Autor Wątek: Eten X500 Gps przestał działać ?? ;/ ocb..  (Przeczytany 6735 razy)

Offline mazi

• Świeżak ;)
  • *
  • Podziękowań: 0
Eten X500 Gps przestał działać ?? ;/ ocb..
« dnia: Niedziela, 18 Styczeń 2009, 20:51 »
Witam od niedawna mam telefon Eten X500 i w ostatnim czasie przestał mi działać gps ;/ a mianowicie wgrywałem jakieś dodatki do windowsa żeby fajniej wyglądał ale mi zamulał tel więc żeby się nie bawić w usuwanie wszystkiego to zrestartowałem tel żeby od nowa mi windowsa wgrało i programy a po wgraniu auto mapy nie działa mi gps ;/ nie znajduje mi sygnału ;/ i nie wiem ocb ;/ czy trzeba coś doinstalować żeby działał czy coś trzeba skonfigurować ? Proszę o odpowiedź bo szkoda mi tel bo mam go od jakiś 2tyg

Offline mobi

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 351
  • Wizard/HD2/Kaiser/SGS3/HTC E8/HTC 10/Xiaomi MiA1
Odp: Eten X500 Gps przestał działać ?? ;/ ocb..
« Odpowiedź #1 dnia: Niedziela, 18 Styczeń 2009, 23:19 »
nie wiem jak na etenie, ale na HTC jest ataka plikacja jak QuickGPS, która ściąga pozycje satelitów, możesz też odpalić VisualGPSce
poszukaj na tej stronce: www.pda2day.pl
musisz tylko na początku skonfigurować port.

Offline Chomeini

• Klubowicz
  • **
  • Podziękowań: 1
  • Eten Glofiish X500,WM 6.1 Panot 3.8,AutoMapa 5.3
« Odpowiedź #2 dnia: Poniedziałek, 19 Styczeń 2009, 18:20 »
A łączy się z satelitami w programiku "GPSWiever" (standardowa aplikacja GPS w Etenach) ? Jeżeli nie łączy ci się tylko w AM, pokombinuj w ustawieniach AM z portami COM 4 lub 7.  :-\
Bywają chwile zapomnienia (np. zakup Etena) które pamięta się całe życie ...

Offline Redbad_1

• Swojak
  • Podziękowań: 11
« Odpowiedź #3 dnia: Poniedziałek, 19 Styczeń 2009, 19:56 »
W sumie, to żeby sprawdzić sam GPS to zainstaluj sobie jakiś program do testowania GPS-a, np. to {url=http://gps.pdatopsoft.com/PocketPC/GPS-Test]>>LINK<<[/url].

No i nieśmiertelne pytanie - AM legalna? :) Jeśli nie to w sumie chyba wszyscy wiedzą co i czemu może nie trybić.

Ps: Ja bym jeszcze COM 2 sprawdził.
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 19 Styczeń 2009, 20:09 wysłana przez Redbad_1 »
Nie cierpie poprawiać swoich własncych ilterówek... litrówek.... literwók.... TFU!! Błędów :)
-----------------------------------
Sprzęt: Xperia

Offline Chomeini

• Klubowicz
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Poniedziałek, 19 Styczeń 2009, 20:11 »
"Redbad_1" - Eten ma swoje prawa  :jupi: o kaprysach nie wspomnę - poza przywoływaniem plag egipskich, wszystko potrafii.
Najpierw niech sprawdzi na standardowej Etrenowskiej apilkacji - jeżeli tam jest tzn. że ma jakąś kiszkę w ustawieniach AM.
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 19 Styczeń 2009, 20:16 wysłana przez Chomeini »

Offline Redbad_1

• Swojak
« Odpowiedź #5 dnia: Poniedziałek, 19 Styczeń 2009, 20:18 »
Wywal katalog Settings Files z katalogu Automapy. On jest tworzony przez program w czasie działania. Będziesz musiał co prawda wszystkie ustawienia od początku wprowadzić, ale za to jest to swoisty "hard reset" dla AM :)
Nie cierpie poprawiać swoich własncych ilterówek... litrówek.... literwók.... TFU!! Błędów :)

Offline mazi

• Świeżak ;)
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Poniedziałek, 19 Styczeń 2009, 21:05 »
to tak na etenowskich programach też mi gps nie znajduję satelit a ikonka miga na niebiesko czyli z tego co czytałem że gps wysyła sygnał ale tak jak by nie odbierał .
a na  GPS Test 1.04 nie ma ustawień takich żeby ustwić na com4 i 57000 a na automatycznych ustawieniach mam coś takiego
a co do auto mapy to miałem na płytce nagraną od osoby której kupiłem tel.

Offline Redbad_1

• Swojak
« Odpowiedź #7 dnia: Poniedziałek, 19 Styczeń 2009, 21:15 »
57000bps to o dużo za dużo dla AM. Ustaw 4800 - to jest standardowa wartość dla AM.

Cóż - hard reset Cie czeka najwyraźniej. Albo połóż Etena na parapecie na godzinę, dwie. Głupie ale pomaga czasem. Może poprostu masz wręcz modelowo ekranowane przed penetracją sygnałem GPS mieszkanie...

Offline mazi

• Świeżak ;)
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Poniedziałek, 19 Styczeń 2009, 21:50 »
to rozumiem że tak w auto mapie ma być com 4 i 4800 a czy też mam zmienić ustawienia w gps setings bo tam mam ustawione na domyślne czyli com 4 i 57600

Offline Redbad_1

• Swojak
« Odpowiedź #9 dnia: Poniedziałek, 19 Styczeń 2009, 22:17 »
Tak. Ustawienia mogą być niepoprawne - popróbuj co dają inne COM-y i wartości prędkości przesyłu. Generalnie, przy 4800 zawsze wszystko trybi.

Offline Grimi

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 75
  • ♠ HTC Mozart ♥ Lark FreeBird 43.1
« Odpowiedź #10 dnia: Poniedziałek, 19 Styczeń 2009, 22:19 »
Proponuję ustawienie w AM:

COM 7
Prędkość 9600 lub 4800

U mnie w każdym programie do nawigacji mam ustawione takie wartości i nie mam żadnych problemów z fix.
- Zobacz mnie na GoldenLine

Offline Chomeini

• Klubowicz
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Poniedziałek, 19 Styczeń 2009, 23:32 »
to rozumiem że tak w auto mapie ma być com 4 i 4800 a czy też mam zmienić ustawienia w gps setings bo tam mam ustawione na domyślne czyli com 4 i 57600

Ja na Etenie X500 (więc taki jak twój) mam w AM ustawienia COM4 i prędkość odczytu 57600 bps, po przestawieniu na COM7 i prędkość 57600 bps też ładnie chodzi (nawet bym powiedział że szybciej mi łapie FIX-a).
Ale teraz zasadnicze pytanko, czy ci nie spadł twój Etenik na tzw. glebę ? Pytam ponieważ na forum - www.pdaclub.pl czytałem o takim przypadku kiedy komuś Eten glebnął i odłączył się moduł GPS - teoretycznie wszystko działało (soft, dioda itp) a jednak nie działało. Musisz tam poszukać opisu, jest fajnie opisane ze zdjęciami - ale najpierw wyeliminuj niepewność na podstawie softu i wszelkich ustawień.
Postaram się wynaleźć ten post i wtedy dorzucę go w formie linku jako modyfikację postu.
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=85553.0 - niestety zdjęcia znikły  :gwm:
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 19 Styczeń 2009, 23:37 wysłana przez Chomeini »

Offline mazi

• Świeżak ;)
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Wtorek, 20 Styczeń 2009, 15:46 »
Zmieniałem soft i nic ;/ a w Am też nic nie pomaga ;/
nigdy mi nie spał ale jest możliwość że podczas jazdy samochodem na dołach mogło się coś odłączyć, jak tel leżał na półce ?

Offline Chomeini

• Klubowicz
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Wtorek, 20 Styczeń 2009, 17:46 »
Możliwość odłączenia się modułu GPS to już czarny scenariusz, no nie wiem co ci poradzić - na pewno w pierwszym odruchu wszelkie możliwe sposoby sprawdzenia programowego łącznie z nowym wgraniem ROM-u (oryginalnego lub modyfikowanego) a potem (jak masz jeszcze gwarancję) to serwis, a jak nie masz to albo samodzielna walka z Etkiem - poniżej link do instrukcji krok po kroku jak rozebrać na części :
http://www.pdacenter.ru/razborka/razbor_eten_x500/
Jeżeli nie czujesz się na siłach, skontaktuj się z użytkownikiem "Pajeros" na forum www.pdaclub.pl - on jest takim mechaniorem od PDA (wymieniał mi ekran - 200 zł), zajmuje się różnymi rzeczami - może coś poradzi, pogadać możesz za wiele cię to kosztować nie będzie. Powodzenia i daj znać co dalej.
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 20 Styczeń 2009, 17:50 wysłana przez Chomeini »

Offline Grimi

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 75
  • ♠ HTC Mozart ♥ Lark FreeBird 43.1
« Odpowiedź #14 dnia: Wtorek, 20 Styczeń 2009, 21:04 »
mazi zanim zaczniesz szukać serwisu, rozbierać i wymieniać bebechy... zrób pełny backup (Spb Backup), wykonaj HR PDA. Jak się domyślam AM jest na karcie pamięci i w pełnej instalacji? Po HR, skalibruj ekran i inne takie tam... Potem wyjmij kartę pamięci i włóż ponownie. Na ekran Today powinien wrócić plugin AM, jeżeli nie, odpal w AM plik *.exe z poziomu eksploratora plików, zmień ustawienia portów COM na któryś z powyższych sprawdzonych i wyjdź na świeże powietrze poszukać satelitów   ;)
- Zobacz mnie na GoldenLine