Autor Wątek: Surface Microsoft  (Przeczytany 4100 razy)

Offline Bushidoadas

• Senior
  • Podziękowań: 12
  • Lumia 820
Surface Microsoft
« dnia: Wtorek, 19 Czerwiec 2012, 09:47 »
W poniedziałek w Los Angeles Microsoft zaprezentował prototyp długo oczekiwanego tabletu o nazwie "Surface" (Powierzchnia).
Surface by Microsoft

Dyrektor generalny Microsoftu Steve Ballmer określił "Surface" jako "tablet do pracy i zabawy." Będzie on miał dwie wersje i trafi do sprzedaży jesienią br. razem z nowym systemem operacyjnym Microsoftu Windows 8, który ma być przystosowany do urządzeń z ekranem dotykowym. 

W zaprezentowanym prototypie jako system operacyjny zastosowano tymczasowo program Windows RT. Tablet w pierwszej wersji ma grubość 9,3 mm, waży 676 gramów i posiada ekran dotykowy o przekątnej 26,9 cm. Ma dysponować pamięcią 64 lub 128 GB.

Druga wersja tabletu ma grubość 13,5 mm i waży 903 gramy. Pamięć, podobnie jak w pierwszej wersji - 
64 albo 128 GB. Pierwsza wersja będzie oparta na podzespołach Intela a druga ARM Holdings. Cena ma być porównywalna z obecnie dostępnymi na rynku urządzeniami tego typu.
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 19 Czerwiec 2012, 11:03 wysłana przez Bushidoadas »

Offline Andreal

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 10
  • AJ! pad jeden, Xperia U
Odp: Surface Microsoft
« Odpowiedź #1 dnia: Wtorek, 19 Czerwiec 2012, 10:13 »
Tutaj więcej informacji

forum.mobione.pl - Android - Windows mobile - modyfikacje

« Odpowiedź #1 dnia: Wtorek, 19 Czerwiec 2012, 10:13 »

Offline Bushidoadas

• Senior
  • Lumia 820
« Odpowiedź #2 dnia: Wtorek, 19 Czerwiec 2012, 17:17 »

« Odpowiedź #2 dnia: Wtorek, 19 Czerwiec 2012, 17:17 »

Offline mobi

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 351
  • Wizard/HD2/Kaiser/SGS3/HTC E8/HTC 10/Xiaomi MiA1
« Odpowiedź #3 dnia: Piątek, 22 Czerwiec 2012, 09:44 »
« Ostatnia zmiana: Piątek, 22 Czerwiec 2012, 09:49 wysłana przez mobi »

Offline Mietas

• Core
  • Podziękowań: 53
  • Nokia Lumia 520, MDA Compact IV
« Odpowiedź #4 dnia: Piątek, 22 Czerwiec 2012, 15:11 »
W M$ nic się nie zmieniło. Mieli podobną wpadkę w 1998r. podczas premiery Windows 98. :D
Lumia 520, WP8 8.0.10211.250, oryginał Plus
MDA Compact IV, MLR 6.1

Offline Wall-E

• Core
  • Podziękowań: 118
  • Nokia Lumia 1520 | Colorovo CityTab Supreme 10.1
« Odpowiedź #5 dnia: Sobota, 23 Czerwiec 2012, 19:13 »
Zac(i)zyna się...

No cóż... Nawet najlepszym się zdarza.
Nie żebym był jakimś hejterskim fanem MS, ale przypominam, że ów przytaczany tablet jest jak na obecną chwile bardziej "zjawiskiem" niż produktem - sam W8 ma mieć premierę dopiero cóś kiele jesieni.
Nie mniej, podzielam - jak się domyślam opinię wielu osób - że MS powinien postarać się wykluczyć takie przypadki podczas - bądź co bądź - ważnego pokazu. Cóż... zestaw "system + elektronika" to niestety nieprzewidywalny układ - szczególnie na pierwszych etapach współpracy obu elementów.

Enyłej... Na W8 i tablety (może i fony) z nim na pokładzie czekam jak na przysłowiowe zbawienie.
Z tego co czytam i oglądam na ten temat od pewnego czasu, to W8 w połączeniu z dobrym sprzętowo urządzeniem jest w stanie wprowadzić dużo pozytywnego zamętu w rynek urządzeń mobilnych. Tym bardziej, że to nie tylko moje zdanie - coraz więcej ludków wyraża chęć choćby przetestowania takiego "mariażu" osobiście.

Jeśli jeszcze mogę kilka słów ze swoich osobistych przemyśleń...
Osobiście uważam, że W8 będzie pierwszym systemem ever, który wprowadzi pełną koherentność pomiędzy urządzeniami stacjonarnymi i mobilnymi. Pełna współpraca i wymienność funkcji systemu PC z urządzeniem mobilnym (fon/tablet z W8) i odwrotnie... Pełna współpraca i wymienność funkcji urządzenia mobilnego (fon/tablet z W8) z np. XBox-em czy PC i odwrotnie... Tak jeszcze nie było, prawda?

Właśnie ta (nie)zgodność urządzeń jest obecnie największą bolączką użytkowników urządzeń mobilnych - ani obecne PCtowe Windowsy (XP/Vista/7) ani Linuksy nie są w stanie w odpowiednim stopniu zintegrować się z urządzeniami mobilnymi. Niby Android to też Linuks ale jak wygląda mieniona "integracja międzylinuksowa" to wiadomo. Nawet nie wspominam o układzie Android-Windows.

Kolejną sprawą jest założenie, które powstało wraz z WP7: "lekko-łatwo-przyjemnie". Ja wiem, że dla userów Androida (lub innych OSów rozpasanych w kwestii pseudo-funkcjonalności) wygląda to dokładnie odwrotnie, nie mniej tak właśnie jest - "lekko i łatwo".
WP jest mistrzem prostoty obsługi urządzenia - "klikasz i masz".
Wiem, wiem... Dla wielu osób, WP to pseudo-system bo "nie da się jednym kliknięciem zmienić tapety" albo "ot, tak zmienić dzwonka dla kontaktu"... Fakt, baaaaaaaardzo ambitny wyznacznik przydatności systemu.
Problem leży w tym, że użytkownicy identyfikują pojęcie "dobry system operacyjny" z pojęciem "fajna zabawka". Mało kto odbiera urządzenie mobilne jako narzędzie. A bo mało gier... a bo filmu czy muzyki nie da się skopiować na urządzenie - tak po prostu... a bo dzwonek trudno zmienić... a bo Skype nie ma na ten system... a bo ... a bo ... a bo ... a bo tego nie da się używać jako zabawkę...  :oT Jak dla mnie są to argumenty (jak to ktoś już kiedyś określił) miałkie i tendencyjne.
Umówmy się co do jednego faktu - urządzenie z Androidem to głównie "zabawka". Filmy, gry, fejsbuk (lub temu podobne gówno), komunikatory... To główne zadania jakie ma spełniać urządzenie. Funkcje stricte telefonu to tylko mało znaczący dodatek do całokształtu. Mylę się?

W opozycji do takiej formy myślenia stoi właśnie rodzina produktów od Microsoftu (WP7.x/W8). Tu nacisk jest kładziony na "narzędziowość" systemu a nie na "rozbawialność". Na pierwszym planie są funkcje komunikacyjne (stricte telefoniczne - dostępne w "jednokliku") a dopiero później, niejako w tle, są dostępne funkcje multimedialne i "okocieszące".
Dla mnie, jako dla użytkownika, przekładającego "łatwiej i szybciej" ponad "kolorowo i ch*j wi jak" - ascetyczna koncepcja produktów MS jest zdecydowanie bliższa niż "bałaganiarski, niezorganizowany i rozpasany pseudo-funkcjonalnie" zamysł Androida.
WP ma swoje (czasem spore) niedoskonałości - tu nie ma co zaprzeczać. Jednak czy Android (lub jakikolwiek inny OS) jest idealny?

Wybaczcie tą tyradę, ale "pianę z ust toczę" widząc tego typu "punktowanie" potknięć produktu, który będzie dostępny w sprzedaży może dopiero za pół roku a może i później.
mobi - nie bierz tego do siebie broń Boże...

Wracając do rozpoczynającego owego posta cytatu...
Nawet Apple, HTC czy RIM często dawały ciała dużo bardziej i to z urządzeniami już sprzedanymi i będącymi w użyciu niż MS w tym przypadku z urządzeniem "przedsprzedarznym" - przypominam: mamy czerwiec (no... prawie lipiec) a W8 ma mieć premierę na jesieni (październik?)...

Teraz tak trochę bez związku z powyższym...
Mimo moich żarliwych modlitw, Microsoft wpisał się na niechlubną listę "w-dupie-wszystko-mających-aktualizatorów-OSów-na-starszych-urządzeniach".
Z jednej strony przykro mi, że MS wyrolował koncertowo userów wszystkich dotąd kupionych urządzeń z WP7. Natomiast z drugiej strony, ulegam bardzo wątpliwej satysfakcji (  :oT ) z tego, że niejako przewidziałem taki obrót sprawy dot. aktualizacji urządzeń z WP7 - 1, 2 i 3 generacji - do Apollo.
« Ostatnia zmiana: Sobota, 23 Czerwiec 2012, 19:34 wysłana przez Wall-E »

Offline mobi

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 351
  • Wizard/HD2/Kaiser/SGS3/HTC E8/HTC 10/Xiaomi MiA1
« Odpowiedź #6 dnia: Sobota, 23 Czerwiec 2012, 20:36 »
Zgodzę się, że moje działanie było tendencyjne, ale to pokazuje pewien stan MS, nie ma produktu, ale go pokazują, bo tego wymaga tragiczna ich sytuacja na rynku mobilnych systemów, taka wpadka nie powinna mieć miejsca, bez względu na to, czy półprodukt ujrzy światło dzienne jutro, czy za rok. Dla mnie to nie argument, nie na tym poziomie.
Przecież te urządzenia były setki razy sprawdzane przed prezentacją, nikt mi nie wmówi, że gość dostał tablet na 5 minut przed pokazem. Sam nie raz brałem udział od strony wsparcia technicznego na tego typu pokazach, nim gość wyszedł do ludzi, to tacy jak ja, testowali to do bólu. Nie te argumenty.

Na YT pełno jest filmików z wtop zarówno MS jak i Appla i innych. Dałem to jak już napisałem specjalnie, bo to jest pewne zjawisko, pokazujące, co kupujemy, do czego prowadzi wyścig.

Co do WP, nie zgadzam się, że system operacyjny to sam telefon, system to wszystko to, co wymieniłeś.
Nie można oddzielać FB, skype czy innych bzdetów od funkcji systemu. W Windowsie jest paint, nigdy go nie używam, ale wsadzono go tam i musi działać, czy mi się to podoba, czy nie. System to całość funkcji, to wygoda obsługi, jeżeli tego nie ma, to ten system jest ułomny.
Jeżeli twórca daje możliwość zmiany dzwonka, czy tapety, to powinno odbywać się w prosty sposób, jeżeli tak nie jest, to albo funkcję wywalić, albo ją usprawnić. Nie można powiedzieć, że ona jest mało ważna, więc jest trudno dostępna.

Swego czasu uważałem, że MS robi najlepsze interfejsy, czy to do systemu, czy do aplikacji, nawet OS do mnie tak nie przemawiał jak właśnie MS. Można było coś zrobić w łatwy sposób jak i dość zaawansowany, za to ceniłem MS, dawali wybór. Ostatnimi czasy, to się zmieniło, W8, to porażka, jeżeli chodzi o obsługę i przyjazność, kafelki komuś spadły na oczy. Office, tak zmieniono doskonały interfejs, ze nie można się w nim połapać, kolejna wtopa, danie wstęg dla ekranów panoramicznych, gdzie i tak w pionie jest mało miejsca, itd itd.

Zawsze czekałem na nowy system od MS, teraz już nie, przeszło mi, choć alternatywa jest prawie żadna. Liczę na googla (ma największy potencjał), że coś wymyśli, bo moja przygoda z MS, powoli się kończy.

Offline Wall-E

• Core
« Odpowiedź #7 dnia: Sobota, 23 Czerwiec 2012, 23:04 »
Odniosę się trochę do szczegółów i trochę do ogółów...

nie ma produktu, ale go pokazują, bo tego wymaga tragiczna ich sytuacja na rynku mobilnych systemów
[...] taka wpadka nie powinna mieć miejsca, bez względu na to, czy półprodukt ujrzy światło dzienne jutro, czy za rok. Dla mnie to nie argument, nie na tym poziomie.

Owszem. Co do "nie ma produktu" to się zgodzę.
Tak jak pisałem wcześniej - a co jest ogólnie wiadomo - W8 będzie miał premierę "jesienią tego roku" - ergo, teraz nie jest to produkt finalny i należy mu wybaczyć pewne niedoskonałości.
Nie mniej, zgadzam się z tezą, że jeśli pokazuje się "coś" publicznie to w dobrym guście jest by to "coś" działało zgodnie z ogólną linią prezentacji.
Może ja, jak to się mówi oględnie, mam zbyt miękkie serce, ale takie potknięcie w przypadku produktu "przedfinalnego" uważam za poniekąd usprawiedliwione i nie przykładam do tego przesadnie dużej wagi. Z akcentem na słowa wyboldowane. Po prostu daję szansę produktowi mającemu duży potencjał - mimo drobnej (moim zdaniem) wtopy na pokazie.

Piszesz: "tragiczna ich sytuacja na rynku mobilnych systemów"... Owszem, ale tylko w porównaniu do Androida i iOS... W ostatnich miesiącach WP wyprzedził Blackberry a jego popularność wciąż rośnie.
Wiem, że to jest śmieszne porównanie, nie mniej WP zdobywa coraz większe zainteresowanie tak i deweloperów jak i użytkowników systemu - nie można tu ukrywać, że głównym punktem jest tutaj Apollo/W8.

Przecież te urządzenia były setki razy sprawdzane przed prezentacją, nikt mi nie wmówi, że gość dostał tablet na 5 minut przed pokazem. Sam nie raz brałem udział od strony wsparcia technicznego na tego typu pokazach, nim gość wyszedł do ludzi, to tacy jak ja, testowali to do bólu. Nie te argumenty.

Może tak, może nie.
Weź pod uwagę, że "wielcy elektronicy" tego świata coraz bardziej skłaniają się ku drodze "testowania najnowszych urządzeń tylko w swoim światku".
Najlepszym przykładem jest Samsung Galaxy SIII, którego poznaliśmy dokładnie wtedy, kiedy zaplanował to sobie Samsung - zero przecieków odnośnie sprzętu, zero przecieków odnośnie systemu... Do momentu oficjalnej informacji  - tylko spekulacje.
Nawet pomijając te fakty...
Jestem posiadaczem SG Tab z (obecnie) stockowym ROMem - najnowszym 3.2 PLK dla SG Tab. Niby ROM przetestowany ever jak to Stock a "total-zwiechę" zdarza się złapać.
Właśnie dlatego wybaczam takie "potknięcia" w przypadku systemu który-nie-jest-finalny.

Na YT pełno jest filmików z wtop zarówno MS jak i Appla i innych. Dałem to jak już napisałem specjalnie, bo to jest pewne zjawisko, pokazujące, co kupujemy, do czego prowadzi wyścig.

Zważ, że to jest i produkt i system "przedsprzedażowy".
To nie jest to samo co brak zasięgu urządzeń Apple'a albo problemy z Blackberry ujawnione w już sprzedanych urządzeniach.
Tutaj "błąd" ujawnił się kila miesięcy przed oficjalną premierą.

Nie można oddzielać FB, skype czy innych bzdetów od funkcji systemu. W Windowsie jest paint, nigdy go nie używam, ale wsadzono go tam i musi działać, czy mi się to podoba, czy nie. System to całość funkcji, to wygoda obsługi, jeżeli tego nie ma, to ten system jest ułomny.
Jeżeli twórca daje możliwość zmiany dzwonka, czy tapety, to powinno odbywać się w prosty sposób, jeżeli tak nie jest, to albo funkcję wywalić, albo ją usprawnić. Nie można powiedzieć, że ona jest mało ważna, więc jest trudno dostępna.

Nie tylko można, ale i trzeba oddzielać te "funkcje" od siebie.
Jeśli globalnym założeniem jest "szybkość i stabilność" systemu na platformie sprzętowej uznanej ogólnie jako "mierna"... Wybacz... Ja wybieram "szybkość i i stabilność". Jeśli Ty uważasz, że brak obsługi Skypa w tym systemie jest wyznacznikiem jego (systemu) przydatności to ja Ci powodzenia życzę.
Porównanie do Windowsowego "Paint'a" jest deko chybione. Odnosisz się tutaj do systemu PCtowego co jest ze swojej natury błędne. Inne zadania ma system PCtowy, inne zadania ma system mobilny.
Fakt, że twórca dał możliwość zmiany dzwonka nie oznacza jednocześnie, że będzie to procedura "jednoklikowa" i priorytetowa względem innych funkcji. Może twórca (w domyśle: twórca systemu) miał wyższe priorytety niż "raz_na_pół_roku_zmiana_dzwonka_połączenia" - pomyślałeś o tym?
Prezentujesz typowo "roszczeniowe" podejście do mało ważnych funkcji systemu. I to "roszczeniowo-negatywne". Ty chcesz by zmiana dzwonka była "jednoklikowym" priorytetem, ja natomiast wolę by dostęp do wszystkich potrzebnych bieżących opcji był na pierwszym planie. Dzwonek we fonie to ja zmieniam raz na pół roku i argumentacja typu: "bo można zmienić dzwonek to ja chcę to zrobić jednym_klikiem" - nie przemawia do mnie absolutnie.
Idąc Twoim tokiem myślenia można zarzucić WP, że nie daje możliwości nagrywania płyt CD/DVD - niby abstrakcja, ale przecież to Windows więc powinien umożliwiać.

Rozdzielmy wreszcie w tych naszych główkach systemy mobile od stacjonarnych i określmy precyzyjnie ich zadania.
Smartfon to smartfon a PeCet to PeCet. Bez znaku równości pomiędzy tymi dwoma określeniami. To, że producenci smartfonów usiłują wcisnąć nam kit, że jedno = drugie odłóżmy między bajki - odrobinę własnego myślenia.
W przeciwnym wypadku będzie to dylemat typu: "A bo młotem udarowym Hilti mogę zrobić dziurę w tej ścianie a wkrętakiem Toya nie mogę bo się złamał" - czyli krótko mówiąc będziemy wymagali niestworzonych rzeczy od systemów ze swojej natury ograniczonych.

Swego czasu uważałem, że MS robi najlepsze interfejsy, czy to do systemu, czy do aplikacji, nawet OS do mnie tak nie przemawiał jak właśnie MS. Można było coś zrobić w łatwy sposób jak i dość zaawansowany, za to ceniłem MS, dawali wybór. Ostatnimi czasy, to się zmieniło, W8, to porażka, jeżeli chodzi o obsługę i przyjazność, kafelki komuś spadły na oczy. Office, tak zmieniono doskonały interfejs, ze nie można się w nim połapać, kolejna wtopa, danie wstęg dla ekranów panoramicznych, gdzie i tak w pionie jest mało miejsca, itd itd.

Interfejs systemu/aplikacji to rzecz gustu - tak jak z Marylą Rodowicz - albo go "rozpracujesz" albo go nienawidzisz - tu nie będę polemizował.
Tak na marginesie... Czego Ty wymagasz od interfejsu upchanego na 3 lub 4" ekranie. "Piękności"? Pełnej funkcjonalności porównywalnej z PCtem?

Zawsze czekałem na nowy system od MS, teraz już nie, przeszło mi, choć alternatywa jest prawie żadna. Liczę na googla (ma największy potencjał), że coś wymyśli, bo moja przygoda z MS, powoli się kończy.

Ja na gógla nie liczę - co pomysł tym dalej od użytkownika. Wystarczająco wtopiłem się romując swojego SGSa Stockowym(!) ICSem... Na więcej góglowych pomysłów nie mam ani cierpliwości ani czasu.
« Ostatnia zmiana: Sobota, 23 Czerwiec 2012, 23:37 wysłana przez Wall-E »

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Podziękowań: 140
  • Samsung Note 4
« Odpowiedź #8 dnia: Poniedziałek, 25 Czerwiec 2012, 22:12 »
Problem leży w tym, że użytkownicy identyfikują pojęcie "dobry system operacyjny" z pojęciem "fajna zabawka". Mało kto odbiera urządzenie mobilne jako narzędzie.

To prawda. Wszystko zależy od targetu - no i od wypowiadających się.

Umówmy się co do jednego faktu - urządzenie z Androidem to głównie "zabawka".

Jednak tutaj stanowczo zaprotestuję - nie mogę się z tym stwierdzeniem absolutnie zgodzić. Mówiąc tak, dołączasz do tych wszystkich, których przed chwilą potępiłeś. Masz jakiś konkretny powód, aby tak twierdzić? Używam Androida do pracy codziennej - tak samo, jak wcześniej Windows Mobile. I muszę przyznać, że dzięki pełnej integracji z usługami Google, ta praca idzie wyjątkowo sprawnie.

Offline Sainti

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 101
  • Lumia 920
« Odpowiedź #9 dnia: Poniedziałek, 25 Czerwiec 2012, 23:43 »
W poniedziałek w Los Angeles Microsoft zaprezentował prototyp długo oczekiwanego tabletu o nazwie "Surface" (Powierzchnia).
Wydaje mi się, że niewiele osób spodziewało się tabletu zrobionego przez Microsoft. Sama konferencja była przygotowana w sekrecie i właściwie do samego końca nie było wiadomo co zostanie zaprezentowane. Później ktoś z Microsoftu zdradził, że dla zachowania tajemnicy Surface był projektowany w bunkrze. :)

Myślę, że Surface został stworzony i ujawniony wcześniej, przede wszystkim żeby trochę ukierunkować sprzęt tworzony pod Windowsa 8. Na targach Computex pokazane zostały różne koncepcje urządzeń i właściwie nie było wspólnego trendu w ich wyglądzie. Teraz pewnie więcej będzie tabletów z opcjonalną klawiaturą podobnych do Surface. Microsoft ustawił też dość wysoko poprzeczkę jeśli chodzi o materiały i design (magnezowa obudowa, otwór wentylacyjny dookoła urządzenia).

Co do samego systemu, to Windowsa 8 używam już prawie miesiąc, ale do Metro się jeszcze nie przekonałem. Ładnie wygląda, ale na laptopie nie widzę potrzeby z korzystania z niego. Aplikacje na razie do tego nie zachęcają, a kafelki kiepsko wyglądają z desktopowymi skrótami. Dużo sprawniej działa jednak wyszukiwanie aplikacji po nazwie i to mi się często przydaje. Według mnie ósemka będzie miała ciężki start, ale wraz z pojawianiem się nowych urządzeń może dość znacznie zmienić obraz korzystania z komputera.

« Odpowiedź #9 dnia: Poniedziałek, 25 Czerwiec 2012, 23:43 »

Offline Wall-E

• Core
« Odpowiedź #10 dnia: Poniedziałek, 25 Czerwiec 2012, 23:46 »
@utak3r
Myślę, że wyciągasz zbyt pochopne wnioski z mojej wypowiedzi - w odniesieniu do drugiej kwestii. Choć przyznaję, że dużo w tym mojej winy bo zastosowałem nieco za duże uproszczenie.
Nie mniej, oba stwierdzenia - mimo, że uproszczone - dopasowane były do obecnie panujących generaliów a nie do kwestii prawie marginalnych. Dla Ciebie Antek to narzędzie, dla mnie Antek to narzędzie, dla kogoś jeszcze Antek to narzędzie... Chodzi mi o platformę stricte narzędziową a nie grywalno-multimedialno-społecznościową z dołączonym przypadkowo kalkulatorem "naukowym" i klientem poczty.
Tak jak napisałem wcześniej... Dla nas smartfon to narzędzie... Tylko ilu takich "NAS" jest w ogólnej liczbie iluś-set(?)-milionów użytkowników Androida? Obawiam się, że bliżej nam do "marginesu" niż do "liczącej się" ilości.
Odnosząc się do mojej wcześniejszej kwestii napisałeś: "Wszystko zależy od targetu". Teraz ja pozwolę sobie użyć tego samego określenia - wszystko zależy od targetu. A w jaki target celuje Android? Na pewno nie są tym targetem zatyrani 35-, 40- czy 50-latkowie i na pewno nie dla nich upchany jest w systemie cały rozbuchany SNS, komunikatory, huby społecznościowe i muzyczne etc. etc... Zaznaczam - nadal uogólniam (choć tym razem trochę mniej niż poprzednio). Generalnie chodzi mi o przekazanie zasady a nie operowanie konkretnymi liczbami.
W sumie jest to kolejny temat-rzeka i można po nim pływać miesiącami... od portu "filozofia systemu i jego zawartość merytoryczna" do przystani "popularność aplikacji wg typów" z przystankiem na lunch przy kładce "analiza oczekiwań użytkowników na forach internetowych"...

A tak bardziej na marginesie... Ani nie mam zamiaru nikogo potępiać, ani do nikogo dołączać (w sensie negatywnym oczywiście). Staram się polemizować ze stwierdzeniami i opiniami a nie personalnie z ich autorami (choć nie zawsze udaje mi się to w 100%). Uzasadniam i motywuję zgodnie ze swoją wiedzą i przekonaniami opartymi na własnych doświadczeniach/obserwacjach etc. A, że czasami za mocno upraszczam... ciężko mi się tej wady niestety pozbyć.  :oT

Offline utak3r

• Global Moderator
  • Core
  • Podziękowań: 140
  • Samsung Note 4
« Odpowiedź #11 dnia: Czwartek, 26 Lipiec 2012, 00:30 »
Wiesz co Wall-E, czasem mam wrażenie, że ogólnie, targetem każdego OSu mobilnego (i sprzętu do tegoż) aktualnie są wyłącznie odbiorcy rozrywkowi. Niby BB stara się trzymać pozory, ale zatrzymali się w epoce kamienia łupanego: tego się nie da dobrze używać do jakiejkolwiek pracy! Stawia chore ograniczenia i wymogi organizacji biura.

« Odpowiedź #11 dnia: Czwartek, 26 Lipiec 2012, 00:30 »

Offline Bushidoadas

• Senior
  • Lumia 820
« Odpowiedź #12 dnia: Wtorek, 16 Październik 2012, 11:26 »
Reklama Surface z której wynika , że prezentaca tuż tuż
The Surface Movement
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 16 Październik 2012, 11:37 wysłana przez Bushidoadas »

Offline Budniu

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 226
  • Nokia Lumia 820│Motorola Xoom 2 ME
« Odpowiedź #13 dnia: Wtorek, 16 Październik 2012, 11:54 »
Prezentacja, prezentacją - zgodnie z data na końcu filmu 26 października 2012 r. powinno nastąpić oficjalna premiera.

Offline skutint92

• Wizytator
  • Podziękowań: 0
« Odpowiedź #14 dnia: Poniedziałek, 17 Wrzesień 2018, 15:08 »
Kto z Was pracuje na Surface? Jakieś opinie? ???

« Odpowiedź #14 dnia: Poniedziałek, 17 Wrzesień 2018, 15:08 »