Autor Wątek: Kalibracja i rejestr w X500  (Przeczytany 1293 razy)

Offline Chomeini

• Klubowicz
  • **
  • Podziękowań: 1
  • Eten Glofiish X500,WM 6.1 Panot 3.8,AutoMapa 5.3
Kalibracja i rejestr w X500
« dnia: Poniedziałek, 22 Grudzień 2008, 11:21 »
Jak to Eten, lubi zdychać w najmniej oczekiwanych sytuacjach tak i teraz w szale przedświątecznym pokazał mi rogi. Już kiedyś żaliłem się na rozjeżdżanie się kalibracji (inne fora) - długo, długo był spokój i teraz go k.....a znowu dopadło. Ale zauważyłem pewna właściwość że w rejestrze po kalibracji np. są wartości ..... jakieś tam ...., wyłączam etena (usypiam) włączam, kalibracja jest już lekko rozjechana np. 2 mm od punktu dotknięcia, sprawdzam w rejestrze i wartości też zmienione (normalne cuda). I tu moja prośba do użytkowników Etenów X500 o wpisanie wartości skalibrowanego ekranu z rejestru i błędu kalibracji, oraz czy te wartości się zmieniają po odłączeniu i ponownym włączeniu Etka. Poniżej zamieszczam gdzie się te dane znajdują i moje parametry po kalibracji:

HKEY_LOKAL_MACHINE\HARDWARE\DEVICEMAP\TOUCH
Calibration Data 507,519 676,271 339,271 337,764 677,765 a np. za chwilę 474,518 634,274 319,271 318,764 635,746
MaxCalError - REG_DWOR 7
Dane wyciagane z rejestru za pomocą programu CeRegEditor v. 0.0.4.4

Proszę o zamieszczenie tych danych dla porównania, może jest jakaś możliwość przypisania ich na stałe.  >:(
Bywają chwile zapomnienia (np. zakup Etena) które pamięta się całe życie ...

Offline Chomeini

• Klubowicz
  • **
  • Podziękowań: 1
  • Eten Glofiish X500,WM 6.1 Panot 3.8,AutoMapa 5.3
Odp: Kalibracja i rejestr w X500
« Odpowiedź #1 dnia: Poniedziałek, 05 Styczeń 2009, 14:31 »
Tymczasem odpowiem sam sobie  :p
Zerwałem folię z ekranu (nie Brando - jakieś badziewie) i mój Etek powrócił do normalności, od 3 -4 dni mam spokój, czy to możliwe że folia może mieć takie naprężenia które powodują rozkalibrowywanie ekranu  ?-? Czy ktoś miał podobne przygody z tanią wersją folii ??
Bywają chwile zapomnienia (np. zakup Etena) które pamięta się całe życie ...

Offline Grimi

• GZU
  • Core
  • Podziękowań: 75
  • ♠ HTC Mozart ♥ Lark FreeBird 43.1
Odp: Kalibracja i rejestr w X500
« Odpowiedź #2 dnia: Poniedziałek, 05 Styczeń 2009, 14:39 »
Osobiście nie miałem, gdyż nie stosuję takich wynalazków, ale sporo o tym czytałem... To i tak dobrze, że skończyło się na zwichrowaniach ekranu, a nie zabrudzeniu klejem wnętrza...
- Zobacz mnie na GoldenLine