programiku)
  • FDC TaskSwitcher - Task Manager
  • GSFinder+ - według mnie najlepszy FileManager na ekrany qvga
  • Esmertec Java 3D
  • MortScript - potrzebny do odpalania skryptów i custom'mizacji
  • NoData - blokada połączeń z internetem (niestety WM6.1 ma tę nieciekawą właściwość że otworzenie "Connection's" z panelu sterowania automatycznie włącza je z powrotem)
  • nueFont's - zmienia wielkość/rodzaj czcionek
  • PHM ExtKeyboard (no keyboard SIP) - pusty SIP (wyskakująca klawiaturka gdy się pisze ze sprzętowej jest lekko wk... denerwująca)
  • PHM ScrSaver - wyłącz ekran, przydatne np. przy słuchaniu mp3 gdy player sobie z tym nie radzi
  • PHM TrayLaunch - dodanie własnych ikonek do menu tray
  • pmClean - prosty i skuteczny czyścik do tempów (ie, ...)
  • PQzII - keyboard tweakaer, automaticaly switch keyboard in landscape to "ExtKeyboard", and map "windows" button as CTRL (CTRL+C, CTRL+V, ...)
  • użyty do automatyczne zmiany SIP'a w landscape na "ExtKeyboard", a przy okacji mapuje "windows" jako CTRL (CTRL+C, CTRL+V, ...) (start można otworzyć trzymając chwile lewego softkeya)
  • QuickMenu - nakładka na menu start + taskmanager (Menu start poukładane pod kątem wygodnego użycia quickMenu)
  • ScheduleReset - automatyczny reset to dobra rzecz na początek dnia = odświerzona niezaśmiecona pamięć
  • SecondToday - today'a nigdy za wiele, w tym wypadku dwa razy więcej
  • SmartsKey - długie wciśnięcie lewego softkey'a otwiera menu start, długie wciśnięcie prawego softkey'a wciska "X/OK"
  • SMSMode - zmiana stylu sms'ów (normalny / wątkami)
  • SoftKeyCPL - łatwa zmiana przyporządkowań softkey'ów
  • SpeakerPhone - automatycznie przełącza na głośnik po odebraniu rozmowy, przydaje się np. w samochodzie
  • StayOn - blokuje autousypianie
  • Toggle BT - przełącza dźwięk na słuchawkę BT (bez a2dp nie ma co oczekiwać super jakości ale działa)
  • Toggle A2DP - włącza/wyłącza A2DP
  • VDC-MenuOptimizer - skrypcik robiący porządki w menu start (niby można ręcznie po HR/reflashu ale ile razy ?), można skonfigurować pod własne upodobania (.ini)
  • VisualGPSce - GPS tester
  • WinRAR - obsługa archiwów .zip, .rar
  • WM5NewMenu - świetne gdy trzeba coś na szybko dodać (sms, zadanie, ... , albo przekofigurować, w końcu może też robić jako świetny launcher)
  • WM5Torage - zmienia PPC w dysk flash niestety z powodu błędu w etenowskim sterowniku baterii przestaje działać po aktywacji wifi (aż do softresetu)
  • WMSnapshot - maleńki (6kb) screengraber

Byłoby jeszcze troche do opissania, ale niestety właśnie skończyła mi się cierpliwość do robienia podsumowań :nn:
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 23 Luty 2009, 20:30 wysłana przez voydac »

Fighter

• Gość
Odp: VDC - ETEN M700 - WM 6.1 ROM
« Odpowiedź #12 dnia: Niedziela, 25 Styczeń 2009, 12:55 »
Aktualna wersja: 3.5 UC - http://rapidshare.com/files/179635187/VDC_3.5_FIN_20764_20764.7z
Hasło do archiwum: www.eten-users.eu

link nie działa!!!!

Offline voydac

• Swojak
« Odpowiedź #13 dnia: Niedziela, 25 Styczeń 2009, 13:46 »
Link działa (na wszelki wypadek nawet sprawdziłem w 2 przeglądarkach). To raczej jeden z tych przypadków kiedy ktoś nie lubi rapidshare (np. twój dostawca netu) i go zablokował.
Jeden z użytkowników na eten-users udostępnił mirror na takie okazje, spróbuj z tego linka:
http://www.sapmura.com/voydac/VDC_3.5_FIN_20764_20764.7z
Hasło do archiwum takie same jak w pierwszym odnośniku.

Fighter

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Niedziela, 25 Styczeń 2009, 16:35 »
Dzięki, działa. :)
Pozdrawiam.