Autor Wątek: [HTC Flyer] Tablet za 800 PLN - czy warto?  (Przeczytany 3775 razy)

Offline skrobel

• Global Moderator
  • Core
  • Podziękowań: 43
[HTC Flyer] Tablet za 800 PLN - czy warto?
« dnia: Wtorek, 04 Wrzesień 2012, 21:55 »
Pomimo tego, że tytuł być może sugeruje artykuł czy pseudorecenzję, to niestety nim nie jest. Zamiast tego ja proszę Was o pomoc/poradę.
Dostałem do "zabawy" od szwagra roczny egzemplarz HTC Flyer P512 (WiFi bez 3G) z propozycją zakupu za 800 PLN. Stan jest wręcz idealny i nie będę się nawet rozwodził.

Chciałbym natomiast rzeczowe acz subiektywne opinie na temat sprzętu (sama specyfikacja w sumie niewiele mi mówi, tym bardziej, że w temacie sprzętu tabletopodobnego, a w dodatku Androidowego jestem "noga") oraz systemu.

Bawię się nim (bardzo mało intensywnie - dopiero 2 razy go rozładowałem) od ponad tygodnia. Używa się go całkiem przyjemnie. Procesor mimo, że do demonów prędkości nie należy (patrząc na specyfikację) nie powoduje przycięć czy dyskomfortu w czasie korzystania z interfejsu. HTC Sense na Tabletowego Androida jakie jest takie jest. Nie tak funkcjonalne jak Sense pod WinMo z CHT, ale łatwo da się poustawiać pod siebie (choć być może ja jestem tak "zboczony" prawie półrocznym używaniem iOS, że nawet możliwość umieszczenia na ekranie głównym zegara, pogody i zbliżających się powiadomień z kalendarza to jest dla mnie big deal!). Sam Android - wersja 3.2.1, kernel 2.6.35.10-g6ea054a (nic mi to nie mówi, ale może Wam...) wydaje się działać stabilnie i w miarę szybko. Obracanie ekranu, włączanie i wyłączanie (minimalizowanie) aplikacji, nawigacja po "menu" i ustawieniach nie sprawia problemów. Odrobinę gorzej jest ze sklepem Play. Tu przewijanie list odrobinę potrafi się poprzycinać, ale dziś bawiłem się przez chwilę SGS II i też zauważyłem, że nie było idealne, więc to chyba nie jest jakiś wielki problem.
Odtwarzanie filmów przez LAN udało mi się uruchomić dzięki pomocy mobiego w temacie założonym parę miesięcy temu (ES File Explorer + MX Player) i działa tak jak trzeba. Filmy z pamięci wewnętrznej też działają OK (zarówno mp4, rmvb, xvid jak i inne avi w różnych kodowaniach). 720p to jednak slideshow i tu chyba kłania się CPU albo być może jakieś ustawienia, których nie znam.
Co jeszcze można robić na tabletce? W sumie nie wiem. No dobra, można grać. Szczerze mówiąc wielu gier nie testowałem. Ściągnąłem jakieś wściekłe ptaszyska, ale to chyba nie jest najbardziej wymagająca gra... ;) Mojego ulubionego Bejeweleda nie mogę znaleźć. Ponieważ Gameloft ma teraz sporo darmowych pozycji, to też jakieś 2 rzeczy ściągnąłem na próbę i działają w porządku (no może z wyjątkiem zamiany osi w obsłudze akceleratora, ale myślę że to kwestia jakichś ustawień), więc myślę, że jako zabawka dla dzieci do pogrania też Flyer by się sprawdził.
A do innych rzeczy szczerze mówiąc nie wiem czy i jak mogę go wykorzystać.

Przy okazji wypytam jeszcze o dwie rzeczy (może dotyczące bardziej systemu niż tabletu, ale trudno):
- czy mogę synchronizować z jednym urządzeniem więcej niż jeden kalendarz google? OK, wiem, że mogę. Ale mi chodzi o to, żeby kalendarzem systemowym urządzenia był kalendarz konta google mojej żony i... żeby można było z nim synchronizować także moje spotkania z mojego konta google. Chodzi o to, żeby moja żona planując jakieś wyjścia do lekarza z dzieciakami czy spotkania ze znajomymi widziała w swoim kalendarzu moje delegacje i wyjazdy i mogła się do nich dostosować (np. spotykając z kochankiem tylko pod moją nieobecność :-X ). Ale jednocześnie chciałbym, żeby te moje zdarzenia nie były uwzględniane w alarmach urządzenia (niech dzwonią tylko w moim telefonie, a nie we wspólnym tablecie). No i oczywiście chciałbym, żeby spotkania z tabletu nie synchronizowały się automatycznie z moim kalendarzem - wcale nie chcę mieć w swoim kalendarzu sumy wszystkich spotkań - i moich i wspólnych.

- czy mogę jakoś utrudnić kupowanie rzeczy z Play i upgradeów z wewnątrz gierek? Na początku zabawy iPhone'm strasznie wkurzała mnie konieczność każdorazowego logowania do AppStore nawet jak się chciało ściągnąć darmowy program. Ale później zobaczyłem jak często dzieciaki klikają reklamy w grach i pomyślałem, że to nie jest takie głupie. Z kolei mojemu koledze (temu od SGS II) córa przypadkiem lub nie całkiem przypadkiem zrobiła małe zakupy gdzieś w jakiejś grze na ponad 100 PLN, bo w Play'u nie widzę żadnego ograniczenia kupowania, konieczności logowania czy czegoś podobnego. Czyli - jak mówi przysłowie - ze skrajności w skrajność: w iOS konieczność wklepywania tego porąbanego hasła (przynajmniej 10 znaków, muszą być małe i duże litery i jeszcze cyfry) na tej niewygodnej klawiaturze, a z drugiej strony w Androidzie kupowanie czego się chce i za ile się chce dwoma kliknięciami. Chciałbym to jakoś usankcjonować, żeby nie być zaskoczonym dziwnymi operacjami na koncie po którejśtam zabawie kilkulatka. Da się?

No i to chyba tyle. A teraz proszę o subiektywne opinie: warto się pchać czy nie warto?
Sprzęt:
HTC One

Ulubiony: HTC Touch Pro2
ROM: Jackos ROM PLK

Offline Budniu

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 226
  • Nokia Lumia 820│Motorola Xoom 2 ME
Odp: [HTC Flyer] Tablet za 800 PLN - czy warto?
« Odpowiedź #1 dnia: Wtorek, 04 Wrzesień 2012, 22:15 »
Jak dla mnie brak 3G go dyskwalifikuje (dlatego odpuściłem na iBodzie jak był przed moją Motką: http://pl-pl.forum.ibood.com/16464-htc_flyer_z_android_23_i_technologia_htc_scribe_-_krol_wsrod_tabletow/). Kupiłem tablet, w którym mam zamiar mieć internet zawsze i wszędzie. Poza tym parametry ma ok. (IMO).

forum.mobione.pl - Android - Windows mobile - modyfikacje

« Odpowiedź #1 dnia: Wtorek, 04 Wrzesień 2012, 22:15 »

Offline mobi

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 351
  • Wizard/HD2/Kaiser/SGS3/HTC E8/HTC 10/Xiaomi MiA1
« Odpowiedź #2 dnia: Środa, 05 Wrzesień 2012, 00:37 »
HTC Sense na Tabletowego Androida jakie jest takie jest. Nie tak funkcjonalne jak Sense pod WinMo z CHT, ale łatwo da się poustawiać pod siebie
HTC Sense? wywalić, zapomnieć że się to ma, Go Launcher HD (leży od dziś przetłumaczony na forum) + Palmary Weater+WidgetSoid+Sense Analog Small Clock= :8)

Kernel+ system może być ja na swoim też mam 3.x

Dla mnie tablet to: internet+filmy+czasami gierki ale nic skomplikowanego.
Co do kontaktów, bez jakiegoś zewnętrznego programu, raczej się nie da.

Co do kupowania w Play, załóż sobie subkonto w banku, do niego weź kartę i wrzuć tam np. 100 zeta, albo doładowywać konto kiedy robisz zakupy, pełne bezpieczeństwo.

« Odpowiedź #2 dnia: Środa, 05 Wrzesień 2012, 00:37 »

Offline skrobel

• Global Moderator
  • Core
« Odpowiedź #3 dnia: Środa, 05 Wrzesień 2012, 10:18 »
@Budniu
Mnie właśnie 3G w tablecie nie wydaje się potrzebne. Owszem, można byłoby w niego wsadzić jakieś aero, ale nawet nie wiem czy we Flyerze by działało.
A i tak mam plan 3G w komórce, którą z kolei zawsze mam przy sobie, więc jak potrzeba mi internetu, to po prostu udostępniam przez WiFi. A 95% czasu to urządzenie by spędzało (gdybym je kupił) w zasięgu sieci WiFi. Słowem brak 3G dla mnie go nie dyskwalifikuje. Fajne jest natomiast to, że mimo stosunkowo niedużej pamięci wewnętrznej można weń władować najzwyklejszą MicroSD z 16 lub 32GB filmów czy czegośtam.

@Mobi
Sense aż tak mi nie przeszkadza. Trzeba założyć, że obsługiwać to urządzenie będą w 60% czasu moja żona, pewnie ok. 30% dzieciaki, a tylko 10% ja. Z drugiej strony przy takim założeniu może Budniu ma trochę racji, że przydałoby się 3G...

No tak, sposób z dodatkowym kontem git. Trzeba będzie tak zrobić.
Sprzęt:
HTC One

Offline yo

• Swojak
  • Podziękowań: 3
« Odpowiedź #4 dnia: Środa, 05 Wrzesień 2012, 14:02 »
nie mam flyera, ale jak próbowałem udostępnić net z hd2 do galaxy tab p1000 to mi nie wyszło, bo tablet takiej sieci nie widział. Próbowałem kilku sugerowanych rozwiązań, ale kończyło isę to wipem. Więc zanim założysz, że uda Ci się w razie czego puścić net z telefonu do tabletu to to przetestuj. Tablet bez 3g dla mnie byłby nie przydatny, ale co kto lubi.

Owszem, można byłoby w niego wsadzić jakieś aero, ale nawet nie wiem czy we Flyerze by działało. 
to akurat łatwo sprawdzić na blogu jakubad
Ja bym tabletu bez 3g nie kupił (m.in. dlatego podobnie jak budniu odpuściłem ofertę ibooda), aczkolwiek poza tym to to tablet jest fajną rzeczą. Od kiedy go mam to w domu kompa prawie nie używam (w zasadzie tylko do zdjęć, pisania czegoś więcej niż krótka notka na forum i oglądania filmów z płyt).
Dla mnie tablet to: internet+filmy+czasami gierki ale nic skomplikowanego.
Ja w tablecie sprawdzam jeszcze pocztę. Filmy/gierki z myślą o dzieciakach. No i czytam książki i wiadomości.

Oczywiście jest pytanie czy za 800 zł. Na pewno taniej możesz kupić nowego ainola. Niektóre z tych tanich tabletów mają pozytywne opinie. Galaxy taba p1000 kupisz taniej, a ma większe wsparcie i nie wydaje się wiele gorszy.

Z kalendarzem powinno się tak dać. Ustawienia alarmów na wydarzenia z kalendarzy ustawiasz przecież w każdym urządzeniu więc wystarczy, że w telefonie będziesz miał ustawione alarmy, a tablecie dla kalendarza ze Twoimi wydarzeniami odznaczysz tą opcję. Nawet jeśli nie udałaby się taka sztuka na sofcie od htc to aplikacje do kalendarzy dadzą radę mieć swoje własne alarmy dla wydarzeń z poszczególnych kalendarzy (choćby Bussines calendar free)

« Ostatnia zmiana: Środa, 05 Wrzesień 2012, 14:06 wysłana przez yo »

Offline skrobel

• Global Moderator
  • Core
« Odpowiedź #5 dnia: Czwartek, 06 Wrzesień 2012, 17:15 »
Budniu niedawno mi napisał, że w EURO jest promocja na Galaxy Tab 2:
http://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/samsung-galaxy-tab-2-7-0-gt-p3110.bhtml
Rzeczywiście za 880 PLN można kupić Taba 2 8GB bez 3G. Ale jedyne różnice jakie udało mi się zauważyć to 1GB RAMu i ICS. A, no i 1GHz zegar, a Flyer teoretycznie ma 1,5 GHz. Wymiary i rozdzielczość praktycznie te same.
Za wersję Galaxy Taba 3G trzeba już zapłacić ponad 1300 PLN. Słowem chyba nadal wolę HTC - może wciąż taki mały sentyment do Rhodium? :oT
Sprzęt:
HTC One

Offline Toldo

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 106
  • Samsung Galaxy SIII, Samsung Galaxy Tab 10.1
« Odpowiedź #6 dnia: Czwartek, 06 Wrzesień 2012, 17:48 »
Flyer nawet nie ma startu do Galaxy Taba. Jeden rdzeń 1.5Ghz kontra dwa rdzenie 1.0Ghz.
Samsung Galaxy S III
Yoda ROM v1.o XXEMD2
Yoda Kernel v1.5
Integral MicroSDHC 32GB Class 10

Samsung Galaxy Tab 10.1 16gb
Yoda's Kernel
Android 4.0.4 JellyBeanRom ICS
GSM XXKL4
Kensington Folio Pro 2
Lego! Connection Kit

I <3 Samsung

Offline Budniu

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 226
  • Nokia Lumia 820│Motorola Xoom 2 ME
« Odpowiedź #7 dnia: Czwartek, 06 Wrzesień 2012, 19:34 »
Skrobel napisałem Ci maila z samochodu bo akurat przejżdżałem obok reklamy - o parametrach wiedzialem niewiele, ale za te pieniądze Galaxy Tab II wydał mi się dobrą ofertą w porównaniu do HTC Flyer (biorąc oczywiście pod uwagę, że pisałeś iż 3G jest Ci średnio potrzebne).

Offline yo

• Swojak
« Odpowiedź #8 dnia: Piątek, 07 Wrzesień 2012, 10:15 »
a właśnie miałem Ci napisać o tej promocji w euroagd. Weź pod uwagę, że za 80 zł więcej kupujesz też gwarancję samsunga i odpowiedzialność przez 2 lata euroagd za zgodność tabletu z umową (czyli jego poprwane działanie).

Offline skrobel

• Global Moderator
  • Core
« Odpowiedź #9 dnia: Piątek, 07 Wrzesień 2012, 11:36 »
@Budniu, dzięki. Wcale nie potraktowałem tego jako propozycji. Sam rzeczywiście porównywałem jakieś ceny głównie na alledrogo. Ale napisałem o tym tutaj, żeby wywołać komentarze. Może Toldo i yo mają rzeczywiście rację.
Normalnie w ogóle nie zastanawiałbym się nad kupnem tabletki, ale szwagier sam zaproponował, że da mi ją do zabawy, a ja - jako bądź co bądź gadżeciarz - nie potrafiłem odmówić. A jak już ją miałem, to rzeczywiście okazało się, że można znaleźć jakieś zastosowania, np. oglądanie filmów czy gry... ;)
Sprzęt:
HTC One

« Odpowiedź #9 dnia: Piątek, 07 Wrzesień 2012, 11:36 »

Offline Toldo

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 106
  • Samsung Galaxy SIII, Samsung Galaxy Tab 10.1
« Odpowiedź #10 dnia: Sobota, 08 Wrzesień 2012, 01:46 »
Co do blokowania zakupów to polecam założyć kartę wirtualną prepaid w wbku. Doładowujesz jak potrzebujesz. Działam tak od dawna i to się sprawdza.
Samsung Galaxy S III
Yoda ROM v1.o XXEMD2
Yoda Kernel v1.5
Integral MicroSDHC 32GB Class 10

Samsung Galaxy Tab 10.1 16gb
Yoda's Kernel
Android 4.0.4 JellyBeanRom ICS
GSM XXKL4
Kensington Folio Pro 2
Lego! Connection Kit

I <3 Samsung

Offline skrobel

• Global Moderator
  • Core
« Odpowiedź #11 dnia: Poniedziałek, 10 Wrzesień 2012, 11:08 »
No to stało się.
Pojechałem do Janek żeby obejrzeć sobie w EURO tego Samsunga, ale Pan z obsługi był tak niesympatyczny, że mu bardzo grzecznie powiedziałem, że może pogratulować swojemu pracodawcy nie zrealizowanej sprzedaży na 880 PLN. Ale ponieważ w Jankach jest też Saturn, a ja chciałem jeszcze kupić jakiegoś małego "jamnika" dla dzieci do słuchania bajek, to wszedłem. No i... w Saturnie Tab 2 7.0 był za 849 PLN zamiast 880. Więc już się dłużej nie zastanawiałem i mam! :peace:
Zabawka fajna, ale kurczę... co samsungowi szkodziło zrobić z przodu przycisk sprzętowy jak w Galaxy S i kolejnych... :oT żeby można było odblokować nie szukając gdzieś tego bocznego przycisku power/stand by :msz:

Jest też ciemna strona medalu... Jak już wróciłem z tą tabletką do domu i ją rozpakowałem to okazało się, że w międzyczasie (nie wiem dokładnie kiedy) mojemu starszemu synkowi Flyer wypadł przypadkiem na podłogę i... pękł zaczep od plastikowej nakładki na obudowę... Więc... mam teraz 2 tablety. Ten plastik pewnie da się wymienić za kilkadziesiąt PLN, ale wstyd mi było kombinować i oddawać nawet naprawiony sprzęt jako nie uszkodzony. Po naprawie sprzedam go sobie na alledrogo...
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 10 Wrzesień 2012, 11:34 wysłana przez skrobel »
Sprzęt:
HTC One

« Odpowiedź #11 dnia: Poniedziałek, 10 Wrzesień 2012, 11:08 »

Offline yo

• Swojak
« Odpowiedź #12 dnia: Poniedziałek, 10 Wrzesień 2012, 12:56 »
no toś poszedł na kompromis - tablet dla Ciebie i dla dzieci drugi :D

Offline skrobel

• Global Moderator
  • Core
« Odpowiedź #13 dnia: Poniedziałek, 10 Wrzesień 2012, 14:02 »
Nooo... nic nie mów. Najgłupsza sytuacja na świecie. Gdybym zauważył uszkodzenie przed otwarciem pudełka z Samsungiem, albo - jeszcze lepiej - przed wyjazdem na zakupy, to w najgorszym wypadku miałbym gorszy tablet za nie do końca atrakcyjną cenę... :gwm:

Ale... na pocieszenie dla siebie dodam, że koledze z pracy dziecko rozwaliło ekran w iPadzie 2. W sumie trzeszczący plasticzek we Flyerze za 750 PLN (szwagier ostatecznie opuścił nieco cenę) mi zdecydowanie mniej przeszkadza w ewentualnym używaniu niż ekran z "pajączkiem" w iPadzie za 2,5 kPLN.
Sprzęt:
HTC One

« Odpowiedź #13 dnia: Poniedziałek, 10 Wrzesień 2012, 14:02 »