Autor Wątek: HP Ipaq 614c - pierwsze wrazenia z uzytkowania  (Przeczytany 33115 razy)

Offline Bastic

• Swojak
  • Podziękowań: 1
HP Ipaq 614c - pierwsze wrazenia z uzytkowania
« dnia: Czwartek, 06 Marzec 2008, 22:36 »
Witam wszystkich zainteresowanych  :D Mam zaszczyt przedstawic wam nowego HaPeka z serii 600, czyli Ipaq 614c (wersja z kamera).

Pod dlugim oczekiwaniu HP w koncu sie postaral i wypuscil nowe urzadzenia. No i sie postaral nie byle jak musze powiedziec :jupi:

Od dluzszego czasu zamierzalem sie na nowe PDA...jednak nie bylo nic wartego uwagi- nie bylem zainteresowny Kaiserem – moj operator nie mial nic ciekawego do zaoferowania...wiec zaczalem sie rozgladac za czyms prosto ze sklepu...upatrzylem sobie Samsunga sgh i780,zastanawialem sie nad Imate’em..ale obie te marki co chwile przekladaly date wypuszczenia tych PDA na rynek a zadne inne sie nie kwapily na wydanie czegos ciekawego:D no i pojawil sie HP 614...No i jak wiemy HP mial klopoty z producentem samych aparatow, i podobno wycofal sie narazie z rynku w stanach z tego powodu...ale nie w UK i sie w koncu doczekalem i juz nastepnego dnia go zamowilem jak sie pojawil w sklepie  ROTFL
Wracajac do PDA...
Jest to telefon majacy prawie wszystko co czlowiekowi do szczescia potrzebne ;) a wiec :
• Windows Mobile 6 professional
• 2.8 calowy dotykowy wyswietlacz TFT 240 x 320 
• Wbudowany GPS
• Urzadzenie dziala w 4 pasmach 
•  Wi-Fi 802.11 b/g
• Bluetooth V2.0
• Procesor Intel 520MHz
• 128MB SDRAM/ 256MB ROM
• Kamera 3MPix z autofocusem
• Slot MicroSD
• Bateria 1590 mAh 
• Wymiaty to  : 117 x 60.3 x 17.5mm
• Waga 145 gramow ( 153 z karta SIM I karta pamieci na pokladzie…bez folii na ekranie ale z kilkoma ziarnami kurzu;) )
 Pudelko badz moze pudeleczko bo nie jest wielkich rozmiarow  ;)

Wyglada dosc kolorowo, opstrzone jest kolorowymi napisami, i danymi technicznymi jakie posiada owy PDA.

Po otwarciu klapki pudelka naszym oczom sie ukazuje mini-instrukcja jak otworzyc  klapke baterii oraz zdjecie fona z oznaczonymi wszystkimi zewnetrznymi przyciskami.
Wszystkie akcesoria  zapakowane osobno w folie. A oto co znajduje sie w pudelku :

1.   Telefon
2.   Ladowarka sieciowa – zaraz o niej kilka slow
3.   Zestaw sluchawkowy
4.   Kabel do synchronizacji po USB
5.   Dokumentacja, instrukcja, gwarancja, i to czego wczesniej nie widzialem z PDA to umowa licencyjna z MS na WM 6

Wg instrukcji i opakowania w zestawie powinna tez byc folia na LCD...ja nie znalazlem, ale podejrzewam ze HP mial na mysli ta niebieska ktora byla naklejona na wyswietlacz z ostrzezeniem ze gwarancja nie obejmuje peknietego wyswietlacza- wiec to tak jakby tej folii nie bylo :D Szkoda tez ze HP nie pokwapil sie nam dac dodatkowego rysika w komplecie..
A teraz wrocmy do ladowarki, a moze powinienem powiedziec pudeleczka ktore dziala jako ladowarka. Tak jak normalna ladowarka ma kabel podlaczony na stale do siebie, ta nie ma...i nie jest to normalny kabel tylko kabel USB  Wiec podpinamy do pudeleczka dowolny kabel USB-miniUSB i mamy ladowarke ( moze juz niektorzy z was sie spotkali z takim rozwiazaniem ale ja nie ). Dodatkowo w zestawie mamy dwa rodzaje koncowek do gniazdek – UK i EU- ktore mozemy sobie zmieniac kiedy chcemy :)
Wyglad :

Urzadzenie wykonanie bardzo solidnie i ladnie zarazem :) przod i tyl urzadzenia wykonany w kolorze czarnym z wysokiej jakosci plastiku. Obwodka telefony jest koloru szarego,lekko odblaskowa bym rzekl...przygladajac se blizej i dotykajac, mozna by rzec ze jakby byla pokryta jakas folia...nie, nie bede probowal nic zrywac ;p  Telefon pewnie lezy w dloni i mimo ze nie ma bokow gumowych jak np kaiser nie probuje nam sie wysliznac z dloni nawet przy lzejszym uscisku. Moze tak byc ze wzgledu na jego dosc ostre krawedzie. Ogladajac reklame tego PDA w necie, jak i pare filmikow z nim, wydaje sie ze jest to urzadzenie wrecz ogromne. W rzeczywistosci tak nie jest. Jest ono minimalnie wieksze od Trinity i jeszcze mniej od Kaisera.

Podobnie jest z gruboscia.
Od gory mamy : Kaiser
      Trinity
      HaPek
      Axim

Sam wyswietlacz jest dosc gleboko wpuszczony w obudowe co ja osobiscie uznaje za plus, gdyz utrudnia to porysowanie wyswietlacza podczas codziennego urzywania czy noszenia w kieszeni.
Na sciankach bocznych mamy dostepne nastepujace przyciski :
- wlaczajacy aparat
- wlaczajacy komendy glosowe
- guzik OK
- trzy-kierunkowy JOG – gora,dol i nacisniecie    - jog dziala wiec wysmienicie
- guzik wylaczajacy/wlaczajacy dzwieki – sam skok tego przycisku jest minimalny i mozna powiedziec ze dziala na samo dotkniecie mimo ze tak nie jest
U dolu urzadzenia mamy slot miniUSB oraz przycisk reset

Bateria urzadzenia kryje nam sie pod klapka ktora otwiera sie dosc ciezko. Nie jest to caly panel tylni jak w Kaiserze czy Trinity, lecz sama klapka, ktora sluzy tez do czegos innego ale o tym za sekundke.
Pod bateria znajduje sie slot na karte SIM jak i na karte pamieci...wiem, niektorzy uznaja to za minus ale mi to w sumie obojetne. Obecnie mozna kupic karte pamieci do 8GB i zmiescimy na niej wszystko to co potrzebujemy i jeszcze nam zostanie miejsce wiec nie ma potrzeby wachlowania kartami jak dyskietkami od Amigi podczas wgrywania gry;p ja osobiscie mam 2GB i po wgraniu wszystkiego co musze miec pozostalo mi jakies 1GB wolnego miejsca.
Wracajac do klapki, i rysika zarazem...rysik jest teleskopowy. Zapewne czesc z was sie spotkalo z problemem wypadajacego ryskia w Wizardzie lub tez z tym ze nieraz nie rozkladal sie on podczas wyciagania. W czarodzieju slot na niego byl wkomponowany w obudowe i wystarczylo niewielkie poluzowanie jednego z zatrzaskow go trzymajacego by wypadal lub sie nie rozkladal. HP ow slot wkomponowalo w klapke baterii. Nie ma tam zadnego zatrzasku/anie minimalnie ruchomego elementu go trzymajacego co mam nadzieje nie sprawi podobnych klopotow. Wkladajac rysik do PDA poczujemy i uslyszymy mile ‘klik’  :oT W praktyce sie okaze czy to trafne rozwiazanie badz nie.
Ponad klapka mamy oko aparatu cyfrowego ( 3Mpix), lampe i glosniczek.

Klawiatura....
Jest to jeden z powodow dla jakiego wlasnie wybralem tego typu urzadzenie. Mialem juz TyTn’a, Wizarda w ktorych mi sie znudzily klawiatury QWERTY i zakupilem Trinity...ciensza i lzejsza od pozostalych. Jednak cos mnie zawsze troche ‘denerwowalo’ w tych telefonach, niezaleznie na to czy mialy klawiature czy nie...otoz bylo to wybieranie numerw...tak, taka blachostka...ile razy ktos mi szybko dyktowal numer lub ja musialem szybko wybrac numer to opoznienie jakie bylo na wyswietlaczu dotykowym lub nieraz brak ‘zaliczenia’ wcisniecia przycisku zaczelo mnie irytowac. Wiec zaczalem sie rozgladac juz nawet nad jakims najzwyklejszym smartfonem ale w koncu trafilem na zapowiedz HP  :jupi: No i teraz jak juz mam moge powiedziec ze mam to co chcialem :D
Klawisze nie za duze i nie zamale, wiec w sam raz na moje lapsko. By wybrac numer juz nie musze wciskac zielonej sluchawki wywolujacej modul telefonu...poprostu bach bach i dzwonie :8) Po bokach klawiszy nnumerycznych mamy przyciski konczace i rozpoczynajace rozmowe. Jest przycisk z logiem Windowsa,OK,guzik ‘C’ do kasowania ostatnich liter/cyfr wpisanych,enter, specjalny guzik dla zmiany orientacji ekranu oraz guzik Power. Umiejscowienie wlacznika PDA mozna uznac za bardzo nie typowe ale po krotszym uzywaniu uznamy to za bardzo dobre umiejscowienie.
W 614 nie mamy zadnego rodzaju joysticka czy pada to poruszania sie po menu. Mamy natomiast kolko na klawiaturze numerycznej. Sam mialem watpliwosc jak to bedzie dzialalo i z jaka sila bedziemy musieli je naciskac by uszyskac odpowiednie dzialanie. Kolko to dziala podobnie do kolka w Ipodach. Minimalny dotyk i ruch po nim powoduje ze sie kursor sie przemieszcze w gore czy w dol...
Caly ten uklad klawiszy na przedzie z kolkiem wlacznie powoduje ze calym urzadzeniem mozemy sterowac kciukiem, lacznie z niedotykaniem wyswietlacza w okreslonych sytuacjach :)  Bardzo wygodne rozwiazanie dla osob praworecznych tym bardziej ze rysiek jest po lewej stronie urzadzenia gdzie czeka na latwe wysuniecie przy pomocy lewej dloni. Oczywiscie osoby leworeczne niech sie nie zrazaja gdyz nawigacja jest rowniez latwa i przyjemna za pomoca lewej dloni :p jedynie rysiek moze byc przysloniety;)
Zapomnialbym wspomniec tez o dwoch funkcyjnych klawiszach u dolu ekranu...dzieki funkcji keyguard od HP i tym dwom klawiszom, nie musimy uzywac systemowego blokowania telefonu i odblokowywania go uzywajac ekranu. Po kazdorazowym przejsciu w stan uspienia i nastepnym wlaczeniu urzadzenia automatycznie wlacza sie keyguard ktory uniemozliwi przypadkowe wybranie jakiegos numeru/wlaczenia sie jakiejs funkcji, przez pomylke w kieszeni spodni czy marynarki. By go odblokowac wciskamy kolejno lewy i prawy przycisk funkcyjny i mamy odblokowane urzadzenie.Kolejny przyklad na to ze nie musimy korzystac z ekranu;) 

.... ciag dalszy nastapi niebawem  :-:
Trinity+2GB miniSD Fuji -oddane w (nie)wlasciwe rece ;-p
HP 614 + 2GB microSD

Offline mobi

• Administrator
  • Core
  • Podziękowań: 351
  • Wizard/HD2/Kaiser/SGS3/HTC E8/HTC 10/Xiaomi MiA1
Odp: HP Ipaq 614c - pierwsze wrazenia z uzytkowania
« Odpowiedź #1 dnia: Czwartek, 06 Marzec 2008, 22:48 »
opis ciekawy i urzadzonko ciekawe, ale jakos tak brak ceny zeby porwnac do innych

lupus

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Czwartek, 06 Marzec 2008, 23:04 »
opis ciekawy i urzadzonko ciekawe, ale jakos tak brak ceny zeby porwnac do innych

od 1959 do 2000 na allegro już są

Offline mobi

• Administrator
  • Core
« Odpowiedź #3 dnia: Czwartek, 06 Marzec 2008, 23:10 »
czyli porownywalnie z Kaiserem, a z parametrow wychodzi, ze jednak jest lepsiejsze od Kaisera

Offline Bastic

• Swojak
« Odpowiedź #4 dnia: Czwartek, 06 Marzec 2008, 23:54 »
tutaj kosztuje cos kolo 360f wiec jakies 100f mniej niz Kaiser ;)
dodatkowo teraz HP daje 50f cashback czyli aparat kosztuje nas 310f....ale niezaluje ze nie czekalem ;)
« Ostatnia zmiana: Piątek, 07 Marzec 2008, 00:01 wysłana przez Bastic »
HP 614 + 2GB microSD

Offline mobi

• Administrator
  • Core
« Odpowiedź #5 dnia: Piątek, 07 Marzec 2008, 02:07 »
ja bardziej porownywalem do cen Kaisera jako nowosci, wiadomo ze teraz jest juz tanszy

melhiore

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Piątek, 07 Marzec 2008, 08:05 »
Gratuluje opisu Bastic... Wyrazy szacunku :)

Jesli chodzi o samo urzadzenie - powiem tak: porownywalismy je z Bastickiem, mialem je w rekach i jest sliczne - ladnie dobracowane, nic sie nie rusza, nic nie trzeszczy... Ogolnie HP postaral sie dopracowac urzadzenie przed wejsciem na rynek... Sam powoli mysle o zakupie tegoz urzadzenia...

Porownujac HP614c do Kaisera - mysle osobiscie, ze parametrycznie oba urzadzenia stoja na tym samym poziomie, roznice sa niewielkie a glowna z nich to wyglad - nawet wymiamiary i masa nie rozni sie zbyt mocno (moj Kaiser jest ciezszy od standardowego z racji posiadania wiekszej baterii)... Co do cen u nas - HP jest tansze, nawet sporo - cena nowego Kaisera caly czas waha sie w granicach 450 funtow, nowego HP w granicach 360 funtow... Dodatkowo mysle, ze polaczenie PDA z klawiatura numeryczna pod wyswietlaczem w obudowie stalej bylo rewelacyjnym posunieciem i HP sprzeda sporo tych "telefonow"..

lupus

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Piątek, 07 Marzec 2008, 09:47 »
melhiore
zgadzam się z Tobą. Klawiatura do dzwonienia (w końcu to też telefon) to doskonały pomysł. Zawsze mam przy wybieraniu z dotykowego jakieś problemy-człek się boji za mocno wcisnąć  :oT
ciekawe urządzenie-chyba poczekam aż sie w ofercie okóregoś z operatorów znajdzie.

Offline Speeder

• Global Moderator
  • Core
  • Podziękowań: 26
  • Galaxy Note 2
« Odpowiedź #8 dnia: Piątek, 07 Marzec 2008, 11:45 »
poczekam aż sie w ofercie okóregoś z operatorów znajdzie.
:o HP? "To sobie jeszcze poczekasz".

Offline mobi

• Administrator
  • Core
« Odpowiedź #9 dnia: Piątek, 07 Marzec 2008, 11:57 »
tez mi sie wydaje, ze do ofert HP nie wejdzie

lupus

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Piątek, 07 Marzec 2008, 16:34 »
tez mi sie wydaje, ze do ofert HP nie wejdzie
pytałem w plusie-na rzyczenie klienta do iplusa w max abonamencie (a taki mam i mi się kończy umowa) będzie możliwość zamówienia ale jeszcze nie są w stanie podać ceny  :D

Offline killcabbie

• Global Moderator
  • Core
  • Podziękowań: 15
  • iPad, iPod touch, Defy
« Odpowiedź #11 dnia: Piątek, 07 Marzec 2008, 17:41 »
a co to takie dziwne HP w abonamencie? Nie wiem jak inne ale 6515 był na 100% w plusie

Offline Bastic

• Swojak
« Odpowiedź #12 dnia: Piątek, 07 Marzec 2008, 21:14 »
ciekawe kiedy mnie zbanuja na pdaclubie ;) juz nie pierwszy raz sie nie zgadzam z arykulem kaczugowskiego czy jak mu tam ;) http://pdaclub.pl/view.php?news_id=13778
HP 614 + 2GB microSD

Offline mobi

• Administrator
  • Core
« Odpowiedź #13 dnia: Piątek, 07 Marzec 2008, 22:40 »
luz, nie zgadzasz sie z tym mniej groznym, to ten na J rozdaje bany

btw
wersja z tamtego artykulu, ma fajny bajer z tylu telefonu, taki kabel satelitarny, a u Ciebie go brak ;)

Offline Roxbox

• Swojak
  • Wizard - Kaiser - Desire - One S - SGS 4 - E8- U11
« Odpowiedź #14 dnia: Niedziela, 09 Marzec 2008, 21:18 »
Fajny sprzecik,spox opis ;)na Allegro juz jest za 2000 pln. przymierzam sie do wymiany wysluzonego Wiza i mysle o Kaiserze ale ten HPek dal do myslenia ;)