Autor Wątek: HTC POLARIS 3650 TOUCH  (Przeczytany 3227 razy)

Offline magik1111

• Świeżak ;)
  • *
  • Podziękowań: 0
HTC POLARIS 3650 TOUCH
« dnia: Niedziela, 23 Sierpień 2009, 20:22 »
witam serdecznie,
po ponad 1,5 rocznym użytkowaniu sprzętu jak w temacie rozkalibrował sie ekran.
oddałem do serwisu 1,5 tygodnia i odebrałem z informacja,ze nic nie bylo mimo,ze w vobisie Panowie stwierdzili usterkę.
Sprzęt odpalilemi i niby wszystko bylo oki. Jednak po powrocie do domu  i uzupelnianiu sprzetu i wrzuceniu zewnetrznej karty zauwazylem ,ze sprzet notorycznie wyrzuca error (komunikat o pliku którego sprzęt nie może odpalić,ale usunienie jego spowoduje nie odpalanie innych aplikacji). Z karty wszystko nie potrafił nic odczytać i co zauważyłem do wszystkich pliko zdjęć,filmów po jpg czy 3gp,mp4 dodał rozszerzenie 4bd79253.menc
Zalozyle,ze jak wrócę po urlopie do oddam jeszcze raz do servisu.
Przez caly urlop cykalem foty nagrałem parę rzeczy.
I nagle po kolejnym włączeniu by zobaczyć zdjęcia ku mojemu zdziwieniu z karty bo tam wszystko zapisuje poza 4 fotkami [waga ok. 650k kazde] wszystko zniknęło.Jednak gdy wchodzę na właściwości karty to jest ona zapełniona w wprawie 2GB z 4GB.
proszę o wskazówki o co chodzi.

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Podziękowań: 140
  • Samsung Note 4
Odp: HTC POLARIS 3650 TOUCH
« Odpowiedź #1 dnia: Niedziela, 23 Sierpień 2009, 20:38 »
Masz zaszyfrowane pliki na karcie...  ?-?

Offline Budniu

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 226
  • Nokia Lumia 820│Motorola Xoom 2 ME
« Odpowiedź #2 dnia: Niedziela, 23 Sierpień 2009, 21:01 »
A powiedz czy próbowałeś przejrzeć kartę, jakimś eksploratorem plików z prawdziwego zdarzenia (np. Total Commander) czy robiłeś to (jak to ktoś na tym forum już powiedział :D )
przy pomocy aplikacji systemowej, która tylko próbuje wyświetlić pliki
?
//Edit
utak3r jak zwykle ma rację, pliki masz zakodowane, wpisz w googlach "pliki *.menc" i zdaje się, że po plikach :oT bo trzeba je odkodować tym samym kluczem, który zakodowano.
cytat nie będę pisął skąd sprawdź w googlach
Jedynie odszyfrowac tam, gdzie byly zaszyfrowane przy pomocy klucza ktorym zostaly zaszyfrowane. Bez tego niewiele zrobisz.
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 23 Sierpień 2009, 21:08 wysłana przez Budniu »

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Podziękowań: 140
  • Samsung Note 4
« Odpowiedź #3 dnia: Niedziela, 23 Sierpień 2009, 21:07 »
Najważniejsze jest pytanie: czy przegląda te pliki w kompie, czy na pockecie? Musi na pockecie... i - czy od czasu włączenia szyfrowania robił HR?... Jeśli tak, to pliki są stracone.

Offline magik1111

• Świeżak ;)
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Poniedziałek, 24 Sierpień 2009, 10:20 »
witam,
dziękuje za szybką pomoc.
po kolei:
przed awarią wszystkie pliki z karty były widoczne i nie robiłem tzw.szyfrowania.
po odebraniu sprzętu, kartę włożyłem i od razu gdy chciałem sprawdzić czy wszystko jest oki nie mogłem nic zobaczyć,a ikonki wszystkich plików na karcie były -jakby- słabo podświetlone czy coś w rodzaju nie aktywne i miały rozszerzenie menc.
Nie próbowałem przeglądać karty programem typu total commander.
Natomiast co do przegladania karty na kompie to reakcja była taka sama wszystkie pliki widział tak jak na HTC - przed zniknięciem-,ale nie mógł ich otworzyć.
Jednak teraz jak pisałem i komp nie widzi tych plików mimo,że karta jest w połowie zapełniona.
Na chwilę obecną zrobie tak jak proponujecie -total commander i poszukam cos o plikach z rozszerzeniem menc.
pozdrawiam,

Offline mobi

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 351
  • Wizard/HD2/Kaiser/SGS3/HTC E8/HTC 10/Xiaomi MiA1
« Odpowiedź #5 dnia: Poniedziałek, 24 Sierpień 2009, 10:24 »

Offline magik1111

• Świeżak ;)
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Poniedziałek, 24 Sierpień 2009, 14:07 »
witam ponownie.
zrobilem to co moglem ,dzięki za stronkę tam byłem wcześnie i nie mam zaznaczone szyfrowania danych na karcie.
Jednak przed chwilą po ponownym włożeniu karty pojawiły się dwa nowe foldery  :-: FOUND.000 z dużą ilością plików o różnej wielkości[przepuszczam,ze są to foty,muza i inne rzeczy,a drugi toWMDRM z jednym plikiem.
Nie wiem czy to możliwe,że mogły one powstac jak kartę na kompie przeglądałem Commanderem,albo jakis inny czort to sprawił.
Jednak stawiam na to ,że serwis coś spaprał i stad mam te siupy.
Moje pytanie czy moge sam soft wgrac [ i czy z stąd gdzieś mogę pobrać] na telefonik czy lepiej iść z tym jeszcze raz do serwisu.
pozdrowki,

Offline mobi

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 351
  • Wizard/HD2/Kaiser/SGS3/HTC E8/HTC 10/Xiaomi MiA1
« Odpowiedź #7 dnia: Poniedziałek, 24 Sierpień 2009, 14:09 »
Moje pytanie czy moge sam soft wgrac [ i czy z stąd gdzieś mogę pobrać]
ale jaki soft  ?-?

Offline magik1111

• Świeżak ;)
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Poniedziałek, 24 Sierpień 2009, 18:26 »
tzn. oprogramowanie.
ale sprzęt jest już w servisie i nawet poprosili mnie o pozostawienie karty SD zeby mogli wszystko jak sie uda naprawic.