Autor Wątek: Problem z czytnikiem kart  (Przeczytany 1969 razy)

Offline peejay

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 34
  • SGS2 JB 4.1.2 Stock
Problem z czytnikiem kart
« dnia: Czwartek, 23 Lipiec 2009, 12:08 »
mam w desktopie czytnik kart, jeden z tych "all in one". wczoraj nagle zauważyłem, że zniknął mi z paska totalcmd dysk "A", pod którym ów czytnik był widziany, ale że późno było, rozkładanie kompa zostawiłem na dziś. jestem już po gruntownym czyszczeniu i przeskładaniu całego zestawu i wiem, że:
1. porty na płycie głównej są ok [podpinałem inne urządzenia i chodzą]
2. czytnik zasilanie dostaje [świeci czerwona dioda sygnalizacyjna]
3. dodatkowy port usb w czytniku działa [nie ma problemu z czytaniem pena]
4. czytnik nie bangla ;( żadnej z obsługiwanych kart nie udało się odczytać [karty na pewno sprawne - działają w dedykowanych im sprzętach i na lapku]

wykluczyłem sprawy typu wygięte piny, luźny kabel, zabrudzone piny itp itd. czytnik jest zamknięty z każdej strony, więc na razie się do niego nie dostałem. problem ze sterownikami nie występuje - czytnik ich nie potrzebuje [nie potrzebował, teraz również nie woła].

manager urządzeń jak i USBView pokazują nieznane urządzenie [lub "DeviceFailedEnumeration" w przypadku tego drugiego], ale bez żółtego wykrzyknika.

macie może jakieś pomysły jak to ugryźć, czy lepiej od razu szukać nowego czytnika? możliwe, że "tak sobie" padł jakiś proc na płycie czytnika?
home is where the hard disk is | silence! i design you! | [9]™
żona się bawi: SGS2 JB 4.1.2 Stock

Offline ★tomaszkap★

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 29
  • [Avatar-Sawyer]TAB 10.1,MSI Wind,Xiaomi RedmiNote4
Odp: Problem z czytnikiem kart
« Odpowiedź #1 dnia: Czwartek, 23 Lipiec 2009, 13:20 »
Może jest konflikt symboli dysków ?  Zobacz sobie do zakładki Zarządzaj -> Zarządzanie dyskami na Mój Komputer czy w ogóle widzi tą kartę.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei Są:PALM Centro, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB

Offline peejay

• GZU
  • Core
  • SGS2 JB 4.1.2 Stock
« Odpowiedź #2 dnia: Czwartek, 23 Lipiec 2009, 13:30 »
konfliktu też nie ma - obsługa floppa wyłączona w biosie, więc nic pod A: się nie wbije "systemowo". poza tym od początku przekonfigurowane miałem tak, żeby czytnik był jako A: - tymczasem wczoraj, samo z siebie, cytujac peanuta "it just f*kin' dissapeared!".

w zarządzaniu dyskami go nie widać, bo nie rozpoznaje w ogóle urządzenia :( [jak pisałem na początku]

Offline ★tomaszkap★

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 29
  • [Avatar-Sawyer]TAB 10.1,MSI Wind,Xiaomi RedmiNote4
« Odpowiedź #3 dnia: Czwartek, 23 Lipiec 2009, 13:41 »
To szukaj nowego czytnika, to jest niewielki wydatek  :oT
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei Są:PALM Centro, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB

Offline peejay

• GZU
  • Core
  • SGS2 JB 4.1.2 Stock
« Odpowiedź #4 dnia: Czwartek, 23 Lipiec 2009, 13:43 »
damn. śmiech na sali, żeby czytnik chodził ledwo 12 mcy.. prawie jednorazówki teraz robią  o-